Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Planety i znaki Zodiaku

Uszkodzone Słońce w horoskopie mężczyzny
lupka 2011-07-21, 17:27:43

 

Witam wszystkich Forumowiczów

 

Czy źle aspektowane Słońce u mężczyzny źle rokuje na zdrowie? Jak duże znaczenie ma Słońce u mężczyzny jeśli analizujemy horoskop pod kątem zdrowia? Patrząc na zdrowie ważny jest też VI dom, ale też I(ja, ego) i II( ciało).. w zasadzie wszystko jest chyba ważne, bo zdrowie wiąże się też z sytuacją finansową, czy są ludzie przychylni, którzy nam mogą pomóc, jaki typ człowieka w ogóle itp.  Chciałabym się zapytać o kolejność, o to co najważniejsze i jeśli moglibyście polecić jakąś dobrą pozycję zajmującą się astrologią medyczną.

 

 

Znajomy ma Słońce w Byku a Byki są niby rozsądne, praktyczne i cenią sobie bezpieczeństwo (m.in. materialne). Ale tutaj Merkury w koniunkcji z Księzycem w Baranie w opozycji do Plutona.

A Słońce odbiera kwadraturę Marsa  (Lew)z końcówki  II domu ,na  którego szczycie przypada Rak, Saturna (III dom, Lew), ścisłą opozycję z Uranem (Skorpion VI dom- po relokacji dom V). Poza tym kwinkus z Plutonem, sekstyl z AC i Lilith(I dom, Rak). AC w Raku, koniunkcja Jowisz w Raku XII dom, kwadratura Pluton V dom, kwadratura Merkury XI dom w Baranie. Znajomy miał kilka wypadków samochodowych, niebezpieczny wypadek w pracy (z prądem) i kilka drobniejszych spraw, z których wyszedł ,odpukać,  bez szwanku. Ale zaniepokoiło mnie trochę to jego Słońce.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
Jasmin 2011-07-21, 19:21:10

Witam LupkęUsmieszek

 

Tak w powietrzu kreślony horoskop wymaga niezłej wyobraźni. Mam nadzieję, że się nie pomylę.

 

Lupka napisała:

"Znajomy ma Słońce w Byku a Byki są niby rozsądne, praktyczne i cenią sobie bezpieczeństwo (m.in. materialne). Ale tutaj Merkury w koniunkcji z Księzycem w Baranie w opozycji do Plutona"

 

Skoro pytasz o Słońce jako wyznacznik witalności i poziomu energii życiowej (co m.in. sygnifikuje Słońce bez względu na płeć ) a u znajomego jest ono w Byku, to powinnaś najpierw popatrzeć na Wenus, jako władczynię Byka. Ona włada Słońcem w tym znaku. W jakim Wenus jest znaku i domu? Popatrz także na jej aspekty , przy czym najważniejszym wskaźnikiem zdrowia byłby jej aspekt ze Słońcem.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-07-21, 19:30:32

Jeżeli VI dom wypada w Skorpionie to znaczenia nabiera kwinkunks (aspekt zw. czesto z chorobą, leczeniem) Słońca z Plutonem. Jezeli dodać do tego opozycje Plutona do kon. Merkury-Księżyc w Baranie, to nie dziwię się, że znajomemu wypadki komunikacyjne  przydarzają się często.

 

Sama kwadratura Słońca do Marsa o podatności na choroby nie zapewnia, natomiast kwadratura Saturn-Słońce już tak. Wiele zależy od Wenus i to trzeba zbadać.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lupka 2011-07-21, 23:47:55

 Jasmin dziękuję za tak szybką odpowiedźUsmieszek. A więc próbuję analizy pod okiem specjalistów.

 

Wenus jest w Bliźniętach w XII domu, w dekanacie Bliźniąt i niestety dwadzie Panny. Ze Słońcem nie ma żadnego aspektu, nawet małych. Czy zatem oznacza to, że Wenus będzie miała mniejszy wpływ na zdrowie?

