Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Tranzyty

Saturn kwadratura Wenus i Mars.
annev 2015-04-09, 10:08:32

Witam. Ze względu na to, że właśnie przechodzę przez kwadratury Saturna do Wenus oraz Marsa (współwładcy horoskopu), chciałabym zapytać o Wasze doświadczenia związane z tymi tranzytami. Po kilkumiesięcznym dobrym okresie, coś zaczyna mnie znowu ściągać w dół i próbuje to rozgryźć. Przyznam, że "winie" Saturna i podwójną kwadraturę (dodatkowo tranzytujący Saturn robi sekstyl do samego siebie). 

 

Załączam również horoskop natalny plus tranzyty wykreślony w Urani, z uwzględnioną relokacją i z systemem domu Placidus.

 

Będę wdzięczna za każdą wskazówkę, jaką podzielicie się z własnego doświadczenia. Pozdrawiam. :)

Tematów: 4
Odpowiedzi: 19
Dołączył/a: 2014-05-31
Odpowiedzi
Jasmin 2015-04-10, 10:25:40

Witam ponownieUsmieszek

 

Tak sama w sobie kwadratura Wenus z Saturnem oznacza uszczuplenie, ograniczenie (Saturn) tego co miłe, co kochamy, co daje nam szczęście. W horoskopie kobiety Wenus symbolizuje m.in. to, jaką partnerką właścicielka horoskopu chce być, w jaki sposób uwodzi, co daje jej szczęście na poziomie materialnym, finansowym i jakie ma poczucie bezpieczeństwa w życiu. W horoskopie mężczyzny co innego znaczy w głównej swej emanacji, ale zostawmy to.

 

Aby ocenić siłę i jakość kwadratury między Wenus i Saturnem trzeba najpierw spojrzeć, co w radix jest zapisane, co dzieje się między tymi planetami w horoskopie urodzeniowym. Nie każda kwadratura jest maleficzna, np. wówczas, kiedy w radix obie planety są w aspekcie beneficznym. Wtedy kwadratura oznacza tylko zmianę. U Ciebie w radix jest kwinkunks, więc trzeba coś uzdrowić, co zostało "popsute". I na tym polega ta zmiana - w wielkim uproszczeniu mówiąc.

 

Nie piszesz, jakie doświadczenie (Saturn) uważasz za ściągające Cię w dół, więc bardziej szczegółowo trudno wyrokować. Może chodzi o pracę i zdrowie, bo Mars tranzytuje na wierzchołku VI domu w opozycji do ur. Księżyca w XII domu a ur. koniunkcja Wenus i Marsa w Pannie wypada albo o bezpieczeństwo finansowe , bo ur. Saturn w II domu rx. Trzeba uściślić sferę życia, o której mówisz. Tajemnice dobra rzecz ale nie wtedy, kiedy prosimy o radę.

 

Jak za ostro, to przepraszamBuziaczek Taki dzień, że trudno o dyplomację.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2015-04-11, 20:36:37

W moim przypadku kwadratura Saturna do natalnej Wenus oznaczała zmianę miejsca pracy. Nie samej firmy, tylko  jej lokalizacji. Przeprowadzka była konieczna i dotyczyła większej liczby osób, nie tylko mnie.

Ostatecznie wyszło mi to na dobre, bo warunki w nowej siedzibie były dużo lepsze, cieplej, wygodniej i dojazd łatwiejszy.

Natalnie mam sekstyl między tymi planetami i Wenus włada X domem.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
annev 2015-04-13, 11:14:30

Jasmin Twoja odpowiedź nie była ona za ostra. :) Ze względu na ograniczony czas opornie idzie mi praca nad astrologią i własnym horoskopem urodzeniowym. Ale mam motywacje, więc małymi krokami do celu. I każda sugestia jest dla mnie cenna. Dziękuje na naprowadzenie co do znaczenia kwinuksa w konteście tranzytu. Jeśli chodzi o Saturna, całkiem ciężko zniosłam tranzyt przez 12 dom w Skorpionie i koniukcję do Księżyca (natalnie kwadratura do Saturna) oraz Plutona. Był to czas zły dla mojej psychiki, nie mogłam poradzić sobie sama ze sobą i emocjami, przeszłam lekkie załamanie nerwowe. Miało to duży wpływa na moje życie, bo zaniedbałam przez to wiele istnotnych rzeczy, które do teraz się za mną ciągną. Powoli wyszłam na prostą, wyjechałam za granice i właśnie za granicą Saturn przeszedł mi przez ASC. Teraz tranzytuje mi 1 dom i w chwili obecnej wszystko idzie według definicji tego tranzytu (plus w Solariuszu na ten rok Słońce znajduje się w 12 domu, kolejny zapowiada się ciekawiej ze względu na Słońce w 10).

 

Maszowa, dziękuje. :) 

 

Tematów: 4
Odpowiedzi: 19
Dołączył/a: 2014-05-31
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.