Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Tranzyty

SATURN przez...
Fasolka 2010-10-15, 22:09:49

Ostatnio czytałam co nieco na temat Saturna tranzytującego IV dom. Obecnie mam wątpliwa przyjemność przechodzić taki tranzyt w IV domu w znaku Wagi, ale on będzie przechodził nie tylko przez mojego saturna, ale również marsa i plutona. Czytałam, że takie tranzyty mogą przejawić się np. w smierci ojca. Przeraża mnie to... Może coś napiszą Mądre Glowy??? Proszę o pomoc...F.

Tematów: 5
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2010-07-16
Odpowiedzi
maszowa 2010-10-16, 18:50:27

Nic nie jest z góry przesądzone - tranzyty planet dają wyłącznie możliwości, ale czy człowiek "skorzysta" z okazji, to już inna sprawa.

Gdy mój Saturn pod koniec 1998 roku zaczął przechodzić przez 4 dom, ojciec rzeczywiście był chory. Przeszedł trzy poważne operacje, ale pokonał raka i żyje do dziś. Wkrótce skończy 80 lat, ale wcale na tyle nie wygląda, bo świetnie się trzyma. Wygląda więc na to, że Saturn jedynie miał mnie "nauczyć" większej odpowiedzialności i dbałości o rodziców, co nawet mu nieźle poszło. Usmieszek

Saturn to nauczyciel, surowy ale sprawiedliwy - jeśli się przyłożysz do pracy i dobrze "odrobisz lekcję", to czeka Cię nagroda nie kara.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
starybosman 2010-10-16, 21:08:07

Zawsze się zżymam kiedy słyszę, że Saturn jest przeklętą planetą, która znajduje radość w zadawaniu cierpienia, upajając się przy tym bólem zainteresowanego. To samo odnosi się do Plutona. Mam obie te planety w ważnych dla mnie domach.

I jak sięgam pamięcią nigdy nie wyrządziły mi krzywdy, a wręcz przeciwnie, dbały, by w trudnych momentach zapewnić siłę na czas mi niezbędny. Kiedy uznały, że zrobiłem to, co powinienem zrobić, odsuwały się w cień pozwalając mi na to, żebym mógł na osobności wyrzucić z siebie to, co bolało.  Zresztą zawsze  Saturn cierpliwie informował, że coś się wydarzy i tak przygotowywał grunt, bym miał czas na  najlepszy wybór spośród wszystkich możliwych wariantów.

 Kiedy kilka lat temu przechodził przez mój VIII dom  wiedziałem, że wydarzy się coś, co jest nieuchronne. Ale też  tego właśnie dnia emanował taką energią, że byłem pod wrażeniem.. Pamiętam, że wszystkie przejazdy kolejowe stały przede  mną otworem, bo pilnował żebym zdążył.     Dał mi też  zielone światło do osób, z którymi od dawna nie miałem kontaktu, przypominając, że będą mi nie tylko pomocne, ale wręcz bardzo życzliwe.  Cały czas baczył, bym spokojnie prowadził samochód po bardzo ruchliwej trasie, bo wiedział, że muszę zdążyć na wykłady, a swojej obecności odwołać nie mogłem.  Kiedy wróciłem wieczorem jeszcze nie pozwolił na to, by emocje opadły. Dopiero kiedy stwierdził, że ostatnia sprawa zostanie załatwiona, zapewnił ciszę i spokój, gdzie mogłem w samotności odreagować.

Przechodził przez mój radix wiele razy  i nigdy się nie zdarzyło, by wyrządził mi krzywdę.  Skąd bierze w sobie tę szatańską energię, pojęcia nie mam. Ale wiem, że ma cudowny zapach tęczy.

  Teraz będzie przechodził przez inny dom i już wiem, że zapewni mi radość. Musiałem nieco poczekać, bo cierpliwie wytłumaczył, że trzeba  zgrać wszystkie energie, by sukces miał taki wymiar, o jakim marzy mój Wielki Nauczyciel.    Subtelny, delikatny, wyrozumiały, powściągliwy, mądry, zrównoważony i wielce oddany. Być na jego wykładach  w chwilach życiowo ważnych, to prawdziwe szczęście.

Wiem też, że za jakiś czas spotkają się z Plutonem i wiem dlaczego.  I jestem bardzo spokojny. Nie mam żadnych powodów do obaw. Dba o mnie Saturn.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
acrux_79 2010-10-16, 22:24:08

Moje trzy "największe miłości" krótkiego niby życia:

a) Koziorożec solarny, dość silny Saturn

b) Saturn na ASC

c) Saturn w I domu

 

Dwie "najważniejsze" przyjaciółki, nie "miłości" - silne typy plutoniczne.

 

Mój bardzo dobry kolega

a) z "kółka zainteresowań" - Saturn na DESC

b) jeden z pracy - Saturn koniunkcja Jowisz i Księżyc

c) drugi z pracy - Saturn obramowany Wenus i Księżycem

 

Ryby i Neptuny strasznie mnie uwodzą i oczarowują, ale... nie ufam im. Tak jak "podręcznik" przykazał. Intuicyjnie to robiłem, dopiero potem zobaczyłem, że to astrologia tak wskazała.

Jowisze mają bardzo dużo dobrych cech, ale zauważyłem, że nie mogą wejść w tak głębokie więzi jak Plutony i Saturny. Dlatego z mojego punktu widzenia, nie powiem - egoistycznego i mało eleganckiego - nie cenię zarówno Jowiszów i Neptunów. Ciężko mi znaleźć bliską osobę z tymi dominantami. Podobnie ze Słońcem. Ale słonecznych lubię. Tak jak rośliny lubią Słońce, tak ja lubię się grzać.

 

Saturn z moim Księżycem w koniunkcji dawał mi ból, ale zarazem wskazywał, że dużo cierpliwości, pracy, oraz pokory ( to chyba słowo klucz ) się będzie w życiu przydawało.

Saturn w trygonie z Wenus pokazywał, że najlepsze przyjaźnie to nie te, w których liczą się śmiech, radości, oraz efekt finansowy np. Pokazywał, że warto się angażować w coś trwałego, mocnego, surowego w swojej formie, ale mądrego w swoim odosobnieniu. Albo i cierpieniu.

 

Saturn daje mistrzowską ochronę przed samotnością. On jest pewnego rodzaju zestarzeniem się za życia. Życie nie jest tak kolorowe, tak efektowne. Ale Saturn "oswojony" za pomocą pisma, za pomocą doświadczenia, wreszcie pobłogosławiony za mądrość którą daje, na pewno nie jest złą sprawą.

