Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Tranzyty

Wenus w retrogradacji
genny19 2012-05-25, 21:24:15

Wyjechałam z Niemiec w dniu 15 kwietnia kiedy Wenus rozpoczeła retrogradację. 

Po powrocie zaszalałam  z zakupem kosmetyków dla siebie czego dawno nie robiłam.

Zdecydowałam się też na obcięcie na krótko włosów,które zapuszczałam dwa lata.

Wszyscy mówią ,że w obciętych  włosach  wyglądam  korzystniej. 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
Magnolka 2012-05-28, 20:19:50

I ja zaliczyłam fryzjera w tym czasie...znaczy w maju bo chyba Genny 15 maja miałaś na mysliUsmieszek

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
maszowa 2012-05-28, 21:32:44

A mnie nieźle zaćmiło, bo dopiero teraz sobie uświadomiłam, że przecież 16 maja ni z tego ni z owego postanowiłam kupić krem, na który, ze względu na cenę, "porywam się" co pół roku.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
acrux_79 2012-05-29, 18:39:47

Ogólnie sytuacja z Wenus Rx w Bliźniętach ciekawa.

 

Sporo intelektualistów się urodzi 30 maja - 1 czerwca. Słońce, Merkury, Wenus w znaku Bliźniąt, Księżyc i Saturn w znaku Wagi. Plus sekstyl Słońca do Urana. Plus ostry kwadrat Merkury - Mars (w Pannie).

 

Ktoś będzie rodził? Głosny smiech

 

Pozdrawiam!

MUśmiech

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
starybosman 2012-05-29, 19:10:57

Z retragradującą Wenus łączy się w tym roku jeszcze jedno zjawisko, występujące stosunkowo rzadko. Otóż w dniu 6 czerwca 2012. O godz. 03.09 w nocy ( dla Warszawy ) Wenus ( 15, 44 Bliźniąt ) znajdzie się pomiędzy Ziemią a Słońcem ( 15.44 Bliżniąt). . Fenomen ten był ostatnio obserwowany w dniu 8 czerwca 2004 ( 10.39 dla Warszawy) . Hr. Wroński określa to jako dolną koniunkcję, która jest odpowiednikiem nowiu. W ocenie Mistrza wskazane jest zakończyć wszystko to, co stare i rozpocząć budowę nowego systemu wartości. Zakończenie winno przypaść zanim nastąpi moment dolnej koniunkcji. Aspekty, które planeta utworzy w tym okresie pokażą perspektywy rozwoju w sferach należących do jej specyfiki, na najbliższe półtora roku i na ich podstawie można ocenić, z czym trzeba będzie się zetknąc i nad czym pracować

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2012-05-30, 13:45:36

Starybosmanie tak mnie zaciekawiłeś.. dwa dni temu zaczęłam nowy solariusz, ale też luknęłam na tranzyty na ten dzień 6 czerwca i okazuję się że tr Wenus utowrzy koniunkcje z Jowiszem w Bliznietach w 10d, sekstyl z Saturnem, opozycje  z Neptunem i trygon z Plutonem - mam wrażenie jakby coś miało się zmienic  u mnie na lepsze.... ale czy napewno???

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Jasmin 2012-06-01, 13:29:48

Na fali powrotu Wenus (teraz w koniunkcji z Mekurym) dostałam wczoraj wieczorem per e-mail spóźnione ... życzenia od znajomych z okazji Wielkanocnych Świąt! Buziaczek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Kaśka Kariatyda 2012-08-26, 22:17:35

 

W naszej wsi często słychać pogłos  czytania książek w Waszej wsi,  przez Waszego Szamana.Zaskoczony...

 

Poniżej przedstawiam reminiscencje zainspirowane postem Staregobosmana z wątku  "Prosba o pomoc" z 2012.06.03., dział "Pomoc wzajemna".

 

...W  sobotę 16.06.2012. słychać było nawet dalsze fragmenty tej gremialnej lektury o obciętych skrzydłach i pazurach sokoła oraz o rybaku i złotej rybce.

Mianowicie tak wspaniałomyślnie i ideowo-praktycznie obcięte skrzydła, a zwłaszcza pazury sokoła, zachwycone i zachłyśnięte  doznaną "higieną", implantowały się i sklonowały  nocą lub nad ranem u pewnego ogrodnika wyrwikwiata.Niepocieszony

Tenże "odjechany" ogrodnik  powodowany pięciokrotną mutacją ognistego żywiołu   swego Radix  oraz  bieżących tranzytów,  powyrywał wraz z chwastami piękne sadzonki kwiatów,  które z tchnienia Nieba wyrosły z samosiejek między kamieniami przy schodach domku na działce.

