Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Planety i znaki Zodiaku

Księżyc w Koziorożcu
genny19 2011-09-14, 15:24:26

Starszy syn ma Księżyc w 29,59 stopnia Koziorożca a Saturna 2 stonie od IC od strony 3 domu."Ludzie z Księzycem w Koziorożcu czują odruchowy pociag do prymitywu,do wsi do miejsc zaniedbanych i opóźnionych.Mają wdrukowana zasadę,że prawdziwe życie jest to życie w trudach i pełne borykania się z elementarnymi przeszkodami. Często i cenną rzeczą przy Księżycu w Koziorożcu jest praktyczna zaradność i talent złotej rączki"

W dzieciństwie nie lubiał wsi ,często w wieku dorastania mówil o innych "wieśniak. Po pierwszym roku studiów anglistyki znalazł sobie ofertę pracy w Anglii. Byłam zdziwiona ,że to była praca na farmie. Nie miał tam z kim rozmawiać,wytrzymał 2 tygodnie,żeby mu się wyjazd zwrócił. Ale nie zapłacono mu bo pieniędzy nie dostał. Była to szkoła życia. W następne wakacje moja siostra załatwila mu wyjazd do Niemiec do pracy przy zbiorze owoców. Tam pracował z Polakami,zarobił i ten wyjazd nauczył go prządku i dyscypliny. A jak potrafił mówić o jabłkach i jak jakie jabłka trzeba zbierać.Widać było ,że mu się tam podobało. W tym roku napisał do tego Pana z Niemiec ale sady wymarzły.Po tym wyjeździe zrobił remont kuchni,naprawił sznur od odkurzacza tzn żeby sznur się chował do odkurzacza.Może to wpływ tranzytu Urana przez DSC ,zrobił prawo jazdy oraz po roku przerwy po skonczeniu studiów na anglistyce rozpoczął jednocześnie naukę w technikum Mechanicznym oraz na I roku Mechanikę na Politechnice.Po skonczeniu studiów gdy nie mógł znaleźć pracy ,myślał by być stolarzem,hydraulikiem. Dobrze ,że ma sile remedia na Saturna i Księżyc bo koniunkcję Słonca z Jowiszem w Baranie na DSC.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
margaux 2011-09-14, 16:27:07

Genny możesz być dumna z takiego syna!

 

Zaintrygował mnie temat Księżyca w Koźle, bo mój mąż też go tam ma, o ile dobrze pamiętam również 29 st. Koziorożca, sekstyl do mojego Księżyca w Skorpionie.

 

Potwierdzam zamiłowanie do wsi. Mój mąż najchętniej odpoczywa właśnie na łonie natury, raczej w odludnych miejscach, choć jest zadeklarowanym mieszczuchem.

 

Takie kozłowate Księżyce nie lubią przepychu w domu, sa przywiązanę do tradycji. Odpowiada im klimat surowy, niemal ascetyczny. Jak najmniej przedmiotów, jak najwięcej przestrzeni.

Są to ludzie na ogół bardzo pracowici, solidni, wytrwali, ambitni i trzymający się wcześniej obranego celu. Kozłowaty Księżyc lubi mieć pokazowy dom, bo w jego mniemaniu rośnie jego prestiż.

 

To czego akurat nie lubię u Saturników, to permanentny pesymizm i czarnowidztwo oraz brak subtelności.

Są to ludzie wrażliwi, ale swe uczucia głęboko skrywają.

Nie wiem Genny, czy masz podobne odczucia?

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
genny19 2011-09-14, 16:41:00

To prawda,że są wrażliwi i skrwają swoje uczucia a pesymizm nie jest im obcy. Teraz już syn się martwi czy po mechanice znajdzie pracę. Teraz zatrudnił się w magazynie ,może będzie pracował jako kierowca a myśli jużo zrobieniu kursów jako operator maszyn do pracy w lesie. Nie lubi kredytów,ważne jest dla niego bezpieczenstwo finansowe. Pamiętam ,że od najmłodszych lat jak dostał pieniądze to składał i przeznaczał je na ściśle określony cel  .

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
margaux 2011-09-14, 19:05:15

Tak, to prawda, że Saturnicy nie przepadają za kredytami.

Nie pamiętam zbyt dobrze, chyba kiedyś Miłka Krogulska badała znaki zodiaku pod kątem zaciagania kredytów i zadłużania się. Niechlubny prym wiodą znaki zmienne. Ludzie z podkreśloną fazą Koziorożca wolą płacić gotówką. Ale oczywiście to wiele zależy od całości kosmogramu. Mój mąż z opozycją Urana i Jowisza do Księżyca kompletnie nie potrafi zarządzać finansami, mimo Księżyca w Koźle. Ja nie znam horoskopu Twojego syna, ale z tego co piszesz, to poukładany chłopiec i bardzo ambitny.

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
acrux_79 2011-09-14, 20:01:54

Jako potężny saturnik podkreślam z autopsji i po kilku znajomych osobach, że najbardziej uważają na finanse saturnicy, a najczęściej ryzykują uranicy i jowiszowcy. W tym wypadku jednak to siła planety, a nie sam znak mają więcej do powiedzenia. Księżyc w tym wypadku w znaku nie ma znaczenia. Musi pozostać nieskażony silnymi wpływami.

 

Mam ciekawe pytanie - co to jest "brak subtelności" u Saturników ? I jaka planeta byłaby ucieleśnieniem "subtelności" ?

W innych znaczeniach "subtelności" bowiem może brakować zwłaszcza Marsowi, Uranowi, a czasem i Słońcu.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
margaux 2011-09-14, 20:54:43

Acrux, użyłam takiego stwierdzenia w kontekście męża i jego kosmogramu, w którym zaznacza się faza Koziorożca (Światła plus Merkury oraz Wenus koniunkcja Saturn).