 

Obrony Plutona się nie podejmę, oczywiście by się dało. Jednak myślę, że Pluton bywa często "gorszy" w swoich przejawach niż Saturn. Brakuje mu tej wewnętrznej siły, spokoju. Jeśli podłączy się pod konkretny cel, pod ukierunkowaną energię - jest świetnie. Jeśli jednak zadziała bez hamulców, wówczas może niszczyć. Jako źródło mocy jest jednak fascynujący. Bez wątpienia. Zło Plutona bierze się z braku znajomości jego zastosowania.

 

Pozdrawiam ciepło !

 

 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2010-10-16, 22:33:20

Oczywiście saturnicy i plutonicy są nielubiani przez innych. Saturnicy dostają cierpkie słowa, przeważnie od typów ognistych ( ciekawe, że ojciec mój i mojej Agnieszki - mocnych saturników - to znaki ogniste ). Obserwacje na ten temat wskazałyby pewnie jakieś statystyczne uwarunkowania, mówiące o tym, że saturnik mocno cierpi, jak "coś mu się każe" w stylu "ognistym".

Czyli: "działać szybko", "działać w ogóle", "krzyknąć", "zaatakować", "mieć odwagę", mieć "inicjatywę".

Wiadomo, że w tym względzie błogosławieństwem ( żeby ruszyć się... ) a zarazem przekleństwem ( "zostawcie mnie w spokoju" ) będzie zwłaszcza Mars, oraz w mniejszym stopniu Jowisz. Słońce chyba jednak nie. Ludzie z mocnym Marsem albo Jowiszem nie mogą zrozumieć, jak saturnicy "tkwią na pozycjach obronnych". Podczas gdy ci drudzy widzą ryzyko, lekkomyślność, albo jakąś głupotę...

 

Plutonicy też nie są "kochani", zwłaszcza przez jowiszowców i wenusowców ( tu akurat powinno nastąpić pewne wskazanie ). Jowiszowcy zarzucają plutonikom brak otwartości, najczęściej. Wenusjańskie typy na zewnątrz się przyciągają z plutonikami, ale czują zbyt dużą energię, czują, że coś tracą, że są kontrolowane...

Najlepiej Plutonów przygarnia jednak woda, oraz w pewnych proporcjach i kombinacjach ziemia/powietrze. Ogień nie lubi. Chociaż docenia upór i determinację, ewentualnie spostrzegawczość. Zauważyłem, że ogień czasem "boi się" Plutona. Saturn jest dla niego "leniem", a Pluton "zagadką". Ogień nienawidzi zagadek. Ogień lubi przygarniać sobą ( I dom ), jako swojego przyjaciela, kogoś zdominowanego koncepcjami twórczymi ( V dom ), albo jako dyskutanta, osobę dobrze wychowaną ( IX dom ). Nie lubi podchodów energetycznych zahaczających o psychiczno - materialną własność ( VIII - II domy )

 

Przynajmniej tak to wygląda...

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2010-10-16, 22:50:39

Z tym, że ogień nienawidzi zagadek, to się nie zgodzę. Wszak Skorpion władany jest przez współwładczego Marsa. A Skorpion to cały zagadkowy jest...przecież...

Czasem nawet szpiegiem zostaje od tego spiskowania i węszenia. Ognia ma sporo, bo jak inaczej byłby OO7?

Saturn potrzebny każdemu. Jakoś nie wyobrażam sobie życia bez ograniczeń. Szczególnie je czuć, kiedy przechodzi przez osie. Ale cofnąć się go nie da, więc lepiej zaakceptować nauki a może wtedy własną rozwagą uda się ograniczyć nauczkę do kuksańców zamiast doświadczyć razów kijem. Saturn zaakceptowany mniej boli. Akceptacja cierpienia pomaga je znieść. Bunt tylko je potęguje , nigdy natomiast nie powoduje jego ustania.

 

pozdrawiam Usmieszek

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2010-10-17, 02:44:12

To doprecyzuję. Ogień nie lubi zagadek... w relacjach międzyludzkich. Chciałby albo działać ( I ), albo tworzyć (V), albo osądzać, rządzić (IX). Jeśli jednak ma przed sobą kogoś z bogatym wnętrzem ( żywioł wody ), kogoś zablokowanego, nieśmiałego ( woda, Saturn, Pluton ), albo kogoś co się nie ceni, albo nawet obniża samoocenę ( Saturn, czasem obsesyjny Pluton )... to... sie wkurza...

 

I pyta... o co Ci chodzi... ( w domyśle - powiedz wprost, o co Ci chodzi ). Ogień jest najbardziej bezosobowy jeśli chodzi o ludzkie przeżycia. One po prostu sobie ... są... znikają... niczym efekty uboczne...

 

Zaraz zobaczę radixy szpiegów. Skupię się na ich dominantach przy osi, żywiole światła, oraz planecie w I i VII domu. Żeby nie mnożyć bytów. Wpisuję w google "najsłynniejsi szpiedzy" i tym tropem będę śledził... Będę zaskoczony, jak będą "ogniści". "Ogniści" moim zdaniem na szpiegów się nie nadają... James Bond jest ładną imitacją prawdziwego szpiega, który się ... nie bije i nie ściga na motorach :-)

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2010-10-17, 02:50:09

Ciężko znaleźć, ale jest jakiś link:

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=22890

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2010-10-17, 02:57:16

Mata Hari:

 

ASC w Skorpionie ( jak ja Głosny smiech )

Koniunkcja Księżyc - Saturn ( j.w. Głosny smiech ). W Rybach.

Wesoła Gromadka - stella w IX w Lwie, bardzo ciasna, po kolei: Słońce, Mars, Merkury, Uran..

Najbliżej osi, po około 6 stopni są Saturn przy IC ( w Rybach ), Neptun przy DESC od strony VI domu.

 

Ładny, zrównoważony horoskop. Dla każdego coś miłego. Każdy żywioł coś dostał. Ogień też jest.

 

Cięzko z tymi szpiegami, poukrywali się. Może tu ? http://www.famouswhy.com/List/10_Famous_Spies/826.html

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2010-10-17, 03:13:42

Są:

 

1) Mata Hari była

 

2) Nathan Hale, Bliźnięta solarne, co ciekawe, Slońce w XII domu. Najbliżej osi - ASC - Merkury w Bliźniętach. Księżyc w koniunkcji z Wenus w Byku. Ciekawi opozycja Pluton - Slońce. Mocny Mars w Baranie rozładowujący opozycję Słońce - Pluton.

 

3) Kim Philby - Mars w koniunkcji z Księzycem na ASC ( no, jestem w szoku ). Dla równowagi Wenus w Skorpionie na DESC. Słońce w Koziorożcu bardzo ważny trygon z Saturnem.

