Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Tranzyty

toksyczny tranzyt Neptuna
uroboros 2016-04-27, 15:30:09

Do czterdziestego roku życia żaden tranzyt nie powalił mnie na kolana, realizowałam swoje marzenia, cele, żyło mi się naprawdę dobrze. Jeden tranzyt wystarczył, żeby wbić mnie w ziemie, a dorobek życia jak nie zniweczyć to mocno zredukować. Kwadratura Neptuna do Neptuna i ascendentu / descendentu była kopniakiem od losu, którego nie życzyłabym nikomu. Na swojej drodze spotkałam psychopatę, który mnie najpierw omamił, zniewolił, a potem niszczył (psychicznie, fizycznie i ekonomicznie). Analizując wydarzenia nie potrafię znaleźć momentu w którym mogłabym wybrnąć z tej sytuacji, każda próba ucieczki kończyła się fiaskiem, każda próba dostosowania się do nowych regół, coraz większym cierpieniem, depresją i strachem. Pomyślałam, że mogłam nie dać mu numeru telefonu, ale ten tranzyt musiał się przecież zrealizować. Teraz Neptun tranzytuje mi Marsa i widzę jak brakuje mi energii, z tym sobie poradzę, ale już za 10 stopni Neptun ztranzytuje mi dwa światła, a ja martwię się, że mogę tego nie przeżyć. Panicznie boję się tego tranzytu: koniunkcji do księżyca i opozycji do słońca.

Czy i jak mogę zrealizować ten czekający mnie tranzyt pozytywnie? Czy tamten stary mógł się inaczej zrealizować? Skąd się wzieła jego siła rażenia? Kochani, proszę o pomoc.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 3
Dołączył/a: 2016-04-27
Odpowiedzi
genny19 2016-04-27, 22:11:29

Witam.Bez twoich danych to nic sie nie da powiedzieć. Neptun w 21 st ryb będzie w 2021 roku. Nie trzeba się martwic na zapas. Pozdrawiam.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
uroboros 2016-04-27, 22:42:18

Załączam moje tranzyty urodzieniowe.

Nie wiem jak to się podczyta :-(

Tematów: 1
Odpowiedzi: 3
Dołączył/a: 2016-04-27
Jasmin 2016-04-28, 07:23:42

Podczytało się tak sobie, może źródło nie wylicza aspektów? Ja nie widzę tutaj działania Neptuna, raczej nieświadomość w działaniu autora/autorki wpisu. Jakoś ono błędem trąci i stąd lęki.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
starybosman 2016-04-28, 16:56:00

Nie  zwalaj winy na  tranzyt Neptuna, bo nie on ponosi odpowiedzialność za to, co się wydarzyło.  Natalny Neptun jest w 7 domu, więc masz zakodowane idealistyczne podejście do związków, ze snami o  pięknym rycerzu, tyle że prawda boleśnie odbiega od  marzeń. Ten Neptun aż krzyczy, że trzeba robić wiele, by unikać rozczarowania. ofiarności, uległości. Tobie się akurat zachciało dokonać pomyłki w wyborze i to w czasie, gdy bieżący Neptun aspektował kwadraturą natalny ascendent i natalnego Neptuna. Więcej, bieżący Neptun w tamtym czasie informował, że masz poważne problemy z ogarnięciem rzeczywistości i zrozumieniem praw nią rządzących. Do tego trzeba dodać \"kryzys wieku\" , no i eksponowanie domu 5 - rozrywki i autoekspresji. Popatrz dokładnie na swój kosmogram, a przy tym krytycznie, bo z postu wnioskuję, że wszyscy są winni, oprócz  Ciebie.

 

Co teraz? Teraz jest  Słońce w koniunkcji z natalnym Marsem, Wenus w opozycji do natalnej, podobnie Uran , bieżący Neptun na szczycie 11 domu, a przede wszystkim Mars tranzytuje natalnego Neptuna. Zważ, że wróci jeszcze co najmniej raz. W opozycji do ASC niesie nowe informacje, przyczyniające się do zmiany sytuacji, ale też wskazuje na istnienie problemów partnerskich, a przede wszystkim - oddanie inicjatywy i zwrócenie się do pomoc do obcych. Jego sekstyl z natalnym Plutonem zapowiada pokonanie przeszkód, ale też mówi, że wydarzenia będą się układały wedle scenariusza. I nie zapomnij, że jesteś jego autorem.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
uroboros 2016-04-29, 13:50:32

Bardzo, bardzo dziękuję za pochylenie się nad moim pytaniem. Wiele uwag jest dla mnie bardzo cennych.

