Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Planety i znaki Zodiaku

Neptun w domach
Marsjanka 2011-06-24, 22:35:35

Neptun w I domu, w znaku Wagi, nie ma koniunkcji z ASC.   Tak ma posadowionego Neptuna moja mama. Naiwność, łatwowierność, uleganie wpływom otoczenia.  Moja mama kupuje dużo rzeczy w "promocji" czyli przeplaca zajefajnie, albo kupuje w mango tv (wiecie jakie tam sa ceny? ). Szczerze denerwuje mnie jej taka łatwowierność, naiwność i tak sobie myślę ze pantofelek juz by sie nauczył na wlasnych bledach....  ponadto kupuje i wcale tego nie używa, do tego dochodza nałogi, szczególnie papierosy - no skubana potrafi tyle spalic (nie zaciagajac sie), odpala jednego od drugiego...  wiecznie narzeka na brak kasy, albo ciagle mowi ile te papierosy ja kosztuja, nie twierdze ze nie probowala rzucic fajek, nawet zakupila w promocji (czytaj przepłacila) za sztucznego papierosa i to jej nic nie dalo. Zawsze znajdzie sie jakis znajomy , ktory zalatwi taniej fajki.  Jedyny aspekt jaki tworzy jej Neptun urodzeniowy z inną planetą to sekstyl z Plutonem. Domniemam, ze taki aspekt wyzwala jakies zamiłowanie do artyzmu - no i Ona  lubi bardzo decoupage i robótki ręczne. Jednak najbardziej martw mnie ta jej naiwnosć, z wiekiem coraz bardziej. Na niby jest cwana, nie da sobie czegos wcisnac, a z drugiej strony np kiedy przychodzi ktos do domu, lub wysle mailem jakas oferte kupna, to zawsze znajdzie pretekst zeby to kupic co jej oferuja. Potem okazuje sie to wielkim chłamem. I tak zmierzam właśnie do jej ostatniego zakupu gdzie mi ciśnienie wzrosło i zakrztusiłam sie tak ze nie moglam oddechu złapac....   nie dalej jak kilka dni temu mardzila ze brak jej kasy, dzisiaj sie dowiedzialam, ze wydała na kawałek metalu z kilkoma paciorkami (to miał byc czakram) bagatela 190zł!!!!!!!! malo tego nawet kolo srebra nie lezalo, bo uczula ja, pewnie jakis chłam z niklem. Za 7 kolorowych cyrkonii (pewnie tez nie) tyle kasy....Zapytałam ja czy to nie kosztowalo 19zl a ona z przekonaniem ze nie, przyleciala pozyczyc ode mnie ksiazki o czakramie - bo noszenie tego "czakramu " na szyi ma jej oczyscic wszystkie przytkane czakry - tak jej napisal jakis nawiedzony gosc...

Szlak mnie (nie) trafil na miejscu, ale cisnienie to mi wroslo....

oczywiscie po rozmowie ze mna zrozumiala ze to chlam, czesto zdarza sie że celowo kupuje nie pytajac czy warto, czy moze to nie jest jakas sciema.

Wie ze nigdy jej zle nie doradzam, moj Merkury w Byku nie kupuje rzeczy niepotrzebnych , kupuje rzeczy praktyczne, ktore sie przydadza, nie wydaje moj Merkury kasy na głupoty, na darmo - ja nie cierpie bibelotow, zeby sie na nich kurz osadzal, w przeciwienstwie do mojej mamy. 

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Odpowiedzi
margaux 2011-06-25, 10:23:53

Czuję sie wywołana do tablicy, jako posiadaczka Neptuna w I domu i muszę pewne rzeczy zdementować:)

Moja ocena będzie subiektywna, gdyż Neptun wyjątkowo bliską mi jest planetą, a to przez położenie w I domu w zerowej koniunkcji z Księżycem.

Naiwność.