 

No, niestety, mała ta baza... Musiałbym sporo posiedzieć, by rozwiązać zagadki. Najbardziej mnie frapuje, że ktoś z koniunkcją Mars - Księżyc, co prawda w Byku ( dyspozytorka Wenus w Skorpionie ), ale jednak koniunkcją, nie przeszkodził za bardzo swoim akcjom...

Zaraz poczytam biografię "Kima"... Poniżej link do jego radixu.

http://www.astro.com/astro-databank/Philby%2C_"Kim"

 

Owszem, ma "stonowane" i cierpliwe Słońce, świetny VII dom, silny VIII dom, ale.... ja znam kilka osób z taką koniunkcją.... bycie dla nich "szpiegiem" byłoby uciążliwe.

Ale rozumiem, że należy rozpatrzyć indywidualnie każdy przypadek...

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2010-10-17, 03:18:56

Jest biografia Kima Philbiego w Wikipedii np, taka "prosta"...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kim_Philby

 

O, jednak jest błąd :-). Tego np szukałem: "Gdy wracał z pałacu Buckingham, wymknęło mu się nieostrożne zdanie – Tak naprawdę ten kraj potrzebuje solidnej dawki socjalizmu. Towarzyszący mu wówczas przyszły funkcjonariusz Centralnej Agencji Wywiadowczej – http://pl.wikipedia.org/wiki/Central_Intelligence_Agency">CIA, http://pl.wikipedia.org/wiki/James_Jesus_Angleton">James Jesus Angleton (który później stanie się sławny w tzw. inwazji w zatoce świń na Kubie), oniemiał, słysząc te słowa i zachował je w pamięci na zawsze."

 

Trzy żony, a właściwie 3 + kochanka ( Wenus w upadku w Skorpionie, Mars w upadku w Byku ). Ale ! Silny pociąg do płci przeciwnej - w końcu to opozycja na osi planet libido Wenus i Marsa. Bardzo ciekawa sprawa !

 

 

 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2010-10-17, 03:32:44

"Protekcje wpływowego ojca" - figura Saturn/Słońce

 

"Umiłowanie równości, wolności" i droga do marksizmu - to może być również... Mars koniunkcja Księżyc ( obrona słabszych... ). Dodatkowo Uran w dobrych figurach do władców ASC - DESC, jak i samej osi. Pomagało to w głoszeniu haseł, przeszkadzało zaś w... związkach. Albo dawało swobodę, w końcu były takie motywy, iż... związek należało skończyć, bo ... nie pasował do misji...

 

Tajne kontakty - wiadomo, że to Wenus w Skorpionie. W ogóle w horoskopie dominuje figura pod tytułem mistyczny prostokąt: Neptun / Wenus / Uran / Mars z Księżycem. Dwa znaki wodne, dwa znaki ziemskie.

 

"Uznanie zwierzchników" - dobre aspekty władcy MC do władców ASC, DESC.

 

"Nasze dobre stosunki opierały się na prawdziwej przyjaźni. Trudno powiedzieć, kto w tej skomplikowanej grze był górą, ale ja miałem przewagę."

Merkury jako władca V wierzchołka, Neptun jako władca XI. Albo tu, albo tu jest ta przyjaźń. Bez względu na to, obydwie planety siedzą w mistycznym prostokącie. Dlatego jest "i fajnie" i "rywalizująco"...

 

No, nie wiem, czemu się "szarpnąłem" na krótki przeglądzik horoskopu Kima Philbiego, ale jest to ciekawa osoba i spróbuję jeszcze raz do niej wrócić. Prostokąt z Marsem/Księżycem jest na pewno fascynujący....

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2010-10-17, 07:49:44

Może zrobiłeś to z powodu ASC w Skorpionie?

Zaklejone usta

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
starybosman 2010-10-17, 11:03:39

Szereg danych dotyczących Kima Philby  podaje Bogusław Wołoszański w swojej książce  Ten okrutny wiek , część druga, Warszawa 1995 ( vide str. 59 - 158)

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
maszowa 2010-10-17, 12:08:32

Wątek szpiegowski jest niewątpliwie ciekawy, ale  ja wrócę jeszcze do tranzytującego Saturna.

Miałam problemy z ustaleniem godziny urodzenia mojego ojca, bo wiadomo jak dawniej były zapisywane takie informacje, nie dość, że 80 lat temu, to jeszcze na wsi "zabitej dechami". Sprawdzając tranzyty na różne wydarzenia, doszłam do jakichś wniosków, ale pewności nabrałam dopiero dziś, bo zaciekawiona tranzytami Saturna przez domy, postanowiłam dokładnie sprawdzić daty ojcowskich chorób i operacji.

I niemal idealnie Saturn wchodzi do VIII domu, gdy ojciec ląduje w szpitalu na zawał w czerwcu 1989 roku.

Kolejne kłopoty zaczynają się latem 1998 - Saturn jest na progu domu XII. To już nie jest "jednorazówka" - ojciec spędza w szpitalach, sanatoriach i pod opieką lekarzy kolejne kilka lat.

Gdy czasem słucham opowieści o jego dzieciństwie i młodych latach, to tylko jedno porównanie mi się nasuwa: "ten człowiek jest jak kot - nie do zabicia, zawsze spadnie na cztery łapy". A jako ciekawostkę dodam, że w horoskopie urodzeniowym ojciec ma Saturna w Koziorożcu w ścisłej opozycji do Plutona w Raku.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
acrux_79 2010-10-17, 16:56:24

Maszowa, gdzie pojawia się Saturn i gdzie pojawia się Koziorożec jako władca wierzchołka, po dokonaniu rektyfikacji ?

Przechodzenie przez dom VIII i dom XII jest ciekawe.

 

Czy jest jakiś aspekt między władcą V wierzchołka, albo Słońcem a Saturnem w czerwcu 1989 ?

I czy jest również jakiś aspekt między Słońcem i Saturnem w 1998 ?

 

Co do przejścia przez "własny dom IV" Saturna, ja tego nie rozpatrywał tak "prosto".

Jak mi Uran przechodził przez IC, zaliczyłem "przeprowadzkę", ale życie rodzinne trzymało się solidnie. Rozwód był możliwy kilkanaście lat wcześniej.

Neptun mi teraz przechodzi też przez IC. W domu wszyscy zdrowi. Saturn moim zdaniem świetnie pasuje do zawału serca, ale czy do ... chorób ? Raczej do niemocy sprawczej. Dlatego tak "wali" w serce, które jest duszą działalności ( sektor V, Lew ). U Wałęsy Saturn przeszedł ASC jak miał problem z sercem.

 

P.S.

Teraz na niebie zerowy trygon Merkurego/Słońca w Wadze do mojego Słońca. Oraz Księżyc na moim Słońcu. I tu, i tam co do stopnia, ścisłe... Ciekawe.... .... ....

