Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Tranzyty

Trygon Merkury - Jowisz a kwadratura Merkury- Saturn
Jasmin 2013-01-23, 07:33:42

Witam,

 

trygon uściślił się w znakach powietrznych, tj. w Wodniku i w Bliźniętach. Merkury jest silniejszy w tym aspekcie ale mniejszy od Jowisza. Tym niemniej metoda rozładowywania się tej beneficznej energii nastąpi przez Merkurego w Wodniku w dwadzie Barana! Usmieszek

Proszę o przykłady tej energii, jeżeli coś ciekawego odnotujecie u siebie. Mnie naciskają w sprawie podjęcia decyzji dot. podróży. Bilety lotnicze (Merkury w Wodniku) trzeba kupić, bo skończą się promocje- czy jakoś tak. Dla mnie to za wcześnie ale... Merkury jednocześnie uściśla kwadraturę z Saturnem, więc tym tłumaczę to powstrzymywanie się w podejmowaniu decyzji. A jak wygląda proces decyzyjny u Was, ciekawam.

 

kłaniam się z rana 

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
Jasmin 2013-01-23, 18:33:57

Szukałam dzisiaj dokumentów służbowych, rozliczeniowych i nie mogłam znaleźć. Już chciałam horariusz sporządzać (kiedyś w ten sposób znalazłam dokumenty podobne) ale przypomniał mi się Merkury w Wodniku i wpis poranny, więc postanowiłam postawić na logikę tym razemUsmieszek. Znalazłam i to bez astrologii.

Na tej samej zasadzie prostowałam zaszłości na stronie Sollunari, w sprawie dostępu treści strony na smartfonach i tabletach i tym razem pomocnikiem był Merkury , zmaterializowany w postaci sprawnego informatyka. Taki dzień - pod znakiem informacyjnego postępu. Jeszcze się dzień nie skończył, więc czekam na ewentualnego Saturna.

 

pozdrawiam wieczornie

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2013-01-23, 21:54:57

A mnie się dziś przytrafiło coś bardzo dziwnego Zaskoczony. Przyniesiono mi przesyłkę a w środku znalazłam książkę (z dziedziny astrologicznej), ... której wcale nie zamawiałam.

Owszem, jakiś czas temu zamówiłam sobie taką książkę, ale już zdążyłam ją niemal całą przestudiować.

Czemu przysłano więcej? (Merkury trygon Jowisz) - siedzę teraz i się głowię, czy i jak mam ją zwrócić - dodatkowego egzemplarza nie zamawiałam, a przede wszystkim nie opłaciłam.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2013-01-24, 07:59:43

Moim zdaniem to podwójne działanie i skutkowanie to Jowisz (przesada, powiększenie, nadmiarowość) w Bliźniętach (dwuznaczność, dwutorowość, dwukrotność) w retro- w koniunkcji z punktem eklipsy Księżyca z 28.listopada 2012. Ja to ciągle (czyt. na bazie energii listopadowej) robię coś dwa razy, na dwie ręce, "w dwa ognie" lub podwójnie. 

O ile pamiętam, to kiedyś miałaś podobne zdarzenie z przesyłką pocztową i zawartą w niej książką.

 

pozdrowienia:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2013-01-24, 22:28:41

Z pewnością masz rację Jasmin, ja zupełnie nie skojarzyłam faktu podwójnej przesyłki z listopadową eklipsą Usmieszek.

Poszłam po najprostszych skojarzeniach: Merkury - posłaniec, listonosz, przesyłka i Jowisz - nadmiar. Trygon między nimi - to mam więcej. Kwadratura Merkurego z Saturnem to problem, co mam z tym zrobić i dociekanie przyczyn takiego stanu rzeczy.

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2013-01-25, 09:39:00

Rozwiązaniem jest Merkury w Wodniku. Ja napisałabym e-maila do nadawcy z pytaniem, co robić bez narażania Ciebie na dodatkowe koszty. Niech teraz on się martwiUsmieszek. Czasu straconego na ten kłopot to jednak nic Ci nie zwróci, i tu widać działanie Saturna.

