Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Tranzyty

Zaćmienia - czy warto na nie zwracać uwagę?
maszowa 2015-04-19, 13:13:27

Mój pierwszy raz ...

pamiętam, że latem 1999 roku, obserwowałam zaćmienie słońca przez aparat sprytnie zrobiony z pudełka po zapałkach i kawałka kliszy fotograficznej. Ot, kilka chwil dobrej zabawy. I trochę śmiechu na wspomnienie sceny z filmu "Faraon". Wtedy nawet mi się nie śniła astrologia.

 

Kolejny raz, gdy zainspirowana przez Jasmin http://www.sollunari.pl/varia,17 ,  już świadomie usiłowałam obserwować, co mi się przydarzy i co z czym powiązać,  opisałam tu  http://www.sollunari.pl/forum,22,406

To było w miarę proste, bo najszybciej można zaobserwować, że się o czymś zapomniało, gdzieś się nie umiało trafić. O wiele trudniej skojarzyć, gdy konsekwencje zaćmienia pojawiają się później.

... albo wcześniej, jak, nie wytykając palcem, Staremu Bosmanowi, który teraz  się z tego śmieje, ale wtedy mu wcale do śmiechu nie było. Zwłaszcza że opisana przygoda podczas grzybobrania, nie była jedynym przejawem zaćmienia na ascendencie solariusza, na kolejne trzeba było poczekać około 3 miesięcy i skończyły się szpitalem.

 

Na wszelki wypadek, mimo że czasy faraonów odeszły do historii, Węzły Księżycowe traktuję niczym prawdziwego Smoka - z respektem.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
Jasmin 2015-04-19, 13:44:02

WitamUsmieszek,

 

znam takich, którzy odpowiedzieliby na tytułowe pytanie twierdząco i takich, którzy zaprzeczyliby zdecydowanie:). I to zarówno wśród laików jak i w kręgu astrologów. Co do laików, to są ludzie, którzy mają taki intuicyjny wgląd w rzeczywistość materialną i duchową, że astrologia im niepotrzebna, gdyż wewnętrzny kompas prowadzi ich bezbłędnie. Osiągają to samo inną drogą. 

Ludzie praktykujący i doświadczający za pomocą astrologii też mają swoje metody pracy i eklipsy nie zawsze do niej włączają. Z jakim skutkiem? Pewnie z różnym. Ja nie wyobrażam sobie pomijać eklips.

 

Inną rzeczą jest to, jak dana eklipsa na kogoś oddziałuje. Jedne są znaczące bardziej, drugie mniej. Które są znaczące, to odczujemy na własnej skórze przez doświadczenie, nawet nie mając świadomości i nie znając uzasadnienia astrologicznego. Kiedy ono jest, to łatwiej się przygotować do zaćmieniowej energii. Czy łatwiej ją przeżyć? Jak komu świadomość jest pomocna w życiu, to takUsmieszek.

 

Zachęcam do rozwijania tematu i rozmowy, sceptyków również.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
starybosman 2015-04-19, 16:03:44

Na pytanie, czy warto, każdy odpowie sobie sam.   Ciekawych informacji może dostarczyć  porównanie kilku zaćmień:  aktualnego, poprzedniego oraz następnego.  Jakby "idąc za ciosem" warto skonfrontować każde z zaćmień z solariuszem roku, w którym  eklipsa miała miejsce. Z takim materiałem można "popracować ", wszak jest to źródło  interesujących wiadomości  astrologicznych.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
maszowa 2015-04-19, 18:22:48

Czasem zdarza się tak, że zaćmienie Słońca wypada w terminie solariusza, a to rzadko wiąże się z przyjemnościami czy zaszczytami.. 

 

Póki co, tylko raz w życiu miałam taki przypadek, ale dobrze go zapamiętałam, mimo że upłynęło od tego czasu 30 lat.