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
maszowa 2010-10-17, 18:11:48

Umieszczam obrazek na dzień zawału w czerwcu 1989.

W czasie, gdy w 1998 Saturn zacznał tranzytować XII dom, nie widzę żadnego wyraźnego aspektu z natalnym Słońcem.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2010-10-17, 22:53:04

W horoskopie na chwilę zawału serca widzę kwadraturę Plutona  do Księżyca a Neptuna w kwinkunksie do Księżyca. Saturn z Neptunem w koniunkcji  na wierzchołku VIII domu. Księżyc urodzeniowy w "sercowym" Lwie. Saturn w sekstylu do Słońca czyli wszystko dobrze się skończy. Słońce urodzeniowe ma również półsekstyl z tranzytującym Księżycem, sekstyl z Neptunem i trygon z Plutonem.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka 2011-03-03, 13:56:18

Starybosman, a gdzie ty przeczytales, że Saturn raduje sie z ludzkiego cierpienia? i do tego sie upaja tym jeszcze..hmm..Niewinny,Aniołek

Saturn jest nazywany planeta przeklętą jak i Wielkim Nauczycielem dlatego ,że "wyciąga" naszą przeszlosc ,żeby uporzadkowac naszą terazniejszosc i przyszlosc. To co potrafi nam pokazac z naszej przeszlosci czasami przechodzi nasze ludzkie zwyczajne pojmowanie i wpadamy w panike usilnie zapewniając siebie i innych, że wszytsko jest w porzadku, nic sie nie dzieje ,zwykly pech i zlosliwosc losu. Otóż nie zlosliwosc losu, czy zwykly pech.

To Saturn nazywana planetą karmiczną rowniez ze wzgledu na oczyszczanie  i porzadkowanie karmy czlowieczej i tak, albo go zaakceptujemy i podporzadkujemy sie jego rytmowi, albo bedziemy sie ciagle zżymac i walic "głową w mur". Dlatego podobno po 2 obrocie saturna w  kolku łatwiej jest "polubic" Saturna ,a wiec z wiekiem ,,niestety :)

 

 

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
starybosman 2011-03-03, 19:48:56

Witam Ciebie, Blanko.

Jest moim miłym obowiązkiem uprzejmie podziękować za to, że zechciałaś znaleźć czas i poświęcić go na przeczytanie mojego postu o Saturnie.  Uwagi związane z tą planetą  zostały zawarte w stwierdzeniu :

 Zawsze się zżymam kiedy słyszę, że Saturn jest przeklętą planetą, która znajduje radość w zadawaniu cierpienia, upajając się przy tym bólem zainteresowanego. To samo odnosi się do Plutona. Mam obie te planety w ważnych dla mnie domach.

Na pewno nie przeczytałem o Saturnie wszystkiego, ale, jak słusznie podkreśliłaś, dane mi było wiele słyszeć na jego temat. Jak sięgam pamięcią były to konkluzje niepochlebne.Niewątpliwie Saturn obroni się doskonale sam. Ale miło stwierdzić, że ma kolejnego obrońcę w Twojej osobie.

Pozdrawiam słonecznie

 

 

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Blanka 2011-03-03, 23:19:01

Dziekuję za miłe slowa Starybosmanie, ale nie jestem obroncą, ani zwolenniczką Saturna.

Pozdrawiam serdecznie :)

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
kropka 2011-07-22, 18:54:39

ja uważam jak Starybosman saturna za planetę mimo wszystko dobrą, dającą lekcję dzięki której ja np. się rozwijam i buduje fundamenty pod przyszłe życie ( ja buduje je lekcja po lekcji od dłuższego czasu). Mam nadzieje że przechodząc przez IC przyniesie dużo zmian i w gruncie rzeczy będą one pozytywne (zreszta jak zykle).

Tematów: 8
Odpowiedzi: 89
Dołączył/a: 2011-07-11
JoKron 2011-10-11, 19:20:15

Witajcie, jestem na forum pierwszy raz i z ciekawością czytam rózne tematy. Ten mnie zainteresował szczególnie, właśnie ze względu na Saturna. Czy ktos z Was zechciał by cos powiedzieć na temat tranzytu saturna przez X dom bo u mnie aktualnie tam się znajduje? Będę wdzięczna za odpowiedź, za którą z góry dziękuję. Usmieszek

Tematów: 1
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2011-09-12
kalita 2011-10-11, 20:22:38

To chyba zależy nie tylko od samego Saturna, ale też od innych tranzytujących planet oraz w ogóle od tego gdzie ten Saturn znajduje się w natalnym. U dwóch znanych mi osób Saturn tranzytujący 10 dom przyniósł wychłodzenie relacji biznesowych, spadek wpływów z działalności gospodarczej, najgorzej było to chyba odczuwalne gdy wychodził z domu. Manifestował się dziwną zatwardziałością, niechęcią wprowadzania zmian w życiu zawodowym, konserwatyzmem i nadmeiernym przywiązaniem do tego co jest. A gdy wychodził pojawiało się światełko wskazujące inną drogę-niekoniecznie gorszą. Kwestia tego tylko czy ktoś będzie chciał w tą drogę się udać, bo jeżeli jest tak zatwardziały i niezmienny w przyzwyczajeniach i poglądach to tylko chyba Pluton strzelający na wszystkie strony piorunami mógłby skłonić taką osobę do zmian. Wydaje mi się że należy wtedy uważać, pilnować się, tak aby woda sodowa(na polu kariery) nie uderzyła do głowy. Ale to tylko moja opinia. Zresztą u tych dwóch osób natalnie Saturn znajdował się w 2 domu-posiadanie, może właśnie z tego względu jego przejście dotknęło portfela tych osób.

Jest też i dobra strona szmocy saturnowej-czasem, a nawet często(zależy od asp i położenia w natalnym) taki staruszek dreptając sobie przez 10 dom może ugruntować naszą pozycje zawodową, wynieść na piedestał, wyposażyć w mądrość, której do tej pory nam brakowało w zawodowuych przedsięwzięciach:)

Pozdrawiam, proszę o korekte, gdybym źle zrozumiała szmoce saturnowej bestyjki

Tematów: 3
Odpowiedzi: 39
Dołączył/a: 2011-10-05
Blanka 2011-10-11, 20:27:53

Witaj Jokron :)

 

Saturn jest taką planetą że cokolwiek by powiedziec o zyciu wlasciciela horoskopu trzeba by bylo przyjrzec sie calemu horoskopowi bardzo dokladnie. Mogę tylko powiedziec co zauwazylam  w swoim cyklu Saturna kiedy byl "na gorze" (szczegolnie 10 dom). Otóż Saturn przechodząc przez 10 dom w horoskopie daje z reguly maksimum mozliwosci w zyciu czlowieka. Jesli ktos robi np kariere w duzej firmie to w tym czasie moze najwiecej osiagnąc i pokazac najwiecej kreatywnosci i zostac doceniony przez przelozonego w pracy. Wszytsko zalezy do czego czlowiek dąży a to juz jest indywidualna sprawa. W kazdym razie w takiej pozycji Saturn ułatwia wiele w zyciu ,ktore gdy zejdzie na dol ( pod ASC) jest bardzo trudno osiagnac i trzeba wlozyc o wiele wiecej energii, niz jak byl przy MC.