Nie uważam siebie za osobę łatwowierną, choć mam tendencję do idealizowania ludzi i świata. Chciałabym, by świat był piękny, a wszyscy ludzie dobrzy i uczciwi, ale wiem, że moje marzenia to czysta utopia. Stąpam dość twardo po ziemi i nie jest łatwo cokolwiek mi wcisnąć, tak jak pisze Marsjanka o swojej mamie. Z tym, że nie mam Neptuna zawieszonego w przestrzeni, koryguje go sektyl od Plutona-Jowisza i Urana w Pannie, oraz znak Skorpiona, w którym "siedzi".

Nałogi.

Jestem uzależniona od nikotyny, ale stanowczo stronię od innych, bardziej niebezpecznych używek typu alkohol czy narkotyki. Mało tego, fatalnie czuję się po alkoholu i obce mi jest rozwiązywanie tudzież uciekanie do niego w obliczu pojawiajacych sie problemów. Muszę mieć czysty umysł, a nie zmiety rozum. Podobnie jest z narkotykami. Nie wyobrażam sobie z nich korzystać, by poczuć inny wymiar świadomości. Neptun na Księżycu działa na mnie tak silnie twórczo, inspirująco, ze wszelkie uzywki nie są mi do tego potrzebne.

Nie jest tajemnicą, że na używki powinni uważać bardziej ci, co mają Marsa w Rybach tudzież/lub w kwadraturze do Neptuna. To są sygnały ostrzegawcze w natywniku.

Uzdolnienia artystyczne.

Posiadam, a jakże:) Neptuna mam w kwinkunksie do Wenus z V domu.

Swoja przyszłośc wiązałam z zawodem konserwatora dzieł sztuki i całe liceum przygotowywałam się do egzaminów na te studia. Noga mi sie powinęła, bo potrzebowali rzemieślników a nie artystów.  Mój nauczyciel rysunku, znany malarz wrocławski, namawiał mnie na ASP, teraz żałuję, ze mu nie zaufałam. W tamtych czasach czułam się mało twórcza, "niepłodna", niedojrzała. Dziś wyżywam się w swoim nowym mieszkaniu, bawiąc się w architekta wnętrz:) Może na starość wrócę do swej pasji, jaką jest rysunek. Pociaga mnie sztuka użytkowa i nieskromnie powiem, że mam bardzo dobre oko. Posiadam słabość do pięknych rzeczy.

 

Marsjanko, nie wkleiłas kosmogramu swojej mamy, więc trudno na 100% stwierdzić, że za całe "zło" odpowiada Neptun. Horoskop jest całością i jako całość powinien być analizowany.

Ja z racji tej bliskości Neptuna, zawsze będę go broniła, bo mi on bardziej służy niż przeszkadza. Natomiast Neptun nie zawsze jest tak dobrotliwy dla każdego, o czym pisałam wcześniej a propos nałogów. Jego energetyka wybitnie kłóci się z energetyką Marsa. Nie działa też przyjaźnie dla Słońca. Lepiej czuje się z Merkurym, Wenus i Księżycem. Z tym ostatnim powiedziałabym, że żyje w absolutnej zgodzie. Neptun przez wielu astrologów uznawany jest za wyższą oktawę Księżyca i ja moge to potwierdzić.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Marsjanka 2011-06-25, 11:07:12

oto kosmogram mojej mamy:)

ja nie twierdzę, że za wszystko jest odpowiedzialny Neptun, ale to było moje pierwsze skojarzenie patrząc na jej kosmogram:)