 

Wg mnie, za subtelność odpowiada położenie Księżyca w znaku zodiaku, jak również i Neptun, ale tylko w powiązaniu z Księżycem, gdyż Księżyc i Neptun posiadają podobną energetykę.

Księżyc w Koziorożcu jest niestety wychłodzony emocjonalnie, a jeśli nawet i nie, to swoje emocje trzyma na uwięzi i nie pozwala im się uwolnić.  Podobnie jest z Księżycem w Skorpionie, który kontroluje emocje i głęboko je skrywa. Spotkanie dwóch takich Księżyców kojarzy mi się ze spotkaniem dwóch ślepców , debatujacych o kolorach.

Wiem coś na ten temat, gdyż temat przerabiam na sobie, z tym , że mnie "usubtelnia" nieco Neptun, obecny na moim Księżycu.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
acrux_79 2011-09-14, 21:07:05

Wiesz, ja się zgadzam z tym częściowo, bo sam mam con Saturn - Księżyc w trygonie do Wenus w Koziorożcu. Ale ja swoją "wojnę z gburowatością" staram się wygrać i raczej się udaje. Wspierają mnie mimo wszystko fakt posiadania trygonu, kontaktowy Merkury na IC, oraz władca horoskopu i stellum skrzyżowane z Uranem. Zdecydowanie jednak zgadzam się z teorią "wychłodzenia emocjonalnego". To mi się czasem "przydaje" w doradztwie, albo pocieszaniu, bo "nie zlewam się w całość" z emocjami kogoś, tylko staram się na chłodno, analitycznie coś przeprowadzić, albo orzec.

 

Księżyc w Skorpionie i w Koziorożcu przypominają faktycznie taką dyskusję, ale... coś je spala. Być może powaga sytuacji, być może chęć jakiegoś rządzenia. Obydwie pozycje są niekorzystne, to upadek i wygnanie, względem Byka i Raka. Wg mnie (saturniarza) Księzyc w Skorpionie bije tego w Koziorożcu głębią, ujmowaniem grupy, wpływami towarzyskimi oraz nasyceniem emocjonalnym, podczas gdy ten w Koziorożcu (u mnie Panna con Saturn) wygrywa wyrachowaniem (nie spina się, on naprawdę "tematu" nie przeżywa), konsekwencją, spokojem, oraz... bezuczuciowością, która czasami jest dobra.

 

Swoją drogą sprawdzę Księżyc... Ewy Kopacz, oraz Jarosława Kaczyńskiego. Jak dla mnie, to niesamowici twardziele... - vide Smoleńsk

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2011-09-14, 21:11:39

Nie dziwię się, że Jarosław brał proszki zatem - może one mu pomogły ?? Władca horokopu, Wenus, na dole w Raku, Księżyc w Rybach (ratowanie się w iluzji, chemii, martyrologii). Ewa Kopacz - w Strzelcu, prawdopodobny kwadrat do Marsa/Jowisza. Nieprawdopodobnie silna kobieta. Ogień. 

 

Tak przy okazji... Kaczyński - Słońce con Uran, Kopacz - Słońce con Saturn. Czyli Księżyc może otrzymywać silne wsparcie w postaci świadomego Słońca. Nie wiem, dlaczego akurat ich wybrałem, ale przypadki ... nie są przypadkowe...

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
genny19 2011-09-14, 21:19:29

Pamiętam zachowanie syna z dzieciństwa.Przez długi  okres czasu był bardzo niski ,słabo rósł . strasznie to przeżywał. Był niższy od mlodszego brata o pół głowy. W wieku 12-13 lat bardzo się o mnie bał.Nie chciał mnie samej nigdzie puścić i jechał ze mną do pracy po południu. Związane to było z brakiem bezpieczeństwa w domu.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
margaux 2011-09-14, 21:26:51

Właśnie aktualnie mam małą wojenkę z mężem, który zamknął się w swojej skorupie, i czego u niego nie znoszę.

On się poczuł urażony pewna moją uwagą. We mnie kipią emocje, ale udaję twardzielkę. Widzę, że facet nie daje sobie rady z tym stanem, ale ja potrafię to przetrwać, jak się zawezmę, i tu masz rację, Skorpion bije Saturniaka.

Chcę się do niego przytulić, ale jest teraz tak zacietrzewiony, że wolę poczekać.

 

Tu masz rację, ze pewne korzystne układy w horoskopie, potrafią nieco zniwelować to emocjonalne wychłodzenie, ale nie jest lekko. Ja oprócz tego, ze mam Księżyc w Skorpionie, to jeszcze Wenus w Baranie, zawiadującą VII domem. Zdaję sobie sprawę, że nie jestem wzorem żony/partnerki i jeśli ktoś mógłby ze mną wytrzymać, to tylko podobny do mnie. Ale jestem już kompletnie inna w stosunku do dzieci.

Mam totalną słabość do syna, mogłabym go zagłaskać na śmierć, mimo, ze to już prawie dorosły facio. Tylko, że V domem rządzi u mnie Mars, a Marsa mam  w Strzelcu, I dom.

 

O pani Kopacz nie wypowiem się, gdyż mam na jej temat wiadomości z pierwszej ręki.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
lupka 2011-09-14, 21:32:55

A propos Księżyca w Koziorożcu. Joanne Wickenburg przebadała 44 horoskopy  seryjnych morderców (przestępstwa głównie na tle seksualnym). 74 % z nich miało Słońce lub Księżyc w Koziorożcu lub w Strzelcu.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
margaux 2011-09-14, 21:35:07

Lupka, mam się bać ? Uśmiech

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Marsjanka 2011-09-14, 21:40:36

dla mnie Ksiezyc w Koziorozcu to taki typ cicho-ciemny...

