Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Planety i znaki Zodiaku

Mocny Wodnik, kilka niewiadomych
dajana 2014-01-05, 00:28:32

Aloha, drodzy użytkownicy forum. Pragnę z Waszą pomocą wgłębić się w kilka kwestii, a mianowicie: posiadam stellum w Wodniku (Mars, Słońce i Wenus w domu 7 oraz Merkury, ale w domu 8) i Księżyc w Pannie w domu 3. Jak rozumieć takie stellum w tym domu? Jeden z faktów jest taki, iż moje zachowania wobec i w towarzystwie każdej z danych osób są inne i to automatycznie, jakbym je w jakiś sposób wyczuwała, a one wzbudzały we mnie dane zachowania - radosne bądź nie... "Wodne" osoby mnie paraliżują, zamykam się przy nich w sobie, z drugiej strony przyciągam takie osoby i mimo wszystko się z nimi wiązałam i próbowałam, jakbym za ich sprawą chciała sobie wypełnić naturalne braki wodne w horoskopie, czy dobrze rozumuję..? Z drugiej strony, czy tak Wodnikowo-descendentowo obsadzony horoskop nie powinien właśnie przyciągać Wodnikowych person? Nie spotkałam jeszcze osoby, z którą nawiązałam szczególny dla mnie i swobodny kontakt, porozumienie z obu stron, kiedy to w większości przypadkach jestem napraaawdęęę dobrym słychaczem i doradcą, a jeśli ktoś zadziałał na mnie pozytywnie, to objawia się to wygłupami i rozbudzeniem mojego wewnętrznego dziecka, ale przed nikim się nie otwieram, a przecież Wodnik, to jeden z tych swobodnych znaków, szczególnie w komunikacji, a ja wciąż na to czekam, żeby poczuć przy kimś chęć podzielenia się czymś Czy to ten mocny Wodnik wprawuje mnie w taką pewną elastyczność i wyczuwalność zachowania wobec innych? Mam także problem z rozgryzieniem mojego Panniastego Księżyca i tego, jak może objawiać się jego trygon z Neptunem i Uranem w domu 6

 

Serdecznie pozdrawiam

Tematów: 2
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2013-01-25
Odpowiedzi
Jasmin 2014-01-05, 13:19:22

Witam ponownie.

Radix Dajany w Bazie danych jest wklejony. UsmieszekJa popatrzę później na energię Wodnika.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2014-01-06, 23:13:58

Braków "wodnych" nie masz. W znakach wodnych posadowiony jest Jowisz (w dodatku w domu wodnym) i Pluton (bardzo silny, gdyż w swoim domicylu) oraz Saturn (również w domu wodnym). Jest to wobec tego bardzo silna energia żywiołu wody w Twoim radix. Odczuwanie przyciągania do osób z silnym żywiołem wody z jednoczesnym (lub zamiennie) dążeniem do separowania się od nich to działanie Saturna z Merkurym, które w koniunkcji podzielonej znakiem tak właśnie się przejawia. Saturn jest współwładcą Wodnika wspólnie z Uranem. Pozycja Saturna w Rybach to paraliżujący lęk czasami i najczęściej obawa przed zbliżeniem się i komunikacją sygnowaną przez Merkurego. Merkury w Wodniku jest bardzo "osobny", oryginalny, reaktywny na impulsy z podświadomości, szybko kojarzy, jest pomysłowy, intuicyjny. Saturn w połączeniu z Merkurym w tym układzie obdarza komunikację pewną rezerwą, z osoby przyjacielskiej łatwo możesz stać się osobą wycofaną i niepewną, rozważać w nieskończoność, czy aby jest sens podtrzymywać jakąś relację, możesz być niezdecydowaną lub przeciwnie- szybko relacje kończyć. To intuicja podpowiada, z kim masz do czynienia. To zaleta Urana. Słońce w koniunkcji z Wenus pod jego władztwem skutkują właśnie dużą intuicją. A. Wesołowski o Uranie pisał, że "jest dobrym kanałem łączącym świadomość z podświadomością" oraz że planeta ta "pokazuje sposób, w jaki świadomość korzysta z podświadomości, daje wyczucie, szybkość diagnozy, zainteresowanie wszystkim, co nowe, ciekawe, co nie stanowi życia codziennego." Możesz jednak także mylić się w ocenach (niestety Ryby z Saturnem dają taką skłonność), albo wykorzystywać swoją umiejętność rozumienia ludzkich zachowań do własnych celów. Kwadratura Saturna z Plutonem to potwierdza. Zbytnia fleksyjność i mimetyzm ze znaku Ryb może być wadą i zaletą. Naśladowanie innych, podatność na wpływy mogą zagrażać Twojemu samostanowieniu. Ale nie jest to jakieś duże zagrożenie. Pluton wspomaga te metamorfozy ale daje też dużą siłę psychiczną i odporność.