 

pozdrawiam:) 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Kaśka Kariatyda 2013-01-26, 22:48:55

 

Dyskutowany trygon Merkury- Jowisz oraz kwadraturę Merkury-Saturn miałam okazję zaobserwować w ostatnich dniach w trzech odsłonach;  druga ciekawsza od pierwszej, a trzecia śmieszniejsza niż  te obydwie razem wzięte.Usmieszek

B. dobitny przykład oddziaływania  ww. energii odnotowałam na przykładzie Marka z zagadki nr 6 i z tematu  „Czy Marek  może trafić wygraną losową" w dziale „Pomoc  wzajemna". 

Od roku starał się o jakąś  stałą pracę;  miał tylko  dorywcze  roboty oraz zlecane  przez kolegów.   I nagle  nadmiarowy  boom: dostał jedną  po drugiej 2 oferty  zatrudnienia.  Od pon. 21.01. podjął pracę w firmie, do której się starał od paru m-cy,( sygnifikowaną przez wejście Merkurego do jego 6.d., m.in. pracy codziennej)  ale na razie bez pisemnej umowy (kwadr. Merkury - Saturn). 

Jednocześnie we wtorek 22.01. poszedł na spotkanie z pryw. pracodawcą oferującym pracę w Niemczech  w branży konstrukcji metal. i budowlanej.  Tą ofertą jest zachwycony; już kalkulował  spodziewane przychody  w twardej walucie. 

 Wczoraj szukałam w Rx  przyczyny jego wielkich nadziei na odkucie się, związanych z fanatyczną wprost wiarą w opłacalną pracę za granicą. Słyszę to od ponad roku: „jakbym pojechał za granicę do pracy,  to za parę lat stanę na nogi".

Wydaje mi się, że są to zadęte podszepty energii nat. Merkurego  na wygnaniu w Strzelcu   i  w apl. kon. z Jowiszem  we władztwie w Strzelcu  w 5.d.  oraz  jako naturalnym władcą 9.d.  (Strzelec i 9.d.=m.in. zagranica). Te oczekiwania co do  „apanaży" na saksach potęguje być może Mars w domicylu Barana w 9.d.,  a ponadto   Merkury jest  także w dek. Barana, więc może kusi do podróży. 

Ale Mars nie jest sygnifikatorem jego dochodów własnych  wedle 2.d.  Jedyne wytłumaczenie jego zapędów za Odrę wydaje się tkwić w korespondencji dekanatu  i dwady Marsa dla  Ceres,  z położeniem Marsa  w 9.d.  To Ceres jest współwładczynią dochodów  ze znaku Panny na szczycie 2.d.  Więc indoktrynacja energii Ceres może iść w tym kierunku:  dochody  pochodzące z własnego  działania  (Ceres w 1.d. w Lwie),   w branży konstrukcji metal. (dek. i dw. Marsa)  oraz za granicą ,  skoro Mars  w Baranie w 9.d.

W związku z tym nagłym  nadmiarem ofert  wczoraj, zanim przeczytałam ten wątek, myśłałam o postawieniu prośby na Forum o analizę horarną  pytania „czy   praca  Marka   w Niemczech będzie opłacalna?".

Teraz widzę, że pojedzie z dużym prawdopodobieństwem.

Na razie nie pytam i nie naciskam: zostawiliśmy mu  z Mężem decyzję do osobistego rozważenia.  Oboje daliśmy rady krótkie, ale treściwe. Mąż, żeby upomniał się o pisemną umowę u obecnego szefa.  Jeżeli nie otrzyma umowy, to oznaczać będzie,  że ten chce kombinować z wysokością,  terminem zapłaty, okresem i formą zatrudnienia.  Wtedy niech jedzie  do Niemiec.

