Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Tranzyty

Merkury stacjonarny w koniunkcji z kwadraturą Mars-Uran
Jasmin 2010-12-11, 14:56:00

Od trzech dni miałam uszkodzone łącze Neostrady. Połączenie z Netem było możliwe tylko przez sieć telefonii komórkowej. TP SA naprawiła je godzinę temu.

 

Podajcie proszę swoje analogie tej konfiguracji planetarnej, tj. jakim zdarzeniem przejawił się ten tranzyt w Waszym życiu. Chodzi mi szczególnie o silną energię merkurialną, chociaż całe obsadzenie Koziorożca także jest ciekawe do obserwacji.

 

pozdrawiam sobotnioUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
maszowa 2010-12-11, 19:38:45

Ja nie miałam tak długo "zepsutego" internetu, tylko jakieś chwilowe przerwy, ale przypominam sobie przyjacielskie pretensje o brak sms-a - jestem pewna, że go wysłałam, tyle że on po prostu poleciał w kosmos i przepadł.  

Szczerze mówiąc bardziej odczuwam aktualny tranzyt Merkurego przez natalnego Saturna w I domu - zarzekałam się, że pozałatwiam zaległe sprawy, przeprowadzę stosowne rozmowy, ustalę co trzeba ... i na planach i dobrych chęciach się skończyło, stale mi coś staje na drodze, stale brak dobrej okazji, to ciągle nie jest odpowiednia chwila. Obawiam się, że po prostu znowu coś przegapiłam. 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2010-12-12, 08:22:53

Dzięki Maszowo, za uwagi, przydadzą się jako przykład analogii.

Jeszcze raz proszę o współpracę. Przypomnijcie sobie, co się działo 10 i 11 grudnia b.r. , czyli w piątek i w sobotę (wczoraj i przedwczoraj).

 

Chodzi o zdarzenia związane z Merkurym, czyli może to mieć związek z komunikacją (drogową, medialną), ze spotkaniami, kontaktami, jakieś informacje ktoś komuś przekazał. To także może wskazywać na trudności w tych wymienionych sprawach, jak np. teraz w moim przypadku. Kiedyś przy Merkurym w biegu stacjonarnym dostałam mandat. Wtedy także Merkury był w koniunkcji z Plutonem w Koziorożcu. Innym razem skontaktował się ze mną mężczyzna w sprawie sollunari i bezinteresownie wskazał na możliwość rozwiązań technicznych na stronie sollunari. Ten bieg stacjonarny może wskazywać, do czego wykorzystujemy intelekt w tych dniach, jak myślimy, o czym myślimy, czy proces myślenia jest intensywny i z uwagi na znak Koziorożca jest to czysta logika a nawet cynizm czy tylko rozsądek.

 

Zważywszy, że aktualnie Merkury jest w biegu retrogradacyjnym, i niejako jest skłonny do restrospekcji, wróćcie prosze pamięcią do minionego piątku i soboty. Przyda się to wszystkim i zaowocuje w późniejszej praktyce astrologicznej.

 

pozdrawiam porannie:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
starybosman 2010-12-12, 10:17:46

Chyba nie będę się mieścił w zakreślonych standardach, bo mój natalny Merkury nie bardzo się kwapi do aspektów  z kwadraturą Mars - Uran, ale....

 

Przez 2 d. płyną sobie w komitywie Mars, Pluton i własnie Merkury. Tworzą piękną koniunkcję z natalnym Słońcem i idealną opozycję w natalnym Uranem, a także kwadraturę ( mniej lub bardziej ścisłą) z natalnym Marsem.

 

I przyznam szczerze, od piątku nic mi nie szło. Niby w głowie wszystkie dane zostały zebrane, niby było wiadomo co napisać, nawet motywacja i chęci występowały, ale jak zacząłem to przelewać na papier, to wyszedł ( delikatnie ujmując) galimatias.   Odrzuciłem koncepcję pracy służbowej ( bo nie szło) i zająłem się czymś, co mnie absorbowało od dawna. Szło pięknie. Umysł przyjmował jak komplementy cała wiedzę, tylko przy okazji groch z kapustą powstał w głowie. I nie szło niczego sensowanego napisać. Owszem, wychodził wynik, ale zasługiwał na jedno miano" pijacki bełkot".

 

 W sobotę postanowiłem, że dosyć mazgajstwa, trzeba się ostro wziąć w garść i zacząć tworzyć to, co nie wychodziło. O wynikach nie wspomnę, wszak była powtórka z piątkowej rozrywki. 

 

 Muza widząc błądzenie we mgle podsunęła pomysł zajęcia się jednym tematem, drugi zasugerowała przełożyć na poniedziałek, natomiast co do trzeciego orzekła wprost: nie teraz, na to przyjdzie czas. Z czwartym daj sobie spokój.

