Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Tranzyty

półkrzyż z Plutonem na wierzchołku... zabija pasję poznawczą?
Jasmin 2010-08-02, 09:44:57

Aktualny w tranzytach teraz i jeszcze długo , długo... półkrzyż z Plutonem w Koziorożcu na wierzchołku a w podstawie mający satellitium Wenus-Saturn-Mars w opozycji do koniunkcji Jowisz-Uran - zabija pasję poznawczą. Tak oceniam jego działanie na tutejszym forum. Na innych Forach podobnie, aż ciarki przechodzą a cisza dudni po pustym obiekcie. Co się Jasmin dziwisz? Takie uwarunkowania...

Morderczy półkrzyż i palące Słońce... pożar do ugaszenia już niedługo. Czekam w razie co na pomocnych strażaków...

 

tymczasowoUsmieszek

jasmin

PS. Uważajcie na siebie , a szczególnie panie proszę o rozwagę.

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
Jasmin 2010-08-10, 08:20:16

Z obserwacji otoczenia wynika, że działanie ww. półkrzyża może się objawiać , niekoniecznie wyłącznie negatywnie. Przykłady:

 

- intensywna nauka , bardzo stresująca, bo chodzi o zdanie egzaminu na studia doktoranckie,

- nauka języka obcego, też w drakońskim tempie, bo uczącemu się chodzi o rewolucyjne wyniki, w bardzo krótkim czasie,

- plutoniczne dążenie do przekształcenia sylwetki w idealnie harmonijną, jak nakazuje koniunkcja Wenus-Mars w Wadze - poprzez drakońską dietę i ćwiczenia z uwagi na wpływ Saturna w opozycji do Urana,

- przemożna chęć powrotu do nałogu palenia - to chyba nie jest pozytywneNiewinny,Aniołek

- nieustająca zmiana sytuacji zawodowe,j zmiana terminów, ludzie uparci i nawiedzeni w forsowaniu swojej wersji umowy, niechętni do współdziałania... pozytywne jest to, że więcej spraw dochodzi do skutku przez ten upór,

- metamorfozy plutoniczne są podejmowane z pełnym zdecydowaniem, ludzie wiedzą, czego chcą, korzysta na tym społeczność (ukończona droga na wsi) i rodzina (zrealizowana podróż last-minute długo odkładana),

- uświadomienie sobie upływającego czasu i motywacja do realizacji marzeń, długo odkładanych,

- zmiana sposobu myślenia i chęć do zmian w życiu.

 

 

 

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2010-08-17, 18:38:13

Tym razem przykłady tragiczne na działania energii półkrzyża :

 

http://wyborcza.pl/1,75248,8262643,Krzyz_zabil_bezdomnego_pod_katedra.html">http://wyborcza.pl/1,75248,8262643,Krzyz_zabil_bezdomnego_pod_katedra.html

 

Nie wiem, czy słusznie o tym piszę, ale słowa "bezdomny zginął uderzony ramieniem krzyża" poraziły mnie dosłownością analogii półkrzyża Pluton-Saturn-Uran z nieszczęśliwym zdarzeniem. Pluton wymierzony w 3 stopień znaku Raka to śmierć bezdomnego i kolejna smutna sprawa związana z symbolem religijnym. Ponowne wystawienie na próbę i cios dla Kościoła jako analogii znaku Raka.

 

Wiele dni trwała manifestacja fundamentalistów pod krzyżem harcerzy (Rak - harcerstwo) przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Wiele złego z tego wyniknęło , nie tylko dla państwa ale i dla Kościoła, jako instytucji. Dzisiaj znowu kolejna eskalacja plutoniczna:

http://wyborcza.pl/1,75248,8261873,Fekaliami_w_tablice_na_Palacu.html">http://wyborcza.pl/1,75248,8261873,Fekaliami_w_tablice_na_Palacu.html

 

Gdzie jest "odejście" dla tego rodzaju zdarzeń? Do 24 września półkrzyż będzie aktywny (w tym dniu pełnia Księżyca w znaku Barana).

 

 

 

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2010-08-17, 23:27:40

Ach, tak to już bywa, że zeszliśmy z tematów gospodarczych na tematy czysto ludzkie. Szkoda, że w gombrowiczowskim stylu to się odbywa, ale polskie społeczeństwo wybiera zawsze szaloną odwagę, w kontrze do rozumnej zachowawczości.

