Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Tranzyty

Neptun w Rybach
Jasmin 2012-02-22, 15:04:02

Aktualny Nów Księżyca w Rybach (jeszcze aktywny) zwrócił ponownie i enty raz moją uwagę na ingres Neptuna w ten znak. Powróciwszy z retrogradacji 3 lutego b.r. Neptun znów wyjawił podobne sytuacje i zdarzenia do tych, które miały miejsce na początku kwietnia ubiegłego roku, kiedy to pierwotnie nastąpił ingres Neptuna do Ryb.

 

Wypływa ze mnie chęć udania się w dłuższą podróż...

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
genny19 2012-02-22, 15:24:58

A to ciekawe co piszesz Jaśmin. W zeszłym roku na początku kwietnia byłam w Bonn u koleżanki z wizytą a przy okazji popracowałam w  ogrodzie i zarobilam trochę.Wczoraj myślałam  ,że zapytam się jej jak przyjedzie w marcu do Koszalina czy przyda jej sie pomoc w ogrodzie. Może coś z tego wyjdzie.Pozdrowienia.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-02-22, 15:35:26

Pewnie, zrób tak.

Neptun to "woda na młyn" wszelkim inspiratorom i inspiracjom. Warto wsłuchiwać się w podpowiedzi własne i cudze. Te pochodzące ze snów mają teraz swoje szczególne znaczenie. Także wszystkie symptomy zauważalne w organiźmie też są pomocne. Rodzaj i jakość Inspiracji wynika z posadowienia Neptuna w radix. Codziennie zadaję sobie pytanie: co Neptun chce mi podpowiedzieć, podszepnąć, co powinnam wyłowić z wnętrza, co wyjawić... Woda Neptuna płynie ze źródła i oczyszcza, uzdrawia i napełnia powoli ale gdzieś mnie zaprowadzi koniec końców- jak mniemam.

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2012-02-22, 15:39:25

U mnie Neptun i Saturn są teraz swoimi lustrzanymi odbiciami. Koniunkcja przez antiscia.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Blanka 2012-02-22, 21:07:39

Mnie bardzo ciekawi ten tranzyt Neptuna przez moj Ksiezyc. Jednoczesnie zrobi kwadrature do Slonca i Jowisza.Jak byl pierwszy ingres Neptuna do Ryb rok temu, to rzeczywiscie czulam sie jakbym byla we mgle, totalne zagubienie. Teraz jest zupelnie inaczej i jestem bardzo zaskoczona, bo moje sprawy jakby poszly do przodu, zaczely sie klarowac i wcale nie czuje sie zbita z tropu jak to przy Neptunie czesto bywa. Czy nie jest tak, że poniewaz Neptun jest wladcą Ryb, to bedzie wlasnie oczyszczal sprawy i wspieral, zamaist wprowadzac zamieszanie?

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Jasmin 2012-02-22, 22:50:55

Dla mnie Neptun to zawsze jest wskazówka "z góry" i duchowe wsparcie.

U Ciebie skoro Neptun na wierzchołku półkrzyża ze Słońcem i Jowiszem  (nie wiem czy są w opozycji czy w koniunkcji) jako benefikami, też może tak działać, co nie wyklucza napięć energetycznych- jak to przy kwadraturach i opozycji bywa. Wg teorii i bez patrzenia na szczegółowy rozkład twojego radix to ten półkrzyż mówi: jest szansa, aby wejść do nieba bram ale po przejściu przez jakiś tam czyściec. Oczyszczenie, o którym piszesz jak najbardziej możliwe.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lupka 2012-02-22, 23:54:53

Przypomniałam sobie czas, kiedy miałam tranzyt Neptuna przez stellum. Przy kwadraturze do Księżyca urodziła się moja siostra. Zajmowałam się nią dużo, a mama wróciła szybko do pracy. Przy kwadraturze do Wenus zaczęłam chodzić do szkoły muzycznej. Przeżywałam wtedy moje pierwsze zauroczenie, którego młody kawaler nie odwzajemniał. W sumie byłam wtedy jeszcze dzieckiem. To było takie dziecięce wzdychanie, czysto platoniczne. Ale fajnie nam się razem muzykowało. W sumie przez całą podstawówkę chodziłam rozmarzona, tułałam się po górskich łąkach i robiłam bukiety z suchych traw.Malowałam, grałam, pisałam wiersze jak opętana, zaczytywałam się w powieściach do rana. Wgapiałam się w dal i sama nie wiem czego od tej dali chciałam, ale ciągle za nią tęskniłam. Moje pamiętniki z tamtych czasów pełne są jakichś rysunków, opowiadań, wierszy, zasuszonych roślinek, wycinków z gazet. Chodziłam z głową w chmurach,  marzyłam o dalekich podróżach i chłodnych, górskich potokach. Rodzice narzekali, że nic do mnie nie docieraGłosny smiech, co oczywiście do mnie nie docierało. Ale nie zwariowałam o dziwo (tak mi się wydajeOczko), chociaż stellum w XII domu. Żyłam wtedy bardziej w swoim świecie. I jeszcze jedno- aspekt religijny. Frapowała mnie wtedy bardzo religia.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Blanka 2012-02-23, 21:19:21

