Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Planety i znaki Zodiaku

Wyznaczenie planety najsilniejszej.
krynolinak 2011-09-02, 12:50:33

Postanowiłam zająć się astrologią na powaznie, czeka mnie zatem wiele pracy. Nie wiem czy mam do tego predyspozycje czy tez nie, może moje bycze i koziorożcowe czynniki temu nie przyjają, ale to mało ważne. Czytam własnie wykłady Jóźwiaka i ważne jest dla mnie wynaczenie najbardziej dominującej, może najsilniejszej planety. Zamieszczam kosmogram z nadzieją, że ktos mi pomoże. Będzie to milowy krok w poznaniu samej siebie.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Tematów: 5
Odpowiedzi: 45
Dołączył/a: 2011-05-18
Odpowiedzi
genny19 2011-09-02, 15:00:41

1.Słońce wskazuje znak Wodnika

2. Księżyc wskazuje znak Strzelca

3,. Ascendent wskazuje na znak Strzelca

Harmonijne polączenia;  wodnikowe szerokie horyzonty łączą się ze strzelcowatą niezmordowana energią.

 

Najsilniejesze znaki

Koziorożec - 5 planet

Byk - 2 planety 

Brak planet na osiach.

Saturn jest nasilniejszą planetą jest władcą Urana(Słońce) oraz Wenus jako władczyni Jowisza.

 

Proponuję kupić książkę Jóźwiaka . Jest to ksiązka obok książki Frawleya oraz Astrologii Tradycyjnej P.Piotrowskiego przystępnie napisana książka.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
acrux_79 2011-09-02, 15:29:26

Witaj !

 

Pewnie masz dylemat, czy to Jowisz, czy to Saturn. Jowisz z racji tego, że Strzelec ASC i Księżyc w Strzelcu, a dodatkowo w ścisłym trygonie do Merkurego i Wenus. Saturn z racji tego, że w pierwszym domu, Koziorożcu, a są tam też Wenus i Merkury.

Są tu jednak "słabe punkty" tych planet, w tym sensie, że Saturn jest osłabiany koniunkcją z Neptunem, natomiast Jowisz znajduje się tylko w ziemskim Byku, a to jest pozycja przeciętna...

 

Po dłuższym rozważeniu wychodzi, że z "obliczeniowego" punktu widzenia Saturn będzie miał więcej punktów niż Jowisz i tak bym do sprawy podchodził. Sytuację kompletnie zdominowało by potraktowanie Saturna jako starego władcy (obecnie też panującego) Wodnika.

 

Jowisz jest w Byku, Wenus w znaku Koziorożca, a ostatnim ogniwem jest Saturn w Koziorożcu, zatem i ten sposób ustalania adherenta jest ważny i promuje Saturna. Jeśli chodzi o ustalanie dominanty, sprawa też troszkę trudniejsza, ale możliwa - 20 stopni od ASC znajduje się ... Saturn, 14 stopni Uran, ale to nie przeszkadza Saturnowi w jego sile. Pluton góruje co prawda, ale jest oddalony dość sporo od MC. Do serca można by sobie wziąć pozycję Marsa w IV domu, ale dwustopniowy trygon z Saturnem który znajduje się w żywiole ziemi, jeszcze bardziej kształtuje siłę Marsa.

Zatem dominantą horoskopową i adherentem jest Saturn, a Jowisz ma bardzo dużo do powiedzenia (zwiększenie optymizmu życiowego i kreatywności). Martwi mnie jednak ten prawie nieaspektowany Księżyc w Strzelcu w domu dwunastym. Taka pozycja lubi tworzyć ludzi z tajemnicami. Coś może być na rzeczy, jeśli cofniemy Twoją godzinę minutę, dwie, żeby Rak znalazł się na wierzchołku ósmego domu. Wówczas będziesz czerpać z życia (wpływy Jowisza, którego nie wychłodzi ten silny Saturn nawet, bo Księżyc podświadomie ciągnie z tego Jowisza), ale ... po jakimś czasie stwierdzisz, że ... wchodzisz w coś (np romanse, albo podróże), ale tak naprawdę jest to poza Twoją kontrolą i ... możesz mieć do siebie o to pretensje...

