Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Planety i znaki Zodiaku

Planety na osiach horskopu
joanna_diana 2014-06-10, 19:37:54

Kilka dni temu do swojej bazy danych dodałam horoskop natalny córki znajomych. Dziewczynka  ma obsadzone osie horoskopu: słońce  w koziorożcu na ic , mars w baranie na dsc i saturn w raku na mc.

Tematów: 6
Odpowiedzi: 70
Dołączył/a: 2011-09-17
Odpowiedzi
winetu 2014-06-11, 10:10:54

Chyba oznacza to, że będą silniej oddziaływać na dziewczynke, szczególnie na tych płaszczyznach.

 

Rozwiniesz to jakoś? :)

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
joanna_diana 2014-06-11, 11:49:43

Data urodzenia 2 stycznia 2004 Białystok,godz 23-30. Dziewczynka miała przejscie plutona przez ic, zamanifestowało sie to konfliktem miedzy rodzicami. W lipcu czeka ja drugie przejście przez słońce na ic. Pisałam na forum o swoim tranzycie plutona przez ic i wlaśnie zastanawia mnie jak taki tranzyt  wplywa na dziecko(ja bylam już dorosłym człowiekiem). z perspektywy czasu wiem,ze zmiany  Patrząc na te osie obsadzone planetami pierwsza myślą moja było/; cóż za charakterek:) slońce w kwadraturze do marsa w baranie, posadowionego na descendencie i w opozycji do saturna?. Konflikt z ojcem?

Tematów: 6
Odpowiedzi: 70
Dołączył/a: 2011-09-17
winetu 2014-06-11, 15:25:46

hmmm, nie sądziłam że to aż tak mała dziewczynka..

nie wiem czy Pluton na Ic zawsze niesie konflikt między rodzicami.. Pluton to nie samo zło, to też oczyszczenie. Ja gdy dobijał do DSC panikowałam, że rozwali moje małżeństwo. Zmienił moje podejście, może uzdrowił. Jeżeli relacja jest "chora"od podstaw  Pluton ją zniszczy jeżeli nie-przetransforumje, uzdrowi, pozwoli złapać dystans i spojrzeć z innej perspektywy. Pluton odradza, uzdrawia, to samoświadomość. Szczególnie może chodzic o komunikacje.

 

Natalnie Pluton jest w 3-to głęboka komunikacja, dociekliwość,choć wcale dla dziewczynki nie łatwa. Byc może dziewczynka powinna spróbować rozmawiać o swoich uczuciach, potrzebach, nie kumulowac ich w sobie, bo rodzić to będzie ich gwałtowność (Uran).

 

Ja się nie znam na tyle, ale jeżeli chcesz analizować, bo np. znajoma Cię prosiła, to może weź pod uwagę też Jowisza na przykład, ale może nie na forum już, bo to dziecko małe (nie zwróciłam uwagi na Saturna w Raku- a to wiek przecież-można się domysleć ).

Znajome podczas tranzytu przez 4 dom cięzkiej planety z reguły się przeprowadzały, u dwóch z nich towarzyszył temu tranzyt Urana w 7 (na wierzchołku) do swoich nowych partnerów. No z reguły życie domowe ulega transformacji, co nie znaczy, że dosłownemu rozpadowi. Jeżeli dziewczynka do tej pory była traktowana jak małe bezbronne dziecko może próbować uświadomić rodzinie, że taka mała to wcale ona nie jest, i na odwrót, gdy wymagano od niej zbyt dużej odpowiedzialności będzie próbowała sie od niej uwolnić. Pluton nie generuje konfliktów jako taki-Pluton przypomina o konieczności uzdrowiania, a jak to się będzie realizowało to już nie tylko od Plutona zależy. Pluton nadaje też głebie relacji. Tak jak u Ciebie, pisałaś że wtedy rozstałaś się z parnerem i związałaś z innym. Więc relacje zbudowaną na nietrwałych, niezdrowych podstawach Pluton zniszczył, drugiej natomiast nadał głębi.