Idąc dalej śladami Wenus  mamy sekstyl z Marsem we Lwie, który w żywiole ognia czuje się dobrze (dekanat Lwa, dwada Skorpiona a także w trygonie z Plutonem, który przy harmonijnym aspekcie wspiera regenerację. Mars tworzy mały trygon z Wenus i Plutonem i wielki trygon z Neptunem i Merkurym i jednocześnie jest planetą ogniskową półkrzyża z Uranem i Słońcem. Uran przed relokacją był w VI domu- nerwowość, hektyka, co może prowadzić do wypadków, a w piątym domu, co moim zdaniem obecnie bardziej do niego pasuje- ponieważ znajomy ma już burzliwą młodość za sobą i jest bardzo spokojnym, zrównoważonym człowiekiem- ma jednak taką skłonność, że wszystko lubi robić po swojemu i tak np. czasami mam wrażenie, że znaki drogowe nie obowiązują dla niego- on zawsze lepiej wie gdzie i z jaką prędkością można jechać a i czasem czerowne światło jest zielone jak nic nie jedzie. Kiedyś jeździł też bez zapinania pasów. To taki indywidualista, Pluton w V domu w opozycji do Księżyca i Mekurego jeszcze podkreśla tą jego autokratyczną naturę.  

 

Nie wiem, który półkrzyż jest bardziej problematyczny, chyba ten z Saturnem na wierzchołku, z jednej strony Saturn jako planeta ogniskowa mobilizuje do pracy, ale tutaj Saturn jest na wygnaniu więc słaby i wyjątkowo maleficzny( w III domu komunikacja, krótkie podróże,to co przejęliśmy, co wyuczone) dodatkowo nieustannie drażniony kwadraturą silnego Urana, który w Skorpionie jest w wywyższeniu. Co ciekawe znajomy jąka się lekko, prawdopodobnie złośliwość Saturna w III domu, który jest w trygonie do Księżyca i Merkurego. Ponadto w jego najbliższym środowisku nikt prócz mnie nie reaguje negatywnie na indywidualne ustanawianie przepisów drogowych, a nawet lekko socjopatyczne zachowania są uważane za zabawne.Facet ma  jakby brak wpojonego kręgosłupa moralnego. Widzę jednak, że się uczy i powoli robi się z niego prawy filantrop (Neptun VI i MC Ryby), choć bardzo powoli. W sumie to doświadczył, muszę powiedzieć, wielkiej metamorfozy z niemalże socjopaty i szowinisty w cywilizowanego człowieka, z którym można iść na kawę nie obawiając się scen z kelnerami i nawet zostawi jakiś napiwekUsmieszek, choć dla rodziny od zawsze  ma serce, tylko w stosunku do innych ludzi potrafił być niekulturalny.

Neptun w VI domu odbiera dobre aspekty (no może poza trygonem z maleficznym Saturnem), tylko opozycję od pani Wenus, która włada domem XII(szpitale, zagranica, internetOczko) i częściowo XI domem (echo społeczeństwa na naszą autokrację) no i domem autopromocji i zadowalania ego-V. Wenus jest w Bliźniętach ,znak zamknięty w domu, nie wiem czy to ma większe znaczenie, ale podobno jakieś ma.

Niby Neptun w Strzelcu źle się nie czuje ale ta opozycja Wenus w XII domu też na coś wskazuje . Może nieszczęśliwa miłość odbije się na zdrowiu?. Albo niezdrowe przyjemności? Zadawalanie ego bez umiaru jako, że Wenus włada domem V? Znajomy ma apetyt, bardzo wyszukany gust i raczej wrażliwy układ pokarmowy. Lubi sobie podjeść, jak nie zważa na dietę to szybko tyje, słodkościom nie potrafi powiedzieć nie, ma niezdrowy nawyk niejedzenia śniadania, albo jak już to bardzo późno a to moim zdaniem nie za dobrze. Znajomy zezwolił na wklejenie kółka ale bez udostępniania danych.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-07-22, 11:49:41

Dzięki za kosmogram. Teraz lepiej widaćUsmieszek

 

Czy to jest zrelokowany kosmogram? Jeżeli tak, to poproszę o jeszcze o zamieszczenie radix-u.

 

Muszę przyznać, że podoba mi się Twój sposób przedstawiania wniosków (jasno i przejrzyście).

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lupka 2011-07-22, 14:16:24

 

"Muszę przyznać, że podoba mi się Twój sposób przedstawiania wniosków (jasno i przejrzyście)."

 

Dziękuję.Czasami miewam poukładane w głowieOczko.

 

 

 Załączam radix. Tak dla sprostowania dodam, że „Uran sprzed relokacji w VI domu” wylądował zapewne dlatego, że Lupka ochoczo eksperymentowała z różnymi systemami domów i w końcu coś się jej pomieszałoGłosny smiech. Relokacja niewiele zmieniła, Mars w natalnym jest w III domu (w zrelokowanym na końcu II) i Jowisz w ściślejszej koniunkcji z AC.

