Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Planety i znaki Zodiaku

Saturn na ascendencie
maszowa 2018-01-16, 11:20:54

W wielkim skrócie można powiedzieć, że Saturn Saturnowi nierówny, mając oczywiście na względzie jego godność (siłę), aspekty i to, w których domach ma okazję nam się wtrącić do życia. Tak czy inaczej, jego koniunkcja z ascendentem zawsze jest godna rozważenia.

Gdy ktoś się rodzi ze wschodzącym Saturnem, to od pierwszych chwil życia ma okazję zapoznać się z jego energią - dla takiej osoby każde zamknięcie cyklu planety jest stanem normalnym i wręcz oczekiwanym. Dla wszystkich innych osób Saturn tranzytujący oś jest odczuwany jako dodatkowy ciężar do noszenia. W moim przypadku to był dosłownie dodatkowy ciężar, bo chodziłam wtedy w ciąży.

Według Abrahama ibn Ezry "tam gdzie [w horoskopie] jest Saturn, znajdziesz strach".

U osób z natalnym Saturnem na ascendencie od czasu do czasu zauważam potrzebę "zniknięcia dla świata" - oddają się wtedy swoim sprawom, stroniąc od towarzystwa innych ludzi.

W solariuszach Saturn w 1 domu zawsze każe w danym roku zwrócić uwagę na sprawy zdrowia.

 

...

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
starybosman 2018-01-16, 18:01:30

 

Notkę można zrozumieć w ten sposób, iż Autorka zakreśliła jej ramy do położenia Saturna w koniunkcji z ascendentem, czyli 5 stopni przed ASC oraz tyleż samo za ASC. Jednocześnie tworzy to domniemanie, że planeta  winna znajdować się w tym samym znaku co natalny ASC. Nie sposób wykluczyć, iż zasygnalizowany temat ma związek z domem 1, przy czym sam Saturn może być położony w innym znaku niż urodzeniowy ASC, byle tylko znalazł się w tym samym domu.

 

W moim przekonaniu wskazane jest spojrzenie na to, czy Saturn leży w znakach uznawanych za ogniste, ziemskie, powietrzne czy wodne. Zdaniem astrologów ogniste informują o tym, że sukcesy nie przyjdą łatwo, bo trzeba najpierw pozbyć się barier. Ziemskie z kolei będą sygnalizowały problemy z usystematyzowaniem  ( po swojemu) nałożonych obowiązków. Powietrzne przyniosą z jednej strony taki pesymizm myśleniowy, ale też podpowiedzą w jaki sposób najlepiej pokonać przeszkody. Woda z kolei niesie jakieś problemy natury emocjonalnej. Wspomniała Maszowa o  godności Saturna, jakby więc sugerowała konieczność spojrzenia na to, czy planeta leży w znakach uznawanych za kardynalne, stałe lub zmienne, zwracając przy tym uwagę na to, czy mamy do czynienia z Saturnem w znakach męskich, czy żeńskich, z uwzględnieniem dekanatów, rzecz jasna.  To, czy horoskop jest dzienny, czy też nocny będzie przedmiotem oceny troistości, a więc także ustalenia, czy nasz urodzeniowy Saturn jest na wygnaniu, czy w upadku ( co też ma swoje dobre strony dla urodzonego ).  Saturnowi przypisano złowrogość, ponuractwo, sztywność, rygory, cierpienia, samotność i wszystko, co się z tymi pojęciami łączy. 

 

Strach, o którym wspomina Autorka, to nic innego, jak tylko umiejętnośc radzenia sobie z problemami życiowymi. W domu 1 niesie pracowitość, wytrzymałość, przygotowanie do działania, zdobywanie autorytetu i osiąganie stanowiska. Z drugiej strony widać upór, konsekwencje w postępowaniu i takie przekonanie, że jednak moje winno być na górze. Saturn wtym domu nie daje sobą pomiatać i będzie bronił swojego stanowiska, bo wie, ze u niego nie ma miejsca na iluzje. 

