Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Tranzyty

przejście Marsa przez Ascendent
sammy 2014-07-23, 23:59:07

Szczerze mówiąc, to nie wiem, czy akurat powinnam ten post umieścić tutaj, czy w Pomocy wzajemnej, ale już wyjaśniam, o co mi chodzi.

 

Ostatnio przez mój ascendent przeszedł sobie Mars. Ale zanim przeszedł (do pełnej koniunkcji brakowało mu 3 stopni), miałam cudowny wypadek na motorze (no Mars się lubuje w takich wyskokach). Na szczęście skończyło się to (jak na razie) obiciem kolan i ściągnięciem płynu wysiękowego z jednego z nich. I teraz pytanie, czy dziękować losowi, że on (tzn ten Mars) był przed ścisłą koniunkcją, bo ścisła mogła się zakończyć wypadkiem dużo gorszym w skutkach, czy też domniemywać, że urodziłam się 15 minut wczęsniej i ten wypadek, to sprawka moja i ścisłej koniunkcji? ;)

 

Mój kosmogram jest w bazie, a wypadek zdarzył się 16.07 koło godziny 14.15

 

pozdrawiam

S.

Tematów: 13
Odpowiedzi: 144
Dołączył/a: 2012-02-19
Odpowiedzi
starybosman 2014-07-24, 08:24:15

Horoskop jest rektyfikowany ( co podniesiono we wcześniejszych postach). Posługując się "Regułami astrologii tradycyjnej" pióra P.Piotrowskiego ( str. 247 i nast.) wolno napisać, że najprawdopodobniej moment urodzenia to 19.18. Ustawiając tranzyt i progresję na chwilę zdarzenia ( 16.07.2014) widać, że bieżący Mars jest w idealnej koniunkcji z natalnym ascendentem, a  progresywny Mars jest w koniunkcji z progresywnym ascendentem. Tak się składa, że oba Marsy są w 12 domu i  pokazuje "pecha" którego fundujemy sobie sami. Mars, zodiakalny zegar, odpowiada za urazy, w tym drobne skaleczenia. Oczywiście, tak ustalony czas narodzin to wyłącznie sugestia z mojej strony. Warto jednak porównać horoskop natalny z radixami potomstwa  szukając szukając miejsc, gdzie planety, aspekty, szczyty domów mają "miejsca styczne".

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
genny19 2014-07-24, 17:19:11

Sammy ,z tego co pisałaś wcześniej twoje godzina urodzenia jest z książeczki zdrowia.

Wg tych danych  w tegorocznym solariuszu na asc masz Księżyc w znaku Byka  wskazując na ważną rolę Księżyca  w tym roku.

W dniu  wypadku miałaś ścisłą opozycję tranzytującego  Merkurego do natalnego Księżyca  a tranzytujący Księżyc w Rybach był w koniunkcji z solarnym Merkurym a znak Bliżniąt włada III domem solarnym.

W dniu zaćmienia z 15 kwietnia Merkury i Uran  znajdował się w koniunkcji z twoim natalnym Słoncem a węzeł wschodzący w koniunkcji z Ascendentem.

Mars u Ciebie jest midipunktem Słońca i Księżyca a tranzytujące Słońce w dniu zdarzenia było w kwinkusie do Marsa i tego midipunktu sam Mars zaś w koniunkcji z Księżycem zaćmienia.

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
sammy 2014-07-25, 01:36:11

Moi drodzy, dziękuję za odpowiedzi :)

 

Niestety zeżarło mi cały, długaśny post :( Jutro spróbuję go ponownie napisać. Tym razem w wordzie i przekleję.

 

pozdrawiam

S.

Tematów: 13
Odpowiedzi: 144
Dołączył/a: 2012-02-19
sammy 2014-08-04, 00:19:07

Witajcie,

przepraszam za opóźnienie, ale gości miałam, więc nie wypadało siedzieć przed komputerem, a potem upały źle wpływały na mój tok myślenia. Mam nadzieję, że to, co napiszę będzie w miarę składne ;)

 

Stary Bosmanie, co do miejsc wspólnych w horoskopach moim i dzieci mych: Ani ze starszym ani z młodszym dzieckiem domy się nie pokrywają ale ze Starszą Marsa mamy w tym samym znaku. Mamy też wspólne sekstyle Słońca do Słońca i Księżyca do Księżyca, sekstyl Merkurego do Księżyca, sekstyl Księżyca do Saturna, opozycję ASC do Merkurego, opozycję Jowisza do Wenus, trygon Jowisza do Saturna, a także opozycję jej Marsa do mojego MC i trygon mojego Marsa do jej MC.

 

Jeżeli chodzi o młodsze me dziecko, to: mój ASC-DSC pokrywa się z Jej MC-IC Słońce mamy w tym samym znaku, ale w innych domach, sekstyl Księżyca do Księżyca,  sekstyl Jowisza do Słońca, sekstyl Merkurego do Saturna, sekstyl Marsa do Marsa, sekstyl Jowisza do Saturna, koniunkcja Wenus do Jowisza, Jej Słońce i Merkury są w opozycji do mojego ASC, a Mars jest w sekstylu do ASC.