Ja doradziłam  trzymanie się  1. miejsca  zatrud. „Starałeś się  o tę  pracę  parę  m-cy, jest na miejscu, bez dużych kosztów dojazdu, może ci dać stabilizację, jeżeli się sprawdzisz.  Jeśli teraz zrezygnujesz, to jesteś u tego pracodawcy spalony.  A na wyjeździe podejmujesz nowe ryzyko, nowej pracy na czarno, też niepewnych wypłat.  Zwłaszcza, że prywatny „socjal": który oferuje nowy szef  w postaci zakwaterowania w jego domu i 2 posiłków  w ramach płacy   jest  podejrzany.  Nikt się teraz nie bawi w  takie „przedszkole" dla robotników. A potem będzie rzucał po kilkadziesiąt EUR , „bo macie gdzie spać i co jeść,  a wiadomo, że wszędzie są teraz zatory płatnicze".  Tutaj nie dopominaj się na razie o umowę,  ale poproś w sob.   o zaliczkę za przepracowany tydz., bo masz rodzinę na utrzymaniu.  I postaraj się może znaleźć w internecie  jakieś opinie pracowników, wczytując nazwisko, nazwę firmy, miejsce pracy." Niby się ze mną zgodził: „tak, tak, za 1. razem  traktowali nas tam całkiem inaczej; Niemcy wchodzili do huty  w specjalnych termoizolacyjnych kombinezonach,  a my w zwykłych swoich ubraniach (Murzyni Europy!)."

Astrolog. interpr. nowej  oferty to Merkury jako rozmowy i informacje wstępne nt. podjęcia (trygon)  pracy za  granicą (Jowisz).  Równoległy przepływ energii to przewidywane trudności  i niepowodzenia ( kwadratura Saturna) w ustnych  (Merkury) ostrzeżeniach moich  i  wujka (Saturn =m.in. starsi ludzie)  przed wyjazdem (Merkury jako sygn. podróży). 

Od czwartku miał pracować do oporu do wieczora, w sobotę też dniówkę.  W piątek 25.01.  Merkury jako planeta dyktująca  rozładowanie energii trygonu i kwadratury   był  od ok. 5:30 mocny w domicylu  dwady Bliźniąt,  więc mógł imputować podróżną energię (Merkury = tez krótkie podróże)  . Zwłaszcza, że w Rx Marka  Merkury jest w dek. i dw. Bliźniąt.  Natomiast kwadratura Merkury - Saturn  (25.01.  apl. orba  1 st.) uruchamia  wyzwanie dla energii nat. Saturna  z 10.d.  Tytułowy  trygon  Merkury - Jowisz  jest nadal aktualny, mimo szybkiego biegu Merkurego; ( orba   sep 4 st. w dn. 25.01).   W sob. 26.01.  od ok. 16:20  Merkury jest już w dwadzie Raka,  zależny od Księżycowych emocji. Jeżeli np.   obecny szef nie zapłaci za przepracowany tydzień, albo rzuci jakieś grosze,  to emocjonalna decyzja o wyjeździe już gotowa.

Tr. Uran jest właśnie w  1- st. kon. z nat. Marsem w 9.d.

Ale to nie będzie znowu  (drugi)pomyślny  wyjazd, gdyż  byłby oparty na  mentalnych  iluzjach i czczych oczekiwaniach  pochodzących  z  nat. kon. podróżującego. Merkurego  (na wygn. w znaku Strzelca)  z potężnym i mocnym Jowiszem  w domicylu Strzelca, ale w 5.d.

Aktualny tranzyt  (26.01., 19:52)  ujawnia także te złudzenia i fantasmagorie  (Neptun)  w  postaci energii  trygonu  bież. Urana w Baranie w 9.d.  z nat. Neptunem w 4.d.  w Strzelcu.

