Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Planety i znaki Zodiaku

Procesy w horoskopie- jakie sygnifikacje o tym mówią?
Jasmin 2012-04-20, 09:28:36

W sąsiednim wątku pojawiła się propozycja Acruxa dotycząca uruchomienia tematu związanego z procesami, procesowaniem się, itd. Jak to przekłada się w horoskopie radix, tj. jaki stosunek do zasad postępowania etycznego, sprawiedliwości ma wł. horoskopu - warto popatrzeć. Czy procesy będą i czy skończą się wygraną czy raczej porażką? Jakie szanse ma wł. horoskopu w potyczkach i sporach z innymi.

 

Moim zdaniem o zwycięstwie w sporach głównie decyduje  relacja władcy horoskopu do władcy VII domu a także sygnifikacje domu X w horoskopie natalnym. Wystarczy ustalić czy władca horoskopu jest silniejszy od władcy VII domu.

 

Co Wy na to?

 

pozdrowienia i różne wyrazyUsmieszek

 

Jasmin

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
Marsjanka 2012-04-20, 10:54:25

hmm w moim przypadku władcą 7d jest Uran i Saturn, władca horoskopu to Słońce które znajduje sie w Xd w sekstylu do Saturna a z Uranem jest aplikacyjny kwinkus, domem X niby rządzi Wenus, która stacjonuje w 9domu w baranie czyli upadku, ale.... jest z nią Mars waleczny , który zbytnią agresją może wszystko popsuć - ale ja go bronię bo on ma zawsze dobre intencje a wychodzi różniePokazuje jezyk

Czy wł h jest silniejszy od władcy 7d??? hmm czy Słońce jest silniejsze od Saturna czy Urana; myślę ze jeśli brać pod uwagę aspekty to tak, ale jakoś o tym przekonana nie jestem; liczę mocno na ten sekstyl między Saturnem i Słońcem..

aha, jeszcze tak Uran w wywyżeniu, Saturn w domu radości, ale upadku (nie wiem co ważniejsze, pewnie Starybosman wie;)

będe wdzieczna jak ktos mnie wyprowadzi z błedu... :)

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
genny19 2012-04-20, 12:22:59

U mnie władcą 7 domu jest Wenus ,która znajduje się w 10 domu  w znaku Wagi ,a wladcą 10 domu jest Merkury ,który jest w recepcji z znajdującym się w 10 domu Marsem. Merkury znajduje się 12 domu w koniunkcji z ASC .

Koledzy w pracy zawsze się śmiali o to jak potrafiłam wygrać sprawę o buty.

- pierwszy przypadek to syna buty ,ale nie była to sprawa sądowa ,tylko nie wyszłam ze sklepu dopóki mi właściciel sklepu nie wyplacił pieniędzy za buty( minął termin odpowiedzi na zażelenie)

- sprawa sądowa wygrana z właścielem sklepu o buty,w którch chodziłam tydzień

- znowu niedotrzymany termin odpowiedzi na reklamację i zwrot pieniędzy za buty

- nastepna sprawa o buty,zlożyłam pismo do sądu polubownego ,a tam nie zgłosiła się właścicielka      sklepu,potem zrezygnowłam z sprawy w sądzie i odpuściłam

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-04-20, 13:42:37

Siłę planet wskazuje ich pozycja zodiakalna i horoskopowa. Także wielkość planet pomocniczo ma znaczenie. Aspekty w dalszej kolejności mają znaczenie, głównie pokazują jak spory ewentualnie będą rozwiązywane.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2012-04-20, 14:09:20

Znaczenie ma także Jowisz i relacja z władcą horoskopu lub z władcą VII domu. Trzeba popatrzeć, którą z tych planet wzmacnia Jowisz a którą osłabia. Planeta wzmocniona Jowiszem np. przez aspekt wygrywać będzie w sporze.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
sadena 2012-04-21, 13:54:49

A co charakterystycznego mogą mieć w horoskopie Sędziowie, kuratorzy i prokuratorzy? :)

Tematów: 5
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2012-04-16
starybosman 2012-04-21, 16:16:59

To wyłącznie informacja natury ogólnej, ale przyjmuje się, że w przedmiocie zawodów prawniczych można wskazać na Merkurego oraz Jowisza, znaki Bliźniąt, Panny, Strzelca, Wagi oraz domy 6,7, 9 i 12. Merkury w połączeniu z Księżycem zdaje się być odpowiedni dla  adwokata ( musi mieć „ gadane” ). Saturn, Mars  i znak Skorpiona byłyby właściwe dla policjanta oraz prokuratora, służb bezpieczeństwa. Jowisz byłby odpowiedni nie tylko dla sędziego, ale dla zawodów prawniczych w ogóle.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-04-22, 11:29:58

Z moich notatek mam informację, która pochodzi od Leona Zawadzkiego. Zaćmienie nie pozwala zlokalizować, czy to fragment jednej z książek, czy moje notatki z wypowiedzi autora. Przepraszam. Może potem uzupełnię, jak mi wróci pamięć.

Oto tekst:

Procesy

"Są możliwe, jeżeli władca domu I i VII są w złym aspekcie, podczas gdy Mars i Jowisz są również w maleficznej z nimi relacji, a ponadto szczególnie gdy szczyt ASC i domu VII są w znakach stałych. Następnie , jeśli Uran lub Neptun w domu VII aspektuje maleficzne ASC i Jowisza, oznacza to również, że w życiu Włh dojdzie do spotkania z wymiarem sprawiedliwości.

Jakie będą przyczyny procesów?