 

znam kilku mężczyzn z takim posadowieniem Księżyca, są nadzwyczaj poważni, nosza na sobie takie emocjonalne skorupy, nie pokazuja emocji, byc moze boja sie zranienia. Generalnie wieje od nich chlodem. Powaga ich bywa nieznosna, poza tym zbyt duzo pesymizmu i malo poczucia humoru... Aspekty planetarne maja zupelnie inne, ale wszystkich laczy wlasnie ten Ksiezyc w kozle - tak ich postrzegam. Moze dlatego ze ja mam inny temperament mi nie odpowiada zupelnie taki charakter...

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
acrux_79 2011-09-14, 21:58:52

Błyskawicznie odpiszę - zrobiłem podsumowanie 1000 osób które pozbawiły życia albo siebie, albo innych, albo chciały pozbawić innych (575 samobójców, 367 zabójców (z których większość to mordercy seryjni), oraz grupa 58 terrorystów, kidnapperów i sadystów.).

 

Nie ma kompletnie żadnej zbieżności ze znakami. U mnie max spośród 12 znaków jeśli chodzi o Słońce: Byk - 100, Lew - 96, minimum Panna - 63, Strzelec - 71. Jeśli chodzi o Księżyc mniejsze rozchwianie: Ryby - 95, a na drugim biegunie Rak - 73, Waga - 74. Jeśli chodzi o Księżyc i Słońce w Koziorożcu, to prezentują się praktycznie w uśrednionej strefie (85 i 86 przypadków).

 

Ale badania... chętnie popatrzę... :-)

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2011-09-14, 22:02:56

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła, więc podam jeszcze max dla Merkurego - Skorpion (per.) i Ryby (upadek), Wenus - Wodnik (per), Mars - Panna (per.). Minimum - Merkury - Bliźnięta i Panna (sic! - władane znaki), Wenus - Waga (też władca), Mars - Koziorożec (egz.) i Wodnik (per.). 

 

Uwaga ! Planeta w jednym znaku nie przebywa identycznie jak w drugim, dlatego badania pozostałych danych, jak Merkury, Wenus, czy Mars jest mało wiarygodne. Więc proszę te informacje traktować z dystansem...

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
genny19 2011-09-14, 22:04:31

Per= perwersje

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Magnolka 2011-09-14, 22:06:46

Witam wieczorkiem :)

Mój Skorpik mały ma Księzyc w Koziorożcu, 28 stopień-jak był mały to uwielbiał bawić sie w piaskownicy, pamiętam że godzinami potrafił siedzieć i dołki kopać albo górki usypywać :) dla odmiany córka ma Księżyc w Raku i od małego do wody ją ciągnęło

Z cichociemnym typem zgadzam sie jak najbardziej-mam w domu dwa słoneczne i jednego księzycowego-hmmmm ...Lupka nie strasz ;)

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
acrux_79 2011-09-14, 22:08:07

Perswazje, albo... peregrinum (planeta wędrująca, neutralna, ani w upadku, ani wywyższona itp). "Domów radości" akurat nie wymieniłem ... Głosny smiech

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
lupka 2011-09-14, 22:28:06

Nie, ja nie chciałam nikogo straszyćGłosny smiech. Wychodzę z założenia, że jak ktoś chce się bać to wtedy czuje się straszonyOczko. Przeczytałam po prostu artykuł tej pani i pomyślałam, że to ciekawe, ponieważ ona miała dostęp do takich danych na gorąco, prosto z wydziału kryminalnego i dokładnie wiedziała jakie to były przestępstwa. W badaniach uwzględniła psychopatów, którzy mordowali na tle seksualnym, więc morderców, którzy mieli inną motywację celowo nie uwzględniła. 44 Horoskopy, jak sama napisała to niewiele, ale jednak coś;). Tutaj link do tego artykułu dla zainteresowanych:

http://www.joannewickenburg.com/id45_serial_killers.htm

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
acrux_79 2011-09-14, 23:13:11

45 to rzeczywiście kropelka w morzu potrzeb Pokazuje jezyk . Ale bardzo dokładnie wg "genotypu" przestępstwa - za to się tej pani brawa należą.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2011-09-16, 07:54:47

Księżyc w Koziorożcu lubi , kiedy ma ciężko. Jak jest zbyt łatwo, to wynik sprawy nie podoba się. W horoskopie mężczyzny wskazuje na preferowany typ żony i jak obserwuję po znanych mi panach- najlepiej aby była pracowita ale taka, co to do mroczków w oczach szoruje podłogi, urabia się i nie skarży. Twarda powinna być (a nie miętkaUsmieszek), oszczędna i jeszcze powinna być zmysłowa ale w dość prostackim wydaniu. Nie mnie oceniać, ale dziwi mnie, że panowie ci (z takim Księżycem) lubią , kiedy kobieta jest niewykształcona (sprzątaczka, kasjerka, sprzedawczyni).