Pozdrawiam :)

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Jasmin 2011-10-12, 12:01:08

Witam JokronUsmieszek

 

Saturn nad głową dobrze służy karierze i powołaniu a także wszelkim relacjom z osobami na stanowiskach, z autorytetami. Może być "windą do nieba".Człowiekowi  jego autorytet wzrasta (chociaż szczegóły zależą  od radix-u) albo inni motywują go do pięcia się w górę.

Trzeba popatrzeć jednak na radix, jak Saturn jest posadowiony i jakie ma aspectarium, a w związku z tym, czy aby kariera nie wiąże się z jakimiś przeszkodami.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
JoKron 2011-10-14, 09:22:52

Dziękuję wam bardzo za odpowiedzi.

Jasmin, czy Ty zaglądając w moje dane mogłabyś wkleić mój radix? Byłabym wdzieczna za podejrzenie związków Saturna z moimi sprawami zawodowymi. W natalnym Saturn tkwi mi w 6 domu i odczuwam to jako kulę u nogi. Kiedy tylko chcę wyskoczyć z utartych schematów, wybić się dostaję po łapach, moje awanse są blokowane, zdarzają się nieoczekiwane sytuacje, które uniemożliwiają mi nabranie rozpędu. Z poczatku walczyłam z tym, przeżywałam, w końcu dotarło do mnie, że taką właśnie lekcję mam do przerobienia, żeby nauczyć się systematycznej pracy, bycia podwładnym. Ale nie zamierzam na tym poprzestać, mam duże ambicje, które krystalizują się powoli ale trwale. Może ktoś mi pomoże rozszyfrować moj radix bo ja jeszcze w wielu sprawach nie mam takiego holistycznego ogladu jak doświadczeni Usmieszek

Tematów: 1
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2011-09-12
Jasmin 2011-10-14, 10:04:56

Twoje dane są w Bazie Danych Osobowych razem z kosmogramem i dostępne są tylko dla osób z ikonką . Czy chcesz abym dodatkowo wkleiła kosmogram w tym miejscu? Wtedy będzie widoczny dla wszystkich.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
JoKron 2011-10-14, 10:11:34

Jasmin, nie mam nic przeciwko, zeby go umieścić, może łatwiej po prostu zajrzeć komuś jak jest na miejscu niż za każdym razem wpisywać dane do swojego programu astrologicznego

Tematów: 1
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2011-09-12
Jasmin 2011-10-14, 10:13:23

W takim razie oto radix JoKron:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
JoKron 2011-10-14, 10:29:34

Dziękuję Oczko

Tematów: 1
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2011-09-12
Jasmin 2011-10-14, 10:36:58

Saturn jest w koniunkcji z DSC ale w VI domu. Mam obawy, że nie weźmiesz moich słów poważnieUsmieszek.

 

Saturn w opozycji z planetami z XII domu czyli wielu wrogów , generowanych nieświadomie, bo władca Saturna Merkury w VIII domu w Raku. Saturn w VI domu to albo postrzeganie pracy jak ciężką harówę i wtedy ucieczka w chorobę albo po przepracowaniu zwierzchnictwo nad innymi w pracy.

 

Władca horoskopu czyli Jowisz jest w opozycji z Saturnem czyli trzeba wypośrodkować swoje ambicje na zostanie autorytetem z takimi samymi ambicjami innych. Aspekty Saturna wskazują, że może przesadzasz z intensywnością starań o awans. Jowisz najsilniej działa w latach 40-49 życia człowieka a wiec staraj się przepracować jego kwinkunksy a głównie półtorakwadraturę ze Słońcem.

 

Pomimo tego jednak kwadratura Słońca z Uranem na MC zawsze będzie przynosic nieoczekiwane i tajemnicze zwroty w karierze. Cóż, jakoś to trzeba sobie w głowie poukładać, aby zbytnio się nie dołować.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
JoKron 2011-10-14, 11:05:13

Jasmin, dziękuję, właśnie w tym kierunku idę, żeby być specjalistą w jednej dziedzinie i nie być zwierzchnikiem w sensie "szefa" ale doradcą na równi z innymi. Trafne Twoje spostrzeżenia...

 

Czy mozesz mi powiedzieć jaka wskazówka/lekcja do przepracowania idzie za kwinkunksem i półkwadraturą ze Słońcem?

Tematów: 1
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2011-09-12
JoKron 2011-10-14, 11:09:00

Jasmin, jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło, czy w związku z tym, że saturn w opozycji z planetami z 12 domu i wielu wrogów generowanych nieświadomie - czy to znaczy, ze to jest w części sprawka mojej imaginacji? Bo jeśli tak to moge nad tym akurat popracować. Oczko

Tematów: 1
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2011-09-12
Jasmin 2011-10-14, 12:15:03

Półtorakwadratura stwarza problemy z samowolą, dotyczy konsekwencji braku samodyscypliny , ewentualnie skłania do działań zbyt emocjonalnych lub do nieracjonalnego wykorzystania energii.

 

Półtorakwadratura Słońce w Raku- Jowisz w Skorpionie rodzi ryzyko działań zawoalowanych nastawionych na jednostronną korzyść. Wiedza i cele dotyczą pomocy innym ale mogą służyć nieuświadomionej chęci sprawowania kontroli nad tymi, którym się pomaga. Może to działać również odwrotnie, tzn. inni mogą wykorzystywać Twoją chęć do rozwiązywania problemów i wykorzystywać Ciebie do swoich celów. Umiejętność odczuwania empatii (Merkury i Słońce w Raku w VIII domu) powinna być wykorzystana  dla głębokiego zrozumienia problemu i nawiązania więzi z innymi, zamiast dawać się wykorzystywać lub samej ulegać pokusom sprawowania jakiejś władzy nad innymi. Nie należy też narzucać innym samowolnie swojej wizji świata i domagać się , aby oni postępowali tak, jak tego oczekujesz, tylko dlatego, że chcesz rozwiązać ich problem.

