Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > blog Acrux_79

Wojciech Jaruzelski \"Zbrodnia ,kara,oczyszczenie.\"
genny19 2011-11-10, 23:18:45

 

Widać po horoskopie stanu wojennego ,że Słońce w horoskopie Wojciecha Jaruzelskiego odgrywa ważną rolę(wierzchołek półkrzyża,trygon) będąc w dniu 12-13 grudnia w koniunkcji z Księżycem w Raku.

Słońce ,Księżyc  w punktach ognistych w dniu ogłoszenia stanu wojennego a władca horoskopu,Saturn w 20 stopniu Wagi w punkcie 18 st Wagi -ziemii charakterystyczne dla tego punktu to zamiłowanie do dyscypliny i porządku .

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
Jasmin 2011-11-14, 12:57:30

Ja to jestem uprzedzona do Wojciecha Jaruzelskiego, więc powstrzymam się od analizy.

Na początku moich studiów wprowadzono stan wojenny a ja studiowałam w Gdańsku, więc rozumiecie...

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2011-11-14, 14:06:15

Jaśmin wpomniała o studiach . 12 grudnia 1981 roku miałam w domu uroczystość opijania dyplomu ukończenia studiów. Żartowaliśmy później ,że jestem przedwojennym inżynierem.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
acrux_79 2011-11-15, 14:39:28

Ja osobiście też mam jakąś "energetyczną" (?), albo "estetyczną" (?) - trudno to nazwać, awersję do W.J. Historyczną już mniej, załapałem się na Stan Wojenny jako 2,5 letnie dziecko.

 

Mnie jednak interesuje "jak widzicie" Księżyc w Baranie w domu drugim. Mam oczywiście swoją koncepcję, ale jakbym jeszcze usłyszał więcej - to byłbym wdzięczny.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
starybosman 2011-11-15, 18:02:50

Z astrologicznego punktu widzenia horoskop W.Jaruzelskiego był analizowany stosunkowo często, jednak zawsze w kontekście politycznym ( rok 1968. 1970, 1981). Interpretatorzy zwracali uwagę na ciężkie aspekty Księżyca do Słońca, Marsa i Plutona ( kwadratura) oraz Saturna ( opozycja). Trygon z Neptunem oraz koniunkcja z Chironem też mają swoją wymowę, podobnie jak sekstyl do Merkurego i Wenus. Jakoś pomijano skrzętnie pewien fakt. Otóż W.Jaruzelski wywodzi się z rodziny szlacheckiej, gdzie bardzo silnie zostały zakorzenione tradycje religijne. Wobec powyższego nie dziwi fakt, że był wiele lat ministrantem, a ponadto przez sześć lat uczęszczał do szkoły prowadzonej przez księży marianów. Jeszcze w czasie studiów w Akademii Sztabu Generalnego dorobił się przezwiska " mały Jezusik", w powodu twardych zasad moralnych i etycznych, pilności, wysokiej kultury osobistej, stanowczości oraz.....pobożności. Natomiast astrologicznie planety potwierdzają ,że miał predyspozycje na to, by zostać zawodowym żołnierzem.To, co działo się " wewnątrz" w chwilach życiowo ważnych, oddaje właśnie posadowienie Księżyca w Baranie i to na dodatek w II domu. Ocenę postaw politycznych W.Jaruzelskiego wskazane jest pozostawić obiektywnym historykom.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
acrux_79 2011-11-15, 18:53:02

I teraz zastanawiam się czy to "wewnątrz" to: 

 

- umiejętność dopasowania się do każdej sytuacji w sytuacjach zagrożenia (czytaj: wstąpienie do wojska, które było przypisane

 

- ciągły kryzys wewnętrznego świata wartości (mógł więc Jaruzelski zostać komunistą, księdzem, albo poetą - Rak na VI, Słońce - Pluton, Neptun i Ceres jako dominanty osiowe) ?

 

- podatność, na, hmm... hmm... "złe towarzystwo" (Mars w VI atakujący Księżyc)

 

To takie luźne dywagacje. Dziękuję za uwagi i pozdrawiam !

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
starybosman 2011-11-15, 19:17:44

Moim zdaniem to była wewnętrzna walka między uczuciami a rozumem . Uczucia nie miały prawa wydostać się na zewnątrz ( do osób trzecich ), ale rozum poważnie je analizował. Nawet w sytuacji, gdy decyzja została ogłoszona na zewnątrz - jako " jednomyślna", to rozterki pozostawały nadal, kotłując się w duszy.Jednakże fakt podjęcia decyzji pozostawał już niewzruszalny, bo rozum podpowiadał, że w danych okolicznościach można było racjonalnie tylko tak zdecydować, a nie inaczej. Nawet zakładając pójście do seminarium, wydaje się, że W.Jaruzelski byłby takim samym surowym księdzem, jak i żołnierzem. On po prostu miał swoje zasady, niewzruszone, że jeśli się coś wybrało, trzeba pozostać temu wyborowi wiernym. Bo tak nakazywał honor. Dzisiaj to pojęcie jest praktycznie nieznane, a jeśli nawet ujrzy światło dzienne to wzbudza jedynie uśmiech politowania, względnie pukanie się w czoło.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
genny19 2011-11-15, 20:12:56

Starybosman pisze o wenętrznej walce między uczuciami  a rozumem. W horoskopie W. Jaruzelskiego Wenus znajduje się w znaku Bliźniąt. Negatywną cechą Wenus w Bliźniętach jest  słaby kontakt z własnymi uczuciami,ktoś taki ni wie co czuje daje się zaskakiwać własnym emocjom:potrafi tez postępować wbrew emocjom,poniważ rozum i słowa mówią mu jedno,a uczucia i intuicja drugie,wierzy słowom i rozumowi.