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Marsjanka 2011-09-16, 12:41:45

a to heca Jasmin, bo własni Ci ktorych znam maja takie mało amitne małżonki, zajmujące się domem i generalnie bardzo im podporządkowane. A moze takie posadowienie Ksiezyca wpływa na  kompleks niższości, za wszelka cenę chcą być lepsi od swoich połowek i intuicyjnie szukają takich, które nie stanowią intelektualnego zagrożenia? Jednak nie zgodzę się że kasjerka , sprzedawczyni czy sprzątaczka musi być niewykształcona.... może to kogoś zaboleć, bo w dzisiszych czasach niestety, niektorzy magistranci szorują kible bo płaca jest lepsza niz praca za biurkiem. Rozumiem co chciałaś przekazać, ja bym nazwała to malo ambitnym zajęciem :)

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Jasmin 2011-09-16, 12:58:46

doskonale to ujęłaśUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2011-09-16, 14:38:02

Nie patrzę na to w ten sposób ,trafnie to ujął W. Jóźwiak str 116 " możemy sobie wyobrazić kogoś z Księżycem w Koziorożcu  kto jest wyrafinowanym intelektualistą,jednak artystcznej czy filozoficznej prawdy szuka właśnie w życiu  zwykłych ludzi prostych ,zbratanych z naturą "

Nie rozumiem pojęcie ambitne i mało ambitne . Ja swoim dzieciom wpajałam ,że każda praca jest ważna i każdego człowieka trzeba szanować. Człowieka trzeba szanować za to że jest a nie za to jaką pracę wykonuje.Byle by był człowiekiem i szanował drugiego.Jeden lubi sprzątać a drugi się uczyć. 

Syna dziewczyna gdy ją poznał była w technikum hotelarskim. Oblała maturę a nie zadawała egzaminów aby otrzymać dyplom technika. Namówil ją na naukę zawodu fryzjerki ,którą zawsze chciała wykonywać ale nie pozwalała na to matka. Nie ważne kto jest kim z zawodu ważne by tą pracę wykonywał z sercem.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-09-16, 14:55:53

Masz rację Genny. Uczucia i upodobania nie podlegają ocenie.

Co nie znaczy, że wszyscy musimy mieć takie same.

 

Generalizujac cechy Księżyca w Koziorożcu nigdy nie trafimy w pełen zestaw, bo Księżyc w tym samym znaku u różnych osób ma różną pozycję w domu horoskopowym a także inne aspekty, co modyfikuje i upodobania i cechy takiego Księżyca. Jednak przy nauce astrologii trzeba wyjść od pewnego stereotypu.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2011-09-16, 15:11:48

Nie lubię określeń typ cicho-ciemny i nie lubię uogólnień. Ale jeśli Księżyc w Koziorożcu sam lubi wykonywać zajęcia ,które są poniżej jego wykształcenia to całkiem możliwe ,że szuka w związkach podobnych  osób.Jemu potrzebne jest poczucie stabilizacji.Może takie lepiej jest znależć wśród prostych ludzi.Każdy ma prawo wyboru i ma prawo żyć tak jak chce.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Magnolka 2011-09-16, 15:54:48

No zalezy co się pod pojęciem cichociemny rozumie-dla mnie to określenie oznacza kogoś kto nie stara sie w tłumie wyróżnić i nie oczekuje od innych poklasku-taki trochę tajemniczy może, cichy, ale uparcie dążący do celu i odważny w swych poglądach i działaniach-w końcu kto to byli "cicho-ciemni"?Odważni ludzie działający na tyłach wrogaOczko

Jeśli zaś chodzi o uogólnienia to zgadzam sie z Genny całkowicie-wśród prostych ludzi też można znaleźć "perełki"-nie mierzmy ludzi "dyplomami" czy zasobnością portfela-ważne jak się realizuje i czy żyje tak "aby nikt przez niego nie płakał".

Moim zdaniem Księzyc w Koziorożcu czyni osobę skromną, taką co to sie nie pcha na afisz, woli stać z tyłu i robić swoje-oszczędną w słowach i gestach.

Pozdrawiam Forum :)

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
Jasmin 2011-09-16, 16:15:10

Ja też cichociemnych kojarzę pozytywnie, a mianowicie z partyzantami z AK.

 

Proponuję ograniczyć się do kanonu cech Księżyca w Koziorożcu, bez odniesienia do konkretnego horoskopu. Chodzi o takie cechy, których nie można przypisać Księżycowi z innych znaków zodiaku. Taki jest tytuł tematu uruchomionego przez Genny.

 

Moja mama ma Księżyc w Koziorożcu i nie jest skromna ani oszczędna. Ma Księżyc na osi w powiązaniu z Plutonem i korzystnie prezentuje się we wszystkich afiszowych sytuacjach. Właśnie na tym polega błąd w ocenie Księżyca w Koziorożcu, bo przypisujemy mu cechy, wynikające z jego pozycji w konkretnym horoskopie.

 

Robienie takich ćwiczeń na kanon planety w określonym znaku jest bardzo potrzebne, bo od tego astrolog zaczyna analizę horoskopu. Dopiero później indywidualizuje horoskop. Dlatego uogólnienia są potrzebne na początku analizy. Wg kanonu Księżyc w Koziorożcu to np. oszczędność w wyrażaniu uczuć z powodu silnego charakteru. Taka sama oszczędność występuje u zranionego Raka ale on ukrywa uczucia bo cierpi a Koziorożec dlatego, bo nie widzi powodu, aby o uczuciach mówić. Czyli kanon Raka zawiera w sobie ukrywanie uczuć ale z powodu słabości charakteru.

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
margaux 2011-09-16, 16:34:42

Wyszło na to, że panowie z Księżycem w Koziorożcu, wybierają sobie na żony kobiety grubo ciosane i niedokształcone, wykonujace mało ambitne i odpowiedzialne prace, przeważnie domatorki, podległe mężowi.

 

Ajaj, czuję sie urażona :)

Żartuję. Nie wiem, na jakiej podstawie tak twierdzi Jasmin i Marsjanka, bo żaden z tych przymiotników, opisujący żonę/partnerkę życiową panów z Księżycem w Koziorożcu, nie przystaje do mnie.

