Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Tranzyty

Tranzyty i zaćmienie
genny19 2012-08-03, 19:03:59

Plajta firmy zagadki nr 6  sprawiła ,że dziś sprawdziłam zaćmienia Słońca w roku ,w ktorym moj brat miał kłopoty w firmie.

W życiu mojego brata ,zawsze byly wzloty i upadki. W 1988 roku zdecydował sie z rodzina wyjechac do Niemiec. Wrócili do Polski chyba w 1992 roku i założyli firmę. Powoli firma sie rozkręcała,kupili nowe mieszkanie. Gdy w 2005 roku byłam u nich  ,moja bratowa mówiła ,ze strasznie sie boi gdy bedzie miec 50 lat.Wtedy miał 48 lat. Wykrakała. Dwa lata później mieli w firmie kontrolę z Urzędu Skarbowego.

Przyczepili sie do tego,że jeden z odbiorców nie zapłacił podatku VAT. Wiem ,że kiedyś temat tego przepisu omawiał Weiss. Z odsetkami sprawa urosła do 6 lub 7 zer.

W młżenstwie wiadomo wtedy łatwo ,nie jest.Sprzedali mieszkanie. Konta zawieszone,nie mogli wziąc kredytu. Przepisali firme na corkę . Zadłużenia spłacają,kupili nowe mieszkanie.

W horoskopie brata miał miejsce nów progresywny w 2006 roku w ostatnim stopniu Wodnika. 

W 2007 roku pełnia 4 marca na osiach Słonce ,Uran na MC ,Księzyc na IC. Jowisz w koniunkcji z nat Saturnem. Merkury jest w retrgradacji w jego radix ,tak jak i horoskopie zaćmienia.Merkury włada 12 domem a w radix jest tranzytowany przez Plutona.

Zaćmienie z 28 sierpnia 2007 - Księżyc radix na DSC zaćmienia.Pluton na Merkurym i Saturn zbliża sie do nat Plutona.

Zaćmienie z 11 września 2007 r ascendent w koniunkcji z Saturnem radix.

 

Ciekawe co może oznaczać ,że w horoskopie Zagadki i brata w progresjach Ceres znajduje się na ASC.

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
jana 2012-08-03, 20:04:32

 

Wg P. Piotrowski „Małe Planety” Str. 92

„Osoby z Ceres w pierwszym domu mogą być dla swego otoczenia wzorem, matką, kimś wspierającym. Jednakże obecna jest również cała gama kompleksów, a sposobem na ich pokonanie jest rozwijanie w sobie współczucia, akceptacji i empatii. Choć urodzeni chętnie pomagają innym, powinni jednak nauczyć się przede wszystkim opieki na sobą.”

 

Myślę, że Ceres na ASC daje dużo siły i człowiek potrafi zaopiekować się najbliższymi i w jakiś sposób dać sobie radę. Poradzi sobie z trudną sytuacją.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
Marsjanka 2012-08-06, 09:25:32

to ciekawe, ja generalnie zastanawiałam się jak się ma ta Ceres do reszty planet, generalnie nie czytałam o niej, mam małe pojęcie jak się może manifestować w horoskopie, w moim akurat nie jest źle aspektowana, jest w trygonie ze Słońcem i koniunkcji z Księżycem, w 2d. Czy możecie podesłać linki gdzie mogę znaleźć rzetelne info na jej temat? z góry dziękuję...

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
acrux_79 2012-08-07, 04:22:43

Hmm. Przepowiednia 2007r., ciekawe.

 

Zwraca uwagę Słońce jako sygnifikator zarówno domu II (pieniądz) jak i III (dokumenty), choć płacenie podatków to być może przestrzeganie prawa wg spoglądania na dom IX (Wodnik). Tak czy owak, niewygodny kwinkunks Słońca z Uranem zrealizował się w tym tranzycie, w postaci krótkotrwałej, ze względu na obecność Słońca, koniunkcji.

 

Parę tranzytów tu następuje, owszem:

- wspomniany Uran (z towarzystwem Słońca)

- władca domu IX w III

- faktycznie Pluton aspektujący Merkurego

 

Na pewno zwraca uwagę niesamowity hart ducha tego mężczyzny - światła tworzące trygon w ziemi, oraz silna obsada domu szóstego w ogóle. 

 

Jeden element nie umknął mojej uwadze - przy przytoczonym przykładzie Księżyc progresywny znajdował się na MC. Czyli w zasadzie podwójność tranzytu Urana - przez natalne MC i progresywny Księżyc. A żeby jeszcze było ciekawiej, incydent Księżyc/Uran (kwadratura) powtarza się w solariuszu, na którego Księżyc jest ASC. 

 

Właściciel doświadczył więc kontaktu Urana z Księżycem, poprzez tranzyt (oś IC/MC), poprzez progresję, solariusz, oraz tranzyt/progresywny Księżyc. To b. mocne uderzenia. Tym bardziej podziwiam hart ducha.

 

Pozdrawiam!

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.