Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Planety i znaki Zodiaku

Księżyc w Baranie
genny19 2011-09-14, 20:40:04

 

''Księżyc w Baranie- naturlność i bezpośredniość ,wolność od fochów.urazów . Lubią gry,zabawy i wyścigi- i to bywa ich życiową pasją.'' " musztrują młodsze pokolenie"Wojciech Jóżwiak"Astrologia Samopoznania . A jak pisze Miłosława Krogulska w Astrologia nr1(2)2011 Sport,rywalizacja,gry komputerowe i hazard,porządki, zarządzanie''

Młodszy syn ma Księżyc w Baranie . Jest bezpośredni nie umie się gniewać i obrażać. W dzieciństwie zawsze miał młodszych kolegów i lubił nimi rządzić.Władca jego Księżyca Mars w 0 stopni Barana i w retrogradacji powoduje ,że nie lubi sportu. W liceum miał zwolnienie z lekcji W-F. Teraz chodzi na basen. Od czasu gdy w domu  jest komputer to komputer jest  dla niego miejscem zdobywania pieniędzy.Teraz jest to gra w pokera.

Jego Księżyc jest w punkcie 12,51 stopni Koziorożca-zamiłowanie do wytęzonej pracy(dodatkowy Saturn w Baranie)co daje zdolność do koncentracji,skupienia i do gromadzenia energii.Motto-osiągnięcie mistrzostwa w pewnej dziedzinie. Jesli go coś interesuje ,dużo czyta i posiada łatwą zdolność zdobycia informacji.

Jak pisze W.Jóźwiak o tym jak Księżyc mija ten punkt 12,51 Barana" Trzeba przejść do działania prostego,konkretnego i to najlepiej przy pomocy młotka''. Syn jeśli dostał zabawki zawsze najpierw szukał śrubek ,żeby mógl odkręcić. Interesowało go co jest w środku. 

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
acrux_79 2011-09-14, 20:51:04

Zgadzam się. Tzw "niegniewanie się" to jedna z zasadniczych zalet Księżyca w Baranie. Wydaje mi się że "wadą" tego Księżyca jest zbyt łatwe wyrażanie siebie. Tzn, mam wrażenie, że takie osoby "podają swoje stany emocjonalne" albo nawet wady (niekoniecznie "baraniaste") w sposób dość szybki. Gdybym był amoralną bestią, to wiedziałbym jak te osoby podejść. Są szczere, kontaktowe i otwarte. Powiem jedno - ta ich "zadziorność", oraz "agresja" (częstokroć) w ogóle mi nie przeszkadzają. Wolę takie "wady" niż inne zestawy - np zawiść, arogancja, czy oszustwo. Księżyc w Baranie szczęśliwie częściej niż zwykle unika takich porównań, choć oczywiście reszta horoskopu oraz aspekty mogą to wypaczać. 

 

Przykładowo mój znajomy - Neptun ASC, Ksieżyc con Saturn. Ledwie kto by się domyślił, że to dalej jest Ksieżyc w Baranie.

 

Pzdr Usmieszek

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
maszowa 2011-09-14, 21:11:11

Mój Księżyc w Baranie istotnie się nie obraża. Nawet jeśli byłoby za co, nie potrafię się długo gniewać - macham ręką i przechodzę nad tym do porządku dziennego.

W szkolnych czasach nie raz rozbiłam kolana i łokcie, bo mimo zwolnienia z w-f stale musiałam się ścigać, na rowerze lub własnych nogach, stale musiałam zdobywać szczyty i bić własne rekordy. Przeszło mi ... gdy rozbiłam kolejne okulary i mama zapowiedziała, że nie dostanę nowych, tylko te połamane sklei mi plastrem. Głosny smiech - To był niezwykle skuteczny sposób, hi hi. zwłaszcza, że trafił na osobę wybitnie łatwowierną.

 

Zbyt łatwe wyrażanie siebie, jak to ujął Acrux, może być w bardzo prosty sposób wyeliminowane. Oczko - choćby kwadraturą z silnym Saturnem, jak w moim przypadku. Wtedy nawet najbliższe osoby powiedzą, że  taki "Księżyc w Baranie" jest trudny do rozgryzienia.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
lupka 2011-09-14, 22:11:07

Mój brat ma Księżyc w Baranie. Definitywnie nie jest to człowiek, który się obraża lub strzela fochy.  Jeśli jest zły to szybko daje upust agresji, nie hoduje w sobie negatywnych emocji. Moim zdaniem to bardzo pozytywna cecha charakteru. Z dzieciństwa pamiętam, że robiliśmy sobie wzajemnie psikusy i jak dochodziło do odwetu to był on szybki, piorunujący i niestety nie dało się go ugłaskać (Księżyc opozycja Pluton) i to pomimo tego, że jego Mars jest w Byku. Chyba traktował zemstę jako misję, którą należy sumiennie wykonać i cierpliwie doprowadzić do końcaUsmieszek.