Zatem, albo mój mąż dokonał niewłaściwego wyboru, albo nie wszyscy panowie z Księżycem w Koźle gustuja w prostych kobietach.

 

Ja ze swej strony, mogę powiedzieć, że owszem poszukują kobiet gospodarnych i zaradnych, ale niekoniecznie gospodyń domowych.  Nie lubią kobiet mądrzejszych od siebie, ale który mężczyzna lubi być głupszy od kobiety?

Żaden!

 

Mój mąż jest dumny ze mnie, że podjęłam naukę języka niemieckiego w szkole i nie chce słyszeć, żebym w najbliższym czasie podjęła jakąkolwiek pracę poniżej moich kwalifikacji i wykształcenia. On mnie wręcz namawia do dalszego kształcenia, więc jestem zdziwiona takim schematyzowaniem.

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
genny19 2011-09-16, 17:21:59

Saturn władca Księzyca może wpływać ,że ważny jest dla osób z Księżycem w Koziorożcu tradycyjny model rodziny

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Pani Świstak 2011-09-16, 17:37:03

Ksiezyc w Koziorozcu kojarzy mi sie z zaradnoscia, oszczednoscia, odpowiedzialnoscia na codzien, a takze z kontrola uczuc, brakiem wylewnosci, byc moze ktorej powodem jest ochrona wlasnej prywatnosci, zalatuje chlodem od tych kobiet, ale mozna na nich polegac. Kazdy swoje wady i zalety, a ogolnienia, ze polozenie Ksiezyca decyduje o wyksztalceniu to jednak przesada.

 

Oto dla przykladu lista wybranych znanych kobiet z Ksiezycem w Kozce:

Juliette Binoche, Sophie Marceau, Amy Winehouse, Kim Basinger, Cher, Sarah Jessica Parker, Reese Witherspoon, Christina Ricci, Indira Gandhi, Kate Hudson, Paula Abdul

Tematów: 2
Odpowiedzi: 100
Dołączył/a: 2011-09-10
starybosman 2011-09-16, 19:02:11

Księżyc w Koziorożcu ( ukochane dziecię Saturna ) jest opanowany ( do czasu), chłodny ( zawsze) i z dystansem ( do wszystkiego), podejrzliwy ( jak prokurator), no i nieufny ( do wszystkiego i wszystkich). Lepiej z niego nie żartować .Na dodatek Księżyc ma na wygnaniu, co wiele tłumaczy w przedmiocie chłodu i emocji, w szczególności okazywaniu uczuć ( szeroko rozumianych). Z tymi uczuciami to jest tak, że uczucia przemawiają czynami. I trzeba je zobaczyć. Kto je dostrzeże, ma plus, kto nie widzi - jego problem. Długo musi płynąć woda, zanim jako tako zaaklimatyzuje się w nowym otoczeniu, przy czym sam decyduje o tym kiedy owa aklimatyzacja ma miejsce. Pozornie bywa uległy, ale to tylko jeden ze sposobów postępowania, bowiem wyznaje zasadę, że krok w tył to.... więcej miejsca do ataku. Co prawda dysponuje intuicją, ale raczej z niej nie korzysta, bowiem u niego na pierwszym miejscu jest zawsze tradycyjna reguła - wszystko jasne, proste, bez ekstrawagancji, a intuicja to takiego coś niesprawdzone, iluzoryczne, niepewne i na wszelki wypadek - wyrzucone jest do kąta. Szkot to może nie jest, ale z tradycyjnego poznaniaka, czy krakusa - będzie miał wiele. Po prostu - sfera bezpieczeństwa materialnego, przywiązanie do ziemi, po której stąpa twardo, ale grunt musi mieć pewny i stabilny, Dotrzeć do takiego kogoś - materia trudna, żmudna, wymagająca cierpliwości. Ale jak się komuś uda, ma duże szanse na zaskarbieie sobie łask. Przy czym w jego wnętrzu będą prowadzone drobiazgowe analizy - jakim cudem "to" sie wydało. Sam się nie otworzy, bo uważa, że to objaw słabość. W cudze sprawy nie wchodzi, ale swoich broni jak lwica młode i jeśli nie ma się gorących rekomendacji od kogoś, kogo ów osobnik uważa za guru, to lepiej omijać gostka ( gościówkę) z tak posadowionym Księżycem z daleka, wskazane szybkim krokiem. Z drugiej strony - jak już pozna kogoś, i zaufa, to można być pewnym, że pomocy nie odmówi. I dopiero w takim gronie powoli odsłania swoje walory - siłę psychiczną ( kłopoty to moja specjalność), determinację, cierpliwość, ukierunkowanie na cel i powagę w realizacji nakreślonego celu. Ale jeśli ten, komu pomógł zawiedzie w przyszłości, nie ma zlituj się, ani takiej siły, która zmieni stanowisko w tym względzie. Wtedy dopiero można zobaczyć cierpki chłód Saturna w dyplomatycznej krasie ( czyli - ratuj się, kto może). Jak nie patrzeć, coś tam z tyrana w sobie ma, a dyktaturę proletariatu też się daje zauważyć.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
genny19 2011-09-16, 19:10:37

Bardzo trafny opis Stary Bosmanie .Podobają  mi się te określenia" Szkot to może nie jest, ale z tradycyjnego poznaniaka, czy krakusa - będzie miał wiele" oraz " a dyktaturę proletariatu też się daje zauważyć. Taka charakterystyka przemawia do mnie.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
maszowa 2011-09-16, 20:40:18

Znam tylko jedną osobę z Księżycem w Koziorożcu i część z wyżej wymienionych cech u niej zauważam. Niestety, ten Księżyc jest wyjątkowo obciążony, bo w koniunkcji z Saturnem, więc nie będzie taki, jak w pojedynkę czy w aspekcie z łagodniejszą planetą.

