Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Tranzyty

Wenus w 26 stopniu Byka
Jasmin 2017-07-01, 09:32:18

 

rn

Wenus w 26 stopniu Byka w koniunkcji z gwiazdą Algol i aplikuje do sekstylu z Merkurym w Raku. Docieranie do nas informacji nie jest zaburzone, jeżeli poświęcimy im należytą uwagę. Septyl Wenus z Marsem w Raku to święta równowaga pomiędzy energiami pierwiastka męskiego (ciało) i pierwiastka żeńskiego (duch). Posłuchaj tego, co mówią. Energie męska i żeńska mogą być zrównoważone w umyśle, który daje odpowiedź, co jest zaburzeniem równowagi i dlaczego, bądź z jakiego powodu równowaga jest doskonała. Kwintyl Wenus z Neptunem w Rybach jest ułatwieniem dla twórczej energii, dzięki której uzdrowimy swoje myśli, poglądy, przekonania. Otrzymamy informację, która zharmonizuje nasz sposób postrzegania. Otwórz oczy na nowe, uwolnij percepcję, zdejmij przesłonę i uruchom widzenie. Słońce w kwintylu z Uranem to czysta przestrzeń, wolna od negatywizmu i tego, co było.Merkury z Wenus w kwinkunksach do Saturna R to potencjał do uzdrowienia starych relacji, połączenie po zerwaniu, nowe znajomości, spotkanie po latach, itp. To także uczenie się na błędach, sanowanie pomyłek, uwolnienie energii Wenus i Marsa, jej równoważenie.

rn

Żyj pełnią życia, rozwijaj się zgodnie z prawem naturalnym, w równowadze, jawności i szczerości intencji:).

rn

 

rn

Krystyna Daca

rn

Zdjecie : Symbol życia- spirala prawoskrętna.

rn

 

rn

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
starybosman 2017-07-05, 19:29:47

Autorka w notce o Wenus w koniunkcji z gwiazdą  Algol zwróciła uwagę na kilka aspektów, które rzadko występują w interpretacjach astrologicznych.  

 

Siergiej Wroński ( Astrologia klasyczna, tom VIII )  podnosi, że kwintyl ( 72 stopnie)  należy zaliczyć do aspektów małych, klasyfikując go jako twórczy. Aspekt ten określa wybór materiału i formy potrzenych do przekształcenia pomysłu w konkretną rzecz. Daje natchnienie, fantazję, bogatą wyobraźnię, sprzyja twórczym natchnieniom. Nierzadko wskazuje na talenty artystyczne, daje umiejętność wykorzystywania idei i pomysłów, związków i kontaktów w czysto profesjonalnych celach. Zwiększa także umiejętnośćmyślenia obrazowego, stymuluje twórczą wyobraźnię i zwiększa umiejętność syntetyzowania informacji.

 

Podobnie działa bikwintyl ( 144 stopnie) dając chwile olśnienia i bodźce do rozwoju twórczego. Pozwala ujrzeć wzrokiem wewnętrznym zaplanowaną pracę w gotowej już postaci. Pod jego wpływem proces twórczy zostaje wzmocniony nieoczekiwaną przenikliwością, która sprzyja przekształceniu i lepszemu zobrazowaniu tego, co się zaplanowało. Człowiekowi może pomagać jego otoczenie, on może przekształcać się pod wpływem przyjaciół i kolegów oraz wnikać w pole ich wpływów ich psychicznych i duchowych sił.

 

Wroński podkreśla jednak, że kwintyl i bikwintyl ( jak też inne małe aspekty - decyl ( 36 stopni), wigintyl ( 18 stopni), tyrdecyl ( 108 stopni) działają tylko w  aspekcie o dokładności do 1 stopnia ( eksakt ).

 

Zdaniem Wojciecha Jóźwiaka ( Astrologia samopoznania) kwintyle mają swojego wyrazistego \" ducha\", jako związane z żywiołem ognia, gdyż zachowują się tak jakby dodatkowo odbierały wpływy Marsa, Słońca, Jowisza, a nawet i Urana. Mają wnosić twórczy niepokój, niezaspkojenie, ruch do przodu, agresję, w sensie pozytywnym lub negatywnym, i chęć przewodzenia.

 

 Ten Autor omawia lakonicznie aspekt septyla ( 51 stopni, 25 minut), biseptyla ( 102,51) oraz tryseptyla ( 154,17) podnosząc, iż ich \" duch\" jest powietrzny, gdyż łączą się z wyobraźnią, twórczością i abstrakcją. Podobny \" duch \" przejawia się poprzez planety: Merkurego, Urana i Neptuna.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.