Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Planety i znaki Zodiaku

koniunkcja księżyca z plutonem w skorpionie + władca ascendentu w 8 domu
oliwiaalk 2017-07-18, 10:13:45

dzień dobry,

 

z góry przepraszam jeśli pytania są trywialne, dopiero zaczynam moją przygodę z astrologią :)

 

Chciałabym zapytać jakie są Państwa odczucia w stosunku do osoby z koniunkcją Plutona i Księżyca w Skorpionie? Dodatkowo władca ascendentu Jowisz znajduje się w horoskopie w domu 8.

 

Czy takie połączenia mogą wskazywać na skłonności depresyjne, nerwicowe, a nawet samobójcze? 

Niestety tylko takie opinie znalazłam w internecie, i nie wiem jak się na to zapatrywać.

 

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

 

pozdrawiam

Oliwia

 

 

Tematów: 3
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2017-07-18
Odpowiedzi
starybosman 2017-07-18, 11:53:20

Na podstawie opisu można powiedzieć wyłącznie tyle, że Jowisz w 8 domu , zgodnie z tradycją, zapowiada spokojną śmierć. Najczęściej ze starości. Księżyc kurczowo trzyma się życia. Pluton to skarbiec cennych dóbr, owszem, ukrytych, ale trzeba je tylko odkopać, by znaleźć pokłady siły. Koniunkcja Plutona i Księżyca może wskazywać na jakieś traumatyczne przeżycia w dzieciństwie, a osoba z takim aspektem jest skryta, nieufna, ze zdolnościami do manipulowania innymi, by skłonić do określonego działania. Sam Księżyc w Skorpionie to intensywne emocje i potrzeba władzy nad otoczeniem.  Skorpion to znak wodny, stąd i uczucia są skrajne, czasem zabarwiane zazdrością, ale najczęściej trzymane z mocno w karbach. Księżyc w tym znaku jest w upadku, ale nie można zapomnieć, iż jest także władcą troistości, zatem dysponuje pewną godnością. Do oceny osoby, nawet pobieżnej, ale zgodnej z regułami astrologii, niezbędny jest wgląd w horoskop natalny. 

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
oliwiaalk 2017-07-18, 15:33:42

Dziękuję bardzo, bardzo pomocna odpowiedź :)

 

zdaję sobie sprawę, że zawsze trzeba patrzeć na cały horoskop, i nie tyle chciałam przeanalizować osobę co te właśnie aspekty, które wydają mi się ciekawe jako osobie początkującej.

 

To samobójstwo wzięło się stąd, że sprawdzając ascendent i władcę ascendentu znalazłam takie zdanie "Auten­tycz­ni samo­bój­cy mają wład­cę Ascen­den­tu w domu 8, albo wład­cę domu 8 w Ascen­den­cie i jed­no­cze­śnie ten wład­ca ata­ku­je hyle­ga, Ascen­dent, itd." ale faktycznie nie zwróciłam uwagi na Hyleg w tym zdaniu, może dlatego, że nie wiedziałam co to jest.

 

Chciałam jeszcze zapytać o to jak dokładnie wyznacza się najważniejsze punkty w kosmogramie?

 

Wiem, że jest władca horoskopu, który jest planetą władającą ascendentem; ważne są planety na osiach; światła; planety dominujace ze względu na godnosc astrologiczna.... ale gubię się w tym na co patrzeć najpierw, co jest najważniejsze? Nie umiem jeszcze patrzeć na to całościowo. Czy jest jakaś przyjęta kolejność dla osób początkujących?

 

 

 

 

 

Tematów: 3
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2017-07-18
maszowa 2017-07-19, 21:32:46

Astrologia jest dla osób cierpliwych Usmieszek.

W pierwszej kolejności trzeba po prostu nauczyć się podstawowych zasad i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć na konkretnych przykładach.

Po paru latach codzinnych ćwiczeń powoli zaczyna się wszystko układać w głowie i można powiedzieć, że się przebrnęło przez pierwszy etap Głosny smiech.

Potem przez resztę życia astrolog i tak się stale uczy, bo astrologia nie raz potrafi całkiem nieźle zaskoczyć.

 

 

Na forum Sollunari jest sporo działów, więc każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie. Warto też poczytać to wszystko co Jasmin przygotowała w różnych działach (o planetach, o tranzytach, o domach itp)

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
acrux_79 2017-07-20, 13:09:18

Znam jedną osobę z koniunkcją Księżyca i Plutona w domu ósmym. Jak możemy się domyślić, nie popełniła ona samobójstwa. Nie wykazywała też specjalnie chęci z tego tytułu, chociaż ma już ponad 40 lat. 

Znam też sporo osób z koniunkcją Księżyca i Plutona w różnych miejscach horoskopu. Co do tezy (władca domu VIII w I albo władca ASC w VIII) stwierdzam, że może ona nieco bardziej determinować rozklekotanie się psychiki, ale nie przesadzałbym. 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
oliwiaalk 2017-07-20, 13:53:05

dziękuję bardzo!

Tematów: 3
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2017-07-18
ostrowidz 2017-12-15, 02:10:57

Troszkę będzie jak musztarda może...

Charakterystycznym skutkiem takiego położenia Księżyca, wzmocnionego na dodatek bliskością Plutona jest czarna wyobrażnia.

Księżyc jako władca troistości daje tu prócz fenomenalnej pamięci żywą, sugestywną i fabularyzującą wyobrażnię. Jednak fabuła zmierza w niedobrym kierunku - tworzona wizja zakłada zawsze najgorszą teoretycznie możliwą (i niemożliwą także) dla właściciela/-cielki wersję wydarzeń. Co gorsza - jeżeli moc sprawcza myśli i wyobrażeń jest akurat znaczna, to ponowienia takich myślowych konfabulacji nie przydają szczęścia w życiu...

Sugerowałbym unikanie snucia takich czarnych wątków, a jeżeli to okazałoby się zbyt trudne - a początkowo tak może być - to kierowanie scenariusza na przyjemniejsze wydarzenia. Tym bardziej, że to właśnie one są o wiele bardziej prawdopodobne, jeżeli pokonawszy obawy zrezygnować z prób asekuracyjnego \"ustawiania\" otoczenia. O manipulacjach dla określonych korzyści materialnych nic nie wspomnę...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 32
Dołączył/a: 2017-12-04
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.