Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > blog Acrux_79

Artykuł Horoskopy członków klubu 27
genny19 2011-07-30, 21:57:24

 

Acrux , gratulacje za świetnie napisany artykuł Horoskopy członków klubu 27. Wczoraj patrrzałam na horoskop Amy Winehouse.  Jej Hylegiem jest K siężyc,alkachod Saturn,apheta Saturn,anareta Słońce.  Jej 6 dom jest w Skorpionie i przebywają w tym domu Uran w koniunkcji z Jowiszem . W dniu śmierci Amy Księżyc tworzył kwinkus do Urana i Jowisza. Jej solariusz na 2010 rok. Solariusz Asc w Skorpionie zWenus  i Marsem na ASC(12 dom) oraz Wenus w koniunkcji z Nat Saturnem  aMars z nat Plutonem i Saturnem.Koniunkcja nat Mars i Wenus na MC solariusza. Solarny Księżyc jest w  6 domu natalnym. Jeszcze koniunkcja solarnego Plutona  z Nat Księżycem oraz koniunkcja Jowisza  i Urana w końcowym znaku Ryb.

Jeszcze lunariusz na 23 lipiec(lunaiusz na 13 lipiec 2011) Asc lunariusz w skorpionie Jowisz na DSC solariusza,oraz Merkury lunarny na MC solarnego,a Merkury solarny na MC  lunarnego.

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
genny19 2011-07-31, 08:36:29

Jimy Hendrix

hyleg Słońce ,alkachod Jowisz,apheta Merkury,anareta Uran.6 dom Bliźnięta władca Merkury. Saturn w Retrogradacji w 6 domu ,8 dom to znak Lwa,Panny z Plutonem w koniunkcji z Wertexem oraz węzłem wschodzacym.

Godzina śmierci jaka jest podowana  w róznych źródłach waha się od 11,27 do 12,45. Sam horoskop na datę śmierci w Londynie ASC wypada w znaku Skorpiona (przy godzine 11,45 Neptun na ASC) ,Księżyc w 6 domu tworzy kwinkus do Urana.Jowisz i Wenus w Skorpionie ,4 planety w znaku Panny koniunkcja Słońca i Plutona,Merkury oraz Mars. Punkt Wertex przpada w tym horoskopie na 8 dom w Bliźniętach  w 24,05 stopnia przypada na DSC horoskopu Hendrixa. W horoskopie tranzytowym ,Asc przypada na znak Panny  i jest w koniunkcji z węzłem wschodzącym, a kwadratury do węzłów tworzą Neptun ,Merkury i Uran. Księżyc i Jowisz tworzą kwadraturę do N Plutona  a tranzytujące Slonce  kwadraturę do ASC,. Solariusz na 1969 rok w znaku Lwa (8dom) a lunariusz (28 sierpień 1970) także w znaku Lwa z Marsem na ASC i koniunkcją Merkury,Pluton.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-07-31, 08:43:28

Istotnie, ciekawy artykuł.

Sprowokował mnie do napisania kilku uwag o Amy Winehouse. Nie miałam potrzeby o niej pisać, chociaż mnie bardzo zmartwiła jej śmierć, ale widocznie jej osoba inspiruje mnie nawet po śmierci.

 

O Amy można tutaj poczytać:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Amy_Winehouse">http://pl.wikipedia.org/wiki/Amy_Winehouse

 

Wyznaczenie godziny urodzenia AW na godz. 22:25 z pewnością miało związek z momentem jej śmierci. O tym dalej.

Patrząc na ASC w 17 stopniu Bliźniąt potwierdza się opinia co do tego stopnia zodiaku, który określa się jako stopień snu transowego (tak Nicolas de Vore- ur.1882- zm. po 1949r. - amerykański astrolog, muzyk, kompozytor, żeglarz, doktor filozofii*).

 

 

* wg "Misterium. Ariadna" Leona Zawadzkiego

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-07-31, 09:05:24

"Sen transowy" określony na ASC wskazuje, że AW celowo przedstawiała siebie jako osobę w takim stanie permanentnie funkcjonującą. Jestem w transie i przez to mam głębszy wgląd w istotę rzeczy- tak siebie określała względem innych. Nie jest to cytat, lecz kwintesencja jej zewnętrznego wizerunku i jej indywidualności. Również metody realizacji celu wskazanego przez Słońce.