 

Saturn w I to przeważnie jest zmaganie się z materią. Ale jego obecność w Koziorożcu, oraz trygon z Marsem wskazuje na konkretne cele, pragmatyczny charakter (zwłaszcza że i Merkury w Koziorożcu), oraz skuteczną walkę o swój dom, podwaliny, bezpieczenstwo.

Para Merkury/Wenus będzie wskazywać na pragmatyzm i pracowitość jeśli chodzi o sprawy społeczne (rządzą IX, X wierzchołkiem, także DESC i domem VI).

Problemów ze związkami nie powinno być, a nawet powinien być szczęśliwy związek, o ile nie pojawiła się pułapka Księżyca w XII (obciążenie tajemnicami), oraz Jowisza w V. W ogóle są piękne aspektowania na związki, trygon Saturn - Mars, trygon Jowisz - Merkury/Wenus. Jowisz w piątym nie przeszkadza też. 

 

Niedługo będziesz miała sporą rewolucję, bo Pluton zaaspektuje Ci Saturna (przy okazji też dotknie Marsa). Może to wpłynąć na połowę rzeczy w Twoim kosmogramie, bezpośrednio dotknie przekształceń związanych z tzw "radzeniem sobie z materią" (Koziorożec, albo Wodnik na II wierzchołku, sygnifikatory kariery w Koziorożcu), częściowo będzie chodziło o fundamenty psychiki i dom (Baran IC, Mars w IV).

Wówczas potwierdzisz, że Saturn "był" (i jest) domiantą w Twoim horoskopie. Na Jowiszu nie byłoby aż tylu rewolucji (choć też sporo znaczy...).

 

Pozdrawiam !

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Magnolka 2011-09-02, 16:46:55

U mnie to chyba Jowisz będzie dominował z racji władztwa nad Księżycem i Neptunem(władcą Słońca) a i jako "stary" władca Ryb-ale ponieważ słabo położony zodiakalnie to jedyne co mi daje to chyba życiowy optymizm...:)

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
krynolinak 2011-09-03, 10:36:54

Bardzo ciekawa i wnikliwa analiza. To prawda,że często coś mnie stopuje.Dotyczy to głównie miłości i związków.Podświadomie szukam partnerów trudnych,tylko po to żeby  następnie znaleźć powód do ucieczki i zdobycia bezpiecznego gruntu,który to ja nazywam wolnością,a tak w rzeczywistości jest to samooszukiwanie się. Wiedziałam intuicyjnie ,że to Saturn jest najsilniejszy tylko nie chciałam sobie tego uświadomić bo przygniata mnie stereotypowy opis jej znaczenia i charakteru.Ale uciekać przed nim juź nie będę to w końcu bardzo silna planeta , że postanowiłam zrobić z niej atut.Ważne jest to,że Jowisz działa jakby obok Saturna i daje mi w życiu to coś. Czuję już,że nadchodzą wielkie zmiany,bronię magisterki, nie wiem czy dalej będę pracować,a wielu ludzi mówi mi, że jestem jakoś dziwnie zmieniona in plus.  Powiedzcie jednak czy widzicie zmiany w sferze uczuć,już nawet mnie Wodnikowi samotnośc też się znudziła...

Pozdrawiam w ten słoneczny dzień i czekam z niecierpliwością na dalsze posty:)

 

Tematów: 5
Odpowiedzi: 45
Dołączył/a: 2011-05-18
Jasmin 2011-09-04, 07:09:12

Poprzednia pomoc na temat radixu Krynolinyk są tutaj:

 

http://www.sollunari.pl/forum,1,244">http://www.sollunari.pl/forum,1,244

 

pozdrawiam przy niedzieliUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
krynolinak 2011-09-05, 07:51:24

Tak poprzednia pomoc była równie niezbędna, ale teraz wiem co jest "źródłem" siły w moim horoskopie i do czego mam się odnosić. Gdzie szukać pomocy w razie problemów i jakich cech używać.

Pozdrawiam

Tematów: 5
Odpowiedzi: 45
Dołączył/a: 2011-05-18
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.