 

Jestem w stanie sobie wyobrazić, jak reagujesz w sytuacji, kiedy w pracy jest trudne zadanie do wykonania (Saturn w VI domu to trudne zadania). Mianowicie przez ASC w Strzelcu zrywasz się jak Kmicic do walki i bez kożucha wybiegasz na śnieg , aby ratować i rozwiązywać problem, myśląc tylko o tym, jak by tu uratować "sprawę". Często dajesz się podpuszczać innym, którzy specjalnie prowokują ciebie do takiej inicjatywy, po to abyś popełniła grzech nadgorliwości i sama za nich wszystko zrobiła. Niewykluczone, że Twoje pomysły są przez prowokatorów wykorzystywane i przedstawiane jako swoje. Niestety odkrywasz to poniewczasie i czujesz się wykorzystana, zmanipulowana i pokrzywdzona. Kwinkunks Jowisza z Wenus mówi, że w takich sytuacjach reagujesz przesadnie emocjonalnie i samowolnie zrywasz umowę, kontakt, relację albo przesadnie się izolujesz i rozpamiętujesz doznane krzywdy.

 

Saturn to również nasze własne cenzorstwo i sumienie, i kłody, które sami sobie rzucamy pod nogi. Władztwo Merkurego w Raku nad Saturnem w Bliźniętach daje dużą pamiętliwość krzywd, które są traumami, o których trudno zapomnieć. One przeszkadzają w rozwinięciu skrzydeł. Trzeba przewrażliwienie zamienić w konstruktywną krytykę innych ale i samej siebie. Myślę, że jesteś na dobrej drodze, bo Merkury w trygonie do Jowisza.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
JoKron 2011-10-18, 12:09:06

Jasmin, dziekuję za wyczerpujące wyjaśnienie pytania. Faktycznie jest tak, że z racji tego, że wszystko potrafię zorganizowac , przygotować, poradzić, często jestem wykorzystywana ale jakby emocjonalnie. Czasem czuje się wręcz zarzucana problemami inych ludzi, którzy chcą się tylko wygadać, powoli ucze się z tym radzić. Jest dużo prawdy w porównaniu z Kmicicem Oczko

dziękuję Ci, jeszcze raz, trochę inaczej spojrzałam, na te sprawy, które faktycznie mnie dotykają i  przewijają się przez moje życie

Tematów: 1
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2011-09-12
Marsjanka 2012-02-14, 15:39:45

Jasmin, Starybosmanie, Acrux, Maszowa, Genny i ... kto chce:)

zwracam się do Was z ogromną prośbą zerknięcia w moje tranzyty i progresje, dyrekcje czy jak im tam....

Nie wiem dlaczego, ale jakoś wzbudza we mnie niepokój niedaleka koniunkcja tr Saturna z natalnym Uranem w 4d. W radiksie one są w kwadracie do siebie, teraz bedzie koniunkcja w Skorpionie (niby Uran wywyższony) - w kazdym monuskrypcie czytam, ze to najgorsze z najgorszych co sie moze przydarzyc.... Mi sie juz kiedys przydarzylo, ale nie pamietam, natomast mysle ze ogromną role moze spelnic tu dyrekcja, progresja - o ktorych nie mam pojecia.. Poza tym patrząc tak na tranzyty i na solariusz swoj (Saturn wędruje mi do 10d) ... boje sie ze wydarzy sie cos co mi wszystko pokrzyzuje... prace, obowiazki

czy jest szansa na wsparcie z Waszej strony??

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
genny19 2012-02-14, 21:42:44

Marsjanko , w lipcu 1975 roku miałam podwójną koniunkcję tranzytującego Saturna do Urana i tranzytującego Urana do Saturna . Zdawałam wtedy na studia na Akademię Rolniczą. Spóżniłam się na egzamin i mnie nie wpuszczono. Na studia dostałam się dopiero w następnym roku.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
maszowa 2012-02-14, 21:52:41

Genny, nie strasz Oczko - ja przy takim tranzycie zaczynałam pracę, w której poczułam się bardzo ważna, doceniana i potrzebna.

 

Marsjanko, ja bym się na Twoim miejscu nie skupiała wyłącznie na Saturnie - nie taki on straszny, jak go malują. Koniunkcja tranzytującego Saturna do natalnego Urana nie dotyczy wyłącznie Ciebie, Uran to planeta pokoleniowa. dlaczego więc akurat Tobie miałaby coś zepsuć? Jeśli już, to "zepsuje" wielu ludziom.

Myślę, że mając Urana w IV domu tak blisko osi, nie poczujesz się niczym specjalnie zaskoczona - po prostu już znasz te klimaty, wyrosłaś na nich, a Saturn może Ci dać energię do ustalenia granic i unormowania spraw domowych.

Spójrzmy uważnie na całość - w tym samym czasie (pod koniec grudnia 2012), kiedy bieżący Saturn znajdzie się w koniunkcji z natalnym Uranem(8°40' Skorpiona), utworzy też sekstyl z bieżącym Plutonem (8°57' Koziorożca) a obaj równocześnie po ścisłym kwinkunksie do bieżącego Jowisza (8°50' Bliźniąt).

Taki układ, łączący natalne domy IV, V i X,  może dać Ci energię do tego, byś wreszcie uporządkowała swoją niepewną sytuację zawodową, bo przecież pracujesz teraz bez wychodzenia z domu, o ile dobrze pamiętam. W tej konfiguracji to Jowisz w X domu (na natalnym Słońcu i Jowiszu) wskazuje, gdzie trafi cała energia i co może ulec zmianie.

Dodatkowo w tym samym stopniu znajdzie się progresywne MC, co zdaje się potwierdzać zmiany - myślę, że pozytywne.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
genny19 2012-02-14, 22:04:39

Nie straszę. Za zaspanie na egzamin ,nie jest odpowiedzialny Uran tylko ja. Ale Saturn tranzytował przez 9 dom ,a negatywne aspekty mogą przynieść opóźnienia w podjęciu studiówOczko. Uran natomiast tranzytował 11 dom i nie dane mi było ''zmiana przyjaciół na innych'' tylko pozostanie przy starych przyjaźniach..

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2012-02-14, 23:26:13

Marsjanko ,koniunkcję Saturna i Urana masz dopiero pod koniec roku. W dyrekcjach Księzyc jest w koniunkcji z Uranem co może mówić o twoich niepokojach bo  znak Raka i Księżyc rządzi w twoim horoskopie 12 domem- podświadomość ,lęki,obawy.

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2012-02-15, 10:26:32

Kochane jesteście, intuicyjnie czułam, że nie taki diabeł straszny, ale ja chyba tak z natury panikuję. Jednak fakt Maszowa to jest dobry trop, tak na razie pracuje w domu, ale juz powoli gdzieś zarysowuje sie "wyjście " z domu, jednak w duzym stopniu zależy to ode mnie. Saturn wchodzi mi do drugiej cwiartki , od ziemi do dsc - to tez taki fajniejszy duch tego Saturna:) poza tym w solariuszu na kolejny rok saturn siedzi mi w 10d. Zobaczymy, chociaż fajnie byloby, gdyby ktoś jeszcze opisał taki tranzyt Saturna przez natalnego Urana... :)

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
starybosman 2012-02-16, 11:13:53

Marsjanko!