Jedno się zgadza z całą pewnością - w życiu nie może być zbyt łatwo, bo inaczej nie warto.

Ze stwierdzeniem, że "Lepiej z niego nie żartować", nie do końca mogę się zgodzić, bo dystans do samego siebie nie zależy wyłącznie od położenia Księżyca. Ale może moja wrodzona łatwowierność i dobroduszność nie pozwalają mi zauważyć, jak Księżyc w Koziorożcu w głębi duszy reaguje na żarty - może w wyobraźni już przegryza mi gardło a na zewnątrz widać tylko twarz pokerzysty Oczko

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
starybosman 2011-09-16, 21:02:26

Może doprecyzuję swoją myśl. Idzie o to, że Księżyc w Koziorożcu  w każdym dowcipie doszukuje się podświadomie jakichś zaowalowanych uwag pod swoim adresem. I wtedy potrafi " dopiec". Skoro Maszowej jeszcze nie przegryżł gardła, to jest wielce prawdopodobne, że Maszowa stanowi dla niego kogoś, kogo ceni. Ale lepiej nie ryzykować, bo swoje i tak zrobi. Pamiętliwa bestia jest.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
margaux 2011-09-28, 09:31:05

Jasmin, muszę sprostować zaszłe w tym temacie nieporozumienie i z góry przepraszam za off topic. 

 

Kilka dni temu zweryfikowaliśmy godzinę urodzenia mojego męża z jego siostrą, która dobrze ją zapamiętała.

Otóż mąż urodził się nie o 6 rano, jak dotąd sądziłam, lecz o 18.00, co spowodowało przesunięcie jego Księżyca do znaku Wodnika  i totalne zamieszanie w jego radiksie:)

 

Sprawdziłam progresje i tranzyty na nowym horoskopie męża i skłonna jestem uznać, że jest to prwidłowa godzina jego urodzenia. Zatem zwracam honor i niepotrzebnie tak sie piekliłam, gdy czytałam o wyborze partnerek panów z Księżycem w Koźle.

Mnie zwyczajnie złudził Saturn męża przebywający na moim ascendencie w porównawczym, przez pryzmat którego męża odbieram.

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Jasmin 2011-09-28, 10:37:42

Nie musisz się kajać, ja do Twojego męża nic nie mamGłosny smiech. Przeciwnie - cieszę się, że u niego Księżyc w Wodniku czyli tak jak u mnie.

 

Zawsze mi powtarzano przy nauce, żeby nie interpretować cudzych horoskopów per analogiam , przez swój horoskop lub jakikolwiek inny ale zawsze z czystym umysłem.

 

To jak teraz mąż się jawi z nowym radiksem?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
margaux 2011-09-28, 10:49:42

Oj dużo lepiej.

Przede wszystkim Księżyc wszedł do Wodnika i w porównawczym mamy lużny trygon moje Słońce i Mekury z jego Księżycem.

Ascendent wypadl na Lwa, co się potwierdza, bo mąż lubi błyszczeć, Baran na MC, Pluton w drugim domu, Księżyc na descendencie, a Słońce z Merkurym w Kożle VI dom, co sie potwierdza z obecnym tranzytem Plutona , bo mąż jest wręcz zawalony pracą. Mars, władca X domu, domu matki w IX, jego mam nie była Polką. IC w Wadze , w IV domu Neptun. Jego tata był wszechstronnie uzdolniony muzycznie. 

Generalnie ten nowy horoskop wyglada ciekawiej i lepiej.

 

Wcześniej za dużo jak dla mnie było tej ziemi. Teraz jego horoskop żywiołowo jest bardziej zrównoważony. Poza tym dobrze się czuję wsród Wodników, a Księżyc męża na początku Wodnika na szczęście nie tworzy kwadratury do mojego Księżyca w ostatnich stopnia Skorpiona. Ja mam Marsa w Strzelcu, a on w IX domu.

Męzowi Jowisz z Uranem przesunąl się w stronę ascendentu od strony XII domu, a wcześniej radiks wskazywał Jowisza z Uranem w VIII domu w opp do Księżyca.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Jasmin 2011-09-28, 15:39:33

To faktycznie lepiej wygląda. To ekscytujące zobaczyć nowy radix tego samego mężaUsmieszek?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lupka 2011-10-08, 14:50:36

Przeczytałam właśnie (niechcącyUsmieszek) artykuł „Tożsamość Damona”, który pojawił się na Onecie, gdyż zwabiło mnie zdanie... „a jednak wybranką jego serca została argentyńska barmanka”.  Zaraz musiałam sprawdzić czy Matt Damon ma Księżyc w Kozie...i faktycznie ma.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-10-11, 09:14:20

No proszę. Ciekawe, gdzie George Clooney ma Księżyc.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lupka 2011-10-12, 12:48:20