Jasmino ja mam koniunkcje Jowisza i Slonca.No i ten Now byl ze schodzącym Chironem na moim Ksiezycu w Rybach :)

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
maszowa 2012-02-23, 22:51:34

Zainspirowana przez Lupkę sięgnęłam i ja do swoich wspomnień tranzytu Neptuna przez XII dom, co przecież pasuje do wątku, bo to dom Ryb. Nie wspominam tego z przyjemnością - miałam problemy z koncentracją, a że było to w średniej szkole, na końcu i matura stanęła pod znakiem zapytania. Niewykluczone, że "uratowała" mnie wtedy retrogradacja Neptuna, który akurat w tym czasie tranzytował moje Słońce - udało mi się jakoś ogarnąć i zdałam, ale łatwo nie było.

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
lisek 2012-02-24, 18:56:03

Obecnie mam koniunkcję progresywnego Księżyca, z tranzytowym Neptunem w znaku Ryb. Do tego, ta konfiguracja, znajduje się w trygonie z urodzeniowym Merkurym. Mimo trudności dnia codziennego, otaczający świat i wydarzenia jakie mają miejsce wydają mi się niesamowicie spójne.

Widzę "obrazami" i te obrazy mają zawsze ukrytą treść , która jest dla mnie wskazówką dla rozwikłania zagadki. Coś na zasadzie dziecięcej zabawy - "znajdź niepasujący element".

Natomiast bardzo źle wspominam tranzyt Neptun do mojego IC - poplątanie z pomieszaniem i błędy, które skutkują do dnia dzisiejszego. Działa tu prosta zasada, harmonijne aspekty są inspirujące, nieharmonijne wprowadzają zamęt. Oczywiście u każdego może się to przejawiać ma tysiąc sposobów, w zależności od tak wielu czynników: aspektów urodzeniowych (czyli jak poradzę sobie z trudnościami), pozostałych tranzytów (czyli co mnie wspomaga lub ogranicza w trudnościach, na chwilę obecną), progresji (jak to wszystko przekładam na mój "wewnętrzny świat"), dyrekcji (na których kompletnie się nie znam, ale nie zmienia to faktu, że działają) itd.. Duże znaczenie ma też miejsce w którym przebywam, ludzie którzy mnie otaczają, rodzina, której losy wpływaja na całe moje  życie. Sporo tego jest. Astrologia to bardzo subtelne narzędzie, którym należy posługiwać się jak dobry chirurg skalpelem. Tak to widzę na dzień dzisiejszy.

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-02-25, 23:08:10

Tak, Neptun w Rybach nastraja nostalgicznie. Wspominki, wracanie pamięcią do czasów minionych, czemu Saturn i Mars w retrogradacji sekundują.

Czytałam właśnie o uzdrawiającej mocy nostalgicznych wspomnień, które odbudowują nas i wzmacniają. Wg badań takie nostalgiczne powroty mogą zapobiegać kryzysom psychicznym. Poprawiają w rezultacie także nastrój. Dzieje się tak z powodu wzrostu poziomu poczucia społecznej akceptacji. Wspominając przypominamy sobie, jak radziliśmy sobie onegdaj z trudnościami, kto nam pomógł oraz że mogliśmy liczyć na pomoc innych. Naukowcy proponują, aby oddawać się nostalgii przez 20 minut dziennie. Daje to poczucie zakorzenienia, znaczenia i celu a osłabia poczucie zanurzenia w szarej rzeczywistości. Znaczenie terapeutyczne ma myślenie o minionych czasach ale także pisanie. Rozmyślanie o traumach wzmacnia je, natomiast opisywanie ich osłabia. Odwrotnie jest z miłymi wspomnieniami, lepiej nie opisywać ich szczegółowo i nie analizować ale zachować ich magię we wspomnieniach.

 

pozdrawiam nostalgicznie:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
rebecca 2012-02-28, 21:23:07

 

Mam ostatnio hopla na punkcie Symboli Sabiańskich i symboliki w ogóle, stąd kolejny wpis będzie dotyczył „wróżenia”.