Księżyc w 2 domu pragnie stabilizacji emocjonalnej a znak Barana na szczycie 2 domu to preferowanie takiego   systemu wartości: jak samodzielność i zaradność; człowiek uważa, że od niego samego wszystko zależy; od należytej odwagi i przedsiębiorczości; Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem . 

Znak Raka jest mocny w horoskopie poprzez znajdujące się tam Słońce,Marsa i Plutona w 

Obraz dla 1 stopnia znaku Raka z Symboli Sabiańskich brzmi tak "Postrzępiona  i niepostrzępiona flaga wywieszona na statku" Lub w innej wersji"Na statku żeglarze opuszczają  starą flagę i wywieszają nową" Dla nas najważniejszy jest obraz żeglarzy,grupy ludzi podrózujących statkiem. Uderzający jest kontrast pomiędzy zamieszkała łodzią  a obcym i groźnym żywiołem dookoła.wokól napierające otchłanie śmierci,pośród nich maleńka ruchoma wyspa gęsto zamieszkałego ludzkiego życia. To trzeba umiec poczuć.Niektórych szczegółów trzeba się domyslać.Wymiana flagi może oznaczać zwykłe okresowe porządki,ale może też oznaczać zmianę przynależności:że oto grupa wychodźców ogłasza swoją niezależność. Ponieważ autorzy symbolu  moga byc Amerykanami,obraz kojarzy się z poczatkiem osadnictwa w Ameryce: przybyciem uchodźców ze Starego Świata,którzy właśnie dokonuja przeobrażenia się w zaczątek nowego narodu. To tylko podkresla ich ogromną grupową samotność.: mieszkancy tego statku są sami,nie tylko przeciw oceanowi śmierci,ale i przeciw pozostałym ludziom. Tak funkcjonuje pierwotne plemię,będące jedynymi w świecie"prawdziwymi ludźmiTreść tego obrazu przekłada się na idee ,którymi żyje Rak.Sa to:- podstawowa różnica między bezpiecznym wnętrzem(domu,rodziny,ścisłej grupy społecznej,do której sie należy) i niebezpiecznym,grożącym zagładą światem zewnętrznym.-szczególne silne przeżywanie i odczuwanie opozycji  swój-obcy.-potrzeba bezpieczeństwa,która często przejawia się przez ukrycie sie w bezpiecznym miejscu np.we własnym domu.-dbałośc o tożsamośc grupy,co w normalnych życiowych przypadkach przejawia się jako dbałośc o symbole jednoczące grupę np.organizowanie zjazdow rodzinnych,przechowywanie pamiątek i fotografii itp ''

Słońce w 13st42" znaku Raka  w pobliżu pkt 7-krotnego ognistego"Nadwrażliwiec-zapalczywiec.Ich charakter i postawa życiowa łączy nadwrażliwość  znaku Raka i przesadną pobudliwość żywiołu ognia.Jest w nich coś takiego "i chciałbym i boję się".

Mars w Raku daje nacisk naszczególny wymiar Raka- na świadomość własnych granic  i wręcz walkę o swoje o całość rodziny  o brak zagrożeń .Mars w Raku  daje świadomość bycia twierdzą " Co mi tu inni podskoczą" Mars w Raku to także skłonność do poświęceń.

Pluton i Rak -typ despoty i sztywno przywiązny do jedynych słusznych racji.

acrux pisze "mógł więc Jaruzelski zostać komunistą, księdzem, albo poetą - Rak na VI, Słońce - Pluton, Neptun i Ceres jako dominanty osiowe) "

Miał 16 -17 lat jak wybuchła wojna i zostali wywiezieni na Sybir.

''Pracował w tajdze przy wyrębie lasów, gdzie nabawił się choroby oczu, ślepoty śnieżnej, która trwale uszkodziła mu wzrok.'' Tu kwadratura Słońca do Księżyca  ,a sam Księżyc w kwdraturze do Marsa.

 

Wojciech Jóźwiak -Astrologia Samopoznania.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2011-11-15, 21:22:26

W horoskopie Jaruzelskiego Uran znajduje się na wierzchołka palca bożego ,który tworzą Uran ,Saturn i Neptun.

Bil Tierney tak pisze o tym aspekcie " w młodości czuje się inny i niedopasowany do otoczenia. Nieustannie choć czasami na oślep,usiłuje skorygować swój charakter,tak aby zachować własną wyjatkowość,a jednocześnie móc intergrować się z innymi w przepisowy ,konwencjonalny sposób.Osoba z Uranem  na wierzchołu pólkrzyża odznacza się silnym indywidualizmem i rzadko pozwala się kształtować innym lub narzucać sobie strukrurę.

Okoliczności zwiastujące zmianę w kierunku życia mogą pojawić się nagle,niespodziewanie i do pewnego stopnia wszystkie starannie przygotowane plany,które człowiek zaczął wprowadzać w życie'

Ale niewłaściwe wykorzystanie tej konfiguracji,ściągnie reperkusje otoczenia,które radykalnie zmienią życie człowieka,zazwyczaj wbrew jego woli.''

Saturn wchodzi także w skład półkrzyża wraz z Słońcem i Księżycem. Słońce jest na wierzcholku pólkrzyża to talent przywódczy a znakach kardynalnych i postawa typu ''po pierwsze ja"

Bil Tierney "Dynamika aspektów"

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.