 

Piszesz, że nie spotkałaś jeszcze osoby, z którą czułabyś potrzebę otworzenia się czy miała ochotę na swobodę w zachowaniu. Cóż, jeszcze wiele przed Tobą takich okazji. W Twoim wieku najsilniej działają Wenus, Merkury i Księżyc. Brak swobody w relacjach chyba nie jest dokuczliwy, skoro jak piszesz potrafisz się wygłupiać. Wodnik zawsze zachowuje pewien dystans i chęć utrzymania swojej wolności, nawet w kontaktach z przyjaciółmi. Nie lubi się nudzić, a zainteresować go sobą mogą tylko osoby wyjątkowe, bardzo inteligentne i oryginalne. W przeciwnym wypadku wyłącza się, "wychodzi z przyjęcia", woli być sam.

 

Czego dokładnie nie rozpoznałaś w energii swojego Księżyca? Trygon z Uranem i Neptunem w domach III i VI to uzdolnienia z Merkurym związane, np. do leczenia ludzi. Ale wiele mogłabym pisać o tym, nie wiedząc o co dokładnie chodzi. Więc napisz konkretnie, co i jak.

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
j0aska 2014-01-07, 02:05:48

Przepraszam że się podłączę do wątku - jestem również na etapie uczenia - czytam i analizuję ...ale mam problem ze zrozumeiniem tego " Zbytnia fleksyjność i mimetyzm ze znaku Ryb może być wadą i zaletą."

yyyy... no nie rozumiem....a chcę się uczyć z Wami...

 

 

Tematów: 5
Odpowiedzi: 60
Dołączył/a: 2013-11-14
dajana 2014-01-07, 04:38:18

Jasmin,

nie brałam kwadratury Saturna i Plutona pod uwagę do tej pory, jak i innych aspektów pomiędzy wolnymi planetami między sobą, ponieważ dotykają one także innych narodzonych w pobliskim czasie, przez co wydawało mi się to nieistotne. Jeśli chodzi o "wodność" tych planet w moim horoskopie, to cóż, zaserwowały mi niezły pakiet kwadratur, w tym dwie zerowe (Pluton-Merkury, Jowisz-Wenus), a więc mój mózg postanowił wyprzeć przykrości z pamięci, jak to ma w zwyczaju, kiedy pisałam ten post ;)  Zaciekawił mnie fragment, w którym wspomniałaś o tym, że w moim wieku najsilniej działa Wenus, Księżyc i Merkury, dlaczego? Czy mogłabyś to bardziej rozwinąć? Nieprzyjemny brak swobody w relacjach pojawia się w przypadku zetknięcia się z "wodną" płcią przeciwną, jak na złość spotykam i automatycznie przyciągam właśnie takową i wręcz topię się pod ich wpływem, na co przez jakiś czas pozwalam, aby następnie uzmysłowić sobie, że brakuje mi tchu, zwykle nie trwa to długo, ale za każdym razem robię ten sam krok, istny obłęd. Mam trudność stworzenia trwałej relacji z obojgiem z płci, a nawet chętnie usuwam ludzi ze swojego życia bez mrugnięcia okiem, kiedy tylko "coś" wyczuję w powietrzu - fałsz, sztuczność, obłuda... (ach i nuda) - frrruu.

Jeśli chodzi i mój Księżyc, to miałam problem z rozwinięciem jego Panniasto-Bliźniaczej natury w połączeniu z domem 6 i aspektami do Neptuna i Urana, jak te cudowne trygony się objawiają i mogą zostać wykorzystane

 

j0aska,

im więcej, tym weselej, co tyczy się Ciebie, jak i rozwojowi tematu, także śmiało, sama chciałabym wynieść z tego jak najwięcej ;)

 

Pozdrowienia

Tematów: 2
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2013-01-25
Jasmin 2014-01-07, 09:39:11

Włączajcie się - po to jest Forum.

 

Podaję za Leonem Zawadzkim:

Każdy sygnifikator działa najsilniej w określonym przedziale czasowym, i tak:

 

Księżyc = do 7-roku życia włh. pozostaje pod wpływem Księżyca i… horoskopu własnej matki. Dobra elewacja horoskopu dziecka może być zakłócona horoskopem matki i wtedy ciężko będzie dziecku zrealizować swoje dobre potencjały nie tylko przez pierwsze 7 lat ale i później.

 

Księżyc w horoskopie mężczyzny ma dominujący wpływ przez pierwsze 7 lat życia, potem jest sygnifikatorem mentalności.

 

Księżyc w horoskopie kobiety , oprócz tych pierwszych 7 lat, nabiera największego znaczenia w wieku od 33-36 lat. Wtedy też u mężczyzny pojawia się mentalność. Wiele zależy od aspektów z innymi sygnifikatorami , od posadowienia Księżyca w domu horoskopowym, zodiaku itd.

