Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Domy, aspekty, figury planetarne

Problem z domami, relokacja
Mikhael 2015-03-13, 18:11:28

Witam wszystkich. Jako, że ostatnią godzine pisałem posta który nie wszedł. Nie wiadomo czemu. Piszę w skrócie bo straciłem czasu wiele. Jak ascendentalna panna, suche fakty:

Urodzony w krakowie. Słońce w końcówce 11 domu.

Mars z Jowiszem końcówka 2 domu. Jowisz przed Marsem 2 stopnie.

Przeniesiony do Szczecina w wieku 2 lat Słońce w 12, Mars i Jowisz w 3.

Poczucie: Słońce w 12, Mars w 3. Jowisz raczej też.

 

                                                               Czemu słońce w 12 domu?

Szpital na odziale zamkniętym: zaliczony

Introwertyzm: zaliczony

Samotność: lubiana, choć w związku

Duchowość: od dziecka pociąg, synkretyczność, istota nad formą i dogmatami

 

                                                                  A dlaczego Mars w 3?

 

Zręczność rąk, łatwość w posługiwaniu się narzędziami, nauka dwuręczności i zainteresowanie bronią białą. Także sztuki walki od dziecka mnie kręcą i choć niewiele praktyki na treningach to wrodzona inteligencja motoryczna na wysokim poziomie, refleks i zaciętość, eksplozywność. Jeśli chodzi o tajemne rzeczy to także leżą w moich zainteresowaniach. Reiki jest, a także łatwość kierowania energią. Chociaż nie rozwijam zanadto. Teorie spisku na porządku dziennym. Syndrom detektywa. Kojarzy mi się na władce 8 domu w 3. Intuicja jako taka, bez wizji. Wyczuwanie cudzych emocji też trochę. Szamanizm i okultyzm ciągnie chociaż moralność chrześcijańska stoi na czele. Lubie o tym rozmawiać

 

                                                              Dlaczego Jowisz w 3?

 

Lubie rozmawiać o duchowości. Próbuj materialistów przekonywać do poznania ducha i wiary. Zapartym mówie o odkryciach fizyki kwantowej. Tak po krótce. Bez fanatyzmu. Wolna wola i wolna wiara. Nic na siłe.

 

I teraz właśnie dochodzę do sedna.

Jak to jest z tą relokacją. Żyje w szczecinie już prawie 31 lat i czuje się właśnie ten szczeciński. Jak wy się na to zapatrujecie? Czy wychowanie w tej energi wywarło na mnie stały efekt? Czy jeśli się przeprowadze to się zmnienię?

 

Te pytania mnie nurtują. I czuje się obsesyjnie zobowiązany do znalezienia odpowiedzi na te pytania. 

Pomożecie???

 

                                                                                                                                              Pozdrawiam

 

 

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 3
Dołączył/a: 2015-03-13
Odpowiedzi
starybosman 2015-03-13, 22:11:05

