Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Tranzyty

Kwadratura progresywnego Słońca do natalnego Marsa
gringe 2019-02-23, 19:48:38

Witam, piszę z zapytaniem czy ktoś chciałby podzielić się wiedzą I doświadczeniem odnośnie powyższego tematu. Z tego, co udało mi się znaleźć w literaturze to, parafrazując, wpływ jednej planety na drugą jest odczuwalny do momentu kiedy zaczyna ona aspektować kolejną. Niektórzy autorzy podają orby a inni nie. Osobiście przyznam, że kiedy P Słońce przekroczyło połowę drogi do ścisłego aspektu z N Jowiszem to powiało ociupinkę optymizmem. Nie jest jednak za wesoło. A może byłoby gorzej gdyby to P Słońce robiło tylko kwadraturę z N Marsem bez jednoczesnej aplikacji do N Jowisza? Natalny Mars jest u mnie w 0°35" Wagi, a P Słońce 1°32" Raka. Jowisz natalnie jest 2°50"Skorpiona.

Wiem, że ten rok jest jeszcze kiepski dla mnie ale potrzebuję jakiegoś światełka. Za dużo zwaliło się w jednym czasie.

Pozdrawiam I dziękuję z góry za pomoc.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
Odpowiedzi
starybosman 2019-02-24, 13:11:59

Kwadraturę progresywnego Słońca z natalnym Marsem masz już od roku, zatem możesz sama dokonać oceny wpływu takiego aspektu. Warto jednak spojrzeć na solariusz od maja 2019, bowiem tutaj  Mars nie tylko będzie w koniunkcji z progresywnym Słońcem , ale i w kwadracie do natalnego Marsa, ale też układ Słońce/Mars będzie aspektowany przez gwiazdę stałą Menkalinam ( 0,10 Raka). Warto spojrzeć na aspekt Wenus z gwiazdą  Mira ( 0,46 Byka), jak i na solarnego Jowisza z Ras Alhague ( 22,47 Strzelca ). Także Dheneb ( 20,03 Koziorożca ) w koniunkcji z solarnym Saturnem nie powinien być pomijany. Wiele ciekawych informacji o tych aspektach znajdziesz na stronie  https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=2ahUKEwjR7N73qtTgAhVpl4sKHa7LDR0QFjAAegQIBBAC&url=https%3A%2F%2Fastrologyking.com%2F&usg=AOvVaw0c9GpdAZpFS5gHJg3igp7X">https://astrologyking.com.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
gringe 2019-02-25, 01:58:26

Witam StaryBosmanie I z góry dziękuję za zwrócenie mojej uwagi na gwiazdy stałe. Pisząc swój post miałam na myśli moją obecną sytuację życiową  która przebiega w cieniu tejże kwadratury P Słońce N Mars. Wiem, że szybko się od tego nie odetnę, bo przecież P Słońce przez kolejnych 10 lat będzie zmierzać do P Marsa...Na osłodę, bo trudno tu mówić o równowadze, P Wenus wkroczy do Bliźniąt, domu IX którym włada natalnie I stamtąd poczyniać będzie trygodny do planet w moim I domu natalnym.

Wracając jednak do gwiazd stałych to chyba muszę się zgodzić z ich opisem a przynajmniej tą negatywną częścią gdzie grozi mi dyshonor. Już sam fakt, że jestem stroną wnoszącą o rozwód czyni ze mnie dziwaka. Plus, jak wnioskuje, szykuje mi się jakiś kiepski romans( Solarny Mars na P Słońcu) na otarcie łez. Jak nic zszargam swą I tak kiepską reputację...

Mam jednak nadzieję, że sprawy odnośnie pracy ruszą trochę do przodu I będę mogła zapewnić swojemu dziecko godne życie(mam nadzieję, że nie przeliczę się, co do trygonu P Słońca do N Jowisza I będę mieć pracę).

Ps. Dziwi mnie ta gwiazda stała znajdująca się na mojej N Wenus(Alpheratz)- podobno jednaz lepszych. Nie odczułam jeszcze jej działania( a jest ona w ścisłej koniunkcji z władcą Asc w VII- czyżbym ze względu na swą aparycję miała upolować atrakcyjnego partnera?Z zagranicy?;)

Lata jednak lecą I człowiek nie młodnieje. Kobiety niestety tracą na swej atrakcyjnej powierzchowności.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
starybosman 2019-02-26, 21:03:03