Otóż zadałam Wyroczni pytanie - 3.02 2012 r. w dniu ingresu Neptuna w znak Ryb -

o to, jakie jest jego ( Neptuna w znaku Ryb) przesłanie dla świata.

Odpowiedź wydaje mi się niezmiernie ciekawa:

 

Baran 23 – „Kobieta w pastelach niosąca ciężki i cenny, lecz zasłonięty ładunek.”

Interpretacja Wyroczni: „Zasłonięty ładunek” wskazuje, że ktoś zadaje sobie wiele trudu, aby ukryć coś bardzo ważnego. Może właśnie nadszedł czas, by podzielić się swoim ciężarem. Inni mogą naprawdę skorzystać, jeśli usłyszą to, co jest do powiedzenia.

Dodam, że wg Dane’a Rudhayara ten Symbol brzmi:

„Kobieta w ciąży ubrana w jasną, letnią sukienkę”.

 

Od razu widać przewagę elementu żeńskiego nad męskim: kobieta, pastele, ciąża, sukienka.

Kobieta jest tu ukazana w pełni swoich sił rozrodczych, a Natura osiąga apogeum: ciąża tuż przed rozwiązaniem, lato (letnia sukienka). Widoczny jest też kontrast pomiędzy delikatnością i subtelnością „Kobiety” (emanacje Neptuna) a ciężarem, który nosi. Kobieta ubrana w pastele, a ładunek zasłonięty to znów odniesienie do energii Neptuna i jego oddziaływania: wszystko, co tajemnicze, niejawne, ukryte, mistyczne, malarskie (pastele mogą się odnosić wprost do kolorystyki planety).

Lato to symbolicznie czas dojrzałości, osiągnięcia najwyższego pułapu w danej dziedzinie, ujrzenie „owoców pracy”, maksymalne wykorzystanie możliwości, czas sprzyjający rozwojowi ( tu dodatkowo mamy rozwijającą się ciążę).

Dodatkowe wczytanie się w objaśnienia przynosi informację, że „tym ciężarem należy się podzielić”, a więc ujawnić to, co się ma do powiedzenia, ogłosić światu (przesłanie dla świata?) Co więcej, to, co jest ukryte i zasłonięte, jest też bardzo cenne, a więc świat, inni, niewątpliwie skorzystają na tej wiedzy.

 

Reasumując: Pewna misterna praca została ukończona, faza tworzenia i wzrostu została zamknięta i za chwilę nastąpi ogłoszenie jej wyników.

 

A jakie będą te wyniki, czyli co cennego ma nam Neptun w Rybach do przekazania?:

 

- intuicyjna, twórcza natura człowieka zrównoważy (a może przeważy?) dyktat rozumu i logiki (przewaga elementu żeńskiego)

- w pełni zostanie doceniona duchowość, mistyczne poszukiwania, subtelne wglądy (to, co dotąd było ukryte i zasłonięte – spoczywało w Kobiecie – wyjdzie na świat, ujawni się w świetle dnia)

- twórcze pomysły, wielkie idee, które dotąd dojrzewały gdzieś w zakamarkach umysłu, mają szansę zaistnieć, a w dodatku będą brzemienne w skutki tzn. znacząco i pozytywnie zmienią świat (ładunek jest cenny)

-a może nawet…jeśli odczytać przesłanie dosłownie, urodzi się/ujawni się ktoś bardzo cenny dla świata: Wielka Dusza, duchowy nauczyciel, mistyk?

 

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
lupka 2012-02-29, 01:09:03

Rebecco bardzo ładnie to opisałaś. Gdyby nie wersja Rudhyara to ja bym pod cięgami Saturna zaraz sobie pomyślała, że ta kobieta to polityka, która wynosi pieniądze podatnika ( ciężki i cenny ładunek)    nie wiadomo gdzie ( pastelowa woalka). Ale bardzo spodobała mi się Twoja interpretacja, jest bardzo pozytywna i pełna wiary w przyszłość. Symbole sabiańskie też do mnie w jakiś sposób przemawiają. Kiedyś nawet coś tam sobie wynotowałam na ten temat szperając w dziejach i próbując przyporządkować cykle Plutona i Saturna do określonych zdarzeń. Byłam zaskoczona trafnością ich opisu.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
rebecca 2012-02-29, 01:54:13

Głosny smiech Twoja jest świetna! Dosadna i konkretna, w realiach naszej egzystencji chyba bliższa spełnienia niż moja.

A przede wszystkim stanowi ciekawy kontrast dla mojego "rozbujania" w obłokach. Choć to rozbujanie to tylko "na papierze", bo w rzeczywistości też mnie Saturn doświadcza. Próbuję jednak przełamać "dystans socjopatyczny" ( vide:Jasmin - artykuł ) i trochę się poudzielać. Choć ciężko mi to przychodzi...