 Przyjmując podaną godzinę urodzenia  widać Alcyone ( 29,45 Byka) w koniunkcji z Księżycem, Spicę ( 23,35 ) i Arcturus (23,59) w aspekcie z Plutonem oraz Bungulę ( 29,15) w koniunkcji z Uranem. Natalne Słońce owszem, jest w 11 domu, ale tak blisko szczytu 12 domu ( 21,42), że w zasadzie można twierdzić, że jest w domu 12. Identycznie przedstawia się sprawa Jowisza ( 3,28) i Marsa( 5,41).   Dom 3 wypada w 8,44 Skorpiona, a więc w granicach 5  stopni, przy czym parametr ten zaleca się stosować elastycznie. Wolno zatem wywodzić, że obie planety są już w 3 domu. Rektyfikacja nie spowoduje zmian, a wyłącznie potwierdzi powyższy tok rozumowania. Ascendent zajmie 14,48 stopień, a MC 9,33. Z kolei 3 szczyt 3 domu wypadnie w 4,08 Skorpiona, a dom 12 zajmie 19,32 stopień. Natomiast  rektyfikacja ujawni pojawienie się gwiazdy Aldebaran ( 9,32) w Bliźniętach i Antares ( 9,31 ) ma IC. W obu przypadkach władcą ascendentu i władcą horoskopu będzie dalej Merkury.Taki ascendent powoduje, że masz zakodowaną nie tylko naukę, ale i jej doskonalenie, ale zważ, że niekiedy całą energię wkładasz w analizowanie zagadnień mniej lub mało ważnych, przy czym zmysł analityczny i krytycyzm nakazuje zgłębianie każdej materii. Najlepiej to robisz uciekając do swojego sekretnego świata ( Słońce i Merkury w 12 domu), odkrywając te tajemnice, a zarazem decyzje podejmując samotnie. Uran w 3 domu bardzo podkreśla takie indywidualistyczne nastawienie, zaś Jowisz wzmacnia zamiłowanie do nauki. Mars w kolei będzie dowodził, że każde stanowisko obce będzie, jeśli nie zwalczane, to stanie się przedmiotem polemiki. Nie ulegną przesunięciu planety, w tym ich układ w  półkulach i ćwiartkach. W konsekwencji pozostanie to bez wpływu na psychofizyczne energie ciał niebieskich. Z ułożenia planet wynika, że pozycje skrzydłowe zajmuje Księżyc oraz Neptun, będący nadto wyższą oktawą Księżyca, co też nie pozostaje bez wpływu na sposób postępowania. A swoją drogą warto zbadać, czy godzina urodzenia nie powinna zostać przesunięta do przodu o jakieś  3,45 do 4 minut. Taka sugestia nasuwa się po analizie ptolemejskiej wartości stopniowej horoskopu ( Tetrabiblos, str. 143/144).

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Mikhael 2015-03-13, 23:47:25

Bardzo dziękuje za bardzo precyzyjną odpowiedź. Z tym przesunięciem czasu nie orientuje się, tak jak i z gwiazdami stałymi. Nie siedzę w tym tak głęboko :) . Ale sprawdzę, poczytam. Jedna rzecz mnie intryguje. Te pozycje skrzydłowe Księżyca i Neptuna. Mógłbyś napisać co nieco? Byłbym rad. 

 

                                                                                                                                                                 Pozdrawiam

Tematów: 1
Odpowiedzi: 3
Dołączył/a: 2015-03-13
Jasmin 2015-03-14, 09:09:41

Witam,

 

relokacja zmienia uwarunkowania ale nie zmieni tego, kim jesteś. Polepszą się lub pogorszą warunki realizacji tego, co w horoskopie radix jest zapisane, np. Merkury jako analogia intelektu będzie miał cechy Panny, bez względu na to, w którym domu po relokacji "się odnajdzie". W tym sensie miejsce pobytu kształtuje świadomość. Akurat przy ASC w Pannie duże znaczenie ma uwarunkowanie, metoda realizacji, doświadczanie życia codziennego. Jest potrzeba sprawdzania, jak metoda, sposób i tzw. zręczne środki (Merkury) wpływają na to, czego doświadcza poszukujący. Przy Księżycu w Bliźniętach to jest również pożądanie serca a jak masz opozycję Księżyc -Uran to idzie to z nieświadomych pokładów psychiki. Nie zmieni tego żadna relokacja. Ale będziesz robił sobie introwertyczne doświadczenia, aby sprawdzić.

 

Taka dygresja osobista odnośnie relokacji, którą sprawdzam (no mam też przegięcie w tym kierunku:) w czasie podróży. Kiedyś byłam w kraju, gdzie Pluton w Pannie lokował mi się w V domu relokacyjnym. To dopiero było doświadczenie. Przez czas pobytu ja zmieniłam się bardzo i to w sposób graniczny we wszystkich możliwych analogiach Plutona - ale w granicach pozycji Plutona w VIII domu RX. Nawet doświadczenie na pograniczu śmierci było, tylko dotyczyło nie mnie ale innych osób (bo Pluton w rx idzie do Słońca w III domu). Czułam się tak, jakbym zmieniła wygląd zewnętrzny, włącznie z kolorem oczu, włosów i skóry. 