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
joanna_diana 2014-06-11, 16:05:41

Dziekuję. Podsunęłaś mi nowa myśl. Popatrzę na tego jowisza.Rrzeczywiście trochę panikuję na widok plutona, bo pamiętam jak to u mnie było.Iinaczej tranzyty ciężkich planet manifestują się u dorosłych, a inaczej u dzieci.

Tematów: 6
Odpowiedzi: 70
Dołączył/a: 2011-09-17
winetu 2014-06-11, 16:35:38

Znalazłam artykuł, gdzie autor pisze że tranzyty transaturników u dzieci często pokazują sytuację między rodzicami, jednak myślę, że horoskop dziecka jest do analizy jego potencjałów, zaś sytuację między rodzicami warto sprawdzić u nich samych. Jak dziewczynka będzie chciała sama sobie sprawdzi jak dorosnie. Teraz możesz zrobić jej predyspozycyjny w prezencie (horoskop pozytywny), taki który pozwoli rodzicom rozwijąc w dziewczynce to co najlepsze :) Nie zajmując sie relacjami z rodzicami i problemami, bowiem czasem rodzic może zacząć projekcje tego co usłyszał od astrologa na relacje z dzieckiem, a przeciez niekoniecznie musi tak być.

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
Blanka2 2014-06-12, 12:38:48

Ja bym sie zgodzila Winetu z tym autorem tego artykulu. Mojej corce szedl Pluton przez IC i robil opozycje do Slonca/Merkurego w Raku, kiedy zacząl sie rozpadac nasz zwiazek z mezem.

Winetu ,mozna gdzies w necie przeczytac ten artykul ?

Tematów: 9
Odpowiedzi: 189
Dołączył/a: 2014-01-12
acrux_79 2014-06-12, 13:56:28

To ciekawe. Ja np miałem przeprowadzkę przy Uranie na IC (klasyka gatunku). Ale przecież wiadomo, że nie uczyniłem tego jako 21 latek, tylko zrobiłem to z ... moimi rodzicami :) . Możliwe więc, że do powyższych sugestii (całkiem sensownych) dopisałbym również przejście przez wierzchołek IV i X domu.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Blanka2 2014-06-12, 15:38:06

U mnie juz w ogole ten Uran jakis dziwny w horoskopie hehe Jak mi tranzytowal IC koniunkcja, to poszlam do szkoly douczyc sie i to co kojarze z Uranem w tym czasie , to nowe środowisko i zastój bo duzo nauki i troche stresu w zwiazku ze studiami. No nie wiem.. IC to mi sie zawsze kojarzylo z domem, rodziną a tu taka niespodzianka :))

Za to Saturn tranzytowal 7 dom,  a wiec nowe środowisko i nowe wyzwania wymagające duzo dyscypliny.

Tematów: 9
Odpowiedzi: 189
Dołączył/a: 2014-01-12
winetu 2014-06-12, 16:38:56

Acrux, w ogóle chyba przejście tych planet przez osie-asc-dsc też?

 

Blanko, własnie szukam tej strony w necie, ale nie mogę znaleźć, nie wiem na jakie hasło szukałam, ale poszperam jeszcze i jak tylko znajdę podeslę.

 

U znajomej tranzyt Urana (dorosła osoba) do DSC przyniósł rozstanie z mężem, a Pluton na IC przeprowadzke. Szły razem łeb w łeb. Tak mi się wydaję, że o te planety mogło chodzić, tym bardziej że patrząc na nie juz kilka lat wstecz obstawiałam cos takiego.

 

Acrux, czy planeta pokoleniowa powinna przechodzić koniunkcją, czy może robić trygon, opozycje powiedzmy do 4 domu? czy przeprowadzki moga mieć też związek z tranzytem Urana przez 3 dom? Do tego powiedzmy Pluton w aspekcie do IC?

 

Co do przeprowadzek i zmiany otoczenia, ja się przeprowadzałam np. gdy Saturn dobijał do wierzchołka MC, w opozycji zatem do IC ( jako dziecko), następnie (jako osoba dorosła) gdy Saturn był na osi IC.