 

Twój Saturn od 21 lipca 2010 gości w 3 d. ( komunikacji) i pozostanie w znaku Wagi do 5 października 2012. Zechciej więc na chwilę zatrzymać się, potem spojrzeć za siebie i na chłodno ocenić stan rzeczy. Jako że masz ASC w znaku Lwa, możesz w lustrze ujrzeć w całej krasie to, jak lubisz przewodzić, ale też dostrzeżesz, że dyktatorskie zapędy są tylko i wyłącznie potwierdzeniem wewnętrznych niedoskonałości ( mówiąc wprost - kompleksów). Reasumując, ujrzysz z jednej strony dumę z perfekcji i umiejętność rozwiązywania problemów ( zwycięzców nikt nie sądzi), a z drugiej - wolność i niezależność. Całość stanowi dla Ciebie wypadkową pojęcia - bezpieczeństwo.

 

Saturn w znaku Wagi zmusza do pracowitości nad doskonaleniem swojego charakteru, wystawiając Bliźniaka na próby, których wyniki są oceniane na równoramiennej wadze sprawiedliwości. Bacz tylko pilnie, by demony drzemiące w zakamarkach, nie zamieniły tego przyrządu na wagę dziesiętną, co może się udać, uwzględniając fakt, że czasem bardzo chcesz widzieć świat takim, jaki się Tobie wydaje. W zwierciadle zauważysz też swoje subiektywne wrażenie, że bliscy nie chcą zrozumieć Twoich " pryncypiów" i oczerniają zarzutami, że wywodzą się wprost od tow. Dzierżyńskiego ( na marginesie - mówią o tym jak czekista czekiście). Więc gdzieś tam przez chwilę błyśnie przesłanie ksiąg mądrych o tym, że Uran, patron wolności i niezależności, jest śmiertelnym wrogiem bezpieczeństwa i przystosowania się do środowiska, reprezentowanego przez Saturna. W tym kontekście Saturn jawi się jako ów mityczny potwór, którego trzeba się po prostu bać.

 

Otóż tak nie jest, bo masz coś unikalnego - perłę w koronie. Właśnie energia Saturna wędrującego przez 3 d. pozwala stworzyć podstawy bezpieczeństwa, kiedy planeta zacznie przemierzać dom 4, z poszanowaniem Twojej wolności i niezależności.

 

Przypomnij sobie koniunkcję z Plutonem natalnym i zdolność radzenia sobie z otoczeniem. Coś musiało odejść, ale umiejętność przekazywania informacji dała to, że przedmiot zainteresowań przybrał konkretną formę w prowadzonej od jakiegoś czasu działalności. Potem był sekstyl z Neptunem w 4 d. Wyjaśniło się kilka spraw ważnych, tych z gatunku emocjonalnych, i osobistych też.

 

W kolejności wędrujący Saturn utworzył opozycję z Wenus w 9 d., co wzmogło poczucie indywidualnej wartości, ale ucieczka w egzotyczną świadomość zatarła dość szybko ten obrazek, bo przecież już naprzód parł Mars, z siłą i odwagą Barana. Energie opozycji Saturn/ Mars wywołały zadumę nad tym nad potrzebą zmiany niektórych elementów strategii. W konsekwencji w zakamarkach duszy pojawiło się zwątpienie, co do celowości podjętych działań, bo przecież presja otoczenia wywołała przyjęcie zachowań nie zawsze zgodnych z wyznawanymi zasadami. Tyle, że Saturn przez cały czas, z uporem maniaka, powtarzał jedno : nie stój jak dąb, bo się przewrócisz; badź jak trzcina, która opanowała do perfekcji zdolność uginania się pod naporem wiatru, zależnie od jego siły i kierunku, dając wyraz faktycznemu znaczeniu pojęcia : wolnośc i niezależność. A to przecież nic innego jak Twoja składowa bezpieczeństwa.

 

 A Uran? Egzaltowany w Skorpionie już zaciera ręce, bo co mu tam Saturn, bidula taka, a jeszcze drżący jak osika Bliźniak. Otóż właśnie koniunkcja Saturn/Uran będzie testem, na ile rewolucyjne pomysły, rozumiane jako twórcze podejście do roziwązywania problemów, zostana perfekcyjnie przeanalizowane przez energię powolnego Saturna. Przyjdzie podjąć decyzję - czy dostosować się do sytuacji, odrzucając stare nawyki, czy też trwać przy swoim. Masz zatem zagwarantowaną wolność w budowaniu bezpieczeństwa i niezależność od wzorców, czy zasad. Zważ jednak na detal - ów aspekt nastąpi w 4 d. ( bezpieczeństwa), zarazem opozycyjnym do 10 d. ( kariera ) i to w warunkach otaczającej rzeczywistości. Nie zapomnij, iż na początku 2013 r. tranzytujący Saturn utworzy kwadraturę ze swoim odpowiednikiem w Lwie, więc aspekt ten będzie o tyle ważny, iż w tej dacie nastąpi ogłoszenie wyników testu. Masz więc niepowtarzalną szansę na zbudowanie czegoś unikalnego. Nie buduj zatem na piasku, bo się zapadnie. Nie buduj bezpieczeństwa na skale, bo porwie to wszystko wicher. Ale budowa na dymie z komina musi się udać. Wymaga tylko prefekcji, a więc i cierpliwości. Strach na taki teren budowy ma kategoryczny zakaz wstępu.

 

 Czy dasz radę? A skąd mnie wiedzieć? Odpowiedz sobie sama, czy dźwigając ciężar z wczoraj, i dokładając jeszcze ciężąr jutra, nie upadniesz przywalona takimi balastami? Skoro zdrowy rozsądek podpowiada, że takie " argumenty" powalą najsilnejszego strongmena, dlaczego chcesz własnie to zrobić? Saturn w koniunkcji z Uranem? Swietnie!. Skoro trafiasz na sęk, upiecz z niego sękacz. I nie zapomnij poczęstować Saturna. Popatrz też na Urana - na pewno się ucieszy na taki widok.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2012-02-16, 15:24:19

Dziękuję Starybosmanie:) Koniunkcję Saturna z natalnym Plutonem bardzo dobrze pamiętam, bo ... wzrosło moje poczucie wartości, poczułam się silna i pewna tego, że wszystko co zrobię będzie miało ręce i nogi; podjęłam najpierw jedną współpracę, później drugą, co prawda w zaciszu domowym, bez lansu i szumu, ale na spokojnie pracuje do dnia dzisiejszego, jestem z tego zadowolona, daje mi to poczucie bezpieczeństwa (finanse), ale też satysfakcję (kontakty z klientami). Na tym tranzycie zbudowałam solidne podstawy i teraz własnie boje sie ze Uran mi namiesza, chyba ze Saturn wyznaczy granice.