Poza tym wypadki, które miał znajomy nie były z jego winy- to jego zdanie,ale i wnioski policji- choć wtedy, jak wspomniałam wcześniej, dużo bardziej ignorował przepisy. Ma też latawca,  którego bezpośrednio nie dotyka Saturn, ale jednak przez trygon do koniunkcji Merkurego z Księżycem  i Neptuna ma na niego wpływ. Mam jednak nadzieję, że tylu szkód nie nawyrządza. Uszkodzone Słońce  zaniepokoiło mnie, ponieważ wyczytałam gdzieś, że w horoskopie mężczyzny Słońce ma większe znaczenie jeśli chodzi o zdrowie a w horoskopie kobiety Księżyc.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
genny19 2011-07-22, 14:33:05

Słońce jest hylegiem horoskopu(przy urodzeniu dziennym 1,7,9,10 i 11dom),

Alkachod -władca hylegu tu Wenus . Wenus jest midipunktem Słońca i Jowisza . Zewnętrzne nieharmonijne manifestacje Słońca i Jowisza to konflikty,wysokie mniemanie o sobie,osoba wchodząca w konflikt z otoczeniem i obowiązującymi normami prawnymi,możliwość schorzen w wyniku nieprawidłowej diety.

Apheta -najsilniejszy harmonijny aspekt,zapewnia ochronę zdrowia-Chiron lub Lilith

Anareta-najsilniejszy aspekt nieharmonijny-zagrożenie dla zdrowia-Uran tworzy opozycję do Słonca.Uran jest planetąUran jest planetą działań niezwykłych ,nieprzewidywalnych.Odpowiada za skutki wypadków,porażenia itp.Jeszcze nieharmonijne aspekty Księzyca i Merkurego  do Plutona -na poziomie psychicznym  to duza wraźliwość na stresy.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-07-22, 16:14:20

Dzięki za radix, ja za niedługi  czas ustosunkuję się. Jutro mam "okrągłą" rocznicę ślubu, więc przygotowuję przyjęcieBuziaczek

 

Genny - bardzo dobry ruch w interpretacji, gdy chodzi o zdrowie.Dzięki za pomocną dłoń, również w wątkach, zainicjowanych przez innych. (Alkachod, anareta i apheta to hasła, które są omówione w słowniku Sollunari).

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lisek 2011-07-22, 16:23:01

Wszystkiego najlepszego Jaśmin:))))))) Piękne sa takie rocznice:))) Niestety nie wiem tego z autopsji - jedynie z kolejnej  rocznicy rodziców (40tej), która miała miejsce 10 lipca - tego roku:)))))

Baw się dobrze.

 Dla Ciebie piosenka - Genarator - Bad Religion - mam problemy z jej załączeniem, ale odszukasz:)

 

 PS. Może nie jest to "odpowiednia" piosenka na rocznicę (ale wokoalista Greg Graffin jest typem Jowiszowca , podobnie jak ty Jaśmin - jak sądze po Twoich artykułach), ale jest niezwykle energetyczna.

 

 

 

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-07-22, 19:30:48

Dzięki bardzo za życzenia i piosenkę. Jednak nie jestem aż tak zasłużona jak Twój tata i rocznica moja jest skromniejszaUsmieszek. Co do mnie jako jowiszowca zgadza się (zarys mojego kosmogramu to grafika na stronie głównej).

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-07-22, 19:55:43

Na wstępie musze podkreslić, ze wspomniana przez Ciebie Lupko kwadratura Słonca z Saturnem nie jest moim zdaniem aktywna. Jej orba to 9 stopni, ja zaś stosuje orbę 7 st przy Światłach i 6 stopni przy pozostałych planetach. Dlatego ja tej kwadratury nie uwzględniałabym w tym kosmogramie. To chyba dobra wiadomość?

 

Piszesz: 

"Wenus jest w Bliźniętach w XII domu, w dekanacie Bliźniąt i niestety dwadzie Panny. Ze Słońcem nie ma żadnego aspektu, nawet małych. Czy zatem oznacza to, że Wenus będzie miała mniejszy wpływ na zdrowie? "

Będzie miała duży wpływ, gdyż jest w opozycji z jedyną planetą, która jest posadowiona w VI domu, a mianowicie z Neptunem w Strzelcu. Jeżeli w domu jest planeta to jest ona ważniejszym sygnifikatorem i niż wierzchołek domu. Czyli Neptun i wszystkie jego aspekty przede wszystkim mówią o zdrowiu VI-domowym. Wspomniana opozycja z Wenus też jest słaba (ja stosuję orbę 8 stopni dla opozycji i ta jest na granicy aktywności). Jest "odpowiedzialna" za łasowanie, słodycze, tym bardziej ze Słońce w Byku i jak napisałaś lubi rozkosze stołu. Dwada Panny w pozycji Wenus moim zdaniem akurat pomaga w powściągnięciu apetytu.