Jego „Lampuceros Pudernicos"  (LP) miała je przesadzić do przygotowanych doniczek, a inne zasilić nawozem, żeby dały czad, ale po 21. godz. w piątek  zabrakło jej  światła do dalszych działkowych „egzorcyzmów".Usmieszek

Wyrosłe  floksy i  kleomy miały  zamiar zaprzeczyć słowom pięknego utworu Wojciecha Kordy i "Niebiesko Czarnych"  „Na betonie kwiaty nie rosną", ale odebrano im tę szansę. Cytat stał się niestety prawdziwy po zawziętej, porządkującej inwazji  współogrodnika, zwanego odtąd „Sokolos  Inclusos" (SI).*Płacz

To „oko cyklonu" niszczącego cenne samosiejki  można zinterpretować jako przejaw energii Wenus  R w Bliźniętach  w dek. i dw. Panny. Błąd, pomyłka ( Bliźnięta)  w  dokładnym, pracowitym kreowaniu (Panna)  piękna (Wenus), wynikająca ze złej komunikacji i niedotrzymywania standardów informacji (Bliźnięta). Sokolos był wielokrotnie napominany przez LP,  współogrodniczkę "ds. planów nasadzeń"Oczko, żeby nie był Inclusos i nie robił złej roboty  na działce, jeżeli się nie zna do końca.

Zresztą  jak miał działać rozważnie  i sensownie, jak pójść po poradę do doradczyni materiałowej, skoro od  kilku dni miotał mu się po MC Mars w kon. z Księżycem, który jest u niego władcą Urana Radix?

I wszystko się zgadza do końca: Mars w kon. z Księżycem w Pannie sprzątającej chwasty i uranicznie niszczącej  sadzonki jako  zielsko. Na dodatek powyższa, emocjonalnie pracowita parka pozostawała w  apl. kon. z  Merkurym radix i sep. z  Saturnem, obydwie planety  też w Pannie. Czyli pożenione  impulsywne (Księżyc)  działanie(Mars)  z bezmyślnością (Merkury), na niwie  restrukturyzacji (Saturn)  roślin, metodą  Marsową, na wprost, na przełaj, na wyrzut.Złosć

Przy tym Wenus R transit w  op. do Marsa radix i w sekstylu z  boginią twórczego chaosu Prozerpiną.

Zaś  bieżący Uran   szczerzył zęby z radochy, że ułatwił demolkę Marsowi  radix  (trygon zerowy) i  Prozerpinie ( kon. sep.).Niewinny,Aniołek

I co pozostało tej florystycznej LP do zrobienia?  Żeby  uspokoić trzepotanie i smędzenie serca  LP zaraz w poniedz. nasadziła sobie dowolną ilość  nowych roślin nawet z najdrobniejszych samosiejek, które znalazła w zakamarkach działki.  A wszelkie skrzydlate towarzystwo tuż nad jej głową odprawiało swoje śpiewacze trele przenikliwie rajskimi tonami: „kochamy cię nasza ogrodniczko i róbmy swoje dalej, razem,  lub osobno, bo tego się nauczyliśmy przez xy lat pod tym niebem i przy tych Sokolos."Uśmiech

W niedz. 17.06.2012. Wenus R w Bliźniętach dała jeszcze analogię na bis. Tym razem jako Wenus Byczkowa, znająca się na przysmakach podniebienia, zapomnianych, bo z projekcją zapominalskiej  energii znaku Bliźniąt. 

Po sobotniej „ździebko" za ostrej rozmówce o kwiatach  na kamieniu,  kuchara  LP została przez swego SI  na pohybel, czyli nazbyt życzliwie odtrącona od sprawdzenia przenośnej lodówki syna i synowej, którzy  pakowali sobie parę wiktuałów na nowy tydzień pracy. LP ma czasem jakiś przebłysk intuicji,  ale ta nie podpowiedziała, że chodziło o nie zapakowany pojemnik z zasmażaną kapustą z koperkiem.Pokazuje jezyk Kapuścia okazała się na tyle smaczna i pożądana, że w chwilę po odjeździe awizowali sms-em jej brak.  A raczej nic nie zapominają, bo pakowanie jest wspólne, prawie rytualne. 

Ktoś z rozumem na karku  stwierdzi „wielkie mecyje, jakieś floksy i  kleomy, albo jakaś kapusta z zasmażeczką,  która może przyprawić o zgagę".

A my, którzy wiemy, jak kwitnie floks, obojętne czy „subulata"  (ościsty), czy paniculata  (wiechowaty), albo jak królewsko  dostojnie kleoma wabi motyle, powiemy, ze jest o co, bo "na kamieniu nie kwitną róże".

 

(A amatorzy kapuści powiedzą "mniammniam"Oczko).

 

 

* inkluz - duch, siła dobro- lub złoczynna w kimś/czymś zawarta

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.