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
starybosman 2011-06-25, 11:33:31
Neptun, planeta iluzji, znajduje podatny grunt w chwiejnej i niezdecydowanej Wadze. Neptun to sfera podświadomości gdzieś na pograniczu dnia i nocy, mgieł, niejasności, ze szczególną podatnością na uleganie wpływom, ze wskazaniem na łatwowierność, by nie powiedzieć - naiwność. Interesujące jest i to, że intuicja, dość dobrze rozwinięta, jest odrzucana w kąt, gdyż zakłóca " widzenie. Piękno i elegancja powodują oślepienie dając dodatkową energię nakazującą gromadzenie dóbr, bo to, co błyszczy w jakiś sposób omamia. Osoba taka widzi coś, co nie ma prawa zaistnieć w realu, ale nie zdaje sobie z tego sprawy, bo chce widzieć swój świat i swoje wyobrażenie. Przypomina ćmę lecącą do płomienia świecy. I nie ma takiej siły, która odwiedzie z wybranej drogi. Taka skłonność prowadzi w konsekwencji do strat finansowych poprzez gromadzenie wszelkiego rodzaju " badziewia". Można nawet zaobserwować szczególną ekspresję, podniecenie w chwili, gdy powstaje decyzja o kupnie, bowiem osoba " widzi" przedmiot i na tej podstawie snuje swoje wyobrażenie o tym, co przyniesie dobrego. Kiedy przychodzi moment otrzeźwienia, że to, co jest, nie jest tym, co powinno być, pojawia się odruch obronny. Wszyscy ponoszą winę za wprowadzenie w błąd, ale nawet na sekundę nie ma miejsca dla myśli, że sam zainteresowany po prostu uległ mirażowi. Można to wytłumaczyć tym, że nabywca co do zasady jest uczciwy i on sam nigdy na taki " numer" się nie zdobędzie, by przy transakcji oszukać, względnie wprowadzić w błąd. Z kolei w sytuacji, gdy neptunowy osobnik, o którym mówimy, sam coś sprzedaje, to można w ciemno założyć, że na tej transakcji po prostu straci. Jasne, znajdzie dziesiątki argumentów, by przekonywać, że zrobił dobry interes. Każda próba perswazji, że jest w błędzie, przyniesie skutek całkowicie odmienny od oczekiwanego. To także dusza artystyczna. Zodiakalny Skorpion z Neptunem w Wadze ( w 9 d.) ma talent muzyczny, ze słabością do zakupów wszelkich nowinek reklamowanych na portalach, a jego nałóg przejawia się w konsumowaniu słodyczy, szczególnie w chwilach stresów. Zodiakalna Waga z Neptunem w Koziorożcu ( w 5 d.) to artyzm w rysunku, malowaniu farbami, a nałóg wypowiedzi w tej formie powstaje z chwią stresu. Ciekawa jest też uległość na wpływy, bowiem bardziej wierzą obcym, niż swoim wychodząc z założenia, że swój zna wszystkie słabe strony i dlatego może wprowadzić w maliny, natomiast nad obcym jest ta przewaga, że można się przeciwstawić. Taka postawa nader dokładnie oddaje życie w dziwnym świecie fantazji. Ale też trzeba przyznać, że bez względu na wszystkie " mankamenty" widać dokładnie gust, smak i piękno, elegancję w ubiorze, wypowiedzi, sposobie poruszania sie itp.jako szczególny wyraz wrażliwości wobec świata, w którym musi żyć. Przedstawione wyżej stanowisko jest wyrazem obserwacji własnych, zatem też będzie subiektywne, a nawet nieco skrzywione, bo ocena została zapisana innymi oczami.
Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
margaux 2011-06-25, 12:03:07

Marsjanko,

podatność Twojej mamy na wszelkiego rodzaju promocje, moim zdaniem, nie tyle wynika z Neptuna, co z trójki planet osobistych, Słońce, Wenus i Mars w Rybach, w VI domu.

Ten Neptun mimo, że położony w I domu, robi tylko kwinkunks do Wenus, nie wchodzi w silne relacje ze Światłami lub/i innymi planetami osobistymi. Jego wpływ na Twoją mamę nie jest aż tak silny, jak Tobie sie wydaje, ale to moja opinia.

Ja bym szukała rozwiązania zagadki w VI domu, domu naszych nawyków, przyzwyczajeń. Mój mąż, także rybi Mars jest niesamowicie podatny/naiwny na wszelkiego rodzaju reklamy, promocje, loterie. Czasami szlag mnie trafia, że daje sie tak łatwo nabić w butelkę. Od prawie roku czasu koresponduje z jakąś naciągarską firmą i łudzi się, że wygra wielkie pieniądze za nic! Oni codziennie przysyłaja mu jakieś ulotki i mamią wysokimi wygranymi pieniężnymi, a on naiwny w to wszystko wierzy!

