Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Planety i znaki Zodiaku

Masywna planeta 9
Archie 2017-07-25, 00:33:48

 

rn

Jest coraz więcej dowodów na jeszcze jedna dużą planetę w układzie słonecznym. Na razie nie została jeszcze zaobserwowana, ale w poszukiwania angażuje się coraz więcej astronomów o uznanych nazwiskach.

rn

 

rn

Polecam przejrzeć bloga http://www.findplanetnine.com

rn

 

rn

Nowa planeta ma być porównywalnej wielkości do urana i neptuna. Nie została dotąd zaobserwowana, bo jest wielokrotnie dalej od plutona i jest tam bardzo mało światła które mogłaby odbić. Nie jest też na tyle duża żeby generować własne ciepło, jak jowisz czy saturn i nie można jej wykryć w podczerwieni. Wpływa na orbity wielu mniejszych planetoid. Szczególnie te najdalsze mają bardzo podobne parametry orbitalne, co sugeruje że są w rezonansie z czymś większym. 

rn

 

rn

Jak dla mnie w astrologii brakuje jeszcze jednej planety bo wenus jest władcą dwóch znaków. Mnie osobiście ineresuje to o tyle ża mam stellum w byku i trzy planety w wadze. Niezależnie od tego czy nowa planeta przejełaby byka czy wagę i tak namiesza w moim łańcuchu dyspozycji ;)  Może ktoś czytał wypowiedź poważnego astrologa na ten temat? Pewnie wypowiedzą się dopiero 10 lat po odkryciu... Na ten moment rejonem gdzie koncentrują się poszukiwania są okolice bliźniąt. Jest to planeta bardzo wolna, około 1000 lat na znak. Jeśli jest w bliźniętach jest tam pewnie od kilkuset lat...

rn

 

rn

 

rn

 

rn

 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2017-02-13
Odpowiedzi
starybosman 2017-07-25, 17:19:16

Na początek proponuję spojrzeć na informację Piotra Piotrowskiego ( http://piotrpiotrowski.blog.onet.pl/2016/01/ ), także i z tego powodu, iż jako jeden z niewielu astrologów podkreśla wkład Gallileusza w odkrycie Neptuna. Jest w tej notce chronologiczny opis dotyczący znaczenia Neptuna, Urana i Plutona w astrologii.Bardzo interesujące studium .  Plutona znali już Majowie, ale kto o tym pamięta. Hindusi utrzymują, że planet jest co najmniej 12, ale powinno ich być 16. Mają też efemerydy Prozerpiny, która w latach 1852-1916 była w znaku Panny, potem do roku 1982 w Wadze, a obecnie jest w Skorpionie. Prozerpina jest zupełnie innym ciałem niebieskim niż Eris ( też określana Prozerpina ), bowiem Eris aktualnie jest w znaku Barana.

 

Starożytni astrologowie mieli do dyspozycji 7 planet i obdzielili nimi wszystkie znaki zodiaku, określając domicyle, egzaltacje,wygnania i upadki. Jak się pojawiły 3 nowe ( Uran, Neptun, Pluton) , zaczęły się problemy z określeniem w jakim znaku jest wywyższenie, a w jakim wygnanie. I nie ma mądrego, by dokonał ujednolicenia. Astronomowie uznali na dodatek ( przez głosowanie, a nie naukowe fakty )  , że Pluton to nie jest planeta, stąd część nawróciła się na Marsa ( czyli tak, jak to drzewiej bywało). Osobiście pozostaję wierny zasadzie, że jest 7 planet i mi to całkowicie wystarcza.  Stanowiska astrologów o tym, że Ceres jest władcą Panny ( i Raka ) , Westa też jest władcą Panny ( i Skorpiona), Pallas to na pewno dyryguje  Lwem ( ale i Wodnikiem ) , a Juno Wagą ( i Skorpionem), traktuję jako interesujące ciekawostki.

 

W tym stanie rzeczy jest mi zupełnie obojętne, czy jakaś tam planeta czeka na odkrycie i jaki będzie miała wpływ na mój horoskop. Obojętne, bo starych dobrych reguł nie sposób u mnie wyplenić. Mimo wysiłków  \" nowoczesnych \" astrologów.  A tej nowej, którejś tam z kolei, z czasem dorobią \"ideologię\", by miała pokrycie w wydarzeniach historycznych, jak to uczyniono z Uranem, Neptunem i Plutonem. Na początek będzie spór o to, czy ma się nazywać mitologicznie ( Grecja, Rzym), czy też  tak, by usatysfakcjonować wyznawców jedynie słusznej wiary . Na szczęście mnie to wszystko ominie.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.