 

Blanko, http://astroportal.pl/index.php?id=48, był jeszcze jeden, ale póki co nie moge go namierzyć :(

 

Nie wiem czy dobrze myślę Blanko, ale zastanawiam się, czy to nie jest tak,że Uran w tranzycie przez IC był w opozycji do wierzchołka 10 domu, wychodząc z 3 rozluźniał opozycje do 9, zatem może właśnie stąd studia? tym bardziej, że 10 dom to cel, powołanie :)

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
acrux_79 2014-06-12, 18:47:58

Rozważając kwestię koniunkcji do IC - MC zwróciłem na to uwagę, ponieważ była to częstsza powtarzalność. Być może inne aspekty też działają, nie wykluczam, ale do tego momentu dyplomatycznie "nie potwierdzam, nie zaprzeczam". 

 

Ogólnikowo znam sporo osób którym ostatnio ostro miesza kwadrat Urana i Plutona. Żeby było ciekawiej, jedno ustawia się na jednej osi, drugie na drugiej. Wydarzenia są dosyć silne. Także zauważyłem że ten kwadrat aspektujący czyjeś ur. Słońce lubi się manifestować. W trzech przypadkach nie dotyczyło to jednak ojca i spraw z nim związanych, chociaż autosugestia i Słońce jako naturalna predyspozycja kojarząca jego energie z ojcem bywa szybko łapana. Nie - żaden ojciec nie podupadł na zdrowiu, gdy mu ten aspekt U. i P. uderzał. Mój też nie uległ wypadkowi podczas przejścia Urana przez moje natalne Słońce, domykając.

 

Jeśli więc chodzi o koniunkcję i opozycje do osi - potwierdzam. Do świateł - zdarza się, ale nie jest regułą. Kwadratury, trygony - nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Każdy horoskop ma oczywiście różne typy stosunków włH do rodziców i warto spojrzeć na:

- władców IV i X wierzchołków (tu są spory co do metody, kto jest kto: niektórzy wolą np IV wierzchołek jako matkę)

- władców dziennych i nocnych (Słońce/Saturn, Wenus/Księżyc)

- stosunków wzajemnych pomiędzy wł I d. a wł IV. lub wł X. d

- w końcu: zawartością IV, X i I d. ; bywa np że wł IV d. albo wł X. d w d. I może oznaczać nadmierny wpływ, lub charakter ukszałtowany przez reprezentanta, tzn tego właśnie rodzica.

 

Każda reguła wymaga jednak pieczołowitego sprawdzenia i pielęgnowania, ponieważ każdy horoskop rządzi się swoją specyfiką i nieraz sprzecznymi danymi, które trzeba umiejętnie zsyntetyzować. Wyobraźmy sobie, że ktoś ma Lwa na ASC, Słońce w d. X w Baranie i jednocześnie Saturna w Lwie w d. I w kwadraturze do Księżyca w d. IV. Osoba otwarta, czy osoba zamknięta? Miłe pytanie, odpowiadał nie będę :) :) 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Blanka2 2014-06-12, 18:57:40

W moim przypadku, chyba wiekszą role przejął Saturn, Wszak to planeta spoleczna.Tranzytując przez 7 dom w opozycji do 1-szego i wymuszając dyscypline i obowiazek, wobec mojego leniwego 1-domowego Neptuna Uśmiech

Urana mam w koniunkcji z Plutonem w 10/11 domu natalnie w Pannie. Nigdy nie wiadomo, gdzie jego fajerwerki rozblysnąGłosny smiech.

No, ale jak zrobil koniunkcje do Ksiezyca w 4 domu,to juz inna innszosc Głosny smiech.

 

Tematów: 9
Odpowiedzi: 189
Dołączył/a: 2014-01-12
winetu 2014-06-12, 22:46:42

Potwierdzam Acrux, kwadrat Urana i Pluton na osiach- akurat w mojej bazie mam osoby, które ów kwadrat atakował na IC i DSC, i wszystkie te osoby skończyły dotychczasowe związki i w związku z tym (styl :/) przeprowadziły się. Akurat  u nich tak zadziałał.