Trygon  z  nat. Neptunem trzyma też tranzyt. Księżyc (emocje) w 12.d.  ( przejście na jakiś wyższy etap)  i w Lwie  (oczekiwanie dostatku, dobrobytu) .  Jowisz  tranzyt., opuszczający 10.d.   jest w opozycji do tego Neptuna,  co  przesądzałoby  negatywnie o pomyślności   eksportowej pracy. Jedyna szansa w aplikacji Jowisza do stanu egzaltacji w znaku Raka, ale to dopiero za pół roku.Usmieszek

 

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
Kaśka Kariatyda 2013-01-27, 23:44:44

 

A oto następne słowa komentarza bardzo adekwatne do powyższej sprawy.

„Przez znak Wodnika tranzytuje (...) Mars, co wraz z energią Słońca i Merkurego w tym samym znaku skłania do rozpoczynania nowych przedsięwzięć, inicjowania projektów związanych głównie z karierą bądź pozycją społeczną (rola Saturna) (...)

Emanacje znaku Wodnika skłaniać będą do uwolnienia się spod dyktatu i presji społecznych, do dezynwoltury w relacjach „księżycowych" czyli codziennych, związanych z wykonywaniem obowiązków domowych, małżeńskich, rodzicielskich, opiekuńczych, itd. oraz zawodowych (to też codzienność). Stąd pojawi się parcie do rozmaitych ucieczek od szarej rzeczywistości. Także samowola (...). Chęć urozmaicenia sobie życia zazwyczaj popycha do intensywnego myślenia na temat . Merkury w Wodniku jest wywyższony i egzaltuje się intelektualnie na poziomie olimpijskich kombinacji alpejskich a więc pomysłowość w odrywaniu się od rzeczywistości będzie spora. Pozycja Merkurego naznaczona dwadą Raka pogłębiać będzie niezadowolenie, (...).

 

Już obecnie, a więc na 5 dni przed pełnią, aktywny jest sekstyl Merkury w Wodniku - Uran w Baranie a Mars jest w recepcji z Uranem przez znak zodiaku. Nie dziwmy się zatem, że już teraz mogą pojawić się nagłe i niespodziewane pomysły uczynienia życia znośniejszym i bardziej ekscytującym, np. przez odbycie podróży, (...)nawiązanie nowych znajomości, (...) itp. Niestety, energia Saturna będzie nam utrudniać totalne kosmiczne uwolnienia, za pomocą wspomnianej wyżej kwadratury Merkury - Saturn, która uściśli się na 2 dni przed pełnią Księżyca w Lwie. Obowiązki zawodowe (Saturn w X domu) i wszelkie inne wynikające z przynależności strukturalnej (organizacja, towarzystwo, grupa społeczna, związek małżeński czy partnerski, itp.) hamować będą zapędy wolnościowe. Będzie trzeba się zmierzyć z oczekiwaniami i zapatrywaniami innych ludzi na przejawy naszych rozmaitych samowoli. Saturn kontroluje wszystkie planety w Wodniku i nie dopuści do rewolucji strukturalnych." *

 

Z powyższego wynika, że Marek nie wyjedzie jednak do Niemiec do nowej pracy.

 

 *   "Pełnia Księżyca w Lwie i półkrzyż Saturna ze Światłami  czyli  potrzeba uwolnienia się od rytuałów 

       społecznych " -  Krystyna Daca, "Ciekawe Tranzyty", 2013.01.22.  

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
Jasmin 2013-01-29, 10:27:02

Dzięki za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na przykładzie Marka. Napisz koniecznie, co tam dalej z obiema ofertami pracy będzie się działo. Szczególnie wówczas, kiedy Merkury i Mars w tranzytach będą w koniunkcji z tr. Neptunem.

 

pozdrawiamUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Kaśka Kariatyda 2013-02-02, 00:16:39

Naturalnie będę o tym informować; koniunkcja tych trzech planet jest już blisko i będzie mieć miejsce w 7.d. Marka.  Na razie pracuje w 1. miejscu, mimo, że złapał grypową infekcję.