Ponadto rybie osobowości są mało stabilne, chwiejne i zmienne.

Zauwazyłam także, że lwiątka kochaja się w różnego rodzaju bibelotach. Twoja mama ma Księżyc we Lwie. Moja siostra, solarna lwica kocha się w różnego rodzaju dodatkach. Jej mieszkanie tonie w obrazach, obrazkach, obrazeczkach, figurkach i wszelkiego rodzaju cudeńkach, choć muszę przyznać, że dobiera je ze smakiem.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
margaux 2011-06-25, 12:10:44

Starybosmanie, ale sam przyznasz, że Neptun jako planeta transsaturniczna bez aspektów do planet osobistych działa raczej pokoleniowo niż indywidualnie.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Marsjanka 2011-06-25, 12:19:59

Margaux, moze masz racje mi sie Neptun kojarzył z nałogami, byc moze dlatego tak nacisnelam na niego, ale zapomnialam ze VI dom, to tez nawyki, zdrowie itp. Jak czytałam Ciebie jak pisalas o mezu to jakbym widziala swoja mame...  Ona tez, jak ktos pisze i mami, to ta sie nabiera, za nic w swiecie nie da sie jej wytlumaczyc, ze to sciema. Malo tego pare min temu zadzowonila powiedziec, ze taki duuuuzy rachunek przyszedl, a ona tylko wsylala kilka smsow do radia zet :D hehehehhe kilka czytaj ok 20-30, czyli przemnozyc to po 2.66 daje ladna kwotke....

Wszystko byloby dobrze, ja nie znosze glupoty ludzkiej i tak sie denerwuje jak Ona mi takie rzeczy opowiada...

jesli chodzi o bibelotki , obrazy, wyszywanki, moja mama to kolekcjonuje - bardzo lubi, kiedyś sama wyszywała haftem Richelieu (nie wiem czy poprawnie napisalam). Bardzo ładne to bylo, szczegolnie takie obrusiki, teraz jej sie nie chce, do cierpliwych nie nalezy:)

j

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
margaux 2011-06-25, 14:56:35

Marsjanko,

Twoja mama ma wywyższoną Wenus w Rybach w kwinkunksie do Neptuna w Wadze, więc kompletnie nie jestem zaskoczona jej uzdolnieniami manualnymi. Swoją droga, szkoda, że porzuciła haftowanie, skoro ma do tego talent.

Zauważ też, że władcą jej drugiego domu jest właśnie Wenus, więc nie dziwota, ze lubi otaczać się świecidełkami i wszelakiej maści bibelotami. Być może kwinkunks Neptuna do wenus powoduje u niej to lekkomyślne upłynnianie pieniędzy. Do tego dochodzi chwiejny Mars plus zneptunione Słońce w Rybach.

 

Ja Ciebie rozumiem, że czujesz się zaniepokojona jej lekkomyślnością. Jej Słońce destabilizuje kwadraturą nieprzewidywalny Uran. Jedynie Księżyc jest pod kontrolą Plutona, ale koniunkcja z nim jest dość luźna, a Pluton w retro daje przekonanie o własnej nieomylności. Merkury w Wodniku w trygonie do Urana daje rewolucyjne pomysły. Mars, władca VII domu w VI, daje osobę uległą i podporządkowaną innym w kontaktach.

Ogólnie jej kosmogram wygląda sympatycznie i zapewne taką osoba jest Twoja mama.

Mam pytanie do Ciebie odnośnie jej wyglądu. Czy jest osoba urodziwą?