 

Wenus = w horoskopie kobiety najsilniej działa w wieku 16-23; w horoskopie mężczyzny w wieku 18-25. Rola Wenus w horoskopie mężczyzny jest drugorzędna. Dla mężczyzny Wenus w najlepszym znaczeniu wyraża zamiłowanie do czegoś lub miłowanie kogoś.

 

Merkury = w horoskopie mężczyzny działa między 14-30 rokiem życia. Cechy umysłowości i sposobu myślenia kształtują się w 27 roku życia. W horoskopie kobiety odpowiednio w wieku 21-28 lat.

 

Mars= w horoskopie mężczyzny działa najsilniej w wieku 33-40 lat Apogeum 36-39. W horoskopie kobiety Mars działa najsilniej w wieku 27-33.

 

Jowisz= wpływy w wieku 40-50 lat, szczególnie silne są w wieku 43-47 dla obu płci.

 

Słońce= najsilniej działa na obie płcie w wieku 50-60 lat. Najsilniej w wieku 55 lat.

 

Saturn= najsilniej działa w pobliżu 60-tki i dalej aż do 84 lat.

 

Uran=powyżej 84 lat

Neptun= 186 lat od urodzenia  

Pluton= 284 lat od urodzenia  

 

 

Co nie znaczy, że poza ww. przedziałami czasowymi sygnifikatory nie działają. Jeszcze raz podkreślam, że chodzi tu o najsilniejszą energię.

 

cdn.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Mooonia 2014-01-07, 10:51:43

Poprosze o interpretacje planet w moim horoskopie, jesli ktos jest chetny.Jest w bazie danych.Jamin podala przyklad Leona Zawadzkiego o odzialywaniu planet w poszczgolnym okresie zycia.Wychodzi na to, ze teraz najsilniej dziala na mnie mars.A jak sie te dzialanie jego przejawia? czy chodzi o zmiany charakteru, zachowania wlasciela horoskopu? czy rczej o jakies wydarzenia losowe? (moj tata mial udar w 2011 w grudniu).Zalezy tez jakie mars ma polaczenia z innymi planetami, to albo przejawia dobra albo zla moc? tak to mniej wiecej wyglada?

I jeszcze jedno. wiem, ze trudno jest odpowiadac wszystkim na posty, zwlaszcza ze tu jest tez troche osob (takich jak ja), ktore oczekuja porady i same nie chca interpretowac innych horoskopw, bo nie maja jeszcze na tyle wiedzy atrologicznej i sie boja:)Ale jest tez sporo osob, ktore doskonale sie w tym orientuja i dzieki swej wiedzy moga sprawic, z ktos wiele rzeczy zrozumie i pomoze wtedy innym.

Napiszcie jeszcze o tym koziorozcu w IX domu (ksiezyc).

 

 

Tematów: 5
Odpowiedzi: 124
Dołączył/a: 2013-05-14
Jasmin 2014-01-07, 11:04:53

JOaska, fleksyjność ma wiele znaczeńUsmieszek. Fleksyjność u Ryb (gdyż o tym pisałam) oznacza podatność na wpływy. Ryby "pływają", muszą się ruszać. To ludzie, którzy czegoś szukają, jakiegoś ideału, oderwania się od rzeczywistości, gdyż władcami tego znaku są Jowisz i Neptun. Jeżeli znajdą przewodnika , włączają się do "ławicy", mogą zatem pozostawać pod wpływem. Inne sygnifikatory, a szczególnie Jowisz i Neptun pokazują w konkretnym horoskopie, czy pozostawanie pod wpływem kogoś lub czegoś pozostanie na dłużej czy też zaraz zmienią swój sposób życia i skierują się w stronę innego ideału. Fleksyjność więc - to jest nie pozostawanie w bezruchu, brak skupienia na jednym kierunku , miękkość, której przeciwieństwem jest wszystko to, co symbolizuje znak Panny a więc dokładność, obowiązek, szczegółowość i drobiazgowość. Ryby są lękliwe, zmienne, poddają się nastrojom.  Nie lubią sztywności, skostnienia, zbytniego rygoru.