George bidula albo raczej bestia ma skomplikowane życie uczuciowe, Księżyc w KoziorożcuZaskoczony,  ze względu na zawód najwięcej styczności ma z diwami. Nie wiem czy pokątnie zawiesza  oko (oczy) na pokojówkach, bo jego Wenus władana Marsem w znaku Lwa, więc chyba lubi jak taka diwa dobrze szoruje ale i jak błyszczy.  Mimo wszystko jego kobiety miały przynajmniej przeszłość kelnerek (większość studentów taką ma, ale większość nie lubi cofać się w czasie).Opozycja Marsa we Lwie, którym włada Słońce w Byku w opozycji do Neptuna, a Słońcem Wenus w Baranie, która znów prowadzi do Marsa w znaku Lwa. A więc połysk i show musi być, byle nie większe i lepsze jak Georgowe. Porównując horoskopy obu panów, to radix Damona zalewa błogi błękit, podczas gdy u Georga czerwono. Księżycem Damona włada Saturn w znaku praktycznego i statecznego Byka, Wenus na wygnaniu w Skorpionie, ale podpierana sekstylami. Damon jest nastawioną na kooperację Wagą, Clooney może być dominujący i zaborczy  przy czym sam przez silne aspekty Neptuna nieuchwytny i właściwie niewiadomo czego chce. Ale za to kreatywny.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
lisek 2011-10-12, 14:50:23

  Emocje nie są domeną Kozła, a więc nie będą również priorytetem dla Księżyca w tym znaku.. Księżyc w takim położeniu lubi wszystko to co solidne, mocne, wytrzymałe i odporne, dlatego analogicznie partnerka powinna posiadać wyżej wymienione cechy. Jednak Księżyc lubi też to czego mu brakuje, tak więc partnerka powinna być równiez  bystra, wygadana, błyskotliwa itp. ( jednak będą to pragnienia , których taki Księżyc nie wyrazi wprost). Sądzę, że każdego Kozła kręcą "wyluzowane" kobiety (dlatego, że sam ma bardzo poważne podejście do świata), ale oczywiście nigdy tego nie przyzna:) Tym samym drogie Panie , nie biegnijcie do pierwszego lepszego znajomego Kozła z pytaniem czy mam rację, gdyż spotkacie się co najwyżej z wyrazem niechęci na jego obliczu:)

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
sammy 2016-01-23, 00:15:31

Właśnie zabrałam się za analizowanie Księżyca w moim horoskopie i doszłam do wniosku, że coś jest nie tak. Z wyjątkiem sprawności umysłu (aczkolwiek czasami w to wątpię Oczko) i  zdolności   perspektywicznego patrzenia (no tak w 90%) cała pozostała reszta leży i kwiczy, a ja na nią patrzę się podejrzanie Oczko  Czy jest możliwe, że z powodu recepcji Saturn-Księżyc i jej opozycję, opis się praktycznie zupełnie nie zgadza?

- wieś lubie podczas wakacji, a to i tak z pełnymi wygodami, grzebania w ziemi nie cierpię

-do tradycji nie jestem zupełnie przywiązana, a nawet ją zwalczam

-kompleksu niższości u mnie nie uświadczysz

-uczuć nie skrywam, a wręcz je uzewnętrzniam

-zahamowań nie ma 

- nie jestem nieufna ani podejrzliwa. Zazwyczaj wiem, czy ktoś mnie chce zrobić balona czy nie i jak na razie się na tym nie przejechałam i niech tak zostanie Usmieszek

 

O przepraszam,jeszcze ważna jest dla mnie stabilność finansowa i kredytów nie cierpię.

 

A oprócz opozycji z Saturnem Księżyc robi mi kwadratury ze Słońcem (luźna), Jowiszem (ścisła) oraz Merkurym i Plutonem oraz sekstyl z Uranem. Ale bardziej wietrzę spisek w recepcji Oczko

 

pozdrawiam

S.

 

 

Tematów: 13
Odpowiedzi: 144
Dołączył/a: 2012-02-19
starybosman 2016-02-02, 18:34:53

Jarosław Gronert w swojej pracy Astrologia od początku  zwrócił uwagę na dwadasamsy podnosząc, iż pozwalają one na odkodowanie przesłania horoskopowego. Twój natywnik ( na godz. 19.18) pokazuje, że w znaku Lwa masz dwadasamsowy ascendent ( w 1 stopniu) oraz Słońce w 29  stopniu. Dwadowe MC znajduje się w 2 stopniu Panny. Ale istotne znaczenie może mieć analiza 1 domu, bo nie tylko natalny ascendent jest w znaku Skorpiona, ale w tymże domu masz dwadasamsowego Marsa ( 8 stopień), Urana ( 15 stopień), Wenus ( 21 stopień) oraz Saturna ( 28 stopień). Pluton jest w 4 stopniu dwady Koziorożca, w idealnej koniunkcji z natalnym Księżycem. Zwróć uwagę na to, że Mars jest w domicylu ( jako władca Skorpiona), zaś Uran natalny jest w tym znaku wywyższony, natomiast Wenus jest na wygnaniu.Niesamowitą intuicję, o której wspominasz, może dawać  Neptun w znaku Strzelca oraz Pluton w 12 domu w znaku Wagi. Dystans do tego, co się dzieje, niesie natalny Mars w Wodniku, Jowisz urodzeniowy w znaku Barana zawsze będzie miał swoje zdanie, wszak nie lubi nikogo słuchać. Buntowniczy, niezależny, niespokojny, ekscentryczny, niepokorny Uran,  będzie miał wpływ na Twój stosunek do tradycji, pozbawiając kompleksu niższości. Dodając do tego Marsa, który jest Twoim almutenem umysłu, będziesz miała więcej odkrytych znaczeń, które mogą pomóc w interpretacji.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
sammy 2016-02-04, 01:40:29

Dziękuję Ci Starybosmanie. Dużo nauki przede mną i  obecnie czuję się jak dziecko we mgle, ale mam nadzieję, że kiedyś jakoś to ogarnę Głosny smiech

 

pozdrawiam

S.