 

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
genny19 2011-09-14, 22:19:35

Mogę odpowiedziedzieć na podstawie Marsów moich synów. Jeden ma w Baranie a starszy w Byku. Młodszy z Księzycem i Marsem w Baranie nie zaczepia pierwszy,jest obserwatorem ale jeśli starszy go zaczepiał i chciał na nim wymusić posłuszeństwo to podejmował walkę i wtedy było ostro ,młodszy szedł na całość i wychodziła z niego ogromna siła ,zazwyczaj wygrywał .

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2011-09-15, 10:07:21

ja mam swojego marsa w baranie, moj brat we lwie... jest starszy ode mnie o 7 lat, cale zycie mi dokuczał i własnie na mnie wymuszał posłuszenstwo, dyrygował mna, wyręczał się mną, ale ja dzielnie walczyłam o swoje, pozwalalam mu na tyle na ile sama chcialam cos zrobic, nie robilam nic wbrew sobie. Dzisiaj moj brat ma spory dystans do mnie, jestesmy wspolwlascicielami nieruchomosci i o wszystkich zmianach  decyduje ja. Rozmawiamy, ustalamy jednak ostatnie slowo nalezy do mnie. Czasem chce mnie przechytrzyc, ale mu sie nie udaje.

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Amber83 2011-09-15, 11:10:17

Mój chłopak ma Księżyc w Baranie, który robi mu sekstyl do Marsa w Wodniku. Hm to co przeczytałam powyżej ma się nijak do niego.

Ogólnie to niespokojna z nigo natura - często się denerwuje, fochuje, stosuje ciche dni, nie wyciągnie ręki pierwszy  na zgode, choć po tym jak zwróciłam  mu na to uwagę to robi to częściej. Zauważyłam, też że kiedy nawet nieświadomie powie się coś co go drażni to wybucha jak dynamit. Sama czasem jestem zdziwiona, że spokojny nagle robi się jak by coś go w d...sko ugryzło - meczące to i tyle.

Zapewne ASC w pannie powoduje że na 1 rzut oka wygląda na spokojnego i nawet nieśmiałego, (mój brat się nabrał  i mama ) ale to tylko złudzenie optyczne hehe Pokazuje jezyk wiele osób się o tym już przekonało.

Jego Księżyc nie odbiara negatywnych aspektów więc niewiem skąd ta sprzeczność.

Tematów: 7
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2011-08-27
Amber83 2011-09-15, 11:16:31

Z tym uprawianiem sportu to by się zgadzało. Lubi sporty nietypowe, lubi biegać, ciągle nogami gdzieś przebierać. Potrzebuje chyba sportu po to by odreagować nadmiar energii. To oblicze pasuje do niego jak ulał. O Księżycu w Baranie znalazłam też cechy takie jak chwiejność emocjonalna, nadwrażliwość, impulsywność i to by się zgadzało  znim. I jeszcze optymizm i szczerość - to raczej nie pasuje.

Tematów: 7
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2011-08-27
genny19 2011-09-15, 12:23:22

Proponuję przeczytać Księżyc w domu 8 ,właśnie Jaśmin opisała dom8. Dziękujemy Jaśmin.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-09-16, 08:07:28

W takim razie piszę dalej:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
starybosman 2011-09-17, 09:26:14

