Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Planety i znaki Zodiaku

wodnik i jego władcy
Ada 2014-06-11, 14:05:46

Jak to jest z tym wodnikiem jego władcą jest Uran energiczny, szybki, niecierpliwy itd. natomiast starym władcą jest Saturn planeta ograniczeń, smutku, opóźniania itd. jedno z drugim się wyklucza. 

Dlaczego Saturn to władca wodnika? co go łączy z tym znakiem.  Wodnik jest dla mnie najtrudniejszym znakiem do interpretacji.

Tematów: 24
Odpowiedzi: 461
Dołączył/a: 2012-07-25
Odpowiedzi
genny19 2014-06-11, 15:42:02

Ada ,jak długo będziesz myślała ,że Saturn to planeta oganiczeń,smutku,opóźniania to taki Saturn dla Ciebie będzie.

W książce Astrologia Sampoznania o wspólnej dominacji znaku Kozirożca i Saturna W.Jóźwiak pisze;

"Dwa znaki ,które nie mieszają się : ktoś mający oba te znaki dominujące w jednych zachowuje się jakKoziorożec(solidny,pracowity,konserwatywny) a w innych jak Wodnik(orginalny,nietypowy,otwarty na nowości,błyskotliwy).

Tak się składa,że mój syn ma ASC w Lwie mając DSC w Wodniku. U niego Władcy Dsc są w ścisłej koniunkcji w domu V.Uran objawia sięu niego zainteresowaniem do nowości ,komputerów,gier ale Saturn dysyplinuje go do ostrożnego grania,by za dużo nie ryzykował ale jest też bardzo wytrwały w tym co robi,i co go inteesuje . Co  prawda ma także Słońce w dwadzie Saturna.W jego horoskopie to także babcia(moja mama) z którą ma dobry kontakt .

Mój mąż miał także ,Dsc w Wodniku.Władcy DSC tworzą do  siebie binonagon. Saturn w domu II -to bezpieczeństwo finasowe. Lubił nowości,ale zbędnego ryzyka nie podejmował.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
starybosman 2014-06-11, 15:49:57

Przez stulecia znakiem Wodnika ( i Koziorożca ) rządził Saturn, który został wywyższony w znaku Wagi, wygnany z Raka i Lwa ,a upadły w znaku Barana. Kiedy pod koniec 18 wieku wykryto Urana uznano, że Saturnowi wystarczy władanie znakiem Koziorożca, a Uran obejmie tron w znaku Wodnika. Przyjęto też, że wywyższenie Urana nastąpi w Skorpionie a upadek w znaku Byka. Podkreślić należy, iż zgodności wśród astrologów co do tego nie ma. Jedni dalej uznają Saturna za jedynego władcę, inni dopuszczają władztwo obu planet, dla trzecich  prawdziwym władcą jest tylko Uran, gdyż burzy stare porządki, wprowadzając nowoczesność, wolność, dynamikę i niezależność. Więcej na ten temat I.Podlaska ( nr 2-3/2011 Astrologii profesjonalnej),  E.van Slooten  ( tom 4 Biblioteki PTA () oraz P.Piotrowski ( Akademia astrologii)

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
lupka 2014-06-11, 15:50:18

 

 

Uran, Neptun, Pluton mają jako planety pokoleniowe inny wymiar znaczenia. Różne warstwy znaczeń widać np. też we władaniu przez wywyższenia, czyli np. Księżyc i znak Byka.

Energia Saturna jako władcy Wodnika-człowiek lubi robić wszystko po swojemu, cechuje go upór i trwanie przy swoim. Upór Wodnika to upór wbrew zastanemu porządkowi, podczas gdy Koziorożec uparty jest w trzymaniu się chętnie starego porządku i sobie w nim świetnie radzi. Nie trzeba uranicznej rewolucji (jak to teraz dużo osób łączy wyłącznie z Uranem), żeby wprowadzić coś nowego- wystarczy być cierpliwym i wytrwałym budowniczym (Saturn) i po prostu mieć swoje własne odrębne zdanie, swoje zasady. Uran nie reprezentuje „nowego porządku” tylko innowację samą w sobie, żeby był porządek potrzebny jest Saturn i Merkury (Panna). Domeną Saturna jest  więc niezależność, odrębność: Saturn- Koziorożec dochodzi to tego poprzez trzymanie się starych struktur, Saturn - Wodnik poprzez trzymanie się własnych/innych/nowych struktur itd. Uran –Wodnik związany jest bardziej z nowoczesnymi technologiami i generalnie uwalnianiem się od zasad i struktur, potrzebą zmian.

 

Młody Wodnik szybko uczy się, że w życiu musi polegać na sobie (element samotnictwa i  saturniczej odpowiedzialności), mała Koza szybko uczy się, że w życiu musi być odpowiedzialna za coś, za  innych (znów saturniczy element obowiązków, odpowiedzialności). Tak więc obie planety Uran jak i Saturn odpowiadają Wodnikowi, chociaż każda reprezentuje inny wymiar znaczenia. Planety pokoleniowe mają więcej wspólnego z duchem czasu, jego globalnymi przemianami. Planety społeczne już bardziej dotyczą indywiduum, chociaż nie tak bardzo jak te osobiste.

 

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
joanna_diana 2014-06-11, 15:57:50

Wodnik jest znakiem męskim, stałym. Powietrze. Reprezentuje jedenastą fazę zodiaku, związaną z poszukiwaniem nowych możliwości. niesie nowe, niezwykłe idee i wnosi innowatorskie wizje, niezbędne przy rozwiązywaniu starych problemów. Władcą jest uran i retrogradujący saturn.

Tematów: 6
Odpowiedzi: 70
Dołączył/a: 2011-09-17
acrux_79 2014-06-11, 18:46:46

Pisałem już o tym Saturnie w jednym miejscu, pozwolę sobie coś wstawić:"O ile jednak Koziorożec, jako stary („czysty”) władca Saturna wyraża się jako wspinanie się na szczyt i pilnowanie (trwanie) na wysokości, o tyle Wodnik wyraża się jako „niewolnik swojej wolności” czy też „trwający przy niezależności”. Możliwe jest więc częste wpadanie w pułapkę znaczeniową, kiedy komuś się wydaje, że jest „niezależny”, „wolnomyślicielski” i jednocześnie „tolerancyjny”, gdy jednocześnie względem samego siebie i swoich idei jawi się jako ktoś wybitnie uparty, konserwatywny i zachowawczy. Być może to konsekwencja stałego znaku powietrznego w połączeniu z atrybutami Saturna daje trwałe i widoczne rezultaty, w których Wodniki okazują się być konstruktorami (Saturn!) nowego świata (Lincoln, Darwin, Edison, Mendelejew)? Cóż, przeciwnicy pozostawienia Saturna w strukturach Wodnika będą twierdzić, że Uran byłby w stanie zniszczyć Bastylię, a na jej miejscu postawić kilka ulepszonych budowli, bez wsparcia Saturna. Wypada życzyć powodzenia, bo z punktu widzenia public relations zawsze milej widziane będzie bycie uranikiem, niż saturnikiem. Tak jak lepsze jest pokolenie „Dzieci i kwiatów” niż posada Klucznika w „Panu Tadeuszu”. Zwłaszcza na gruncie astrologii, która w obecnych czasach chce się jawić jako dyscyplina wyzwolona (ach, ta „wolność”!)". 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.