Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Planety i znaki Zodiaku

Saturn na Decendencie
gringe 2015-11-04, 19:05:55

Witam, jak zwykle piszę z zapytaniem. Chciałam zasięgnąć opini w sprawie mojej mamy. Należy ona do tych nieszczęśliwców którzy posiadają na DSC Saturna w Koziorożcu. Saturn posadowiony silnie- władctwo i wywyższenie przez VII dom. Koniunkcja separacyjna z DSC.

Czy dlatego mojej mamie nie wychodzą żadne związki? Czytałam, że Saturn na DSC zwiastuje wdowieństwo- już raz mama owdowiała, przynajmniej o tym jednym wiem.

Teraz boryka się w związku, z mężczyzną o ciężkm charakterze. Zawarli związek małżeński ale jemu to w niczym nie przeszkadza by szukać szczęścia na boku. Dwukrotny rozwodnik...Mama jest dość tolerancyjna ale ostatnio szalę goryczy przelał wyjazd małżonka. Stwierdził, że leci sam do Polski na urlop na 2 tygodnie- " w celu przygotowania działki do zimy". Mama zostaje sama w US, nie mając prawa jazdy, ze znikomym angielskim i zero jakichkolwiek znajomych czy bliskich w razie potrzeby...

Patrzyłam na mamy horoskop- Pluton zmierza powoli do koniunkcji z DSc, z Saturnem- czy to będzie początek końca związku? Dodatkowo dodam, że małżonek mamy zupełnie nie dba o zdrowie. Jest cukrzykiem, powinien brać insulinę. Nie dba o diety i na przekór prowadzi wyniszvzający tryb życia. Sam na własne życzenie skraca sobie życie.

Czy moja mama już nigdy nie ułoży sobie życia z nikim sensownym?

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
Odpowiedzi
gringe 2015-11-04, 19:27:49

Kosmogram

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
genny19 2015-11-05, 00:35:44

W horoskopie kobiety Słońce reprezentuje partnera. Aspekty Słońca pokazują rodzaj doświadczeń   jakie kobieta musi przjść w związkach.Pierwszy aspekt aplikacyjny Słońca w horoskopie  to trygon do Jowisza w Koziorożcu.

Jowisz w Koziorożcu ( upadek) w domu VI,  nie znajduje się w korzystnym położeniu.

Punkt małżeństwa znajduje się w 9,20 st Lwa  w II domu horoskopu -sprawy finansowe.

Almutenem domu VII partner sa trzy planety z równą ilością punktów. Są to Saturn,Mars, Wenus.

Wierzchołek domu VII w znaku Koziorożca a almutenami Saturna są  3 palnety j.w.

Wenus jest najsilniejsza i jest almutenem końcowym  horoskopu  i naturalnym władcą domu VII ale tworzy kwadraturę do Saturna.

Saturn znajduje się w koniunkcji z DSC ale w domu VI a licząć od domu VII w domu XII-pokazując sprawy ukryte,tajemnice.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
gringe 2015-11-05, 20:54:19

Dzięki genny19 za tak szybką odpowiedź. Mam w związku z tym pytanie- czy Księżyc analogicznie jak Słońce, u mężczyzny pokazuje związki które ma przeżyć? Patrzymy również do aspekty aplikacyjne jakie tworzy Księżyc?

Skoro punkt małżeństwa u mojej mamy w domu II- małżeństwo zawarte dla dóbr materialnych? 

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
genny19 2015-11-05, 22:11:12

Tak  u mężczyzn Księżyc pokazuje typ kobiet.

Co do drugiego pytania to mozna to nazwać "małżeństwo z rozsądku"

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
gringe 2015-11-05, 23:43:07

Czytałam, że u mężczyzn Księżyc to żona a Wenus to kochanka, to, co sprawia przyjemność. U kobiet jednak tego rozgraniczenia nie ma ;p A przynajmniej w literaturze nie jest to tak mocno podkreślane...

No tak, to się zgadza. Mama nie jest osobą łasą na cudze pieniądze, prędzej zależało jej by w spokoju i przyjacielskiej atmosferze spędzić resztę życia. Zwłaszcza, że wszyscy faceci do tej pory dawali jej w kość:(

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
acrux_79 2015-11-11, 01:41:31

Przepraszam za rys psychoanalityczny, ale jak to jest, że pojawił się "mężczyzna o ciężkim charakterze", a mama jest kobietą, która nie ponosi żadnej odpowiedzialności za przyciągnięcie tegoż. Przecież ten Saturn należy do niej, a nie do tego faceta. Dodatkowo ASC w Raku przenosi punkt ciężkości do -> Księżyca w Wodniku w opozycji do Urana. Z całym szacunkiem dla mamy, ale Księżyc/Uran i Saturn DSC to nie jest typ uwodzicielskiego Kopciuszka, który czule i namiętnie przyciąga "złych mężczyzn". Nie będę się rozwodził nad kwadraturą Wenus (w Baranie!) do Saturna, ponieważ Wenus/Saturn znajdują się w domicylach Marsa. Nie byłbym więc tak jednoznaczny w sugerowaniu, że "ona biedna", a "on taki zły". 

 

Myślę zatem, że kluczem do przemiany jest wyważenie tej bramy, tej ciężkiej bramy z Saturnem. Przejście Plutona tam może zadziałać trochę niczym trucizna, która leczy. A gdy jeszcze Jowisz zrobi opozycję ze znaku Wagi do Wenus (trzeba poczekać), mogą nastać lepsze dni. Oczywiście to jedna z technik, technik mamy przecież sporo więcej.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
gringe 2015-11-11, 23:11:50

Dzięki Acrux_79 za Twoją wypowiedź. Nie przepraszaj za rys psychoanalityczny- myślę, że spojrzenie na horoskop mojej mamy pod różnymi kątami może bardzo pomóc. 

Dodam, tak na marginesie, że sama mam Wenus w Baranie, tym razem w opozycji z wywyższonym Saturnem w znaku Wagi. To chyba podchodzi pod temat dziedziczenia cech które jest widoczne w kosmogramach blisko spokrewnionych osób.

Na tą chwilę mama zawarła rozejm z mężem. Jeszcze parę dni temu zrobiła mu awanturę i się nie odzywała. Dziś wylatuje on do Polski na dwa tygodnie i mam nadzieję, że Mama poradzi sobie sama.

Czas pokaże jak zrealizują się oczyszczające tranzyty u mojej mamy. Wychodzę z założenia, i chyba moja mama też- co nas nie zabije to wzmocni!

 

 

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.