Istotnie, Alpheratz ( znana też jako Sirrah ) ma emanować  energiami Wenus i Jowisza. Gwiazda obdarza wolnością i niezależnością, co w konsekwencji prowadzi do uporu, krnąbrności, nieustępliwości. Bardzo często nie pamięta  się, że każda z gwiazd ma także cechy negatywne, a jej przesłania  trzeba analizować w oparciu o cały horoskop. Nie można o tym zapominać, szczególnie wtedy, gdy działa się pod wpływem impulsu. Właśnie wtedy przy Alpheratz  pojawiają się tendencje Marsa i Merkurego, szczególnie gdy wszystkie chce się robić samemu, po swojemu. Nie zapomnij o tym ,że Twoja Wenus jest w znaku Barana, na wygnaniu, stąd będzie pokazywała także swoje negatywne cechy.  Zechciej pamiętać, że w solariuszu ( za 80 dni ) profekcyjnym władcą roku będzie agresywny Mars, poddawany emocjom i  kaprysom. Dodaj do tego jeszcze Marsa jako władcę solarnej godziny urodzenia, a będziesz miała komplet. Solarna Wenus w znaku Byka z koniunkcji z dobroczynną gwiazdą Mira ( Mirrah ) podpowiada, że  cierpliwość przy rozwiązywaniu skomplikowanych problemów daje pozytywne rezultaty. Obawiam się, że Mars nie okaże wyrozumiałości.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
gringe 2019-02-27, 00:19:47

Pierwsze, co nasuwa mi się na myśl z tym mocno podkreślonym Marsem to to, że sprawy partnerskie będą grać pierwsze skrzypce. Może też i sprawy ósmodomowe, poniekąd rodzenistwo. Chyba nigdy do tej pory Mars nie był tak u mnie wyeksponowany. Szok.

Liczę, że będzie to jednak korzystniejszy rok solarny od bieżącego, gdzie musiałam zrezygnować z fajnej pracy, domu i przenieść się do innego miasta do siostry. Tutaj też nie jest za wesoło i sytuacja rodzinna jest mocno niestabilna. Ktoś by mógł wręcz rzec, że zarażam rozwodem. No ale sytuacja siostry to inna para kaloszy.

Wracając jeszcze do Marsa, w Solariuszu 2019/20 jest on w trygonie z Księżycem. Obie planety są w swoich miejscach na wygnaniu ale tworzą tzw. Przejęcie(zapomniałam jak to się nazywa i nawet Google nie daje dziś rady). Może więc nie będzie źle. A może po wszystkich perturbacjach skończy się dobrze.

Patrząc na tranzyty, koniec roku jest już spokojniejszy i mam nadzieję, że dotrwam do tego czasu. 

Mam oczywiście na uwadze zapędy mojej w gorącej wodzie kąpanej Wenus i staram się hamować jak się da. Choć czasem bywa trudno. 

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
Chance8 2019-02-28, 10:58:22

Mi obecnie progresywny mars robi kwadrat do natalnego słońca. Odeszlam od meza(byliśmjestesmy po rozwodzie już dwa lata) i wdalam się w romans, na ten moment nie żałuję tej decyzji.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 11
Dołączył/a: 2019-02-06
gringe 2019-03-01, 01:47:43

Chance8 to znaczy masz kwadraturę obecnie ale rozwiodłaś się dwa lata temu? To chyba jeszcze nie była ona ścisła. W tym samym czasie wdałaś się w romans kiedy odchodziłaś od męża? Rozumiem, że nowy partner nie przetrwał próby czasu? 

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
Chance8 2019-03-01, 12:36:57

Pomimo rozwodu dalej mieszkaliśmy razem, wyprowadzilam się od byłego męża we wrześniu zeszłego roku.P rogresywny mars przechodzil mi wtedy przez neptuna, wladce descendentu.Obecnego faceta poznałam pod koniec stycznia tego roku, relacja trwa. Progresywny mars robi mi kwadrat do natalnego slonca.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 11
Dołączył/a: 2019-02-06
gringe 2019-03-01, 15:43:00

Dzięki Chance8. Szukałam w internecie czy ktoś dzielił się doświadczeniami odnośnie tejże kwadratury. Z moich obserwacji to pojawienie się tranzytu czy aspektu w Solariuszu pomiędzy Saturnem i Marsem(oczywiście napięciwego choć podejrzewam, że sekstyl czy trygon działa opóźniająco), powoduje tzw szlaban na realizowanie się spraw damsko- męskich, czyli brak randek ze śniadaniem;) Pamiętam, jak miałam opozycję Mars-Saturn w Solariuszu 2017/18 to cały rok był pod hasłem mojej przyjaźni z kolegą z pracy który jest gejem. 

Podsumowując, kwadratura P Słońce do N Marsa utrudnia relacje z mężczyznami, dochodzi do zerwań ale też mogą pojawić się inne znajomości. Podejrzewam, że tutaj rolę odgrywają tranzyty czy progresje działające in plus na związki.

Chance8, patrxyłaś na bieżące tranzyty i progresje? Jak w ich świetle wygląda Twój obecny związek? Myślę, że duże znaczenie ma też Solariusz. Warto spojrzeć na rok w pigułce.