Mój Neptun urodzeniowy jest taki jaki jest, nie wybierałam go i do tej pory jakoś z nim żyłam. Nie pałaliśmy do siebie zbytnią sympatią, ale nie wchodziliśmy sobie w drogę :-). Byłam w niewielu, ale za to udanych zwiąkach, bardzo ale to bardzo partnerskich. (może nawet za bardzo :-))

Jeśli z mojego postu wynika że obwiniam cały świat tylko nie siebie, to przykro mi że tak to zobrazowałam. Nie ma dnia żebym nie myślała co by było gdybym postąpiła inaczej (na każdym etapie znajomości). Czasem jednak jest tak, że to nie my rozdajemy karty. Czasem jest tak, że zbytnio ufamy innym ludziom, bo dotąd nie mieliśmy złych doświadczeń. Jeśli piszę, że przez 40 lat żaden tranzyt nie powalił mnie na kolana, to nie oznacza, że moje życie to sielanka i pasmo sukcesów. Tak nie jest. Moje życie to dochodzenie samemu do wszystkiego co mam ciężką pracą. Od losu dostałam, tylko i aż, dobre zdrowie i pozytywne myślenie. Jeśli się czegoś podjęłam, wiedziałam że dam radę. Miałam bardzo poukładany świat, który nagle staną na głowie. Nie udźwignęłam tego i tylko dlatego o tym piszę. Przeżyłam traumę, życiową klęskę. (ośrodek zapobiegania przmocy, policja, prokuratura, niebawem sąd). Moje lęki nie są wyssane z palca, niestety. Ciągle wydaje mi się to bardzo Neptuniczne. Rozmycie, rozedrganie, niepewność, strach. Teraz jest inaczej, on ciągle mi grozi, ale nie ma go obok mnie i dzięki temu powoli wraca ład do mojego życia. To co się dzieje wokół mnie zaczyna znowu zależeć ode mnie.

Przepraszam za mój brak wiedzy i profesjonalizmu. Wiem, że wasze umiejętności to wynik wielu lat pracy, nauki i doświadczeń. Nie oczekuję fajerwerków, bo wiem, że wiedza kosztuje. ... ale jak wiadomo, tonący brzytwy się chwyta. Jeśli kogoś temat zainteresuje, podzielę się każdą refleksją i \"bogatym\" doświadczeniem :-).

Tematów: 1
Odpowiedzi: 3
Dołączył/a: 2016-04-27
acrux_79 2016-05-02, 17:51:45

Czytając pierwszy post byłem zdziwiony, że Neptun urodzeniowo położony na DSC "odpalił dopiero teraz" ze swoimi problemami. Jest to położenie kłopotliwe, wyrazy współczucia. 

 

Mnie Neptun "przerył" i niemalże "psychicznie zabił", gdy w solariuszu ustawił się na DSC, do spółki z aktywną Lilith, Algol, wł profekcyjnym w d. VIII, wł DSC w d. VIII solariusza. Doświadczenie to uczy mnie jednak, żeby wykorzystać je do ... niepowtarzania pewnych schematów. Dlatego nieco się zdziwiłem przy pierwszym poście, że Neptun urodzeniowo tak posadowiony powinien za pierwszym, no, może drugim, trzecim razem dać silną naukę, żeby nie powtarzać tych samych schematów.

 

Drugi post pokazał jednak, że nic nie jest idealne, a te "związki partnerskie" są jak rodzaj używki i rzadko kiedy ktoś balansuje zdrowo na tej cienkiej linii. Nie przemawia przeze mnie konserwa obyczajowa, tylko świadomość, że wielość osób współuczestniczących w tego rodzaju przedsięwzięciach i relacjach przeżywa sporo stresów, form nacisku, czy scen zazdrości, bo nie dla każdego ten typ relacji jest przeznaczony, nie każdy jest na to gotowy. 

 

Tak czy owak, ja bym za stan tego załamania nie obwiniał kwadratur Neptuna. Moim faworytem jest Uran; a dokładniej dyrekcja jego na DSC plus dokładna progresja Księżyc na Uranie. Nagle zadzwonił budzik i przyszło oświecenie. Taka "pobudka".

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2016-05-02, 17:56:30

Swoją drogą Jowisz MC podsuwa myśl, żeby nie panikować. Rzeczywistość mogła iść zbyt łatwą drogą, a obszar wiary i optymizmu, generujący myśl o samowystarczalności, plus "pozytywne myślenie", zostały zastopowane. Ja do dziś dnia nie dysponuje ani "łatwą drogą kariery" (też do wszystkiego sam dochodzę, czasem godzinami, wielością godzin utraconego wypoczynku - np teraz nie odpoczywam na majówce, bo nie chcę, a nie "że nie mogę"; jestem pracoholikiem). Nie dysponuję też "pozytywnym myśleniem", jest to mi obszar kompletnie egzotyczny, obcy.