Szukałem jakiejś figury astrologicznej na ten wypadek, nic specjalnego nie znalazłem, być może to pojedyncze zdarzenie. Po prostu jesteśmy totalnie uczuleni na słowo "krzyż".

 

Ileż tego krzyża wszędzie widać !

- "Krzyżacy" ( powieść )

- "Krzyż" ( miejscowość, znana trakcja kolejowa )

- "boli mnie w krzyżu"

- "masz z nim krzyż pański"

- "leci już piąty krzyżyk"

 

Ciekawe, że Kościół ostatnio mocno dostaje "po krzyżu", a i z powodu molestowań, a to z powodu zmniejszenia się wiernych ( np w Austrii o 1/3 ! ), a to z powodu muzełmańskich roszczeń ( meczet przy WTC ?! ).

Sama symbolika krzyża w surowej formie objawia się jako ziemska, ciężka energia. Koziorożec kojarzy się z górami, oraz wieżą...

A gdzie same symbole ? Czy symbole należą do Jowisza, albo Neptuna, czy też nie mają żadnych planetarnych odpowiedników ? Czy też natura krzyża należy do większości planet, która składają się albo z "koła", albo z "krzyża" ziemskiego, albo z sierpu, albo ze strzały... ?

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2010-08-18, 10:49:19

Krzyż kojarzy mi się , zapewne z tytułu zboczenia zawodowego, z "krzyżowym ogniem pytań", ale wracając do astrologii:

 

Krzyż jest archetypem , jego symbolika zawsze występowała w religiach świata, na długo przed chrześcijaństwem. W religii Azteków i Majów był symbolem Słońca; Majowie w Palenque postawili  3 świątynie czyli tzw. grupę Krzyża , w której czcili Słońce. W religii Indii symbol krzyża słonecznego był symbolem życia i ognia. Nawet Celtowie i Słowianie Wschodni obrali krzyż jako symbol sił przyrody, które czcili. O ile w okresie przed chrześcijańskim symbol krzyża kojarzony był z życiem a centrum skrzyżowanych ramion symbolizowało - w uproszczeniu- dążenie człowieka do ideału- o tyle w religii epoki Ryb czyli w chrześcijaństwie utożsamia się krzyż z męczeńską śmiercią Jezusa Chrystusa. Stała się ona (śmierć na krzyżu) mistycznym początkiem nowego odrodzenia, wszak Jezus zmartchwystał. Niestety symbol krzyża jest kojarzony przez większość wyznawców katolickich tylko jako symbol śmierci i rozkładu i transponując to na symbolikę astrologiczną, uważam, że krzyż w Polsce jest rozumiany jako emanacja energii Saturna i Plutona zamiast emanacji energii Słońca. W krzyżu katolicy widzą tylko "drogę krzyżową".

Raz już w historii najnowszej krzyż słoneczny w jednej ze swych odmian czyli  swastyka  został wykorzystany niezgodnie z jego przesłaniem. Trzeba wiedzieć, że swastyka jest symbolem uznawanym w buddyzmie japońskim oraz tybetańskim a także w Indiach, gdzie jest talizmanem przynoszącym szczęście. Najczęściej w historii ludzkości znaczenie swastyki wiązano z kultem solarnym, energią Słońca i ognia oraz z kolorem czerwonym. Swastyka była symbolem energii słonecznej już w paleolicie, o czym mówią malowidła naskalne.

 

Nie wiem, jak długo ludzie muszą trwać w tym fałszywym mniemaniu i dążeniu do samozagłady, wpadając w ten wir bez powrotu, ale wierzę, że zamysł uniwersalnej Zasady Wszechświata nie podlega manipulacjom i funkcjonuje, bez względu na chciejstwa Ziemian.

Więcej Słońca i oświecenia nas czeka, jak nie po dobroci to wbrew naszej woli... czego oczywiście nikomu nie życzę.

Słońca nam potrzeba... i chyba więcej trzeba pisać o Słońcu a nie o półkrzyżu. Teraz mnie olśniło, żeby zabrać się wreszcie za artykuł "W poszukiwaniu Słońca" o Majach i ich kalendarzu, końcu świata i nauce wymierzonej przez Słońce.

 

pozdrawiam słonecznie- mimo wszystkoUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.