 

Kolejnym środkiem wyrazu było naznaczenie przez los. Jestem w transie, bo jestem uzależniona. Jestem osobą tragiczną i naznaczoną przez los. Takie widzenie siebie w relacjach z innymi daje posadowienie osi Węzłów Księżycowych na linii ASC - DSC.

 

W radix Amy linia węzłów księżycowych tworzy półkrzyż z koniunkcją Słońce-Merkury w R.

Nie mogę inaczej zrealizować swojego życia, jak przez uzależnienie.

Jeżeli uwzględnić wyżej opisane uwarunkowania to oczekiwania ze strony świata zewnętrznego, co do konieczności i potrzeby leczenia AW były od początku skazane na porażkę. Były złudzeniem (nomen omen). I wynikały jak zawsze z własnego postrzegania świata, nie uwzgledniającego widzenia osoby zainteresowanej.

 

Ta konfiguracja (półkrzyż) jest bardzo dobrym przykładem na to, jak stereotyp Panny (tam posadowione Słońce) może być zmodyfikowany przez aspekt z władcą horoskopu i władcą Słońca w swoim domicylu (w obu rolach Merkury). Stereotyp Słońca w V domu (domicyl Słońca) kazałby widzieć AW jako "czystą" Pannę, a Merkury we własnym znaku kierowałby wnioski astrologa na zamiłowanie do szczegółu, logikę i higienę osobistą. Ten powierzchowny osąd burzy Merkury w retrogradacji w powiązaniu z władztwem ASC, który mówi o transie a przede wszystkim związek ww. półkrzyża z Neptunem. Całość razem  daje wniosek, że Nie będzie czystych paznokci, poprawnego sposobu zachowania się i prowadzenia się.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-07-31, 11:21:25

Funkcjonowanie AW na innym poziomie postrzegania rzeczywistości, niejako we własnym świecie, w którym brak było kontaktu z materią było dla niej środkiem artystycznym. Sposób niezbyt nowatorski i stosowany przez genialnych artystów. Za to niezrozumiały dla zwykłych zjadaczy chleba, którym obce są stany epifanii przy kontakcie ze sztuką i skupienie na akcie tworzenia. Tylko geniusz potrafi urzeczywistnić i zmaterializować swoje duchowe objawienia. Sprowadzić na ziemię ideał nieba.  AW nie była "piękna" w powszechnym i podstawowym rozumieniu tego pojęcia. Jej geniusz może być dostrzeżony na wyższym poziomie postrzegania.

 

Kolejny stereotyp astrologiczny to pozycja Księżyca w Koziorożcu, w 1 stopniu, czyli wg zasad herod-baba a przynajmniej kobieta o surowych zasadach, na pewno niezbyt emocjonalna; Niemcy mają na to odpowiednie określenie: "trockene Frau". W koniunkcji z Neptunem w Strzelcu surowość zdaje się być złagodzona. W VII domu mówi o tym, że AW była ograniczana przez partnerów i surowo oceniana. Ale Księżyc poza wygnaniem w Koziorożcu ma przecież dobre aspekty, niepokoić może tylko septyl z Lilith. Generalnie jest dużo żywiołu Ziemi w jej horoskopie, w każdym razie Światła i władca horoskopu są w tym żywiole. W Wodzie są posadowione tylko Saturn i kon. Wenus-Mars. Wydaje mi się, że to świadczy o tym, że dzięki temu AW potrafiła "zmaterializować" i wykorzystać swoje genialnie uzdolnienia. To także wskazówka do stwierdzenia, że nie była wiecznie zaćpaną ćpunką, której kariera przytrafiła się ale kimś więcej.

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2011-07-31, 12:24:27

W jednej z gazet znalazłam informację, że przyjaciel Amy w prezencie na 16 urodziny wysłał jej nagranie do wytwórni A&R Records, czym radykalnie zmienił jej życie.

W tym czasie:

- tranzytujący Pluton i Mars znajdują się w koniunkcji z natalnym Uranem

- tranzytujący Uran w koniunkcji z natalnym MC i pokrywa się to ściśle z osią bieżących Węzłów Księżycowych (Uran w koniunkcji z Ogonem Smoka)

- a tranzytujący Saturn ustawia się do osi MC/IC w kwadraturze, tworząc wraz z bieżącym Księżycem Półrzyż z znakach stałych z Uranem na wierzchołku

- tranzytujący Neptun w kwadraturze do natalnego Saturna.

