Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Planety i znaki Zodiaku

nie aspektowany Jowisz
maria 2010-04-11, 01:06:51

znow mi wywalilo posta moze cos nie tak robie

ten przeszedl 

mysle ze powinnam sie zgodzic T.Marks .. mam wrazenie ze jestem zmuszana do podjecia zadan jowiszowych  nie zwazajac na konsekwencje i mozliwosci ale sa to dobre decyzje na ten czas i miejsce tylko ze nie stale nie trwaja dlugo lub jakby samoistnie sie konczyly  ale kiedy cos robie przy pomocy innych osob z ktorymi sie czuje b.dobrze to te decyzje przynosza wiecej satysfakcji  i zadowolenia ale nigdy nie sprawdzalam astrologicznie jakim aspektami na mnie dzialaly i moze jak pisze T.Marks byly to trygony lub sekstyle  co wzmacnialo mojego Jowisza tym samym moje ASC a oslabialo Saturna polaczonego kwinkunksem z Sloncem i Merkurym i tym samym wierzylam ze mi sie uda  i nie mialam zadnych obaw jak to mam na codzien  pozdrawiam Maria

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 6
Dołączył/a: 2010-01-21
Odpowiedzi
Jasmin 2010-04-12, 08:08:42

Cieszę się Mario, że potwierdzasz wnioski TM. Ja także je sprawdzałam pod tym kątem i muszę powiedzieć, że działanie planety nieaspektowanej co do zasady, nie tylko Jowisza , często przejawia się w kompulsyjnych przejawach jej energii. W przypadku Jowisza to jest to potrzeba przedsiębrania i podejmowania kroków w celu rozwoju zawodowego, ekspansji, nowej podróży, kształcenia, uczenia kogoś itd. Rodzajów tego kompulsyjnego zachowania jowiszowego w odniesieniu do dziedzin życia jest tyle, ile domów horoskopowych. Jaka to dziedzina będzie w konkretnym wypadku, to zależy od pozycji Jowisza w domu. Myślę też, że ma znaczenie także, czy planeta nieaspektowana jest położona na osi albo chociaż w domach kątowych.

pozdrawiam

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2010-04-25, 13:25:45

Mój Jowisz nie jest aspektowany, albo inaczej - silnie aspektowany ( 3 stopniowy kwinkunks do Merkurego czy Ceres to nie jest jakaś poważna sprawa ) i niestety, nie czuję go w swoim horoskopie... ale... GDY NIE DZIAŁAJĄ TRANZYTY :-)

 

Już dwukrotnie zauważyłem, że wpływ Marsa na Jowisza objawia się zwiększoną działalnością i rozmachem Jowiszowym. Czuję się bardziej optymistyczny, więcej rozmawiam, nawiązuję znajomości, etc.

 

PS. W moim urodzeniowym Saturn con Księżyc Panna trygon Wenus w Koziorożcu. A jak wiemy Saturn jest pewnym przeciwieństwem Jowisza ( choć nie do końca... )

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2010-04-25, 13:32:51

Aaa i jeszcze druga ciekawostka. Tranzyty na Jowisza działają, ale ... Jowisz jako tranzytujący jest nieobecny, jakby niewidoczny.

Powstaje zatem pytanie, czy słaba urodzeniowo planeta słabiej tranzytuje, a czy mocna urodzeniowo mocniej tranzytuje ? Myślę, że odpowiedź na to pytanie jest ciężka, bo trzeba by wziąść wiele okoliczności pod uwagę:

 

1) czy urodzeniowo ktoś ma silną planetę ( np ja Saturna ), która częściowo blokuje wpływy tranzytującej planety, mającej przeciwną naturę ( czyli Jowisza w tym wypadku ) ?

2) czy ma sens rozpatrywanie pojęcia "słabo urodzeniowej"planety w sensie jej mocy, czy warto się skupić na "słabo apsektowanej" ? Wówczas hipoteza by brzmiała tak: "słabo aspektowana planeta dostaje większego kopa podczas każdego aspektu, z racji tego, że w horoskopie urodzeniowym jest bardziej wyizolowana"

3) czy w ogóle Jowisz, jako benefik, musi być widoczny w tranzytach, czy może niekoniecznie ? Pluton i Uran sieją często spustoszenie, Saturn "dołuje", ale z Neptunem i Jowiszem może jest nieco inaczej, to jednak inne typy charakterów oddziaływania

 

Zawsze miło jest zasiać ziarno niepewności w myślach :-)

 

Pozdrawiam ciepło

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
lupka 2012-04-04, 22:46:52

Jowisz  u mnie położony w  I domu ale  słabo aspektowany. Dwa luźne półsekstyle z Księżycem i Wenus + recepcja z Marsem (Jowisz w Skorpionie, Mars w Strzelcu). Muszę powiedzieć, że początkowo zajmowałam się moim Jowiszem jak szalona. Włosy stawały mi na głowie jak czytałam o mniejszych szansach planet nieaspektowanych, w sensie, że „nie są zintegrowane z całością”, albo, że nie działają tranzytując. I byłam bardzo przejęta, że u mnie akurat na „wielkie szczęście” trafiło- do tego małe szczęście w XII domu... Ale może dlatego, że  Jowisz jest w I domu zauważam prawie zawsze jego tranzyty.  Jak np. tranzytował trzeci dom (rzucał dużo aspektów) to były podróże i dużo nauki, podczas tranzytu przez drugi dom było więcej pieniędzy(trochę mniej aspektów), przez IV dom (dużo aspektów)- przeprowadzka, ale przy tranzycie przez V dom (mało aspektów) nie było kochanka, afektów ani ekstatycznego imprezowania -  Saturn wtedy też zaczął  dobierać się do Wag, toteż nie byłam w nastroju widocznie.  Jeśli chodzi o studia, to długa i kręta droga- ale wyłącznie z mojej winy, nie mogę powiedzieć żeby okoliczności nie sprzyjały. Jak mnie bieda przycisnęła i się oszczędności skończyły to nagle zniesiono opłaty za studia.

 

 

Inna osoba, Jowisz  praktycznie nieaspektowany - jedynie półsekstyle z Marsem(3°) i Wenus(1°). Bardzo religijny człowiek, chodzi z biblią pod pachą, modli się regularnie itd., nigdy nie miał w planach studiów. Praca fizyczna na emigracji na dzień dzisiejszy, wcześniej związany z turystyką, Jowisz na Mc. Bardzo ważna jest dla niego uczciwość, morlaność i etyka. Muszę powiedzieć też, że te zasady stosuje najpierw do siebie później w stosunku do innych.

 

 

Inny przypadek-osoba zupełnie niereligijna, ale w tej niereligijności jest twarda zasada, żeby nie być obłudną. Ja znam ze szkoły osoby, które przy koleżankach „olewały” religię, ale przed rodziną były kim innym. Dla mamy i taty chodzili do kościoła- żeby to jakoś wyglądało. A ta osoba wręcz przeciwnie, chociaż wie, że rodzice może by sobie czegoś innego życzyli, stosuje się twardo do swoich zasad. Z drugiej strony jednak ma fioła na punkcie wymierzania nauczek i egzekwowania prawego zachowania w stosunku do siebie (straszy wszystkich adwokatem), ale sama nie zawsze jest poprawna- np. miała lekką kleptomanię (lekką bo łupem były drobnostki, dywanik z hotelu, łyżeczka, albo przeklejona cena w sklepie- aż ją złapali to nastąpiło uleczenie gwałtowne z tego schorzenia). Typ samouka, ciągle się kształci.

 

 

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.