Zazwyczaj są one zależne od znaczenia domu, którego władca będzie skaleczony przez władcę VII domu, tak więc: a) jeśli władca domu III skaleczony jest przez władcę domu VII zapowiada to procesy z braćmi i siostrami n/t spadków i sukcesji lub n/t zasobów, jeśli istnieje relacja pomiędzy władcą domu VII i władcą domu IV b) sprawy sporne staną się problemem społecznym , jeśli aspekt maleficzny ma miejsce pomiędzy władcami domu VII i X a interweniujący Jowisz jest w złym aspekcie z jednym lub drugim sygnifikatorem.

Czy Włh będzie wygrywał procesy?

Należy sprawdzić, czy władca ASC jest wyżej postawiony w godności niż władca domu VII. Jeżeli tak, to Włh będzie mógł dominować w sporze; jeśli zaś władca domu VII jest posadowiony w domu I, to trudności przez adwersarzy będą poważne, ale w końcu Włh odniesie korzyść ze sporu. Jeżeli władca domu VII jest silniejszy przez pozycję niż władca ASC, szczególnie, gdy posadowiony jest w domu I, to straty z powodu procesów spornych są nieuniknione.

Przypadki szczególne; jeśli Jowisz przesyła promienie maleficzne władcy ASC i beneficzne władcy domu VII, nawet słabszemu od władcy ASC, to Włh przegra proces z powodu prawnie złej oceny sytuacji lub braku orientacji co do istoty sporu; jeśli dwaj władcy domu I i VII sa jednako silni lub jednako słabi w horoskopie, to nie będzie żadnych korzyści ze sporu, dla kogokolwiek, a proces zostanie umorzony bądź nie będzie kontynuowany."

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
starybosman 2012-04-22, 11:51:01

Marsjanka zwróciła uwagę na swój sekstyl Słońca w Bliźniętach ( 10d) do Saturna w Lwie ( 12 d).

Prawda, Saturn jest na wygnaniu, ale to taki oswojony Saturn ( W. Jóźwiak), pozostający w koniunkcji z ASC, więc Słońce ma "kosmiczną" przewagę. Zważmy, że sam Saturn jest w dekanacie i dwadzie Jowisza, a zarazem tworzy sekstyl z tą planetą ( 10d), a Jowisz z kolei jest w koniunkcji ze Słońcem. W naturalnym układzie znaków 10d. włada Saturn, wolno więc twierdzić, że aspekt sekstylu wzmacnia mądrość życiową, wierność zasadom sprawiedliwości i praworządności ( tak trochę pojmowanych subiektywne, ze wskazaniem na egoizm ).

Z kolei 12d. w układzie naturalnym także rządzi Jowisz, wobec tego sekstyl jako aspekt średniej mocy, jest co prawda korzystny, harmonijny, ale nie zwala z nóg, gdyż stanowi taki sobie podmuch zefirka, z przesłaniem wyczucia sukcesu. Słońce zatem wzmacnia wolę walki o sprawiedliwość przez doświadczenie zyciowe ( Saturn), pod wpływem natchnienia ( opozycja z Neptunem), ale z błędną niekiedy wyobraźnią o stanie rzeczy.

Zatem siła woli ( Słońce ), czasem na krótko hamowana ( półkwadratura z Marsem), wzmaga upór i wytrwałość ( Saturn), wzmacniany sprytem Merkurego ( kwadratura z Saturnem), może ową " chytrość" sprowadzić na manowce ( Merkury w opozycji z Uranem) w drodze po sprawiedliwość ( półsekstyl Merkurego z Jowiszem), gdzie tak po prawdzie wszystko kończy się na dobrych zamiarach, a nie na realnych działaniach.

Zważmy, że sekstyl Słońca (Jowisza) z Saturnem jest w znakach męskich, z polaryzacją dodatnią i jak się wydaje  powietrze ( Bliźnięta ) podsycają ogien ( Lew), ale w większości po to, by 'ładnie"  płonął.  Swoje " znamie" odciskają także Ryby ( naturalny 12 d), gdzie każda z nich " ciągnie" w swoją stronę z echem jakby wyrozumiałości i pewnej empatii dla przeciwnika, przez co  rodzi się wikłanie w sprzecznościach.

A Saturn w 12 d? Moim zdaniem połozony jest idealnie. W.Zylbertal  przedstawił taki obraz: Ryba Północna ( ironia istnienia) oszukuje Rybę Południową ( świętość istnienia), by czegoś doświadczyć, a mianowicie siły wiary w siebie.  I trochę życzliwiej spojrzeć na Saturna.

 

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Eliza 2012-04-24, 08:34:13

hmm w moim przypadku władcą 7d jest Uran i Saturn, władca horoskopu to Słońce które znajduje sie w Xd w sekstylu do Saturna a z Uranem jest aplikacyjny kwinkus, domem X niby rządzi Wenus, która stacjonuje w 9domu w baranie czyli upadku, ale.... jest z nią Mars waleczny

 

Bardzo podobnie mam do Marsjanki:

Wł  VIId jest Uran i Saturn, Wł horoskopu jest Słońce w Xd w półsekstylu do Słońca, a Uran w trygonie do Saturna. Xd w Byku czyli rządzi tu Wenus z IXd w upadku, bo w Baranie, ale w trygonie do Marsa.

Saturn też w Byku blisko Wenus. Uran w Pannie w IId.

 

Myślę, że Słońce jest dużo silniejsze :-)

Co Wy na to?

 

Pozdrawiam cieplutko

 

 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2011-09-11
Eliza 2012-04-24, 08:35:59

Sorki, ale zdjęcie wkleiło się nie tu gdzie należy :)

 Ale takie ładne ptaszki może nikomu nie zawadzą....

 

Oczywiście....Słońce w półsekstylu do Saturna....a nie Słońce do Słońca (chciałoby się mieć tych Słońc więcej)

Tematów: 2
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2011-09-11
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.