Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Planety i znaki Zodiaku

Wenus i Neptun
Jasmin 2012-09-30, 20:41:12

Wenus w Lwie aplikuje do opozycji z Neptunem w Rybach. To może oznaczać, np. rozluźnienie relacji towarzyskich. Z tego, co czytam w podręcznikach o tej opozycji, to powinno się przejawiać jakimś nienasyceniem albo przesyceniem uczuciowym, ewentualnie rozczarowaniem, vel oczarowaniem w relacjach. Wszyscy piszą o niespełnieniu.

 

Rano mieliśmy wizytę czapli szarej. Stała na kładce przy jeziorku, nieruchomo, dość długo. Gapiliśmy się na nią z okna, wyczekując, co zrobi. Niestety odleciała. Poczułam rozczarowanie, gdyż sądziłam, że to dzikie wolne ptaszę zostanie na dłużej. Nadzieja i rozczarowanie nieuzasadnione :) 

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
Eliza 2012-10-01, 20:22:23

Jam jest z tych nienasyconych Zawstydzenie

Jednakże, to nie to samo co niespełniona 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2011-09-11
Jasmin 2012-10-03, 08:51:28

Odczuwam przesycenie i wręcz niesmak ilością i jakością reklam wszelakich. Seriali nie oglądam z zasady a tam -jak słyszę- wciąż lokują produkty. Reklamy telewizyjne coraz odważniejsze i bardziej nachalne, przy czym nie wiedzieć dlaczego ich twórcy prezentują swoje produkty przy udziale młodych kobiet i to bez względu na produkt. Z obecności młodych modelek w tych reklamach można wywnioskować, że tylko młode panie się moczą, noszą protezy czy się marszczą, i to już w 20 -stej wiośnie swego życia. O niesmacznych reklamach środków na potencję nie wspomnę.

 

Oblężona czuję się odbierając telefony od rozmaitych telemarketerów czy e-maile z ofertami zrobienia interesu życia. Żałuję, że kupiłam coś kiedykolwiek w jakimś sklepie firmowym, bo teraz muszę oganiać się przed reklamami wysyłanymi przez SMS.

Wenus czyli dobry smak i wyczucie w opozycji do Neptuna pachnie nie tak jak powinno, jakaś fanatyczna wena na sukces finansowy psuje zamysł i nie daje oczekiwanych efektów.

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lisek 2012-10-04, 11:31:43

Jaśmin świat jest na zakręcie, z czego doskonale zdajesz sobie sprawę. Być może czas najwyższy oddać telewizor na złom:)

 

Pozdrawiam

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-10-04, 16:16:15

Proponujesz z telewizorem to samo, co mój mąż, tylko że on bardziej ostro:)

 

Tabloidyzacja mediów to inna rzecz. Nie wiadomo, czy ten temat podejmować, bo już Grzegorz Miecugow przejechał się ostatnio na nim, ale  jedno wiem, ten zły smak i brak gustu w reklamach i programach "dla ludu" nie wyniosą społeczeństwa na wyższy poziom kultury. Telewizja kiedyś miała inne aspiracje, jakoś mniej nachalnie schlebiała najniższym gustom (pomijam indokrynację polityczną). Osobowości telewizyjne były zapamiętywalne, wyróżniały się nie tylko dzięki fizis  (np. Lucjan Kydryński, Irena Dziedzic, Bożena Walter), a teraz taka urawniłowka w tzw. twarzach top- celebrytów, że ja nie odróżniam Kuźniara od jego kolegów. No i jakoś mnie nie śmieszy dzisiejszy poziom kabaretowy. Z młodszych telewizyjnych twarzy  i osobowości tylko Tomasz Lis się broni .

Inspiracji nie ma , tylko namolne lansowanie się.  Wszyscy albo gotują albo prezentują swoje talenty taneczno-wokalne albo podróżują. Programów kulturalnych nie ma, nawet nie ma kogo cytować, jak to onegdaj bywało. Szukałam ostatnio dobrej książki , co by zakosztować literatury współczesnej. No nie ma. Trzeba czytać tych twórców, co już nie żyją. Taka rzeczywistość.

 

Mam lepiej niż inni, bo optymizmu więcej przypadło mi z urodzenia ale wokół mnie nastroje ponure, no i poziom zniesmaczenia wysoki.