 

... łatwo i nudno z pewnością nie było

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-07-31, 12:57:03

Wsparcie ze strony przyjaciół w sprawie kariery jest widoczne przez kon. Księżyc- Neptun. Ta sama koniunkcja, która powodowała skandale towarzyskie i medialne a nawet zachwianie (Neptun) równowagi (Księżyc w Koziorożcu) na scenie (w VII domu) stanowiła wsparcie. Dzięki wierzchołkowi XI domu (przyjaciele) w Rybach oraz   wierzchołkowi III domu w znaku Raka (koledzy, środowisko). Także dzięki temu, że Księżyc jest w recepcji mutualnej z Wenus przez domy posadowienia tych planet.

Pluton z Saturnem w domu VI wskazuje na transformację kariery m/in. za sprawą VII domu , bo Pluton w Wadze, z częściową inicjatywą kolegi (Pluton w dekanacie Bliźniąt). Ale  kariera Amy  była przez nią świadomie kierowana (Słońce w V domu). Ona chciała być sławna ale przy swoistym doborze środków wyrazu (Merkury R w kon. ze Słońcem).

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2011-07-31, 13:14:26

Bardzo dziękuję Wam za oddźwięk i dalsze komentarze. Ja akurat przebywam na wyjeździe i nie mam zbytnio czasu na astrologię (mam ją 24h/dobę przez prawie cały rok).

Na pewno powyższe uwagi poanalizuję, bo jest co. Jednocześnie cieszę się, że propozycja Astrotheme (i moja intuicja) są jeszcze wzmocnione.

 

Pozdrawiam !

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2011-07-31, 13:26:08

Wola i inicjatywa w działaniach (Słońce) jest silna, kiedy Słońce posadowione jest w domu naturalnym Lwa czyli w V domu. Słońce jest w dekanacie i dwadzie Byka a więc bardzo ziemskie w dążeniach. Konkretny wynik się liczy- za pomocą środków, o których wyżej już pisałam. Byk jest posadowiony w XII domu- domu Jowisza i Neptuna czyli ten wynik to muzyka. Nie należy zapominać o tym, że Neptun jest w Strzelcu a więc dodatkowo inicjatywa znaku Ognia i posadowiony w VII domu-kardynalnym a więc wola do zaistnienia przed publicznością. Jowisz w Strzelcu i w dwadzie Koziorożca to kariera (Koziorożec) w świetle jupiterów i po to, aby być sławną.

 

VI dom jest bardzo trudny ze względów środowiskowych oraz tzw. "zręcznych środków" jakimi posługiwała się AW w życiu zawodowym.

 

O MC napiszę później.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-07-31, 18:17:16

MC posadowiony w 12 st. Wodnika, w dekanacie i dwadzie Bliźniąt. A więc jeden z wniosków nt. kariery i powołania oraz jej zakończenia lub ograniczenia powiązany jest z władcą horoskopu czyli z Merkurym. Zatem nie tylko Słońce było ograniczane przez Merkurego , ale również kariera. Wszystkie negatywy z przyjętej metody realizacji siebie (ASC) odbiły się na karierze.

 

Zabarwienie MC energią Merkurego wskazuje również na czas jej przerwania, gdyż Merkury jako planeta oddalona od Słońca maksymalnie 28 stopni wpływa na nią najsilniej do 28 roku życia. Wobec półkrzyża osi węzłów na linii ASC-DSC z Merkurym i Słońcem na wierzchołku również czas życia AW jest określony Merkurym. Kariera przerwana została z powodu śmierci AW.

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-07-31, 18:38:10

We wszystkich 4 horoskopach Klubu 27 warto zwrócić uwagę na rolę Merkurego jako terminatora momentu śmierci, ale w powiązaniu ze Słońcem oraz z władcami poszczególnych horoskopów.

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2011-08-05, 22:19:14

 

Od  27 do 28 roku życia Władcą Roku  jest 3 dom horoskopu jego naturalny władca domu to Merkury . W horoskopie Amy 3 dom to znak Raka ,ważny jest Księżyc. Księżyc w solariuszu w dniu urodzin był w koniunkcji z Plutonem.Władcą  8 domu  w horoskopie Amy jest Koziorożec, jego władca Saturn w 11,46 stopniu Wagi tranzytowal  midipunkt 2 planet Słońca i Saturna (11,43 st Wagi)

Jimy Hendrix -władca roku to Neptun i Jowisz. W dniu śmierci planety w znaku Panny Mars w 9,40Bliźniąt jest to midipunkt(9,31) Jowisza i MC,Merkury 14,47 Panny- midipunkt Słońce-DSC 14,45,Pluton 27,08 Panny midipunkt Mars-Pluton 27,21 Panny

W horoskopie Jima Morrisona Slonce jest hylegiem i tworzy opozycję z władcą Roku (3 dom Baran)- Marsem.