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Aga 2011-06-25, 19:04:21

W obronie neptuna "na zakupach":)

Moja mama ma go w wadze w Id. w koniunkcji z wenus i ksiezycem, w sekstylu z marsem i plutonem. Zagorzala przeciwniczka promocji, jej slowa "nie wierz w promocje" slysze w glowie za kazdym razem, kiedy ogarnia  mnie "szał". Ona ma slonce w koniunkcji z merkurym w pannie, moze to powoduje, ze jest "ostrożna" na zakupach.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 30
Dołączył/a: 2011-05-26
genny19 2011-06-25, 21:22:56

W horoskopie twojej Mamy Jowisz znajduje się w Koziorożcu na wygnaniu.Jowisz w Koziorożcu to 2 faza-władca fazy Wenus,znaku Koziorożec. Dla Jowisza w Koziorożcu ważne są wszelkie sprawy związane z wartościami materialnymi.Na poziomie psychologicznym przynosi to koniecznośc robienia wszystkiego zgodnie z pojawiającymi sie okolicznościami.Saturn znajduje się w Pannie . jeżeli pierwszą fazą Koziorożca jest Saturn to Saturn w Pannie jest w 9 fazie i władcą Fazy jest Jowisz a znaku Merkury. Saturn w Pannie jest bardzo drobiazgowy. Może tu wystąpić przymus typu trzeba brać materiał i pracowac z nim nawet ,jeśli on jest niedogodny i niedobry.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-06-26, 08:33:59

W horoskopie Mamy (bardzo ciekawym ) widzę przede wszystkim związek Neptuna z Wenus. Wenus jest władczynią horoskopu i do tego:

 

- jest w recepcji mutualnej z Neptunem właśnie - co daje bardzo korzystne współdziałanie obu planet, które  bardziej pomaga niż szkodzi - mamie oczywiście;

- recepcja mutualna jest wzmocniona kwinkunksem, co jest ważne dla siły recepcji; jeżeli aspekt między planetami jest, to działa to jeszcze bardziej beneficznie.

 

Neptun jest adherentem horoskopu czyli szarą eminencją a ponadto jest planetą, która tkwi u podstawy Palca Bożego. Drugą planetą u podstawy tej figury planetarnej jest Pluton w koniunkcji z Ceres a wierzchołkiem Palca Bożego jest Wenus. W przypadku zbyt lekkomyślnego wydawania pieniędzy, opisywanym  przez Marsjankę Palec Boży "pokazuje palcem" , jaka planeta jest odpowiedzialna za to i gdzie tkwi problem. Ta konfiguracja może świadczyć o natręctwie, bo Wenus jest w domu VI (zdrowia). VI dom wskazuje, jak nas najbliższe otoczenie ocenia za to, co zrobiliśmy w sprawach V domu. Mama ma problem z oceną środowiska na tle finansowym.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Marsjanka 2011-06-26, 12:16:44

Margaux myślę, że moja mama jest osobą urodziwą - ma rzadko spotykany kolor oczu - żółty, kiedyś w młodości była bardzo atrakcyjna, ma bardzo ładne stopy i dłonie, długie palce i pięknie wypielęgnowane paznokcie. Teraz jest po 60-tce, nadal zawsze starannie wypielęgnowane ciało, dodam ze nie korzysta z usług kosmetyczki, zawsze sama przy sobie wszystko robi:)

Genny prawdą jest że dla Niej są wazne sprawy materialne być moze faktycznie za to jest odpowiedzialny Jowisz w Koziorożcu. Z ręką na sercu mogę powiedzieć że moja Mama jest pracoholikiem, do dziś ciągle coś robi, ale lubi miec pieniadze i tak naprawde ja nie wiem skad ona dysponuje takimi kwotami, nigdy tym sie nie interesowalam, ale ona daje sobie swietnie rade.

heh, najnowszy hit - wymyslila sobie odchudzanie tabletkami z octem i dostala oferte na maila - zakupila produkt. Wiecie takie sytuacje mozna mnozyc, chyba zaczne sie usmiechac a nie denerwowac.