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-02-29, 09:53:35

Do mnie też trafia interpretacja, którą opisała Rebecca. Lupka nie od dziś pisze z sensem i twórczo.

Obie jesteście bardzo miłym gościemUsmieszek na Forum i jak zauważyłam, to nie jest tylko moje zdanie.

 

Może na zasadzie inspiratora poproszę:

A może tak zechcecie coś napisać do stałych działów strony Sollunari? Lupko - np. o wynikach swoich badań o Wenus dziennej i nocnej. Rebecco- symbole sabiańskie i w ogóle tematyka symboli to bardzo ciekawy temat. Może na jakiś inny temat, jak wolicie.

Pomyślcie o tym, proszę.

 

pozdrawiam i dziękuję za interesujący wkład na Forum teraz oraz in spe:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2012-02-29, 11:43:39

Dla mnie stopień 23 Barana „Kobieta w pastelach niosąca ciężki i cenny, lecz zasłonięty ładunek." dobrze oddaje czas ,kiedy wejście Neptuna w znak Ryb obecnie odbywa się gdy Saturn w 29 stopniu Wagi jest lustrzanym odbiciem Neptuna . Saturn oznacza ciężki ,lecz zasłonięty ładunek,cos co prztłacza kobietę ,coś co próbuje ukryć.Kolor  pastelowy sukienki -to próba ukrycia swojego cięzkiego połozenia .Jeśli coś próbujemy ukryć przed innymi sami się stajemy wrogami dla siebie.

Ujawnienie tajemnicy(Neptun) i podzielenie się swoim ciężarem  (Saturn) pozwola na życie z innymi i dzielenie się swoim szczęsciem i troskami pozwala zyć w tereżniejszości. Dżwiganie ładunku(Saturn ) moze stanowic wymówkę do życia w teraźniejszości. Radość z wszystkiego do czego ma się prawo ,moze podnieść na duchu(Neptun) i przynieść ulgę.Aby mogło urodzić się coś pozytwnego trzeba zrzucić ciężki zasłonięty ładunek.

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
rebecca 2012-03-01, 18:17:26

Dziewczyny! Dzieki za twórczy odzew w sprawie Symboli Sabiańskich!Usmieszek  

 

@Genny - bardzo ciekawa Twoja interpretacja, dużo mi dała, również w kontekście życia osobistego.

 

@Jasmin - dzięki serdeczne za inspirację i zaufanie. Twoja pochwała trochę na wyrost, jak na tak mizerną liczbę moich postów. Ale powoli się rozkręcam, przełamuję zblokowanie ( Saturn! ) i postaram się o Symbolach coś napisać, tym bardziej, że ta tematyka interesuje mnie niezmiernie! Póki co, każdy wpis kosztuje mnie bardzo dużo energii ( osłabienie wynikające z tranzytu Saturna przez urodzeniowe Słońce), a Panna na Asc wymaga ode mnie perfekcji. Nie chcę głupot pisać!

 

Pozdrawiam serdecznie! Buziaczek

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
starybosman 2012-03-01, 19:39:59

Czytam, czytam i czytam ten opis przedstawiony przez Rebeccę. A czytam, bo w tym opisie coś jeszcze jest. Jest obraz. Swietnie oddany, delikatną kreską, jakby muśnięciem skrzydeł motyla, by podkreślić to wszystko, co czytelnik winien sobie wyobrazić. Więcej - poczuć zapach. Kobieta idzie. Z gracją, mimo ciężaru - z lekkością, jakby odrobiną dumy emanującej z jej twarzy. Ubrana jest skromnie, w sukienkę, ale jej krój, sposób uszycia, pokazują całe bogactwo postaci. To jest własnie owa nie rzucająca się w oczy delikatność, smak oraz gust. Wszystko dobrane akuratnie. Porusza się w pewien dystyngowany sposób i trzeba dobrze się przyjrzeć, by ten szczegół dostrzec. Zapach pasteli ? Opisałaś to w taki sposób, że kolory emanują zapachem tęczy. Ciężar, na który wskazujesz, jest też bogactwem i wewnętrzną radością z tego, że on po prostu istnieje. Kobieta jest z tego dumna, ale zachwyt trzeba po prostu dostrzec i własnie poprzez plastyczny opis pokazałaś tę złożoność, a zarazem delikatność i subtelność całej materii. Do tego trzeba dodać bardzo umiejętne połączenie faktów, by opis nabierał właściwej ekspresji. I po prostu mówił. Nader interesująca interpretacja. Jestem pod wrażeniem.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.