 

dz.b. i pozdrawiamUsmieszek

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
Kaśka Kariatyda 2013-02-02, 00:38:15

 

 

Jeżeli nie zanudzę kogoś, to kontynuuję opis moich  zdarzeń i zaszłości na bazie trygonu Merkury - Jowisz i kwadratury Merkury  - Saturn.Usmieszek

 

Druga obserwacja  ww. tranzytów, także nazbyt wyraźna dotyczyła mojego działania pomocowego  dla rodziny Marka.  Ostatnie zakupy dałam i większą kwotę  „pożyczyłam" przed Świętami i Nowym Rokiem. Wobec tego do połowy stycznia odpuściłam, a wiem też, że żona  ok. 10. dostaje wypłatę.  Ale intuicja kazała mi napisać w niedz. 20.01. mail z zapytaniem „co słychać", na adres starszej córki.  Dostałam od niej odp., że. tata miał podjąć pracę,  ale nie pojechał,  bo nie miał na paliwo. Włos mi się zjeżył.  Napisałam na adres nic niewinnego dziecka  parę ostrych słów, m.in. dlaczego mama nie dała tacie na paliwo, skoro kazałam im się wspierać, a nie szczuć jak potwory bez serca i rozumu. „Bo mama zapłaciła parę rach., wykupiła dla mnie lekarstwa na grypę, a jakby mu dała na paliwo, to by nie miała na jedzenie.  A autobusem nie dojedzie, bo  to jest za miastem i daleko tam od przystanku".

Przelałam kwotę „na bilety do pracy", dzięki czemu mógł pojechać,  ale jeszcze nastrzępiłam ozor  w kolejnych mailach, „głównie dla  taty'.

Zaczęłam przemyśliwać (Merkury), że znowu pewnie jedzą chleb z dżemem i herbatą na okrągło, a na obiad makaron z margaryną, albo żur z ziemniakami  oraz, że przydałoby się pojechać do miasta i zasilić  (trygon)  ich mimo wszystko w jakieś nowe zakupy (ideowy Jowisz).  Ale skoro dopiero poszła kasa, to muszę odczekać parę dni  ( "chitra" zwłoka wg Merkurego)   bo mój Maczo, wielki głosiciel teorii „dać wędkę, nie rybę"( Merkury)  zacznie chyba ze złości (Saturn) „drzeć ze mnie skórę  paskami i posypywać solą"( kwadratura). Mimo, że finansuję z moich własnych środków, to jednak obawiam się scysji, a spokój jest mi wyjątkowo miły. Dobra, stwierdziłam,  niech się im przyda ta dietka,  bo pewnie dalej popalają papierosy,  a każde dziecko korzysta z komórki. I na nic się przydają moje ostrzeżenia: jeżeli będziecie palić, to kiedyś się wpienię i  przestanę wam pomagać.Niepocieszony

Będzie to z pewnością humorystyczne,  ale nazajutrz doznałam pewnego „dotknięcia  Światłości",  chyba jako zachęty do następnej partii pomocy.Zaskoczony Była to, w tzw. międzyczasie i   jednocześnie kolejna, trzecia już odsłona omawianych tranzytów.  Mianowicie stwierdziłam, ze nie mam jednego z moich ulubionych  malutkich kolczyków na wkręty. Zagubienie rzeczy symbolizuje Saturn; zaczęłam szukać aspektu z Wenus, bo jej mecenat obejmuje ozdoby. Ale aspektu z Wenus nie było,   a ten epizod nie mieścił mi  się w schemacie „kwadratura Merkury Saturn".  Zaświtało mi jednak,  że pewnie Wenus  „nie dostrzegła"  takiej małej ozdóbki, a za sygnifikatora  jednego z dwóch  kolczyków  można uznać Merkurego,  jako władcę „Podwójnych" (Bliźniąt).Oczko

 Nie przejęłam się tą stratą i pomyślałam, że nawet nie będę szukać, bo to  bezsens.   „Pal sześć", dosyć mam problemów, będę się przejmować jeszcze jakimiś  kolczykami, choćby były najulubieńsze.

