Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Tranzyty

Tranzyt Urana przez natalny Księżyc
gringe 2015-07-14, 12:09:00

Witam, chyba jeszcze nikt nie podjął tematu tranzytów Urana. Trochę niepokoją mnie wszelkie zjawiska w horoskopie mające związek z planetami pokoleniowymi. Obecnie u mojego męża Uran "schodzi" z koniunkcji z Wenus. Patrząc z perspektywy czasu tranzt Uran - Wenus miał związek z wyjazdem za granicę mojego męża(natalnie Uran w IX domu). W przyszłym roku czeka moją drugą połowę koniunkcja Uran-Księżyc w drugim domu. Czy ktoś doświadczony może się wypowiedzieć w tym kierunku? Czy mąż ma się spodziewać komplikacji(strat) finansowych z powodu zagranicy? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
Odpowiedzi
lupka 2015-07-18, 14:45:31

Hi Gringe,

 

Drugi dom to nie tylko wartości materialne-  odnosi się też do systemu wartości, które dana osoba wyznaje. Poza tym wiele innych znaczeń- do poczytania w sieci czy na Sollunari. Ogólnie ważny jest cały horoskop, aspekty Księżyca i Urana w horoskopie urodzeniowym.

 

W tych dziedzinach zaistnieje duża potrzeba wolności, tendencje separacyjne. Kiedy Uran tranzytuje jakąś planetę nadaje jej swojego charakteru: A więc zarobki mogą być związane z informatyką, elektrycznością, techniką, obcymi krajami, obcokrajowcami albo ludźmi o zupełnie odmiennym systemie wartości, pokonywaniem dużych odległości, innowacjami, odłączeniem się i rozpoczęciem czegoś niezależnego; wzrasta niezależność emocjonalna, samowystarczalność emocjonalna, zmiany warunków życiowych, w sensie, że jakaś modernizacja w życiu, zmiana warunków domowych, w najprostszym znaczeniu „nowa kuchnia“; restauracja na kółkach; bycie na odległość od rodziny; psychologicznie np. uwolnienie się od wyniesionych z dzieciństwa wzorców emocjonalnych itd. Poanalizuj sobie cały horoskop, bo u każdego znaczenie będzie trochę inne. Np. jeśli ta osoba ma w życiu generalnie skłonności do nieprzemyślanych decyzji to taki tranzyt może faktycznie oznaczać jakieś straty finansowe. Ale jeśli jest to ktoś z natury rozsądny to Uran po prostu wniesie dużo nowości, niezależności, przewietrzy mu trochę ten Księżyc:)

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
gringe 2015-07-19, 23:49:34

Dzięki Lupka za odpowiedź:)

Wiem za co odpowiada II dom horoskopu. W obecnej chwili moje myślenie nastawione jest raczej pesymistycznie i wybrałam chyba najgorszą z opcji jaką mogą być problemy finansowe spowodowane na tranzycie Urana przez natalny Księżyc. Urodzeniowo Uran gości u mojego męża w IX domu więc zmiany w sytuacji finansowej, systemie wartości, wszelkich  dobrach materialnych i nie materialnych będą spowodowane przez zagranicę(studia wyższe, religia, filozofia raczej nam nie zagraża...).Boję się, że te zmiany będą na gorsze. Ale może tylko panikuję...

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
lupka 2015-07-20, 10:37:03

Gringe  nie zauważyłam, że odpowiedzi miał udzielić w tym wątku ktoś doświadczony i się tak pośpieszyłam:), ale jakoś nikt się za to nie zabrał .Poczytaj sobie jeszcze o Palcu Bożym, bo Uran, Księżyc i Saturn tworzą ten układ w horoskopie urodzeniowym.

 

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
gringe 2015-07-20, 12:57:12

Lupka ja bardzo dziękuję za Twoje wskazówki i to jakieś nieporozumienie- chodziło mi o każdą osobę która ma coś do powiedzenia w temacie. Przepraszam jeśli źle sformułowałam myśli i Cię uraziłam. Nie było to moim zamiarem.

Zauważyłam, że na forum wypowiadają się albo osoby ze znaczną wiedzą i doświadczeniem albo osoby zupełnie przypadkowe które szukają odpowiedzi. Ja się zaliczam do tej drugiej kategorii i peszy mnie udzielenie komuś innemu porady bo wiem jak niewiele wiem...

Dziękuję Lupka za wskazanie Palca Bożego, z ciekawością o tym poczytam bo nie zwróciłam na to wcześnuej uwagi.

Jeszcze raz dziękuję za Twoją pomoc Lupka i mam nadzieję, że nie zraziłam Cię do siebie.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
lupka 2015-07-20, 14:10:26

Gringe nie uraziłaś mnie, no co Ty! Wolałam po prostu zaznaczyć, że nie jestem jakoś specjalnie doświadczona, bo kto wie czego kto oczekuje:).

Pozdrawiam

 

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
gringe 2015-07-20, 14:24:08

Oczekuję wymiany informacji:) Doświadczenia:) ukierunkowania..I tak wszystko zostanie zweryfikowane w realu;) 

Lupka, dałaś mi teraz do myślenia z tym Palcem Bożym. Jeśli dobrze odczytuje to Księżyc jest planetą ogniskową i "coś"zacznie się dziać kiedy Uran zacznie tranzytować urodzeniowy Księżyc. Szperam trochę po necie za tym tematem ale najwiecej się dowiem z Dynamiki aspektów- a to zakupię po powrocie do kraju za kilka tygodni.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
maszowa 2015-07-20, 22:23:12

A mnie Lupka właśnie zainspirowała bardzo trafnym stwierdzeniem, że Uran "przewietrzy Księżyc". Głosny smiech

 

Miałam całkiem niedawno tranzyt Urana przez natalny Księżyc, mało tego, on w tej koniunkcji jest w solariuszu, więc można się spodziewać, że przez cały rok będzie dawał się odczuć.

Nastawiłam się na to, spięłam, obserwowałam, bo to przecież przy okazji kwadratura Urana z Plutonem, no więc "ojej, co to może być o matkozojcem!" ... i co? - i nic. Cisza. Nic się nie zdarzyło, nic się nie zawaliło, cisza, spokój.

Ale się przewietrzyło.. w znajomościach i przyjaźniach, w pracy, w sprawach domowych i finansowych. Żadnych dramatów, żadnych wojen, powoli, niemal niezauważalnie, ale się przewietrzyło. (dzięki, Lupka Buziaczek )

.. no tak, przecież to nie jest raptus Mars, tylko planeta pokoleniowa, więc konsekwencje tego tranzytu tak naprawdę będzie widać dopiero z większego dystansu.

Nie bez znaczenia jest również to, że w moim horoskopie Księżyc tworzy z Uranem harmonijny aspekt, więc ani koniunkcja, ani kwadratura w tranzytach krzywdy nie powinna zrobić.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
gringe 2015-07-23, 15:43:45

Podążam ostatnio za tematem Palca Bożego/Palca Losu/figury Yod - i dochodzę do wniosku, że i u mojego męża oprócz tej konstelacji jest również, jak u mnie, Bumerang. Planetą będącą "piorunochronem"(spotkałam się z takim określeniem w necie, nie wiem czy do końca trafnym) jest Pluton(tworzy opozycję z Księżycem). Co raz bardziej mnie zaciekawia ten temat - tym bardziej na ile jest prawdopodobne, że dwoje ludzi zejdzie się ze sobą mając coś takiego w horoskopie natalnym?

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.