Księżyc w tym znaku znalazł się w roli, do której został stworzony. Ten symbol podświadomości ma nieograniczone pole w przekazywaniu wrażeń. Nie jest ani wywyższony, ani też wygnany, czy upadły. Pozostaje niezależny. Kardynalny i ognisty Baran powoduje, że reaguje błyskawicznie, instynktownie, bez zastanawiania, wdrażając aktywność do czegoś, co się pojawiło. Nie ma znaczenia sfera, czy forma działalności. Istotna jest możliwość podjęcia ryzyka, czy udowodnienia - przede wszystkim sobie - szerokiego spektrum pewności i wartości własnej na tle innych. Widać to nie tyle w "męskim" Księżycu, co właśnie u płci pięknej. Nie dość, że amazonka, to jeszcze ta przewaga - panowanie nad gorszą częścią rodu ludzkiego. Powód? Proszę bardzo! Kobieta została stworzona z żebra mężczyzny. Więc kultywuje tradycję. Chcesz zobaczyć przekorę, upór, krnąbrność, czy samowolę? To proste! Postaw się, a ujrzysz wszystko w czystej, krystalicznej postaci. Żywe srebro, na tym samym poziomie, zaprezentuje całą gamę entuzjazmu, jak i złości. Jeśli czegoś pragnie, ów wewnętrzny niepokój, sam w sobie inspiruje do działania, przy czym żadnych nacisków, uwag, sugestii itp. bo inaczej zapoznasz się z metodą prostowania kręgosłupa. Hasłem naczelnym są słowa bo wolność krzyżami się mierzy i to nie jest błąd historii, ale koniecznośc dziejowa ruszenia bryły z posad świata, o czym Księżyc w sposób kardynalny ogłosi. To typowy zdobywca, ale - jeśli chcesz żyć - odstąp od wejścia w barani krąg księżycowej wolności, chyba że masz zaproszenie, w dalszym ciągu aktualne. A na raucie nie staraj się argumentować, że więcej by zdziałał wybierając mniej ryzykowną drogę. W przypływie subtelności wysłuchasz wykładu na temat Delikatność jako objaw słabości człowieka . W trakcie monologu nie przerywaj, nie miej odmiennego zdania, nie polemizuj - chyba że siedzisz w czołgu. Ten czas wykorzystaj na coś twórczego, by ujrzeć prawdziwe oblicze Księżyca w Baranie. Pod błyszczącą zbroją widać niepewność, skłonność do sensacji, jarmarcznych efektów, a wszystko mocno nasączone ambicją. Księżyc w Baranie o tym doskonale wie, stąd wszelki ruch ma jeden cel - zrobić tak, by trzęsące się kolana nie były dowodem niepewności, a zostały odczytane jako wspaniała motoryka.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
maszowa 2011-09-17, 10:28:10

BuziaczekGłosny smiech

Pięknie Stary Bosmanie. Najbardziej mi się podobało stwierdzenie "zrobić tak, by trzęsące się kolana nie były dowodem niepewności, a zostały odczytane jako wspaniała motoryka." - pasuje jak ulał.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-09-17, 10:47:11

Ja wyróżniłabym potrzebe rywalizacji i impulsywne wchodzenie w samo centrum wydarzeń.

 

Jeżeli chodzi o Księżyca w Baranie u kobiet, to przypisuje im się inicjatywę w związkach romantycznych, tj. ze same zdobywają a nie pozwalają na to  mężczyźnie.

 

Jako zodiakalny Baran muszę zaprzeczyć Usmieszek. Może dlatego, że mój Mars w Raku. Chyba dlatego również pochopnie oceniam mężczyzn - w pierwszym wrażeniu- pod względem ich odwagi cywilnej i inteligencji. No, co jak co, ale tchórzy nie cenię.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2011-09-17, 10:55:59

Zgadzam się - pasuje do mnie przejmowanie inicjatywy w związkach romantycznych, nie mam cierpliwości na czekanie, aż się pan zdeklaruje i sama się "oświadczam". Oczko Różnie na tym wychodzę, jak się można łatwo domyślić - niektórzy panowie umykają z paniką w oczach. 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
adamzlodzi 2012-05-15, 02:07:46

a co ja mam powiedzieć jak mam księżyc w baranie a słońce w...koziorożcu...

przecież to dwie przeciwności... sam się już nie ogarniam...:-)

Tematów: 0
Odpowiedzi: 1
Dołączył/a: 2012-05-15
malinka77 2012-05-24, 22:10:53

księżyc w baranie to emocje -a najgorzej jak do tego słońce w raku to dopiero mix

Tematów: 4
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2012-03-09
Lulejka 2015-01-18, 12:13:51

Moim skromnym zdaniem księżyc w baranie to przede wszystkim silna, autentyczna, wręcz dziecięca ekspresja uczuć. Dosyć solidny uczuciowy egocentryzm, szybkie przechodzenie od rozpaczy do euforii itp, można zalać się łzami a za chwilę śmiać perliście, uważam, że to świetne obsadzenie księżyca w zawodzie aktora (najbardziej konstruktywne) W moim odczuciu to są cechy typowe...ale oczywiście wiele zależy też od domu w którym przebywa księzyc i może jeszcze więcej od aspektów.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2015-01-18
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.