 

Głowa do góry, w następnym solariuszu Jowisz na ASC solarnym. A od lipca Jowisz będzie szedł po Słońcu. Nurt się zmieni.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
genny19 2016-05-04, 16:18:45

W swoim pierwszym poście piszesz ,że twoje problem rozpoczeły się po skończeniu czterdziestki.  Gdy popatrzymy na progresje to w tym czasie planety symbolizujące kobiety (Wenus i Księżyc) oraz mężczyznę (Słońce) tworzyły ze sobą koniunkcje.Wenus w twoim radix znajduje się w ostatnim stopniu znaku a to w przypadku kobiet mówi o nadmiernym nacisku kładzionym na sprawy partnerstwa.Pojawia się wręcz koniecznośc posiadania partnera.Wenus tworzy z Słońcem aspekt nonagonu (40 st). Aspekt ten wg B.Tierneya ma charakter liczby 9 i Neptuna a wg R.R. Zachariana  -Lilith,która w ciągu roku solarnego przesuwa się o odległość 40 st 7 min.Czarny Księżyc poprzez pokusy , iluzje i wymuszanie powtarzania pewnych bolesnych doświadczeń pomaga nam iść w stronę oświecenia.Lilith w twoim horoskopie jest w koniunkcji z węzłem wschodzącym  w opozycji do Saturna .Planeta na wschodzącym wężle ,pełni funkcję twardego systemu przymusu.jest to siła ,która uporczywie sprowadza człowieka na określoną drogę,zmuszając do rozwiązania konkretnych zadań.  Saturn w aspekcie z węzłem zachodzącym  pokazuje ,że trudno jest się uwolnić od starych przyzwyczajeń i ciągłe cofanie w sposobie reagowania i postępowania . Lilith tworzy także aspekt z Słońcem wskazując na stosunki wobec mężczyzn ,Plutonem-seks,przemoc,oraz Neptunem-ofiara destrukcyjnych wydarzeń.  Progresywny Księżyc przebywajac w domu  V romansów po koniunkcji z Słońcem był jeszce w koniunkcji z władcą ascendentu Merkurym pcha ku nowym doświadczeniom i zmianom.Przejście progreswywnego Księżyca w znak Wagi mogła pogłębić niezdycydowanie ,łatwo ulegać wplywom innych osób i dać się wykorzystywać.Koniec roku 2014 i początek 2015 to czas gdy Księżyc był w koniunkcji z Plutonem.Pluton skłania do przewartościowania wielu spraw.Zaćmienie Słońca z 13 września 2015 roku w koniunkcji z twoim Słońcem  i zaćmienie Księżyca  z 28 września 2015 roku w którym Księżyc był koniunkcji z Lilith i z twoim Plutonem radix mogło skłonić Ciebie do działania.Pozdrawiam.1. Ramaz.R. Zacharian"Astroposychologia"2. P.Piotrowski"Lilth Czarny Księżyc"3. Bruno i Louise Huber "Astrologia węzłów księżycowych"

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
uroboros 2016-05-07, 10:11:50

Bardzo, bardzo dziękuję za cenne informacje i wskazanie kierunku poszukiwań. Ze względu na skromny stan wiedzy i permanentny brak czasu, sprawdzanie i przyswajanie informacji idzie trochę opornie, ale drąże temat, bo mam wewnętrzną potrzebę oswojenia demonów. Dodatkowo post który umiejscawiał w czasie nieszczęsną znajomość pofrunął w kosmos, co mnie trochę sfrustrowało więc postanowiłam ochłonąć ;-).

Podam kluczowe daty

Poznaliśmy się 26.07.2013 roku, kontakt fizyczny zakończył się ok. 15.07.2015 roku (wyszłam z własnego domu i już tam nie wróciłam, on siłowo mieszkał dalej). Wprowadził się do mnie (także siłowo - mówiąc że tylko na kilka dni) na początku 2015 roku. Jak patrzę na smsy i przypominam różne sytuacje, od samego początku był to czas manipulacji i dostrajania mnie do swoich potrzeb. Oczywiście widzę to dopiero teraz przez pryzmat wydarzeń. Na początku miałam różowe okulary na nosie.

Mam kilka tropów:

- władcą profekcyjnym roku 2014/2015 był mars, a mars u mnie nie dość że w upadku to w 12 domu.

- horoskop na początek znajomości (godzina 21:54 (dość prawdopodobna) choć naciągnęłam ją dla dramaturgii - ASC i Neptun, DSC i Wenus), miejscowość Piła.

Naprawdę dziękuję za pomoc, gdyby nie wasze wskazówki zafiksowałabym się na tym Neptunie.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 3
Dołączył/a: 2016-04-27
genny19 2016-05-07, 21:16:41

Uroboros ,nie wiem z jakiego systemu domów korzystasz? Tylko wg systemu domów wg Krusińskiego  władącą VI domu jest Mars,wg systemu innych domów jest nim Wenus.

Popatrz sobie na solariusz na 2014 rok,Księżyc w Byku w koniunkcji z Marsem radix a progresywne Słońce w Skorpionie w opozycji do Marsa w Byku.W 2014   zaćmienie  z 23 pażdziernika 2014 roku twoje progresywne Słońce było w koniunkcji z zaćmieniem Słońca. To zaćmienie to koniunkcja Słońca,Księzyca i Wenus. Afery związane z tym punktem zaćmienia to afera B.Crosby i K.Durczok.

Oś IC/MC solariusza na 2014 rok  była w koniunkcji z  twoimi węzłami.

Poczytaj sobie o figurze planetarnej Palec Boży  ,bo w twoim horoskopie jest ich dużo.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.