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
margaux 2011-06-26, 13:26:07

Pytałam się o ten wygląd nie bez kozery, bo obecność Neptuna w I domu oznacza atrakcyjność fizyczną. Neptuna w I domu posiadała m.inn. Marilyn Monroe.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
genny19 2011-06-26, 22:48:16

 

Wenus w Rybach w szczególności nie kieruje się zasadami ,że coś jest obiektywnie ładne-bo ładne jest coś co sie im podoba,co budzi miłe wzruszenia,choćby innym wydawało sie kiczowate. Wenus w horoskpie twojej Mamy 12,52 Ryb leży  w punkcie pięcikrotnym ziemskim - pasja robienia interesów.Ten punkt ma charakter Merkurego i Księzyca. Inne Rybie ekwiwalenty wśród punktów 5 i 7 krotnych w horoskopie twojej Mamy to 21,26 Lwa(Księżyc - 22,33 Lwa)12,51 Wagi(Neptun 14,24 Wagi) oraz 25 ,43 Koziorożca(Jowisz 25,29 Koziorożca).Wszystkie te punkty maja charakter Wenus ,Neptuna oraz Księzyca

Punkt 21,37 Lwa w którym leży Księżyc mówi o spontaniczności, naturalności . 

Dominujące znaki w horoskopie to Ryby i Lew . Te dwa znaki sąsiadujące ze sobą przez kwinkus mają wiele wspólnego ze soba i dobrze się uzupełniają . Dają poczucie humoru,optymizm,dobre mniemanie o sobie oraz hojność. Ryby i Wagę(ascendent) łączy spokrewnina z nimi Wenus i podobieństwo przez kwinkus . 

 

Astrologia Samopoznania- Wojciech Jóźwiak

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2011-06-27, 20:06:34

Genny, chęć robienia interesów - jak najbardziej, niektórzy nawet twierdzą że ma łeb do interesów, a ja znowu śmiem twierdzić ze moja Mama lubi działać interesownie...

To że ma dużo z Lwa - lubi błyszczeć w towarzystwie  i lubi postawic na swoim. Fajne Geny co piszesz nt tych punktów, ciekawe czy ja w swoim radixie mam takie punkty, musze kupic ksiazke:)

Jasmin, dlaczego ten radix wydaje Ci sie bardzo ciekawy??? Chciałabym znac Twoje zdanie, nie wczytywałam sie w niego za bardzo, pewnie dlatego ze nie bede obiektywna:)

Np Uran w Xdomu w Bliznietach w jej przypadku sporo namieszał, ale w tym pozytywnym sensie, Ona jest pracoholikiem, jak cos robi, to robi naprawdę dobrze, Uran bardzo pomaga jej unowocześniać działania. Pamietam, ze pod koniec lat osiemdziesiątych wyjechała do ZSRR na kontrakt jako pracownik biurowy, kierownik kadr - wchodziły komputery, miały w koncu zostac zastapione kartotekami pracowniczymi - o kurcze nikt nie chcial sie zgodzic, ona chyba byla tam jedna z mlodszych pracownic - postawila na swoim wprowadzila komputery, sama jak sie nauczyla wszystkim pomagala, wprowadziła bilard do pracowniczej swietlicy, gry, karty, byla tez wypozyczalnia filmow wideo. Miala naprawde fajne pomysly, byla lubiana w pracy, do dzis mimo ze juz jest po 60-tce dziala w firmach kosmetycznych, udziela sie partyjnie - ona po prostu jest niezmordowana jesli chodzi o prace, robi to dla przyjemnosci, ale za darmo tego by nie robila, lubi kase i juz.  Merkury w trygonie do Urana pomaga jej bardzo, ona np wie, ze ma dobre pomysly i potrafi je przeforsowac na forum, była członkiem  w Zarzadzie Spoldzielni, czy Radzie Osiedla, bardzo magnetycznie opowiadala, przekonywała na Zebraniu Grup Członkowskich - przeforsowała wiele pomysłów dotyczących zagospodarowania naszego osiedla. Każdy chyli przed nia głowe, bo naprawde potrafi, lubi działać i widać ze fajnie Jej to wychodzi/ło.

Jak mozecie cos wiecej napisac to bede wdzieczna:) Jasmin bardzo chce poznac Twoje zdanie na temat ciekawosci tego radixa.

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.