Tematów: 13
Odpowiedzi: 144
Dołączył/a: 2012-02-19
starybosman 2017-01-09, 16:35:37

Powiadają, że Księżyc odpowiada za emocje. To prawda, ale nie do końca, wszak emocje mogą być marsowe. Strach to także emocje, ale raczej ciężko go przypisać Księżycowi. Natomiast interesujące jest to, iż Księżyc na wygnaniu ( Koziorożec) lub w upadku ( Skorpion) wyróżnia stabilność zachowania, a co za tym idzie, o wiele mniejsza zależność od otoczenia ( w przeciwnieństwie do Raka lub znaków powietrznych ). Jedną z cech, które przypisuje się Księżycowi w Koziorożcu jest to, że osoby tej nie sposób zmusić do szybkiego jedzenia. Ma swój rytm, powolny, niezachwiany, odporny na wszelkiego rodzaju naciski w tym względzie.  Astrologia to wiedza empiryczna, stąd prośba do wszystkich posiadaczy takiego Księżyca , by zechciali się podzielić swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Powyższe odnosi się też do posiadaczy Księżyca w znaku Skorpiona.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
sammy 2017-01-09, 22:54:32

Jako istota posiadająca Księżyc w Koziorożcu nijak się z tym jedzeniem zgodzić nie mogę. Jem szybko, ale nie łapczywie. Wolno jem tlko wtedy, gdy jem sama i czytam książkę, co zdarza mi się obecnie rzadko, bo nie mam przysłowiowego czasu Niepocieszony

W ogóle u mnie z jedzeniem jest dziwnie, bo ja nie cierpię jeść w przysłowiowym tłumie. Jeszcze w ścisłym gronie rodzinnym, ok, ale musiałam nauczyć moją rodzinę, że ja nie cierpię chlipania, siorbania, obijania łyżka o zęby czy jeżdżenia widelcem po talerzu. Natomiast gdy robię imprezy rodzinne na osób 20, to całą imprezę spędzam w kuchni, bo odgłosy jedzenia są dla mnie nie do zniesienia. 

Natomiast prawdą jest to, że rzadko ktoś jest w stanie wywrzeć na mnie jakiś nacisk i zmusić mnie do zrobienia czegoś, czego nie chcę. Tutaj upór mam zdecydowanie Kozi, o ile nawet nie ośli Oczko i od razu zapieram się 4 kopytkami. Natomiast jezeli się mnie ładnie poprosi, oooo.... to zupełnie co innego Usmieszek

 

pozdrawiam

S.

 

 

Tematów: 13
Odpowiedzi: 144
Dołączył/a: 2012-02-19
starybosman 2017-01-09, 23:06:07

Sammy, pięknie dziękuję za wypowiedź. Zapytam jeszcze inaczej - czy jako dziecko miałaś taki sam sposób jedzienia, jak obecnie? 

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
sammy 2017-01-09, 23:21:46

Tak, nigdy nie jadłam wolno, bo czas spędzony na jedzeniu uważałam za....stratę czasu Głosny smiech Chyba że czytałam książkę, ale wówczas książka miała większy priorytet niż jedzenie Głosny smiech

 

pozdrawiam

S.

Tematów: 13
Odpowiedzi: 144
Dołączył/a: 2012-02-19
maszowa 2017-01-10, 10:11:33

Myślę że magicznym słowem jest tu "oporny" Oczko

Nie tyle powolny przy jedzeniu co oporny gdy cokolwiek ma robić z przymusu.

Każą jeść szybko - a figa, jem po swojemu. Każą jeść wolno - a nie, bo szkoda czasu.

Mam koleżankę z Księżycem w Koziorożcu. Jedzenie celebruje, uwielbia jeść na eleganckich talerzach, pić z filiżanki a nie ze zwykłego kubasa, bo podobno jej to inaczej smakuje.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
ewa007 2017-01-10, 10:54:04

Dzień dobry,

Córka ma Księżyc w 8.44 stopniu Koziorozca. Nigdy nie miała problemów z jedzeniem, powiedziałabym nawet, że je zbyt szybko, połyka wręcz, mam wrażenie, bez gryzienia, wielokrotnie zwracałam jej na to uwage:) Co ciekawe, córka - podobnie jak Sammy - ma patologiczną nadwrażliwość na dźwięki wydobywane podczas jedzenia (mizofonia) - połykanie, mlaskanie, siorbanieNiepocieszony Podejrzewam, że może to być przyczyną szybkiego jedzenia - chęć szybkiej ucieczki od stołu i denerwujących odgłosów:)

Natomiast miałam w domu najwiekszego niejadka na swiecie - mój syn potrafił jeść pół kromki chleba przez godzine, przetrzymując kolejne gryzy raz na prawym, raz lewym policzku:))) Winą obarczyłam męża, który zawsze przymuszał go do jedzenia. Suma sumarum skończyło się na wylaniu talerza zimnej zupy (nad którą ślęczał syn) na męża i... na rozwodzie:) Syn zaczął normalnie jeść 2-3 lata później, po mojej autorskiej terapii polegającej na tym, że może jeść co chce, kiedy chce i tyle, ile da rade.

Pozdrawiam:)

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
starybosman 2017-01-10, 13:38:13

 

Solarna Ryba z Księżycem ( 6,45 ) w Koziorożcu nie czyta przy jedzeniu. Niemniej jednak ma skłonności do wiosłowania i młócenia, jak to obrazowo ujęła. Zwróciła przy tym uwagę, że jej zdaniem, jest to pozostałość z czasów mrocznego dzieciństwa. Obecnie  preferuje piękne naczynia i sztućce, dekoracyjną oprawę stołu, ale też zwraca uwagę, że jest to jej sposób na zapomnienie przeszłości. Sposób konsumcji pozostaje bez zmian, mimo uwag współbiesiadników. 

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.