 

W sobotni wieczór podeszła wena twórcza i coś zaczęło spod pióra wychodzić, nawet zgrabnie, ale do pewnego momentu.  Dzisiaj rano - eureka! - brudnopis prawie gotowy. Na Nagrodę Nobla na pewno nie zasługuje, ale mi się podoba. Jasne, trzeba będzie nadać jeszcze ostatni szlif, polakierować, poczekać aż wyschnie i pokazać na wystawie.

 

 Oczywiście, nie dzisiaj, ale w tygodniu na pewno.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
acrux_79 2010-12-12, 14:08:41

Nawalanie sprzętów to raczej u mnie nie jest kwadratura Mars - Uran., ale samo z siebie... ciekawy wątek. Wszystkim padają sprzęty, mi tylko raz w życiu komputer się spalił. Z racji tego, że nie używałem listwy przeciwprzepięciowej. Raz w ciągu pięciu lat się takowa spaliła i to cała  moja kariera...

 

Wieża dobrze działa 10 lat, laptop dwa, choć czasem popiskuje, komórki miałem cztery, z żadną problemu, TV żaden mi się nie psuł, żadnych korków, żadnych awarii. Wszystkie sprzęty mnie lubią, GPS-y, radia, zmywarki, grzankery, kolumny, piekarniki, lodówki, pralki. A jak przyjdę do kogoś, to zawsze jakiś problem - ze światłem, z kolumną, z czymś tam. Mogłbym to inaczej określić - przyciągam awarie w różne miejsca i "coś w tym może być", ale awarie mnie samego nie dotykają... ... Ostatnio byłem na imprezie - kolumna nawalona, wpadłem do sklepu komp. - spaliła się jakaś karta w mojej obecności, w pracy nawalały urządzenia, prąd. Dziwne, co ?

 

Komputery się mnie "słuchają", "nie zawieszają", wprost przeciwnie, raczej w moim towarzystwie lubią się "odwieszać" :-). Mam nadzieję, że ta dobra passa będzie podtrzymywana.

 

Pozdrawiam :-)

 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2010-12-12, 14:12:57

Aha, komputer mi się spalił podczas tranzytu uściślonego Urana na Marsie. Natomiast jeśli o samo "życie szare" chodzi, to mam skłonność do wypadków, uczę się od kilku lat poprzez świadomość astrologiczną bycia ostrożnym i bez wątpienia odsetek wypadkowości u mnie poszedł w dół.

Miałem dużo kontuzji sportowych, raz złamana ręka, raz prawie obcięty palec od nogi, raz fartownie nie dostałem ciosu huśtawką, nie wspominając o uchronieniu się w ostatniej chwili przed tramwajem, ciężarówką, ale w tym wypadku inni mnie uratowali ;-) .

Uran niestety nie przestrzega praw układu S.I. i trzeba na niego uważać !

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2010-12-12, 18:17:42

Dzięki.

Starybosman mi przypomniał, że moja awaria miała uzasadnienie nie tylko w tranzytach bieżących ale również w tym, że tranzytujący Merkury znajdował się w aspekcie niekorzystnym z Uranem natalnym.

 

Co do lubienia Acruxa przez Urana, nie dziwi mnie to wcale. Wodnikom to z przydziału się należy. Mój Uran natalny jest wysoce uprzywilejowany ale w tym roku dał popalić.

Myślę zatem, że to z uwagi na Urana Pana męża, który jest bardzo silny (Uran) i ściągał wszystko na nasz dom w tym roku (niczym Rosjanie samolot magnesem, o czym poseł specjalnej troski -z pełnym szacunkiem- Macierewicz powiadomił społeczeństwo polskie i Amerykę). Ta katastrofa , która w tym roku rozciąga się od kwietnia nad Polską tak właśnie mnie dopadła. Padły 2 drukarki, telefony stacjonarne, 2 lodówki, 3 ekspresy do kawy, ale o tym chyba już kiedyś pisałam.

 

Muszę też potwierdzić, że mnie zawsze przy stacjonarnym Merkurym jakaś wena w pisaniu nawiedza. Coś tam się akurat wtedy krystalizuje i dochodzi do finiszu, a już szczególnie gdy Merkury w Koziorożcu.  Zasługę ma w tym natalny sekstyl Merkury-Saturn. No i Uran natalny jest bardzo silnie powiązany z domami Merkurego. W poprzednim roku tak narodził się słownik astrologiczny Sollunari.

 

pozdrawiam :)

a może ktoś jeszcze coś dopisze?

