Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Tranzyty

Opozycja Merkury - Jowisz
Jasmin 2012-12-18, 09:40:38

Witam:)

tytułowy aspekt jest o tyle ciekawy, że planety je tworzące są w recepcji mutualnej. Najbardziej odpowiada ta opozycja codziennemu krzątaniu i bieganiu za sprawunkami i prezentami - w czasie przedświątecznym. Trzeba wiele rzeczy zrobić, mnóstwo spraw załatwić a nie zawsze jest do tego potrzebna energia. Także kłopoty z komunikacją dają się we znaki (np. sprawa zawirowań w PKP na Śląsku). Korki komunikacyjne nie pozwalają dotrzeć na czas do celu, pewnie to samo z przesyłkami pocztowymi będzie.

 

Księżyc w Rybach dzisiaj w kwadraturze do tej opozycji.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
Jasmin 2012-12-19, 07:24:38

Zauważalne analogie tego aspektu:

 

- robienie tej samej rzeczy 2 razy

- myślenie o... , planowanie podróży

- rozpoczynanie nowego projektu

- zawieranie licznych znajomości

- ożywione relacje towarzyskie i/lub zawodowe

- burzliwa wymiana informacji

 

Na zasadzie opozycji postawa bufona: nie będę robić rzeczy ww. , gdyż nie mam zaufania do drugiego człowieka lub moja pozycja społeczna na to nie pozwala (myślenie kastowe). Np. w relacjach towarzysko - zawodowych unikanie kontaktów z uwagi na wywyższanie się lub kompleksy dotyczące pozycji społecznej.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2012-12-28, 08:33:26

Witam po świętowaniu:)

Sądząc po pominięciu tego wątku zwyciężyła opcja druga. Ano , tak bywa czasem. Opozycja tytułowa nie jest już aktywna , za to w orbie zerowej mamy Merkurego w opozycji z Ceres. Aspekt sprzyja porządkom zw. z końcem roku, kupowaniu kalendarzy, zakładaniu nowych adresowników, czy aktualizowaniu danych tzw. "kontaktów" w telefonach, skrzynkach e-mailowych, itd.  

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Kaśka Kariatyda 2013-01-07, 23:29:27

Niekoniecznie zwyciężyła opcja druga.  Byłoby może coś do napisania, ale okoliczności niesprzyjające. Przygotowania do świętowania, potem sprzątanie po świętowaniu.  Spostrzeżenia o tranzycie Wenus składam już trzeci tydzień, bo najzwyczajniej przewlekły nieżyt gardła męczy  mnie  jeszcze od listopada, a teraz   wręcz się zaostrzył. Musiałam  odpuścić to  nałogowe czytanie  do późna,  a więcej  odpoczywać, spacerować, płukać to chrypiące gardło. A od paru dni mam aktywną opozycję Merkurego do natalnego i do Jowisza co nie przyczynia się do skończenia  zamysłu.

Byle  do wiosny!Usmieszek

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
Jasmin 2013-01-08, 10:46:24

Na gardło to dobrze robi picie naparów z cynamonu i imbiru i lekka dieta z orzechami (jeżeli nie jesteś uczulona) i kasztanami jadalnymi (tego chyba nie uświadczysz). Tak Chińczycy medyczni radzą. Zdrowia życzę- jeszcze przed wiosnąUsmieszek.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Kaśka Kariatyda 2013-01-08, 21:01:57

 

Jasmin,  bardzo dziękuję   za przepis i wsparcie.Usmieszek Zaraz   spróbuję, przyprawy nie są kosztowne, ani nieosiągalne.  Receptura naparu  jest jak z egzotycznej bajki, albo...  „wina"  świątecznego, które się właśnie skończyło. Być może to ten napitek trzymał mnie w formie przez Święta, chociaż   poza cynamonem i imbirem  zawierał główną moc z  wędzonych , suszonych i  świeżych  owoców a także goździki i kardamon.  A  te dodatkowe składniki mogą już  zmieniać działanie eliksiru. Znaczenie orzechów też doceniam, choć hołubię nimi głównie dzieci.  Natomiast kasztany są osiągalne, tyle, że raczej w roli elitarnej ciekawostki dla podniebienia.  Miałam swoją małą przygodę z kasztanami. Widząc je kiedyś pierwszy raz w  markecie  rozłupałam jeden, żeby spróbować. Stojący nieopodal ochroniarz zauważył  i zaczął mi się  przyglądać (co też jeszcze ta "baba z Radomia" będzie wcinać?)  „Poczekaj", pomyślałam, „zaraz zrobię ci niespodziankę". Zważyłam kilka deko, żeby przypiec rodzinie do spróbowania, poczym wyjęłam jeden,  podniosłam  mu do pokazania i odłożyłam z powrotem do pojemnika. Uśmiechnął się tylko.

Dzisiaj, parząc póki co kolejną porcję rumianku do płukania doznałam olśnienia, że moje kłopoty z krtanią, migdałkami, anginami są być może też związane z natalnym  sekstylem Saturna do  Wenus?   Saturn = ograniczenia, limitacja, zahamowania.  Wenus  jako władczyni Byka, oznaczającego  w astrologii medycznej   m.in.gardło.  Aktualnie wujek Saturn tranzytuje mój 12 d. i może skrycie  „głaska  moje gardło pod włos".Niepocieszony A problemy zaczęły się dokładnie przy koniunkcji Saturna z urodzeniowym.  Mam nadzieję, że na tym się skończą  przejawy i efekty  tranzytu  Planety przez 12.d. i ASC, skoro w Rx nie ma   ona  żadnego innego aspektu.

Inne symptomy energii sekstylu  Saturna i Wenus  w postaci   haluksów, modzeli, odcisków,   twardych narośli pod stopami, wysuszających się i pękających pięt   „w zasadzie"  by mi już wystarczyły.Złosć

Dobrze chociaż, że umiem płukać to  gardło, bo np.  współmałżonek nie umie, ani moja Mama tego nie umiała . He, he,  nie nauczyli się, bo  nie mieli takiej potrzeby. Usmieszek

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
Jasmin 2013-01-09, 15:22:43

Faktycznie, kasztany jadalne można dostać nawet na mojej prowincji, bo dzisiaj widziałam je w pobliskim sklepie (ku memu zdziwieniu).  

Kuruj się skutecznieUsmieszek i nie bez przyjemności smakowych.

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Paleoezo 2013-01-16, 01:24:04

Ludzie, wy tu tak na poważnie rozmawiacie o układach planet i tego typu pierdołach czy sobie jaja robicie? Może na podstawie gwiezdnych obliczeń wskażecie liczby do wylosowania w lotto albo chociaż sprawdzicie kto zostanie następnych prezydentem USA?

Tematów: 0
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2013-01-16
Jasmin 2013-01-16, 19:41:50

Nie podoba się? To żegnam.

Frustracje, wynikające z własnego niespełnienia czy z problemów z naturalnym sposobem rozładowywania energii męskiej nas nie interesują. I nie plącz się w wyzwiskach. Tym sobie ludzi nie zjednasz. A co z poprzednim nickiem? Już się przejadł?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Kaśka Kariatyda 2013-01-18, 00:16:16

Paleozzo, czy jak ci tam,  a "ty  tu tak  na poważnie" pojawiłeś się chłopczyku jak z Paleozoiku?

(Fruuu, jak się rymnęło do tych "jaj"Głosny smiech).

Poczytaj sobie może jak wielkie jest zainteresowanie i fascynacja wielu ludzi astrologią?

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.