Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Tranzyty

Kwinkunks Jowisza i Neptuna
Jasmin 2017-06-21, 06:44:40

Witam,

rn

 

rn

 

rn

proponuję wątek na dość długi tranzyt Jowisza z Neptunem w kwinkunksie. Jak pisałam wcześniej w różnych tekstach, kwinkunks to moim zdaniem nie tylko uzdrowienie czegoś lub kogoś ale również możliwość nauczenia się czegoś w związku z sobą samym lub kim innym. 

rn

 

rn

Chcąc się przygotować do właściwego  odbioru tej energii zastanawiałam się nad wymową Jowisza w Wadze. I tutaj zdziwiłam się, kiedy zajrzałam do mojej ulubinej książki \"Klucze do astrologii\", w której Jowisz w Wadze to analogia zazdrości i zniechęcenia na widok (rzekomego) powodzenia innych. Jakoś nie mogę do końca przyjąć do siebie tej interpretacji. Co o tym sądzicie?

rn

 

rn

Na tym kwinkunksie chcę się czegoś nowego nauczyć, więc zapraszam do wymiany informacji.

rn

 

rn

 

rn

J.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
starybosman 2017-06-21, 16:20:19

Kwinkunks rzadko jest przedmiotem głębszych analiz, natomiast teoretycy przedstawiają ten aspekt w różny sposób. Plebejska cholera mnie nosi, gdy czytam o kwinkunksie zdrowia, wszak musi odliczany od znaku Barana, wypadać w domu VI , znaku Panny, pod skrzydłami intelektualnego Merkurego, ale też i o kwinkunksie śmierci, bo ten z kolei  musi przypadać na znak Skorpiona i dom VIII.

 

W poście mowa jest o aspekcie łączącym  żywioł powietrza ( Jowisz w Wadze) z żywiołem wody ( Neptun w Rybach). Wolno zatem zaryzykować twierdzenie, iż mamy do czynienia z sytuacją, gdzie intelekt ( powietrze) powinien opanować wrażliwość ( woda). Nie pamiętam kto dokonał porównania kwinkunksa do sytuacji  pieszego, którego uwiera kamień w bucie. Stąd trzeba coś przedsięwziąć: albo iść dalej, albo też się zatrzymać, wyjąć kamień, a następnie ruszyć dalej.  Mamy zatem do czynienia z czymś, co można określić jako  niedopasowanie, wysiłek, praca, oczyszczenie .Przy ocenie takiego tranzytu i takiego aspektu nie wypada pominąć domów, w których obie planety się znajdują, bo od tego będzie zależała w dużej mierze interpretacja. Zapewne przedmiotem wnikliwych rozważań będzie to, czy Neptun jest wyższą oktawą Wenus, czy jednak Księżyca ( do czego się osobiście skłaniam ).

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
lupka 2017-06-21, 20:33:53

Może Banzhaf miał to na myśli, że sprawiedliwie to nie koniecznie po równo. Szale Wagi lubią nie tylko rozważać ale też zrównoważyć (harmonia). Żeby coś rozważyć  sięga się do porównania jednego z drugim, a to może prowadzić do konstatacji, że innym wiedzie się lepiej. Ludzka natura operuje systemem wypierania swoich niedoskonałości- zdecydowana większość ludzi przypisuje sobie więcej pozytywnych „zasług“ a innym więcej negatywnych, więc patrząc na Jowisza z tej perspektywy,  wnioskujący Jowisz pod wpływem Wagi może w najgorszym wypadku wywnioskować, że inni mają lepiej, i że sobie na to wcale nie zasłużył.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Jasmin 2017-06-22, 08:37:16

Z tego co piszecie wynikło dla mnie skojarzenie z przesadą Jowisza, jako jego negatywną manifestacją. Jeżeli przyjąć, że Jowisz w Wadze przesadza z harmonizowaniem tego, co jest potencjalnie zrównoważone w Wadze albo z wyświetlaniem tego co takie nie jest, to zaraz pojawia się wniosek, że Waga daje mu pewnego rodzaju projekcje co do rzeczywistości. Kwinkunks wówczas może się przysłużyć Prawdzie (inna analogia Jowisza -tym razem pozytywna). Pokazać , gdzie jest praca i uzdrowienie tej energii.

 

Kwinkunks jako aspekt sam w sobie wykazuje wiele cech ambiwalentności. Można podczas niego postąpić tak, albo inaczej. Wiele zależy tutaj od planet, które go tworzą. Myślę, że Jowisz z Neptunem projektują mnóstwo śmieci emocjonalnych, które trzeba oczyścić.

Jeżeli aspekt z Neptunem, jako planetą złudzeń i projekcji potraktować jako ambiwalentny, to mamy teraz okazję pozbyć się niektórych starych emocji, iść w kierunku założenia, pt. : "a teraz puszczam wszystkie przesadne reakcje na innych". Wypracować w sobie postawę pozadualnego podziału na dobry- zły.

 

Osobiście , z racji zboczenia zawodowego prawniczego, mam problem z odżegnaniem się od oceny ludzi, pt. prawda - fałsz. Z racji światopoglądu kosmologicznego mam za to w sobie tę zaletę, że zazwyczaj zachowuję ocenę kogoś dla siebie. Zazwyczaj czyli nie zawsze. I wtedy mówię prawdę prosto w oczy. Chciałabym pozbyć się jakichkolwiek prób oceny. Czy światopogląd wpływa decydująco na projekcje? 