 

Mimetyzm to naśladowanie, upodabnianie się do otoczenia. Dajana ma Wodnika w VII domu i Merkurego w tym znaku, ale Merkury jest w domu Marsa i Plutona. Wodnik jest bardzo tolerancyjny, przystosowuje się do innych, potrafi intuicyjnie wyczuć "atmosferę' i zachowywać się w relacjach społecznych tak, jak tego wymaga dana sytuacja. Ale do pewnego momentu. Dopóki nie stwierdzi, że dalsze pozostawanie w układzie go nudzi, lub jest nierozwojowe lub zbyt pospolite, lub zagraża jego swobodzie. Wtedy uwalnia się z sieci (w związku z energią Ryb akurat takie porównanie) i zapomina o tolerancji, potrzebach innych czy o tym, co wypada a co nie. Adios muchachos Usmieszek ... i tyle go widzieli. Dłużej nie będzie się "upodabniał". Taka sytuacjaOczko. Dom VII a także Saturn w kwadraturze do Plutona wzmacniają zmienność, metamorfozy, silną potrzebę transformacji. Dajana zatem podejmuje decyzje z całą siłą wodospadu, kiedy już ona w niej dojrzeje. Od niej zależy, jak długo będzie zdominowana przynależnością i ulegać będzie wpływom.

 

Jeżeli w horoskopie nie ma wsparcia dla energii znaku Ryb z pozostałych żywiołów a szczególnie z żywiołu ziemskiego, Ryby mogą się zagubić "w swojej wodzie" i ta fleksyjność - zmienność będzie przyczyną kłopotów. U Dajany Księżyc jest w znaku Panny i to jest jej przeciwaga do Saturna w Rybach.  Saturn w Rybach hamuje i ogranicza fleksyjność, dodaje sztywności temu, co zbyt zmienne i niezdecydowane. Księżyc w Pannie wskazuje, że zbyt długie pozostawanie "w sieci"  czy też pod wpływem jakiegoś ideału nie jest zdrowe. Tak samo nie jest zdrowe i korzystne dłuższe ograniczanie i alienacja. Także z powodu tej Panny grozi jej nadmierne krytykanctwo w stosunku do ludzi. Dajana powinna starannie rozważać, czy aby nie za szybko zrywa relacje albo czy zbyt długo nie pozostaje pod wpływem  jakiegoś autorytetu. Wiele zależeć będzie od niej samej. Intelekt (Merkury wywyższony jest w Wodniku) powinien jej w tym pomóc, także trygon Księżyca do Neptuna i Urana.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2014-01-07, 11:52:06

Mooonia, wkleiłaś radix w Katalogach horoskopów a nie w Bazie Danych. Może tak zostać . Dostęp do Katalogów mają bowiem te same osoby, które dysponują dostępem do Bazy Danych (czyli posiadają 50 wpisów na Forum). Warto przeczytać Zasady Forum i informacje dotyczące Bazy Danych Osobowych (taka uwaga przy okazji). Tych, którzy zechcą popatrzeć na radix Moooni informuję, że w Katalogach jej horoskop jest wpisany pod "Monika".

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Mooonia 2014-01-07, 12:34:03

Dzieki Jasmin. Wiem, ze jestes zalatana i nie mozesz spedzac calego wolnego czasu na forum odpowiadajac na pytania i interpretujac horoskopy, bo by doby nie starczylo:) Jesli jednak kiedys znajdziesz chwilke, to poprosze o spojrzenie na  moj horoskop, nawet jesli w miedzy czasie ktos inny sie podejmie tego zadania.Bo wbrew pozorom, to nie jest takie latwe.Ja w sumie codziennie tu zgladam, chce poszerzyc swoja wiedze. Pewnie jak wiekszosc uzytkownikow:)Jakos tak wzbudzilas moja sympatie:) moze przez to, ze kazdemu starasz sie pomoc w miare mozliwosci, jakos tak zyczliwie? widzialam na forum wpis jakiegos goscia, teraz nie pamietam, ale bardzo pojechal pewna dziewczyne. Jakos mi sie to nie spodobalo i nie tylko mi.Pozdrawiam i milego dnia:)

chcialabym miec taka wiedze jak Twoja.

Tematów: 5
Odpowiedzi: 124
Dołączył/a: 2013-05-14
j0aska 2014-01-07, 15:22:20

Dzięki Jasmin - teraz wszytsko jasne Usmieszek...

Tematów: 5
Odpowiedzi: 60
Dołączył/a: 2013-11-14
dajana 2014-01-09, 13:20:14

Jasmin

dzięki za rozwinięcie tematu i podzielenie się swoją wiedzą. Biorąc pod uwagę moją niestabilność w relacjach, a także to, że większość planet mam w domu "związków", to można stwierdzić, że praca nad tym jest moim życiowym wyzwaniem i skupieniem największej uwagi? Wyzwanie, to pewnie doskonałe określenie. Pisałaś, że mogłabyś znacząco przybliżyć rolę mojego Księżyca w połączeniu z Uranem i Neptunem w domu 6, a zaczęłaś od możliwości do leczenia ludzi i ciekawi mnie, co jeszcze tam zobaczyłaś. Faktem jest, że powoli zmierzam w kierunku "dla ludzi", ale póki co, to ogólnie, a pomysły i chęci zmierzają w kilka kierunków na raz ;)

Pozdrawiam

Tematów: 2
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2013-01-25
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.