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lisek 2012-10-04, 18:56:54

Młodzi twócy już są na tym świecie, tylko czekają na właściwy czas:) Teraz coś się musi wybrzmieć, a że to coś miało już swoje początki kilkanaście lat temu, to i zakończenie musi być jazgotliwe i rozciągnięte w czasie. Pamiętam, że będąc wtedy nastoletnią panienką, tak bardzo mnie bolały (dosłownie objawiało się to na planie fizycznym) pierwsze "idole", "big brother'y"(celowo pisane z małej litery, gdyż tak bardzo przekraczały zwykłą ludzką przyzwoitość). Nie sądzę, żeby to było schlebianie ludzkim gustom - mało, wbrew pozorom, jest tak perfidnie okrutnych ludzi, jak potrafi być telewizja. To raczej wyzwalanie najniższych (nie)ludzkich instynków.  Po co? Ano właśnie - to pytanie nie kieruje na optymistyczne tory, a swego czasu mnie przerażało. Ja się z tym pytaniem zmagałam w przeszłości. Teraz staram się żyć prawdziwie. Zobaczymy co z tego będzie.

 Co do mnie, urodzeniowego optymizmu dostałam w przydziale tak pół na pół - no może jedną trzecią - na niekorzyść optymizmu. Jednak w nagrodę dostałam widzenie rzeczywistości bez ubarwień (chociaż czasem daję się wpuścić w maliny):) Przyznam, że czasami to nie jest nawet nagroda pocieszenia:) No, ale jak już Księżyc da o sobie znać , to drżyjcie narody;) Wtedy ból trzeba skanalizować, a papier jest wytrzymały.

 Trochę ciężkawo wyszło, ale w końcu wigilia Saturna w Skorpionie.

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-10-04, 23:47:42

Głosny smiechNo właśnie, trochę zrzędliwie wyszło. Przymierzam się do opisania ingresu Saturna w znak Skorpiona, ale nie wiem, czy nie odczekać, kiedy energia 1 stopnia minie, bo teraz to trudno o obiektywizm i ponuractwo w argumentacji i metaforach narzuca się zbyt nachalnie.

 

Pewnie mi to zwątpienie przejdzie niedługo, bo dość szybko się odradzam Głosny smiech.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Marsjanka 2012-10-05, 06:50:51

Nie zgodzę się z tym, że nie ma dobrych książek na rynku - SĄ, tylko trzeba umieć szukać i mieć określony cel - ja nie oglądam zbyt dużo telewizji za to czytam mnóstwo książek  oczywiście określoną tematykę chociaż zdarza mi się zbłądzić....  nie wiem co Ty lubisz czytać, ale zamiast narzekać na tv - i z tym się zgodzę, że zbyt dużo wszsytkiego i zbyt nachalnie - odpalaj tv tylko wtedy kiedy jest coś ciekawego - ja bardzo lubię programy informacyjne i dwa seriale które oglądam od kilkunastu lat - nic nowego nie wprowadzam, bo szkoda mi czasu - telewizja to jest złodziej czasu; od czasu do czasu oglądam discovery :)

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Eliza 2012-10-06, 09:52:11

Świetna książka Davida Icka - "Wolność. Poradnik dla robotów".

... o widzeniu życia bez ubarwień, o wyrwaniu się z tłumu zaprogramowanych robotów, o drodze do wolności i miłości ...

Gorąco polecam

Tematów: 2
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2011-09-11
Jasmin 2012-10-07, 19:03:29

Dzięki za polecenie lektury.

 

Czapla wróciła , tym razem na dłużej, ciekawe co to za omen (to też analogia Wenus-Neptun?)

 

pozdrawiamUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Aga 2012-10-14, 14:36:48

Dzieki dziewczyny, myslalam, ze tylko mnie dopadły jakies takie dekadenckie nastroje;) Ostatnimi czasy wyostrzyl mi sie zmysl obserwacji i nie jest dobrze, rzeczywiscie "swiat sie konczy". Chyba walne sobie gdzies na czole "your utopia - my dystopia".

 

Ta czapla skojarzyla mi się z wierszem Jana Brzechwy "Żuraw i czapla", w sumie pasuje do wątku wenus - neptun:) Pozdrawiam.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 30
Dołączył/a: 2011-05-26
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.