Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Tranzyty

Nów Księżyca w Byku w relacji do eklipsy Słońca z 21 maja b.r.
Jasmin 2012-04-20, 09:19:25

Jesteśmy w polu i sile działania tytułowej energii planetarnej. Zapraszam do wymiany doświadczeń i opisywania synchronów z tym związanych. 

 

Ze świata polityki: różne Bycze Słońca uległy już tej energii angażując się w nieprzyjemne pyskówki, chamskie przytyki, urągające dobrym obyczajom - politycznym i dyplomatycznym. Niektórzy nawet wieszczą wojnę i konflikt międzynarodowy. Słowa "zdrada, kolaboracja" fruwają w powietrzu i Merkury jako władca zaćmienia majowego przebywając w Baranie w konikunkcji z Uranem bardzo ryzykuje i to odwetem. Na razie jest wojna na słowa. Premier reaguje wstrzemięźliwie ale zapowiada, że każde słowo ma swoje konsekwencje.  Groźba działań prawnych przeciwko tym, którzy krzyczą i jątrzą, insynuują i podżegają. Ano zobaczymy, czy jest w stanie uciąć te zachowania. Prokuratura nie zamierza sama z siebie podjąć stosownych działań, chyba że na wniosek...

 

Ano zobaczymy...

 

pozdrawiamUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
maszowa 2012-04-20, 21:11:23

U mnie chyba się skumulowały dwa zaćmienia: jedno swoje zaćmienie pamięci opisywałam w wątku "Nów w Skorpionie (26-10) i zaraz po tym zaćmienie w Strzelcu (25-11)" a dziś przeżyłam drugie.

W listopadzie 2011 w grę wchodził mój natalny Mars (3°55' Strzelca), dziś bieżący Mars (w 3°54' Panny) jest do niego w ścisłej kwadraturze a bieżący Merkury (3°18' Barana) w trygonie do Marsa natalnego a kwinkuksie do bieżącego. Z dodatkowych przyjemności wspomnę bieżącą Wenus w ścisłej opozycji z natalnym Jowiszem, bo za chwilę już będzie wiadomo, że ta urocza para też "maczała palce" w moim zaćmieniu.

Sprawa się zaczęła istotnie jeszcze na jesieni ubiegłego roku, kiedy to okazało się, że po zamontowaniu nowych drzwi, w mieszkaniu zrobiło mi się zdecydowanie zimniej niż przedtem. Uszczelniałam i zasłaniałam się czym mogłam przed siarczystym mrozem, nie ustając w planowaniu i rozmyślaniach, co by tu zrobić, żeby było cieplej w kolejnym sezonie grzewczym.

Wyszło mi, że czeka mnie parę prac remontowych. A że nie lubię się długo zastanawiać nad tym, co jest do zrobienia, tylko przy pierwszej okazji się biorę do roboty (mój Księżyc w Baranie), postanowiłam zacząć już teraz podczas wolnych dni na początku maja. Dziś rano stwierdziłam, że przydałoby mi się trochę gotówki, skoro planuję jakieś zakupy na ten remont. (Wenus w opozycji do natalnego Jowisza tranzytuje mój 6 dom). Poszłam więc do najbliższego bankomatu i ... zbaraniałam (niczym mój Księżyc) - zapomniałam, jaki mam PIN. To niepojęte! Nigdy dotychczas mi się to nie zdarzało, tym większe moje zdziwienie. Zaskoczony

(Opisywane przez Jasmin pyskówki, godne Merkurego w Baranie, odpracowałam w myślach, zemszcząc na samą siebie i własną ułomną pamięć. hi hi)

Nie tracąc (tak całkiem) przytomności umysłu, czym prędzej zalogowałam się w banku na swoje konto i ustawiłam nowy numer, więc kłopot był krótkotrwały. Ale na tym się nie skończyło.

Po drodze do domu postanowiłam wstąpić do sklepu z materiałami budowlanymi, żeby sprawdzić, czy mają tam tapety, jakie mi są potrzebne. Poszłam, połaziłam między regałami, pooglądałam różne drzwi: harmonijkowe, zewnętrzne, drewniane, metalowe ... obejrzałam jakieś, bóg wie po co, listewki ... i wyszłam. W połowie drogi przypomniałam sobie, że przecież miałam oglądać tapety. Miałam. Oczko