 

Poruszyłeś też kwestie 10 domu i 4 domu. Zauważyłam, że u kobiet częściej matke reprezentuje 4 dom, u mężczyzn dom 10. Chyba, że matka z jakichś przyczyn była nieobecna, wtedy odwrotnie. Za mało niestety mam osób w bazie by stuprocentowo to potwierdzić. Wiąże to z różną "metodyką" wychowania dziewczynki i chłopca. Dla dziewczynek często tata jest tym celem, powołaniem, któremu powinno się imponować i podobać, jest ostoją bezpieczeństwa (władcą 10 domu jest Saturn-dba o bezpieczęnstwo bardziej finansowe, materialne), zaś matka to dom 4 (to ona najczęściej zajmuje się domem, wpaja zasady, to matce, nie ojcu z reguły córka się zwierza, radzi itd. , sygnifikatorem matki w horoskopie jest Księzyc, zaś 4 dom odpowiada znakowi Raka). U chłopca jest na odwrót- to z tatą chłopcy wchodzą w głębsza relacje-grają w piłke, naprawiają samochód, oglądają mecz, to z nim rozmawiają o dziewczynach. Mama ich żywi, nakłada pełna miche i gania do książek. Oczywiście różnie w zależności od roli w rodzinie może to wyglądać, np. gdy matka przejmuje obowiązki ojca i na odwrót. U mnie np. dom 10 to matka, w Rybach nieobecna, czytałam gdzieś, że jeżeli to matka jest bardziej "obecna" w wychowywaniu dziecka wtedy jest ona sygnifikowana przez dom 4. Chodzi podobno o obecność, udział w wychowaniu zatem. A w ogromnej większości dominuje jeszcze model rodziny- matka w garach, ojciec w robocie ;P przy czym taka po garach zajmuje się trzódką, ojciec zaś w ciepłych kapciuszkach wcina przesoloną zupę i bogato zaopatrzony ogląda mecz :P

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
alan 2014-06-13, 07:47:56

Pluton w 4domu (tranzyt)

Jeśli oba Światła są w 4domu dziewczynka będzie dorastać w kochającej i szanującej się rodzinie. Logiczne. Natomiast działanie Plutona "wyłoży" się wtedy w atmosferze panującej w domu. Wiadomo, że to co dzieje się w domu ma być dla niej tajemnicze i niezrozumiałe. Z czymś takim mamy doczynienia kiedy rodzice są np. opozycjonistami. W domu pojawiają się obce osoby, prowadzone są długie wieczorne spotkania, mówi się szeptem, nie ma alkoholu, nie ma muzyki. Dziecko widzi i porównuje z innymi rodzicami swoich koleżanek Nie rozumie tego co się dzieje. Rodzice mogą należeć też do sekty, wątek przestępczy, jest wiele możliwości.

Tutaj mamy nieco odmienną sytuację Wydaje mi się ze dziewczynce ojciec zastąpi matkę. Z tego co widzę to matka będzie raczej skupiona na sobie niż na dziecku. Nie będzie jej poświecać dostatecznej uwagi. Mała jak dorośnie będzie jej to wypominać. Teraz może jeszcze nie, ale w przyszłości bedzie przez ojca "krótko trzymana"

Tematów: 0
Odpowiedzi: 581
Dołączył/a: 2013-10-18
joanna_diana 2014-06-13, 11:45:47

Masz rację Alan o konflikcie i niejasnej sytuacji. Mama jest gwiazdą,która musi świecić najjaśniej. w tym roku dziewczynka miała tez tranzyt urana przez descendent,ale nic mi nie wiadomo w jaki sposob on sie objawił. U mnie kilka lat temu także uran podczas przejscia przez descendent nie wyrzadził krzywdy w moim zwiazku, myslę,że stoi on na solidnych podstawach.

Tematów: 6
Odpowiedzi: 70
Dołączył/a: 2011-09-17
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.