Jednak po powrocie do domu przypomniałam sobie szybko, gdzie i jak kolczyk  mógł spaść z ucha ( wkręt przy zdejmowaniu swetra,  a główka przy wycieraniu ucha).  Rękoma  „prześlizgałam" posadzkę w łazience  i znalazłam główkę; po obiedzie zaś  przemacałam dywan w pokoju „garderobianym"  i  znalazłam malutki wkręt blokujący. To mi pasowało do drugiego „rzutu" planetarnych  energii  w zgodności ze sposobem   finalizacji trygonu Merkury - Jowisz,  przez Merkurego:  Merkury dał światło rozumkowi, aby dłonie wprawił w „ruch ślizgająco - macający" Głosny smiech(dwada  Marsa)  w celu odnalezienia (trygon)  zguby (sukces Jowisza). Ale sprawdziłam, że  Merkury nie był  jeszcze w dwadzie Marsa,  lecz Ryb. I tu poprawka interpretacji:  Intuicja podpowiedziała (Merkury w dwadzie Ryb), że dłonie (Merkury) poświęcą się  ( w dwadzie Ryb)  macającemu i ślizgającemu szukaniu  oraz  odnajdą (trygon)  zgubę  (pomyślny finał Jowisza).  Aż się uśmiałam,  że w tak niespodziewany  sposób i w krótkim czasie  zaliczyłam tyle „pływów" planetarnych sił w błahym  epizodzie z kolczykiem.Uśmiech

 

Wracam do zasadniczego wątku "pomocowego".Usmieszek We środę, 23.01. Mąż musiał jeszcze wieczorem jechać do miasta.  To było coś, na co czekałam; „chwila, moment, ja też jadę".  „ A po co ty tak nagle masz jechać, skoro 5 min. temu nie miałaś powodu", bla,bla... "Power" Saturna Ślubnego na MC  jest niestrudzony w brytanowo ujadającym zakreślaniu nowych granic, zakazów,  wymysłów,  gdyż,  w koniunkcji z Merkurym,  rezyduje u  dokładnej, wścibskiej, krytykanckiej odmiany  Panny. Mężczyźni mówią  o  kobietach  że muszą one powiedzieć wszystko to, co mają do powiedzenia,  więc gość  właśnie tak ma, jak te kobiety. Głosny smiech I jeszcze sam sobie „dymi", że „te typy tak mają". Ale mój ideowy Jowisz z recepcji i w kon. z Merkurym odpowiada „psy szczekają, karawana idzie dalej". Wiadomo, że mam jechać po zakupy, bo  to jest zgroza, żeby dzieci w tej mroźnej zimie nie dojadały.

Stąd  komentowany aspekt   sfinalizował się  przez przejawienie  Merkurego (zakupy) w dek. Wodnika (większe niż zwykle)  i dwadzie   Barana / Byka ,  na  rzecz pomocy  potrzebującym (trygon  Jowisz).  Przy czym zakupy zostały zrobione w dwadzie Barana (postęp ilości), a na miejsce dostarczone po godz. 19, kiedy Merkury był już w dw. Byka.  Żywność jest wprawdzie sygnifikowana przez znak Raka,  ale to były produkty ponad  aktualny standard rodziny,  dające przyjemność jedzenia, a to już domena Byka. (Kupiłam nawet cynamon i imbir  oraz sok malinowy na odjechany eliksir Szefowej z wcześniejszego tematu; niech się zachwycą.)

Zgodnie z trygonem   Jowisza wystąpiły obok siebie, w odstępie dwóch dni  2  formy pomocy,  druga  nadmiarowa, co nie zdarzyło się od ponad roku. I dobrze, że to zawiozłam.  Widok siostrzeńca z  wystającymi kośćmi  i zapadniętymi policzkami przypomniał mi Ojca (jego dziadzia) na zdjęciu,  z  czasu, kiedy  po wojnie budował dom z jednej  płacy i przydomowej działki, mając na utrzymaniu 6-osobową rodzinę.