 

Na zdrowie korzystnie wpłyną trygony Neptuna.

 

Dalej potem.

 

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-07-22, 22:10:04

Trygony Neptuna z Marsem i Saturnem są dośc słabe, z uwagi na orby. Daleko silniej oddziaływują trygony z Merkurym ), który przez dom III włada  Marsem i Saturnem oraz z Księżycem - władcą horoskopu. Dla tego człowieka ważna jest wspólna biesiada, spotkania towarzyskie, rodzinne, podczas których można nawiązać bliskie więzi, nieraz wyidealizowane. Idealizacja dotyczy też jedzenia a nawet okresowo możliwe są poszukiwania wyrafinowanych form pożywienia. Neptun władany jest Jowiszem w Raku (egzaltacja) , który wschodzi na ASC i to jest oznaką kompulsji żywieniowej, pewnej przesady w ilości i jakości. Znajomy ma ułańską fantazję i dotyczy to również sposobu odżywiania. Jedzenie jest używką i służy uspokojeniu emocji. Znajomy ponadto je zbyt szybko, co nie sprzyja trawieniu. Jest to nawykowe, gdyż takie są wzorce z domu rodzinnego. 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-07-22, 22:39:26

Duże znaczenie dla zdrowia ma koniunkcja Księżyc-Merkury w opozycji do Plutona, który włada VI domem. Juz wczesniej pisałam o kwinkunksie Plutona ze Słoncem jako potencjalnym zagrożeniu chorobowym. Sam Pluton posadowiony jest w Wadze w V domu, czyli nie tylko burzy ustalone normy postępowania i sprzeciwia się przepisom drogowym ale i nie lubi siebie ograniczać w korzystaniu z życia. To dotyczy również relacji z innymi. Najsilniej ten bunt przejawiał się do 28 roku życia (Merkury). Teraz, kiedy jest po 30-tce (wnioskuję o tym z posadowienia Plutona w Wadze i Urana w Skorpionie) znaczenia nabiera energia Marsa w Wadze. Mnie raczej nie zwiodłoby pewne umiarkowanie w zachowaniu, o którym Lupka pisze, gdyż Mars jest w kwadraturze z Uranem w Skorpionie w V domu. Aplikacyjnej kwadraturze. Mars włada władcą horoskopu czyli Księżycem w Baranie i Merkurym. Mars jest także współwładcą VI domu wg wierzchołka.

 

Może ktoś dalej pochyli się nad Marsem.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lupka 2011-07-23, 15:55:38

Jasmin życzę udanego przyjęcia i samych radości w małżeństwie na dalsze lata.Usmieszek Genny19 dziękuję również Tobie  za wskazówki.

 

Jeśli kwadratura Saturna do Słońca nie jest aktywna to jest to bardzo dobra wiadomość. Gdyby była aktywna pewnie miałby on też  trudne stosunki z ojcem, czego w dzieciństwie, jak twierdzi, nie było.

Jeśli chodzi o odżywianie to faktycznie znajomy czasami lubi sobie zjeść jakiegoś  kangura, albo cuda niewidy z chińskich restauracji. Zdarza mu się też jeden dzień sporo zjeść, a na drugi dzień nie je prawie nic- bo jeszcze z poprzedniego dnia syty.  Nawyki żywieniowe mogą być wyniesione z domu, cała rodzinka to Byczki, a Byczki lubią gromadzić się wokół uginających się stołów i biesiadować. Nie wiem czy Wenus w dwadzie Panny go wspiera; zrezygnować z łakoci to on potrafi pod warunkiem, że nie ma ich w domu i wszystkie sklepy w promieniu kilometra są pozamykane.