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2010-12-12, 18:23:16

Acha, sprzęty wymienione wyżej padły, chociaż były podłączone do listwy -za przeproszeniem - przeciwprzepięciowej. Taka listwa to ma chyba opozycję Saturn-Uran wpisaną w instrukcję obsługi?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
nata 2010-12-13, 02:40:24

Ciekawy temat:)

 

W piątek własnie padł mi net w domu, ponieważ miałam w planie zrobić kilka przelewów, pojechałam wcześniej do pracy żeby zrobic je na fimowym komputerze. W pracy okazało się że komputer nie działa!!!! Dopiero dzisiaj ruszył....musiałam przeinstalowac cały system. Pamiętam że w piątek wielu klientów skarżyło się na jakieś awarie. Nie mogłam nawet sprawdzić tranzytów bo przecież komputer nie działał!

Acha...jeszcze w piątek dopatrzyłam się że na mojej fakturze za tel komórkowy jest dodatkowy nr telefonu (o którym nie mam pojęcia) za który powinnam zapłacić ponad 600zł... reklamacja oczywiście przyjęta ale i tak musze to zapłacić a siec orange ma to wyrównać przy następnej fakturze:)

Merkury tworzy mi własnie sekstyl do n. Merkurego czyli powinnam się spodziewać czegos bardziej milszego:)

Tematów: 5
Odpowiedzi: 140
Dołączył/a: 2010-07-16
Jasmin 2010-12-16, 16:11:55

Znów miałam 2 dni bez dostępu do sieci.

 

Niepocieszony

Tym razem wskaźniki na to widzę w retrogradacji Merkurego (wraca na poprzednie miejsce, kiedy była pierwsza awaria). Z tego wniosek nie za bardzo wesoły, bo jeszcze raz bedzie przechodził przez tę pozycję , jak wejdzie już w bieg prosty.

W tranzytach ogólnych kon.Słońce-Merkury w kwadraturze do Urana (na godz. 17 wczoraj czyli na chwilę awarii), a u mnie tranzytujący Mars w maleficznym aspekcie z natalnym Uranem.

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2010-12-16, 21:11:05

Chyba to Ty jesteś "wybrańcem" tranzytującego Merkurego. U mnie cisza i spokój, wszystkie "ustrojstwa" internetowe i komunikacyjne działały bez zakłóceń. Tylko dziś o 9 rano był po mojej stronie rzeki potężny korek komunikacyjny i z przerwami trwał aż do wieczora. Szczerze mówiąc nawet nie wiadomo dlaczego, bo nic groźnego  się  mnie zdarzyło. 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
nata 2010-12-22, 18:16:20

U mnie trwa cd. przeszkód komunikacyjnych!

Tydzień temu załozyli mi blokade na wszystkich moich firmowych telefonach, powód- zaległość z opłacaniu faktur. Zaleglość ta jednak spowodowana była błędnym naliczeniem przez moją sieć oraz dołożenie mi jakiegoś obcego numeru tel. Dopiero jak reklamacja została uwzględniona właczyli mi telefony. Długo się nie cieszyłam.... Wczoraj w nocy ukradziono telefon mojej córce, telefon oczywiście był na abonament i należał do moich tel firmowych. Gdy córka się zorientowała że nie ma telefonu załozyłam szybko blokade na jej numer jednak za poźno...złodziejom sie udało przez 4 godziny nakręcić prawie 2 tyś zł. Oczywiście były to telefony i smsy specjalne typu "wróżka prawde Ci powie"

Dzisiejszy dzień spędziłam z córką na policji...to jak tam podeszli do sprawy to żenada!!!! nie mówiąc o tym jak nas potraktowano....

 

T. Merkury obecnie w kwadracie do N.Urana

Tematów: 5
Odpowiedzi: 140
Dołączył/a: 2010-07-16
Jasmin 2010-12-22, 19:31:44

O rany, ale masz jazdę... Współczuję.

Pozostaje wierzyć, że to koniec atrakcji .

Życzę Ci tego i pomimo wszystko ...dobrego i radosnego Bożego Narodzenia .

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
nata 2011-01-03, 10:22:49

Ostrej jazdy cd....

Patrząc na moje tranzyty xle nie powinno być, Jowisz, Uran w trygonie do Jowisza... czekałam na coś fajnego!

W dniu 28 grudnia Merkury utworzył kwadrature do Plutona, w tym dniu dowiedziałam się ze straciłam wszystko! moja firma legła w gruzach przez niedopatrzenie spraw dotyczacych umów....

Zainwestowałam tyle pieniędzy i nagle straciłam dokładnie wszystko...zostałam na lodzie z kredytami bez pracy....

Patrząc na moje tranyty na dzisiaj, na jutro....powinno byc super, jesli nic sie nie wydarzy przestaje wierzyć w astrologię!

Mój Solariusz dobiega konca, niedługo wszystko opisze co potwerdziło się w moim Solariuszu.

Pozdrawiam serdecznie

Tematów: 5
Odpowiedzi: 140
Dołączył/a: 2010-07-16
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.