8 domem horoskopu  to znak Panny i Wagi. Mars tranzytował ASC horoskopu natalnego.Ascendent Solariusza i Lunariusza przypada na 8 dom.

W dniu śmierci Saturn 1,39 Bliżniąt tranzytował midipunkt Saturna i Księżyca(1,28),a Slonce midipunkt Marsa i Plutona

Curt Cobain tu hylegiem jest Księżyc a władcą roku Mars ,który jest także władca 8 domu w horoskopie natalnym.Ascendent solariusza przypada na 7 dom Nat i jest w konunkcji z Nat Saturnem a Słońce w koniunkcji z Saturnem i Merkurym. Lunariusz na 21 marzec 1994 roku. Oś Asc-Dsc pokrywa się dokładnie z osią horoskopu natalnego,jest odwrócona.Merkury tranzytował natalne Słonce a tranytujące Słonce nat Saturna.

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-08-08, 10:53:40

Oto kosmogram na prawdopodobny czas śmierci Amy Winehouse.

Wg policji śmierć nastąpiła między 16 a 17 . Wykreśliłam na godz. 16.30 i oś MC-IC wydaje mi się w adekwatnym miejscu. Ale chętnie posłucham innych opcji.

 

Zwraca uwagę pozycja Marsa i odwrócona oś Węzłów w koniunkcji z Marsem - tranzytująca przez natalny ASC.

Moim zdaniem to ważna wskazówka, z uwagi na to, że tr. Mars jest w kwadraturze z natalnym Słońcem i Merkurym w Pannie.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2011-08-08, 19:55:34

U Amy jest dokładnie to, co mówił u mnie W. Zylbertal na profilu Facebookowym - podświadomość jest potężniejsza niż świadomość. Tą pierwszą reprezentuje silniejszy (wzmocniony paradoksalnie tym Neptunem) Księżyc, oraz para planet Mars/Wenus w IV domu. W ogóle ta para pochłania moją uwagę i zastanawiam się, jak mogła się manifestować w szerszym kontekście.

Zastanawia Pluton na szóstym wierzchołku. Od dawna mam na pieńku z domem szóstym. O ile ósmy nazywam "bramą emocjonalną", o tyle szósty nazywam "lekcją ziemskości". W pierwszym wypadku można zdobyć wytrych do swoich lęków, obsesji i emocjonalnych struktur (VIII/Skorpion/stałość). W drugim wypadku należy dostosowywać swoje wartości i cele do zmieniających się warunków (VI/Panna/kryzys). Zauważam to, że planeta na szóstym wierzchołku lubi unaoczniać to, co człowiek robi w momentach stresu, albo konfliktu w pracy. Jackson (Księżyc na VI) dziecinniał i zamykał się w Neverlandach, Hendrix był pracusiem najprawdopodobniej (Saturn na VI), Kurt Cobain epatował swoimi cierpieniami i rzygał swoją destrukcyjnością w tekstach piosenek m.in. (Słońce w VI w Rybach). Możliwe, że ten sektor dużo mówi. Morrison, podobnie jak Amy, jeszcze się łapał na szóstodomowy Pluton. Nie wiem dlaczego, ale spośród kilkunastu osób wśród moich znajomych znajduję kilka psychicznych ofiar, które czyniły sobie szkodę wobec samych siebie, czasem nawet fizyczną. Czyżby Pluton w VI ? Ale uwaga - ta mała planeta nie przesądza o wszystkim. U Amy widać spalenie Merkurego i nieciekawy Księżyc, oraz silnego Lwa, więc konstrukcja jest skomplikowana.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2011-08-09, 07:57:59

Księżyc symbolizuje podświadomość?

Czy to Twoja świadoma opinia?

 

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lisek 2011-08-10, 14:00:53

W sumie, dobre pytanie.

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
acrux_79 2011-08-11, 00:46:15

Tak, podświadomość. Poddaną wpływom planety, która bardzo silnie oddziaływuje (zwłaszcza silną koniunkcją). Tutaj podświadomie rządzi Neptun. Wszelkie nałogi, oraz uzależnienia (bycie ofiarą w związku) pasują idealnie. Zwłaszcza, że dzieje się to w obszarze VII domu.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.