Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Tranzyty

Tranzytujący saturn na natalnej wenus
anaa 2013-01-19, 14:14:21

Witam forumowiczów Usmieszek

Zwracam sie do Was, Kochani z następującym pytaniem? Czy ma ktoś z Was jakieś spostrzerzenia odnośnie tranzytów saturna do natalnej wenus? Interesuje mnie przede wszystkim koniunkcja w/w planet oraz temat związków (niekoniecznie formalnych :) ) tworzonych/rozpoczynanych na tym tranzycie. Pan Leszek Szuman pisał, że nie przynoszą one nic dobrego, dają niezdrową kochliwość i moi może się to skończyć nieraz nawet bardzo źle. Gdzie indziej natomiast spotkałam się z twierdzeniem, że mogą przynieść trwały związek lub związek z dojrzałym partnerem. Zamieszczam radix osobnika płci męskiej z takowym tranzytem właśnie, gdzie wenus jest co prawda ładnie aspektowana, ale natalny saturn kaleczy co popadnie. 

Godzina urodzenia niestety nieznana.

Pozdrawiam. A.

Tematów: 3
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2011-10-03
Odpowiedzi
maszowa 2013-01-19, 20:46:25

Tranzyt Saturna przez natalną Wenus może oznaczać na przykład poważne traktowanie pieniędzy, to znaczy że na pożyteczne cele albo żeby coś trwałego z nich powstało.

Przy braku domów natalna Wenus niewiele mówi poza tym, że nie ma w tym horoskopie wiele do powiedzenia - sama z siebie niezbyt "szczęśliwa", bo w Skorpionie, pod wielkim wpływem silnego Plutona i w trygonie ze słabym Marsem i mocnym Jowiszem.

Wenus w horoskopie mężczyzny pokazuje to, jakie kobiety mu się podobają. I tu mi się kojarzy upodobanie do kobiet namiętnych i skrytych oraz dość majętnych żeby nie były ciężarem.

Z racji tego, że nie wiadomo, czy Wenus w ogóle włada jakimkolwiek domem horoskopowym, rozpatrywałabym tranzyt Saturna bardziej pod kątem trygonu z Jowiszem i Marsem, do aspektu z Wenus nie przywiązując wielkiej wagi

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2013-01-20, 09:47:03

Witam,

 

przy Saturnie w radix, niezbyt dobrze usytuowanym jego wszelkie koniunkcje z planetami będą skutkować ograniczeniami. Z Wenus w Skorpionie taki Saturn naznacza sceptycyzmem w relacjach z innymi, powoduje

przykrości w relacjach romantycznych i brak wiary w to (w natalnym Saturn w Strzelcu) , że jest się kochanym. Koniunkcja Saturna z Wenus w Skorpionie rodzi też przymus, aby dowiedzieć się metodami niezbyt jawnymi, jak to z tą miłością jest naprawdę. Zgadzam się z Maszową co do oceny Wenus w Skorpionie; dodałabym jeszcze, że taka Wenus jest ucieleśnieniem grzechuUsmieszek. W koniunkcji z tranzytującym Saturnem w Skorpionie dość niebezpieczna, bo albo zmusza do ekspiacji, nadmiernego pokutowania "za grzechy" albo przeciwnie - prowadzi do nadmiernego erotyzmu, manipulacji ludźmi, co społecznie jest nieakceptowane i ograniczane.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
anaa 2013-01-20, 12:42:05

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. 

Jest to człowiek ciągle poszukujący erotycznych doznań, uganiający się za kobietami a jednocześnie niezbyt je doceniający ("baby są głupie").Faktycznie, brak mu miłości i bliskości (chociaż pozory stwarza zupełnie inne) chciałby być kochany, zależy mu na stałym związku, ale chyba zapomina o tym, że nie wystarczy  znaleźć odpowiednią osobę, ale też trzeba się samemu takową stać.. Manipulant-obserwator :) potrafi podejść niemal każdego. Rozwiązły, oj rozwiązły..

To ogólnie chyba trudny horoskop, aż strach siebać co to będzie przy zamknięciu cyklu saturna.. ;)

 

Pozdrawiam.

Tematów: 3
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2011-10-03
Jasmin 2013-01-21, 07:57:38

Z załączonego wykresu ta charakterystyka nie wynika. Nie mamy domów. Możemy zaledwie domyślać się, jak koniunkcja tr. Saturna do nat. Wenus się przejawi. Podałam tylko niektóre analogie takiej energii, przy założeniu, że koniunkcja Wenus - Saturn jest w Skorpionie a w natalnym Saturn jest w Strzelcu.

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.