 

                                                          *****

 

W dn. 25.01. ok. godz. 5:30 Merkury zmienił dekanat z Wodnika, a dwadę z Byka  na Bliźnięta.  Stąd nie mogło wydarzyć się nic innego, jak wielkie gadulstwo  w postaci telefonów od dwóch  kumoszek,  które musiałam odebrać i  „kląskać" z nimi 40 min i ponad godz., bo przecież nie mogłam uronić ani  jednego newsa, lub innych spraw, z którymi  dzwoniły. Głosny smiech Z  tych telefonów (Merkury) byłam  w zasadzie zadowolona (trygon Jowisz). Jedną z nich, która nie odzywała się cały m-c od  mojego złośliwego  posylwestrowego  podsumowania, ściągnęłam być może telepatycznie.Oczko  Ale były to rozmowy(Merkury)  zainicjowane  nie w porę  (kwadratura), przeszkadzały mi trochę (Saturn).   Jedna podczas wykańczania obiadu (dobrze, że Maczo przepadł na nartach i nie było opóźnienia ), a druga  wcięła się  wieczorem, w trakcie pisania.   A wreszcie jedna z nich dzwoniła 2 razy w ciągu tyg., w niedz. i  piątek,  co nawet dla szalonych gaduł jest wielką nadmiarowością, zwłaszcza,  że 1. rozmowa trwała ponad 2 godz. i była przez  kumosię  ze 3 razy wznawiana po zakłóceniach.Zawstydzenie

 

                                                           *****

 

W  poniedz. 27.01. został jeszcze odnotowany  5. epizod na fali obserwowanych aspektów,  a dotyczący religii i wiary.

Ewangelia  czytana na niedzielnej mszy była dla mnie zbyt abstrakcyjna, jakaś niezrozumiała, więc postanowiłam ją rozczytać jeszcze raz w pon.  A  ponieważ dawno nie czytałam Pisma Św. , ustaliłam, że otworzę na chybił trafił Księgę w dowolnym miejscu i przeczytam (Merkury) jaką  myśl, ideę, przesłanie , miałam nadzieję pozytywne, przyniesie dla mnie (trygon) ten fragment (Jowisz  jako teoria wiary). Trafiłam i przeczytałam w Księdze Liczb tytuł „Wojna św. przeciw Madianitom".  Przeczytany tekst (Merkury) przyprawił mnie (kwadratura) o zaskoczenie i  wielki  dyskomfort (Saturn).   Powiedziałam o tym Mężowi. Okazało się, że on czytał wcześniej też ten tekst, ponieważ gdzieś w mediach trafił na zarzuty  przeciw Katolicyzmowi  z powodu tej wojny.  Sprawdziłam, czy adekwatne aspekty planet były jeszcze aktualne:  trygon  Merkurego i  Jowisza był już   separacyjnie  rozbieżny o 9 st., ale jeszcze działał, jak się   udowodniło. Kwadratura sep. Merkurego i Saturna  miała orbę 5 st.   Merkury  trwał w dek. Wodnika  (rzadko rozmawiamy  nt. wiary)  i dw. Lwa , ponieważ  rozmowa   ta była twórczą i szczerą formą finalizacji  doświadczanych energii.Usmieszek

 

 

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
maszowa 2013-02-02, 19:06:22

Dorzucę kilka zdań na temat zwyczajnych, codziennych wydarzeń, związanych z "procesem decyzyjnym" podczas opisywanych aspektów.

Dokładnie 23 stycznia przyjaciółka, z którą byłam umówiona na wieczór następnego dnia, zadzwoniła (Merkury) i odwołała planowane spotkanie (Jowisz w Retro) tłumacząc się silnym mrozem i bardzo złymi warunkami do jazdy samochodem (Saturn kwadratura Merkury).

Ciekawe, że wtedy mi się to niespecjalnie kojarzyło z tym wątkiem, aż do dziś Oczko, gdy bieżący Merkury tworzy kwadraturę z natalnym i głośno mówi w mojej głowie: "myśl, kobieto! zejdź z obłoków i myśl"

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.