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2017-06-22, 08:42:57

Czy "zazdrość na widok rzekomego powodzenia innych", jak pisze Banzhaf o Jowiszu w Wadze, może mieć związek z energią Ryb, które są w kwinkunksie do znaku Wagi?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
starybosman 2017-06-22, 11:48:36

Zdaniem  Wrońskiego kwinkunks ( bez względu na planety, którego go tworzą ) ma związek z powrotem do sytuacji z przeszłości, zmusza do powtórzenia lekcji, które nie zostały należycie przyswojone . Tu mamy aspekt Jowisz/Neptun. Jedna jest planetą społeczną, druga - pokoleniową. Jowisz ma własny system wartości, wywodzący się z wychowania, i ciągle porównuje( szczególnie w znaku powietrznej Wagi), czy to, co widzi, jest dobre, czy jednak jest lepsze ( lub gorsze) od czegoś innego. Jowisza nie interesują detale ( drobiazgi), on ma w sobie zakodowany cel. rozumiany jako sukces, z tym, że ów sukces ma być widoczny na forum. Nieważne, że to w  Klamotkach Małych. On musi " czuć", że to, co zrobił, budzi podziw i szacunek ( w jego mniemaniu). Jowisz ma także skłonność do tego, że  w osiągnięciu wyznaczonego celu, obniża poprzeczki, przez które musi skakać, a podwyższa te, które wymagają wznoszenia.  Wybór Jowisza to wybór wartości jakie uznajemy w swoim życiu na niwie społecznej. A więc jak oceniamy swoją pozycję wobec innych, jakie stawiamy przed sobą zadania.  W tym kontekście Jowisz harmonizuje z takim dodatkiem dyplomacji ( Waga). Zazdrośc, o której wspominają Klucze do astrologii, to może być  brak zdolności ( umiejętności ) radzenia sobie z problemem, gdy widzi się, iż innym idzie to znacznie lepiej. Nie mozna jednak pominąć natywnika, szczególnie gdy ascendent w Strzelcu, sam Jowisz w powietrznym Wodniku, a Neptun w wodnym Skorpionie. Tutaj Jowisz pomaga znaleźć rozwiązanie przez indywidualne działanie, czasem i niekonwencjonalne, ale skuteczne.Natomiast Neptun, patron iluzji to wskaźnik kariery, z kontekście misji do spełnienia. Nie można jednak zapominać, że Neptun niczego nie daje do ręki, on tylko stwarza możliwości ( szanse).

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
lupka 2017-06-22, 21:43:22

Jowisz otwiera perspektywę, wrota do przyszłości powodując, że przestaje się żyć tu i teraz. A Neptun maluje idealny obraz co mogłoby być gdyby. Później to wraca do Jowisza, myślę, że wszystko jest ze sobą powiązane i jak piszesz Jasmin o wpływie światopoglądu na projekcje to i projekcje mają wpływ na światopogląd przez co tworzą się nowe rzeczywistości i spojrzenia (2+2=5).

 

Idealizacja obiektu zazdrości (Neptun) i brak tolerancji dla różnic (Jowisz w Wadze)

 

Na mnie ten kwinkunks zadziałał m.in. w ten sposób, że czytam o reklamie i projektowaniu (w sensie wzornictwo), o sile uwodzenia przedmiotu i o tym jak design ma się do rzeczywistości. I analizuję na tym tle na ile to czego chcę jest moją własną potrzebą a ile w tym ulegania pustej konsumpcji.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Jasmin 2017-06-23, 08:53:31

Szanse pokazywane przez Neptuna to niewątpliwie nadinterpretacja (Jowisz) treści wynikającej z równowagi (Waga). Idealizacja tego , co już jest w równowadze czyli odpowiednio skrojone, uformowane, zbilansowane - dla jednych, a dla drugich - dążenie do ideału bo takie się nie wydaje.

 

Dlaczego Banzhaf uznał samo posadowienie Jowisza w Wadze jako zazdrość i zniechęcenie na widok rzekomego powodzenia innych? Chodzi o widzenie i błędny odbiór cudzego sukcesu. Fałszywy jest zarówno podmiot jak i przedmiot tego widzenia. Ten kto ogląda i to, co jest oglądane.  Iluzja ta wynika z energii Jowisza, który jest przecież współwładcą Ryb. 

 

Uświadomiłam sobie teraz, że zbyt często pomijam tę cechę Jowisza, która jest związana z iluzją, nadając Jowiszowi głównie znaczenie planety władającej Strzelcem. Każde posadowienie Jowisza w zodiaku trzeba zatem łączyć z potencjalnym błędem, który wiąże się z energią Jowisza. Brzmi to obrazoburczo dość.

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2017-06-26, 10:38:06

W wyniku własnych poszukiwań dot. prawda- fałsz (Jowisz - Neptun), dotarłam dziś do następującego wykładu Marka Passio:

 

http://www.youtube.com/watch?v=KI2nZaHcQOs

 

Polecam

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.