 

Solariusz  ma oś ASC/DSC w tych samych znakach co horoskop zaćmienia tylko odwróconą - w obu przypadkach podkreślone są natalne domy X-IV (tzn. solarna i zaćmieniowa oś asc/dsc leży na natalnych domach X-IV). Byłam wtedy bardzo blisko zmiany miejsca zamieszkania (całkiem inne miasto), chciałam zmienić pracę, ale mi ówczesne przepisy to bardzo utrudniały, miałam propozycję i ochotę (niezrealizowaną) na romans, a w efekcie zostałam w tym samym domu, zmiana pracy zrealizowała się dopiero na następny solariusz, czyli cały ten rok można uznać za rok porażek i nieudanych, niezrealizowanych pomysłów na życie.

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2015-04-19, 23:17:30

Jeżeli chodzi o "porównywanie" w związku z eklipsą, to w pierwszej kolejności z h. natalnym .

 

Podczas ostatniego zaćmienia Słońca wyruszyłam w podróż, świadomie i z nastawieniem na zrobienie z siebie królika doświadczalnego. Jak się jest tak konkretnie świadomym tej energii, to wtedy ona częściowo się wyczerpuje, że tak powiem i nie przejawia się w wydarzeniach losowych.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2015-04-20, 10:10:43

Tak, oczywiście wszystko najpierw porównuję z horoskopem natalnym, to nie podlega dyskusji.

Jednak, jeśli horoskop solarny i horoskop zaćmienia mają ze sobą coś wspólnego, to przypuszczam, że możliwe jest działanie zaćmienia przez cały rok.

W wyżej opisywanym przeze mnie przypadku dopiero "w przeddzień" kolejnego solariusza pojawiła się choroba i długotrwały pobyt w szpitalu.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2015-04-22, 11:00:54

 

Tak silne działanie eklipsy musiało być spotęgowane przez zapisy progresywne i dyrekcyjne, w znaczeniu, że musiał być zaznaczony wyraźny związek ze Światłami w eklipsie.

 

Co do chwili przejawienia chwili oraz skutku eklipsy to można książkę napisać. Jak to obliczać i prognozować? Zasady ogólne mówią jedno a to, co dzieje się pomiędzy energią eklipsy a konkretnym horoskopem to drugie. I to ostatnie może bardzo zmienić wnioski, które wyciągnęlibyśmy , stosując zasady ogólne dot. momentu zrealizowania się eklipsy. Czas działania eklipsy jest poza tym zależny od jej siły oddziaływania na horoskop natalny. Np. jeżeli wynika z niej zagrożenie dla zdrowia lub życia , to skutki są dłuższe niż rok (ale ja już o tym pisałam chyba w innym wątku), co jest sprzeczne z zasadą ogólną oddziaływania eklipsy Słońca przez 1 rok.

 

Eklipsy są ważnym tranzytem i do jej interpretacji przydają się zasady właściwe dla tranzytów. Np. trzeba rozróżnić, jaka energia dotyczy nas bezpośrednio a która świadczy o innych osobach, wskazanych przez sygnifikatory. Innymi słowy, czy eklipsa dotyczy zaćmienia nas samych i/czy też innych osób, z którymi będziemy mieć do czynienia i które Los nam przyśle "w nagrodę" albo "za karę".

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2015-04-22, 16:50:52

Jasmin, w kwestii wspomnianych wyżej zapisów progresywnych i dyrekcyjnych, potwierdzę, że  tak właśnie było w moim przypadku - w połowie omawianego roku uściśliła się kwadratura progresywnego Słońca do natalnego Księżyca a dodatkowo dyrekcyjny Saturn uściślił kwadraturę do natalnego władcy MC.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Ada 2015-05-23, 20:04:06

Ogólnie na lunacje warto zwracać uwagę, jeśli występują na ważnej planecie. U mnie np. na nowiu poznałam ciekawą osobę, po 2 latach była pełnia równiutko w pełnię zakończyliśmy tą znajomość. Teraz nów bądź pełnię będę miałą na Słońcu więc napewo zmiany będą.

Tematów: 24
Odpowiedzi: 461
Dołączył/a: 2012-07-25
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.