 

Lwi Mars jest w kwadraturze do Urana, która podkreśla prawdopodobnie jego łamiące konwencje zachowania, z tym, że jak wcześniej napisałam, teraz już nie jest kojarzony z notorycznym sprzeciwem jakby dla zasady, lub żeby podkreślić, że on jest panem swojego losu i nie da sobą sterować ani na siebie wpływać. Co mi się z nim kojarzy są jeszcze jego częste skargi na sąsiadów- chyba nie miał sąsiada, z którym by nie toczył  bojów, przynajmniej początkowo; kiedyś nawet jak zmieniałam mieszkanie poradził mi, ażeby sąsiadom profilaktycznie pokazać , że  nie będzie żartów, to później zawsze ma się z nimi spokójUsmieszek.( Spokój on faktycznie ma, bo sąsiedzi się zbytnio nie odzywają, jest z nimi na dystans. )

 

Marsowa energia (Mars jest w Wadze, lub miałaś na myśli Plutona? Albo jeszcze coś innego, czego z braku wiedzy nie kojarzę?)  , jeśli się  teraz bardziej  przejawia, czego ja w świetle jego zachowań z przeszłości nie mogę potwierdzić – nie wykluczone jednak, że wynika to z tego, że z nim bardzo blisko nie żyję- teraz wydaje się on o niebo rozsądniejszy i spokojniejszy. Wiem tylko, że kiedyś żył  w zgodzie z rodziną, szczególnie z ojcem, teraz to się zmieniło. Po trzydziestce jakby dostrzegł, że ojciec nie ma zawsze racji i w stosunku do niego wyznaczył twarde granice.

No i po trzydzistce wybrał się też na studia (może właśnie tutaj energia Marsowa znajduje ujście), na których sobie dobrze radzi. Uran włada IX domem, studia związane z finansami, inwestycjami.

W pracy dobrze dogaduje się z szefami- ale tylko z tymi na prawdę ważnymi, z mniej ważnymi nie bardzo. W domu nie słyszałam o agresjach, a nawet odnoszę wrażenie, że żonę zawsze pyta o zdanie, nic nie robi bez jej aprobaty.

Mars jest w sekstylu z Wenus a to raczej dodaje witalności i może sekstyl ten, a jest to aspekt ścisły, łagodzi agresję Marsa, (choć kwadratura jest silniejszym aspektem od sekstylu- ale tutaj kwadratura ma 5° a sekstyl jest ścisły).

Marsem  włada Słońce, które niejako znajduje się w recepcji z Uranem, jeśli można tak powiedzieć(?) ,gdyż Uran jest naturalnym władcą XI domu a Słońce domu V, więc może dlatego opozycja ta daje nadzieję na łatwiejsze wypracowanie kompromisu? Znajomy czerpie dochody z V domu  i w przeszłości noga mu się porządnie powinęła – teraz jest ostrożniejszy.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-07-24, 17:39:13

Dzięki za życzenia.

 

Trochę podsumuję:

VI dom najważniejszy wskaźnik Neptun i jego trygony z kon. Księżyc- Merkury. To jest wzmocnienie zdrowia.

Duże szczęście daje Jowisz w Raku w domu XII na ASC w asp. z Księżycem , co pomaga ogólnie i przy zdrowiu. Przeszkody i utrudnienia to wspomniana opozycja Księżyc-Pluton. Bardzo dużo tu Marsa i dezynwoltury (XI- V dom). Zauważyłam tę recepcję przez domy między Słońcem i Uranem, co oczywiście pomaga w ustatkowaniu się, ale nie do końca. Zawsze będzie tendencja do robienia wszystkiego inaczej i w poprzek, ale to nie musi być destrukcyjne (chyba, że znajomy gra na giełdzie, to wtedy ostrożnie i raczej na ETF-y powinien się nastawić). Będzie go po prostu co jakiś czas korciło zaryzykować. Ta koniunkcja Księżyc-Merkury w XI domu może również wskazywać na opiekę kobiety, np. starszej siostry, koleżanki, która pomoże w transformacji (opozycja Księżyc-Pluton).

Choroby (każdemu pisane) poza trawiennymi mogą wynikać z energii Skorpiona na wierzchołku VI domu, jak pisałam. Dlatego wspomniałam o Marsie. Pamiętać należy o Plutonie i jego kwinkunksie ze Słońcem. Razem wskazuje to na choroby układu moczowo-płciowego, bo Pluton w Wadze a Mars w Lwie- o podłożu psychosomatycznym. Wypadki komunikacyjne są poważnym zagrożeniem a ich podłoże opisane przez Lupkę podzielam.

 

Można szczegółowo popatrzec jeszcze na siłę planet zaangazowanych w układ planetarny zdrowotny, aby ustalić, jak się to będzie konkretnie przejawiało.

Opozycjami nie martwiłabym sie tylko kwadraturami, a szczególnie saturna, bo tranzytuje przez znak Wagi i zbliża się do koniunkcji z natalnym Plutonem.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.