 

pozdrawiam:)

 

PS. Przy pisaniu posta dłużej niż 20 minut system wyrzuca - dla bezpieczeństwa, o czym jest wzmianka u góry, we wstępie do Forum (kolorem zielonym zapisana).

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
starybosman 2015-03-14, 10:38:49

Planety tak się ułożyły, że tworzą układ przypominający pociąg.  Księżyc w Bliźniętach oraz Neptun w Strzelcu są takimi właśnie planetami " skrzydłowymi " tej figury.  Ta pierwsza  przewodzi, jest  lokomotywą, motywacją działania. Zadaniem ostatniej jest obsługa tego składu.  Realizacja wyznaczonego celu następuje  w 6 domu, w okolicach 12 stopnia znaku Ryb.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Mikhael 2015-03-14, 18:36:01

Ogólnie to nie jestem wędrowcem ale już patrzałem jak to by było w innych krajach. Chyba Indie mi podpasowały.

Zresztą zawsze mnie ciągnęło do tej kultury.

 

A co do lokomotywy to u mnie Księżyc jest tą siłą napędową??

Tematów: 1
Odpowiedzi: 3
Dołączył/a: 2015-03-13
Jasmin 2015-03-14, 19:07:59

Przy relokacji astrokartograficznej na Indie masz Słońce w X domu, a w zależności od prowincji Indii  Merkury mógłby też przebywać w X domu. Poza tym koniunkcję Marsa z Jowiszem na ASC, Księżyc w VII a Wenus w IX domu. Saturn w XII i to jest najciekawsze chyba, bo Saturn byłby w radiksowym domu Merkurego. Jowisz władałby wszystkimi planetami według władztwa w domach.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Mikhael 2015-03-14, 19:45:54

Ale ta migracja to nie wypali. Polska, tu się uroziłem i chyba tu umre. Ale byłoby chyba bardziej beneficznie prawda?? A ten Saturn w XII zamiast merkurego co by spowodował??

 

A co do tej analizy ptolemejskiej to chyba te 4 minuty to niewiele zmieniają jedynie księżyc bliżej MC i Mercury bliżej Asc. Czy to wiele zmieni??

Tematów: 1
Odpowiedzi: 3
Dołączył/a: 2015-03-13
Jasmin 2015-03-15, 13:16:57

No pewnie, że korzystne:). Przy tej astrolokacji Słońce zyskuje na większym wzmocnieniu energii Lwa, który z natury swej powołany jest do "rozdawania światła". Merkury w X domu i jednoczesnej obecności relokacyjnej Saturna w XII daje recepcję przez dom (Saturn w domu XII a Merkury w X), co jest dodatkowym wzmocnieniem. Przede wszystkim Merkury może być sublimowany, przy silnej i dobrej woli Saturna i Słońca (w radix połączonych sekstylem). Sublimacja Merkurego dla Panny na ASC to szansa na dodanie elementu sacrum do profanum. Materia , hołubiona przez znaki ziemskie może uzyskać swą bardziej idealną, uświęconą postać. Sorry za patos ale nie da się tego inaczej określić. 

 

Przy emigracji mógłbyś z tą relokacją praktykować sztuki walki wschodniej, lub starać się o jakiś rodzaj inicjacji, prosić o nauki w jakimś aśramie - na ten przykład - czy wspólnocie kulturowo - religijnej. Na niższym poziomie dużo ciekawych rzeczy zwiedziłbyś i wiele się nauczył.

 

O Księżycu nie piszę, bo Starybosman może zechce się wypowiedziećUsmieszek

 

pozdrowienia i różne wyrazy~

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.