Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Autorytety

Hajo Banzhaf
Jasmin 2012-05-06, 08:25:50

Hajo Banzhaf o karcie Tarota VII:

 

"VII Rydwan

Wóz

Odpowiednik astrologiczny

Baran, jako eksplozja sił

Obraz mitologiczny

Bohaterowie, których losy związane były ze Słońcem, ich dokonania, ale tez upadki. Synowie Bogów i bohaterów: Faeton, Ikar i Bellerofont ujeżdżający skrzydlatego rumaka Pegaza

Odpowiednik w I-cing

4.Meng. Młodzieńcza naiwność

 

Rydwan oznacza duży skok naprzód. Pokazuje, że uwalniamy się od tego, co do tej pory znaliśmy i podążamy własną drogą. Siłami napędowymi są odtąd: dążenie do wolności, ambicja, poszukiwanie „utraconego raju" lub zwykła żądza sukcesu. Rydwan jest jedyną kartą tarota pokazującą nowy początek z pełną ufnością i radością. W innych przypadkach pożegnanie wiąże się z uczuciem strachu i jest dla nas trudnym przeżyciem. Tutaj odwrotnie - przepełnia nas pozytywna energia, przedsiębiorczość, gotowość do podjęcia ryzyka, nic nie jest w stanie zatrzymać nas na drodze do nowego. Karta ta wskazuje na duże potencjalne zdolności (powożenie rydwanem) i jednoczesny brak doświadczenia (wkraczanie w nieznany świat). Dlatego musi być rozumiana, jako ostrzeżenie: nie należy przeceniać własnych sił, nie wolno wpaść w euforię i postępować ze zbytnią pewnością siebie. Zamiast tego powinniśmy odpowiednio wcześnie dojść do przekonania, że musimy się jeszcze wiele nauczyć.

 

W życiu zawodowym Rydwan pokazuje, że zrobiliśmy ogromny krok naprzód, może nawet ten upragniony krok do samodzielności, pełnego uniezależnienia się. Mówi o naszym dążeniu do sukcesu, sile przebicia, ciągłej gotowości do podejmowania ryzyka. Tym samym oznacza zarówno początek nowej kariery jak i przejęcie odpowiedzialności za ważniejsze zadania. Oznacza, że znajdujemy się na drodze sukcesu, równocześnie jednak ostrzega przed bezwzględnym postępowaniem i przecenianiem własnych sił.

 

Na poziomie świadomości Rydwan informuje o tworzącej się jeszcze, ale już mocnej wierze w siebie, o uwolnieniu się od przekazanych wzorców myślenia, o budowie własnego, na swoją miarę, obrazu świata i o śmiałym postępowaniu przy rozwiązywaniu nawet najbardziej skomplikowanych problemów. Bardzo często chodzi przy tym o przezwyciężanie wewnętrznych przeciwstawieństw, jak: czucie i myślenie, wola i instynkt, życzenia i rzeczywistość.

 

W związkach osobistych karta ta może wskazywać na początek nowego związku, którego pojawienie się powoduje niekiedy zbyt lekkomyślną rezygnację ze starego, dobrze znanego otoczenia. Może ona również oznaczać, że w istniejącym związku „zawiał świeży wiatr", który usuwa oznaki znużenia i zrywa z dotychczasową rutyną."

 

Hajo Banzhaf „Tarot dla każdego" tłum. B. Oster, Wyd. Odus Kraków 2004

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
Marsjanka 2012-05-08, 09:45:31

tak sie zastanawiam w jakim celu powstał ten wątek? moze bylo to nie zamierzone, ale Jasmin spowodowalas moje zainteresowanie HB i jego książkąGłosny smiech

mam nadzieje że będzie to jakiś cykl o kartach, bardzo fajnie jak z Arkan Wielkich w tarocie mozna wiele przelozyc na astrologie - to się pięknie sprawdza i pokrywa:)

Rydwan w astrologii wykazuje ścisły związek z Marsem, planetą działana, napędu i odwagi. W najlepszym przypadku Rydwan jest Marsem w jego znaku wzmocnienia w Koźle wskazując na energię  ktorą mozna skanalizować odpowiednio  ku konkretnemu celowi

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
lupka 2012-05-08, 12:18:30

Też tak myślę. Mam za sobą przygodę z kartami i jak zaczęłam się interesować astrologią to przestałam nawet czytać karty wg. symoliki samych kart- a w wobrazni zaczęły powstawać coraz silniejsze analogie do znaczeń planet i domów.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-05-09, 10:08:15

Może Tarot na Forum pomoże zobaczyć astrologom coś więcej, rozszerzy percepcję i da szerszy wgląd w Naturę Wszechrzeczy, zgodnie z którą wszystko jest Jednością i wszystko jest ze sobą powiązane.

 

Jestem otwarta na inicjatywy. Jak zawszeUsmieszek.

 

pozdrawiam

Jasmin

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
rebecca 2012-05-09, 16:20:42

A dlaczego akurat Rydwan?...Jasmin, jesteś bardzo tajemnicza i chyba chciałaś nas zaintrygowaćUsmieszek Może to jakaś zagadka?Usmieszek

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2012-05-11, 09:17:48

ja bym chciała rozwinac wątek o kartach tarota, tylko nie wiem czy ciągnąc ten wątek, (autorytety) czy nowy utworzyc jako np Arkana Wielkie w tarocie odniesieniem do Astrologii???

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Jasmin 2012-05-11, 10:08:44

Dzięki za inicjatywęUsmieszek.

Utwórz proszę nowy temat w dziale INNE. Jeżeli będzie zainteresowanie większe i powstaną kolejne tematy na temat Tarota- uruchomię nowy dział Tarot a Astrologia.

 

pozdrawiamUsmieszek 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
alan 2013-11-07, 23:29:59

Rydwan bardziej pasuje do Jowisza jako widok karty A może to tylko takie skojarzenie?

Tematów: 0
Odpowiedzi: 581
Dołączył/a: 2013-10-18
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.