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-04-22, 10:12:09

To fatalnie z tymi drzwiami:(

Ale zapominanie tego, co zazwyczaj było wyryte w pamięci na blachę jest zaćmieniowe, to fakt. Generalnie Merkury jako władca zaćmienia prym wodzi we wszystkich kłótniach, potyczkach słownych, wypowiedziach. Dostarczane informacje mają na Nowiu charakter zaskakujący bo Barani (Merkury-Uran) to Nów, chociaż w Byku a wtedy o lapsusy, nieporozumienia czy kłopoty z emisją głosu nie jest trudno. Taki poseł Ziobro, zaskoczony propozycją J. Kaczyńskiego wzywającego go wczoraj na manifestacji "Zbyszku, wróć" dostał takiej histerii z zaskoczenia, że i głos mu siadł i dłoń drżała, trzymając mikrofon. Powodem była choroba gardła, która tego samego dnia przeszła jak ręką (te merkurialne analogie!) uciął w studio telewizyjnym, zapewne już po konsultacji z Kurskim, który potraktował apel JK jako "wrzutke informacyjną".

 

U mnie zadyma z komputerami, przenoszeniem danych, porządkami itd.

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
rebecca 2012-04-22, 21:05:03

Moje doświadczenie jest bardzo bolesne, a mianowicie dziś upadłam jadąc na rowerze! Stłuczenie prawego ramienia, ale dobrze, że żyję,bo leciałam na głowę. Niesamowite jest to, że podobne zdarzenie miało miejsce pół roku temu, 31.10. Wtedy poszkodowana była lewa noga - też stłuczenie. Dodam, że na rowerze jeżdżę bardzo dobrze, NIGDY nie mialam żadnych upadków, i pomijając dzieciństwo, gdzie notorycznie coś łamałam i tłukłam, w dorosłym życiu ostatni raz złamałam sobie nogę 11 lat temu. Tym bardziej dziwi mnie, że w tak krótkim czasie przydarza mi się to po raz drugi. A dziś w ogóle jest to niepojęte, bo jechałam po prostej drodze i w zasadzie nie wiem, co się stało. Podejrzewam działanie sił nieczystychGłosny smiech

Ale w szoku i bólu nie zapomniałam spojrzeć na telefon, żeby sprawdzić godzinę celem wykonania horoskopu zdarzenia!Usmieszek

 

Tak więc z trudem opisuję swoje perypetie, bo ręka boli...A już myślałam, że skończy się tylko na zgubionych kluczach do domu!...To z kolei doświadczenie mojej mamy, której wczoraj nie upilnowałam w taksówce: najpierw wysunęła jej się z kieszeni komórka - ale to na szczęście zauważyłam. A w drodze powrotnej, z drugiej kieszenie wysunęły się kluczeUsmieszek Tego już, niestety, nie zauważyłam i trzeba było zapłacić za dodatkowy kurs, żeby taksówkarz przywiózł je do domu.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-04-28, 08:59:08

Mam nadzieję, że z ręką jest już lepiej?

 

Ja stale (tj. od miesiąca) mam kłopoty z komputerem. Najpierw padł całkiem. (Trzeba było przeflancować się na nowy. ) Teraz w nowym albo skrzynka e-mailowa nie działa, albo komputer zawiesza się, albo dane nie tak przeniesione lub coś sama nakręcę w ustawieniach. Najgorzej było w tym tygodniu, kiedy nie mogłam wejść do programu księgowego i pojawiło się ryzyko nie rozliczenia się na czas z fiskusem za ubiegły rok.

Dokuczliwe jest również napadanie mnie przez tel. kom. i  e-mailowo w sprawie różnych ofert reklamowych i biznesowych. Ktoś stale chce mnie uraczyć kredytem, zaoferować swoje usługi lub naciągnąć na tzw. okazję. Jak komary i insekty - nie można się opędzić i już nie mam cierpliwości.

Pociechą jest wiosna i dlatego uciekam do natury- tam nie dzwoni telefon!

 

pozdrawiam przy pięknej pogodzieUsmieszek

PS. u mnie las się zazielenił i kwitnie magnoliaBuziaczek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
rebecca 2012-04-30, 12:22:23

Niestety, ręka dalej boli. Z głową, na szczęście, w miarę dobrze Oczko, tak więc jestem aktywna intelektualnie (czytam i przyswajam), ale z pisaniem problem. Zbieram siły na redakcję artykułu "Media w Polsce", chwilowo zawieszam pozostałą działalność na forum, aż do pełnej sprawności ręki.

 

Pozdrawiam serdecznie, majowo (już prawie) i majówkowo! Buziaczek

 

I idę odpowiedzieć Acruxowi, bo wątpliwości go jakieś ogarnęły...Oczko

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.