 

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
starybosman 2019-03-09, 17:24:41

Progresywne Słońce było w powietrznych i zmiennych Bliźniętach, we władzy Merkurego ( natalnie i progresywnie). To czas poznawania nowego otoczenia, nauki, kontaktów z ludźmi. Dwa lata temu przeszło do wodnego i kardynalnego Raka, gdzie swoją kwestię do zagrania mają emocje, uczucia, rodzina. Władztwo progresywnego Księżyca potrwa jeszcze  z miesiąc, bo po koniec kwietnia Księżyc wejdzie do ognistego Lwa. Owszem, można bronić poglądu, że jest to recepcja, ale trzeba sobie powiedzieć wprost - obie progresywne planety się nie widzą. Sądzę, że swoimi emocjami będziesz chciała zwrócić uwagę otoczenia, wpłynąć na wydarzenia, ale bardziej w sferze wyobraźni i pobożnych życzeń. Kwadratura  Słońca z natalnym Marsem przyniesie walkę o swoje interesy, ale samodzielnie, odrzucając pomoc ( bo przecież podatność na wpływy innych zostanie ograniczona do niezbędnego minimum). Tu nie będzie ustępstw, negocjacji, ale za to napięcie, pośpiech,  lekceważenie zdania innych, bo przecież progresywne Słońce zmierza także  do kwadratury z progresywnym Marsem ( owszem, potrwa ten proces, lecz warto mieć na niego baczenie).  Jest jeszcze piękny trygon z progresywnym Jowiszem w Skorpionie ( we władztwie Marsa, co podkreślam). Jowisz to benefik, co podpowiada sukces, rozwój, zmiany na lepsze, pozbycie się ograniczeń, a w każdym razie ich zmniejszenie.  Nie daj się nabrać na wspaniały aspekt, choćby z tego powodu, że sam Jowisz jest w retro, a to , jak uczy doświadczenie, zawsze obfituje w wiatr, tyle, że w oczy, i piasek w tryby. Jak zawsze obficie, bo Jowisz jak daje, to daje, całymi garściami . Nie sposób pominąć kwinkunksa z progresywnym Uranem w Strzelcu. Sam aspekt zapowiada zamieszanie , namawiając do ryzyka. Bo przecież trzeba się wyrwać z klatki, zasmakować w wolności, zerwać z przeszłością i dążyć do realizacji młodzieńczych marzeń , najlepiej w nowym związku. Bunt i rebelia, jak nie patrzeć, to zawsze ofiary, zatem czas się zastanowić - czy warto.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
gringe 2019-03-09, 18:33:27

W sumie to nie wiem jak to skomentować. Nie czuję się dobrze, a raczej czuję się, że jestem w czarnej dziurze. Może to wpływ jeszcze tegorocznego Solariusza...Nawet jak na moje laickie oczy mój horoskop prognostyczny wraz z progresjami nie wygląda dobrze (nawet na kolejne lata). Czyli ten ładny trygon P Słońca z N Jowiszem to w moim przypadku ściema? I raczej doleje oliwy do ognia niż pomoże....No nic trudno. Takie życie. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo.  Do męża nie wrócę. Mam nadzieję, że podpisze on papiery rozwodowe. Jak nie- szarpać się nie będę ale mieszkać z nim też sobie nie wyobrażam. To, co wydarzyło się w naszym życiu w zeszłym roku definitywnie pogrzebało nasz związek. 

Romansów na horyzoncie nie widzę. Nie wiem nawet z kim miałoby się to mi przydarzyć bo jestem w domu z dzieckiem. No chyba, że chodzi o ponowny powrót do męża. No I kółko się zamyka.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
gringe 2019-03-09, 20:23:24

Zaciekawiłeś mnie Starybosmanie I w sumie zwróciłeś moją uwagę na władcę P Słońca. W momencie kiedy było ono w Bliźniętach, we władaniu Merkurego, bądź co bądź- władał on tym Słońcem niezmiennie przez 30 lat. Z początku na pewno było pod górkę bo P Merkury w retro ale jakoś wyszedł na prostą. W momencie kiedy wydawało mi się, że mam kontrolę nad życiem P Słońce postanowiło wskoczyć do Raka I pokazać mi....no tu się ładnie rymuje ale nie będę kląć. Znów życie zaczyna się pod górkę, przy czym pierwsze 2,5 roku pobytu P Słońca w Raku to władztwo Księźyca w...Raku. No ktoś by powiedział sielanka. Tyle, że P Księżyc robi same kwadratury do N planet w pierwszym domu. Podsumowując- ryczałam jak bóbr I to na forum publicznym(P Księżyc w X domu) a najczęściej w pracy. Rezygnację ze swojego stanowiska też składałam we łzach. Nigdy  wcześniej nie obnosiłam się z takimi emocjami a jedyne, co po sobie zostawiłam to wspomnienie rozchisteryzowanej kobiety. 

Może I dobrze, że władca P Słońca zmieniać się będzie co jakiŝ czas. Liczę, że pobyt P Księżyca w Lwie doda mi wiatru w żagle I pewności siebie. Bo teraz siedzę w króliczej norze I boję się cienia.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.