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
genny19 2012-02-16, 16:51:00

Coś te podstawy za mało solidne jeśli się boisz Urana.Na pewne rzeczy nie mamy wpływu a taką jest gospodarka i sytuacja na świecie. Dobrze prześledzić horoskop Stanów Zjednoczonych. W ich horoskopie Pluton jest w Koziorożcu a większość planet w znaku Raka. Pierwszy kryzys gospodarki światowej w latach 1929-1932 Pluton przebywał w znaku Raka a Saturn w znaku Koziorożca. Saturn w horoskopie Stanów Zjednoczonych przebywa w znaku Wagi. Obecny kryzys to ingres Plutona w znak Kozirożca w 2008 roku.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2012-02-17, 09:32:59

No własnie, nie mamy wpływu na pewne rzeczy, dlatego też moje lęki i obawy w jakimś stopniu są uzasadnione. Poza tym ja należę do tych co nie lubią niespodzianek...

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
lupka 2012-05-02, 00:12:11

Chcę zrobić horoskop na moment domknięcia cyklu Saturna. Czy w przypadku trzykrotnej koniunkcji najważniejsze jest pierwsze przejście? Albo warto zrobić trzy horoskopy?

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-05-02, 10:02:13

Każde przejście jest inne i ja analizowałabym każde z osobna. Owszem domknięcie cyklu zawsze dotyczy pozycji radix Saturna i wyzwala sytuacje, które się z tym wiążą. Uruchamia też aspekty radix Saturna z innymi sygnifikacjami. Jednak powrót Saturna oddziaływuje przez dłuższy czas a z uwagi na zmianę pozycji planet szybszych w tym czasie zauważalne są modyfikacje w przejawianiu się energii Saturna. Sama zmiana biegu z Retro na prosty już daje taką modyfikację, pomimo iż Saturn może być cały czas w koniunkcji ze swoją urodzeniową pozycją.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lupka 2012-05-02, 14:22:07

 

 

Dzięki Jasmin za odpowiedź. Poanalizuję trochę u znajomych, którzy mają domknięcie cyklu za sobą- bo to dobry materiał do ćwiczeń. Ja jestem w trakcie, więc obserwuję ten tranzyt też na własnej skórze. Niedlugo mam drugą koniunkcję i w sierpniu trzecią. Przy pierwszej podjęłam upragniony krok zawodowo, drugiej koniunkcji nie będę opisywać, bo za wcześnie- ale skończyłam dziś ważny projekt i zaczynam następny. Horoskop trzeciej koniunkcji jest taki hmm charakterystyczny dosyć. Ma Plutona na ascendencie w opozycji do Wenus na descendencie a Saturn w ścisłej koniunkcji z Marsem. Słońce w znaku Lwa a Księżyc w Raku. Myślę, że dotycyć będzie relacji i spraw związanych z wykształceniem- bo tam już też coś zaplanowałam.

 

W sumie cieszy mnie ten tranzyt i czuję, że mi go brakowałoUsmieszek. Wreszcie też odpuścił Neptun i skończyły się mrzonki. Teraz sobie trzeźwieję dzięki Saturnowi. Mam taki układ w horoskopie, że koniunkje Saturna do pięciu planet+Saturna i ascendentu zaliczam dopiero odkąd Saturn jest w Wadze- a więc późno, a do trzech planet koniunkcję miałam we wczesnym dzieciństwie. I w sumie teraz czuję jakbym nagle stawała się zupełnie innym człowiekiem. U mojej siostry tranzyt Saturna przez Asc wypadł wcześniej i to ją zmieniło bardzo. Nawet czasami miałam wrażenie, że jest poważniejszym człowiekiem ode mnieOczko.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
nitoba 2013-04-17, 10:32:02

Mój 4 dom przechodzi koniunkcję tranzytującego Urana i Saturna w Baranie.Dom 5 rezyduje BYK ,a 3 tranzytuje Neptun w Rybach..I jak u fasolki zachorował mój ojciec,nagle i niespodziewanie.Też ma nowotwór ale z przezutami i zastanawiam sie na ile Saturn ma mnie nauczyć miłości,troski,opieki nad rodzicami albo czy to jest drastyczne przypomnienie o ich istnieniu?

Nawet juz nie próbuje sięgać dalej w czasie aby określić jaki stan będzie taty po operacji( dzisiaj przechodzi usunięcie 3 przezutów do mózgu) i czy zdązymy wyciąć głównego sprawcę w płuc.

jestem zła na siebie ,że dziela nas ogromne kilometry ..czy koniunkcja w 4 domu (d.ojca) zawsze jest złowieszczy ?

kiedy planety tranzytują domy ojca albo matki mamy przerażenie w oczach.I nie potrafie sobie z tym poradzic, bo widzę ich ciągle oczyma dziecka.

Prosze o wytłumaczenie ale szczere odpowiedzi bez niepotrzebnej dywagacji..pozdrawiam stary bosmanie:)

Tematów: 0
Odpowiedzi: 3
Dołączył/a: 2012-08-06
Jasmin 2013-04-23, 09:38:30

Z tego, co napisałaś (w wątku o Saturnie) rozumiem, że to Uran tranzytuje ur. Saturna w IV domu natalnym.

W takim przypadku można mówić o zmianach dość znacznych i ważnych (cykl Urana jest średnio 84 letni) , ale radixu nie mamy, więc trudno napisać coś więcej. Kiedy planety tranzytują domy "rodziców" nie zawsze wiąże się to z doświadczeniami skrajnymi. Np. Saturn przechodząc przez IC nie zawsze zapowiada takie wydarzenia, które wiążą się z ojcem. Czasem chodzi o trudne sytuacje związane z domem, nieruchomością czy poczuciem braku bezpieczeństwa. Średnio cykl Saturna trwa 28 lat, więc planeta ta może przejść przez dany stopień w horoskopie wprawdzie  niewielką ilość razy, za każdym razem niosąc podobną energię, ale nie powoduje tych samych zdarzeń. Wiele zależy od posadowienia planety (która przechodzi tranzytem przez dom IV) w radix, od jej aspektarium , szczególnie z malefikami; również od aspektarium planety w domu radix, jej władcy itd.

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Ada 2013-07-10, 12:37:28
Marsjanko a jak twoje przejście saturna przez urana? kwadrat saturna do ASC czy też słońca?
Tematów: 24
Odpowiedzi: 461
Dołączył/a: 2012-07-25
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.