 

Potrzeba zniknięcia ze świata jest ze wszech miar wskazana, a nawet celowa. Przychodzi moment, w którym Saturn informuje, iż trzeba rzucić wszystko i zająć się sobą. Przemysleć, rozważyć wnikliwie, odrzucić improwizację i zacząć budować nową, stabilną strukturę, wszak powtarzanie tych samych błędów hamuje nasz rozwój. Nastaje czas na spojrzenie z innej perspektywy, nabrania energii, tej saturnowej właśnie, by ruszyć dalej. Taki \" przystanek \" pozwala na pozbycie się kompleksów. uznania, iż zaczynamy sami decydować o sobie, Pewność siebie, ustalenie priorytetów, wnioski co do swoich potrzeb i brak podatności na wpływy innych, jest tym, za co Saturn nagradza z worka obfitości. A powiadają, że to malefik, do tego wielki.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
maszowa 2018-01-16, 19:54:49

To jest forum dla astrologów, więc nie sądziłam, że trzeba tłumaczyć co oznacza i w jaki sposób sie ocenia siłe planety. Oczko ale dzięki za wytłumaczenie "co autorka miała na myśli", a nuż się komuś faktycznie przyda. 

 

Nie mogę się zgodzić z paroma powyższymi stwierdzeniami - jakim sposobem Saturn na wygnaniu czy w upadku może mieć (cyt.) "swoje dobre strony dla urodzonego"?  Satun w domicylu jest mniej dokuczliwy - urtudnia urodzonemu życie ale z czasem można stwierdzić, że to było dla jego dobra. Ale Saturn w znaku upadku jest wyjątkowo uciążliwy - utrudnia gdy trzeba i gdy nie trzeba, ot tak, dla samej "sztuki" utrudniania.

 

Strach, który znalazł się w cytacie z Abrahama ibn Ezry, to ciągła obawa czy sobie poradzę z daną dziedziną - Saturn w domicylu boi się mniej bo potrafi się zorganizować a Saturn w upadku boi sie bo nie potrafi i faktycznie ma problemy.

Bez wzglądu na to, którym domem Saturn włada, zawsze w kwestiach tego domu będziemy mieć cień niepewności, obawę czy sie wszystko uda, wątpliwości czy jesteśmy dość dobrzy. Czy to mobilizuje do pracy nad sobą i pozbycia się kompleksów? - ano twierdzę, że niekoniecznie.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
starybosman 2018-01-16, 23:13:39

 

Saturna na wygnaniu ( Rak, Lew) bądź w upadku ( Baran ) łączy jedno : kwestionowanie pozycji autorytetów, buntownicze nastawienie do świata, szukanie nowych kierunków , niszczenie starych, skostniałych struktur. Historia dostarczyła dowodów na to, iż tylko ludzie niezadowoleni popychali ten świat do przodu.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
maszowa 2018-01-17, 14:51:23

Wracając do tytułowego wątku - mogę z własnego doświadczenia potwierdzić, że Saturn na ascendencie solariusza wiąże się z chorobą. Pod koniec grudnia byłam chora i sądziłam, że to jednorazowy wybryk, ale właśnie zaliczam "drugie okrążenie".  Oby to nie trwało okragły rok!

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
gringe 2018-01-18, 14:07:40

Dodam od siebie, jako że jestem właścicielką Saturna na Ascendencie- dla mnie jest to ciągła walka z kompleksami. Nie tylko odnośnie wyglądu ale wszystkiego co robię. Nie umiem samia siebie docenić, trudno mi uwierzyć w szczere komplementy. 

U mnie Saturn jest w Wadze, wywyższony i od niedawna (wg progresji) porusza się ruchem prostym(w natalu jest w retro). Rządzi V domem wiec temat dzieci to dla mnie obowiązek i odpowiedzialność a przede wszystkim ciężka praca(dla mnie i przeze mnie).  Niestety od dłuższego czasu borykam się z problemami rozwojowymi u mojego  dziecka. Kulminacją i podsumowaniem tranzytującego Saturna do natalnych osi mojego horoskopu( kwadratura do Ascendentu i opozycja do MC) jest diagnoza lekarska, że moje dziecko ma Autyzm.

 

Saturn nawet wywyższony daje też czasem w kość.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.