 

 

Genny, jeżeli chodzi o Księżyc, w zeszłym solariuszu też był na ASC tylko w innym znaku. Zdziwiłam się, bo Konaszewska mówi, że Księżyc zmienia swoje położenie o jeden albo dwa domy. U mnie zmieniły się znaki, Księżyc pozostał. Widocznie mu tam dobrze ;) Mnie trochę gorzej, bo zeszły rok był straszną stagnacją. No nie, skłamałabym – pod koniec roku miałam przez chwilę pracę. Teraz jest trochę lepiej, a będzie jeszcze lepiej, jak stanę na nogi całkowicie. Dźwiganie 10 kg łóżka do masażu jest teraz ponad moje siły (a raczej ponad siły kolan). Mam nadzieję, że do września to przejdzie, bo jak na razie nie mam pieniędzy, żeby kupić sobie lżejsze łóżko, a jak nie zacznę znowu masować, to nie będzie pieniędzy, żeby sobie je kupić. I kółko się zamyka. A już znalazłam takie, które waży 6 kg. Mam nadzieję, że kiedyś będzie moje ;)

 

 

Co do Marsa. Zawsze myślałam, że raczej urodziłam się później – tak by ASC wypadał w znaku Skorpiona, a nie w  znaku Wagi. Zawsze czułam się dzieckiem Marsa. Jedyne, co mi też nie pasuje, to to, że Mars znajduje się w IV domu (chodzi o ojca). Nie zgadza się to nijak z tym, co pisze Konaszewska. Zdecydowanie ten Mars powinien znajdować się w domu V. Wypisz wymaluj ja ;) A i wówczas zgadzałoby się to, co mówi Konaszewska o władcy VII domu w domu V. Wg Konaszewskiej władca VII domu w domu IV nie sprzyja małżeństwu. A dokładnie jego zawarciu. Wyszłam za mąż bardzo wcześnie i chociaż szybko małżeństwo się rozpadło, nie przeszkadza mi to myśleć nad kolejnym ślubem. Na razie jeszcze nie do końca zdecydowałam się czy aby na pewno, to w związku jestem już lat drobnych 15.  Natomiast ASC w wadze nijak mnie nie odzwierciedla. Dodatkowo mając Wenus w Byku, powinna ta Wenus na mnie wpływać. A ja, tak jak napisałam jestem dzieckiem Marsa – waleczna, pyskata, mówię szybciej niż pomyślę. Do tego trygon Mars-ASC. No nie ma we mnie nic kobiecego (z wyjątkiem tego, że dwójkę dzieci urodziłam ;) ). Nie cierpię się „stroić”, a z butów na obcasie preferuję adidasy ;) Żadnego romantyzmu, elegancji, pedantyczności (o czym pisze Konaszewska). Nie wiem, może to nadmiar Wenus u mnie w horoskopie wpływa na mnie wręcz odwrotnie. A być może wpływa na to kwadratura Mars-Wenus, ale ta kwadratura jest bardzo luźna, więc nie wiem, jak bardzo może wpływać na mój charakter. A na dodatek jestem bardzo pamiętliwa i potrafię się nie tyle zemścić, co odgryźć w odpowiednim momencie, mimo że od danego zdarzenia minęły lata. I jak tutaj wierzyć, że ASC mam w delikatnej i pragnącej pokoju i kompromisu Wadze?

 

To tak w skrócie, bo pewnie mogłabym się jeszcze rozwodzić nad wyższością Marsa nad Wenus w moim horoskopie :)

 

pozdrawiam

S.

Tematów: 13
Odpowiedzi: 144
Dołączył/a: 2012-02-19
genny19 2014-08-04, 09:33:09

Sammy w horoskopie Wenus  włada domem  I i VIII oraz ma władzę nad Plutonem i pośrednio nad Uranem.Wenus jest ważna i silna ale nie najważniejsza.

Jak to  wygląda z innymi planetami.

-Słońce w punkcie siedmiokrotnym 12,51 Barana (dodatkowy Saturn w Baranie).

-Księżyc i Saturn w recepcji   a Saturn znajduje się pkt 12,51 Raka (charakter Marsa I Urana)

-Recepcja Marsa i Urana a koniunkcja Urana z ascendentem daje   nadaktywność.

-Mars midipunktem dwóch świteł Słonca i Księżyca.

 

Za dominujace planety można uznać Marsa i Saturna.

 

Sammy pracujesz już jako masażystka?

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
sammy 2014-08-04, 17:11:52

Tak, pracuję jako masażystka :) I dlatego zdrowe kolana mi sa bardzo potrzebne. Dzisiaj masowałam i zaraz znowu jadę masować :) I na razie kolana nie protestują (ale może też dlatego, że zaczęłam ich rehabilitację :) )

 

pozdrawiam

S.

Tematów: 13
Odpowiedzi: 144
Dołączył/a: 2012-02-19
sagitariusA 2014-08-12, 11:59:23

Moim zdaniem Sammy, ten wpływ Marsa, który odczuwasz, może wynikać nie tyle z znaku AS, ale z trygonu Marsa do AS. Myślę, żę twoja godzina urodzenia, mieści się w zakresie 19:18 do 19:30. Chociaż tranzytowy Mars z wypadku potrafi też działać trochę przed ścisłym aspektem (kilka razy obserwowałem już nawet, że z zakresu 2 stopni), to jednak skłaniałbym się bliżej 19:18.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.