Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Domy, aspekty, figury planetarne

Koniunkcja
lupka 2015-04-13, 13:05:59

Czytałam o różnych działaniach koniunkcji. Np. zamiast współpracy energii dwóch planet osoba realizuje tylko jedną planetę podczas gdy druga zostaje wyparta. Np. przy koniunkcji Księżyca z Wenus kiedy to kobieta jest albo matką i zupełnie poświęca się dziecku zaniedbując swoją wenusjańską sferę życia; lub kobieta, która dba o estetykę ale nie potrafi trzymać na rękach dziecka. Mam Wenus w koniunkcji z Księżycem i odnośnie tematu macierzyństwa mam silne wyczulenie na  dyskryminację kobiet w ciąży. Macie jakieś obserwacje wypierania energii jednej planety przez drugą w przypadku koniunkcji?

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
Jasmin 2015-04-13, 14:32:11

Nie wiem , czy wszyscy to samo mają na myśli , kiedy mówią o wypartych energiach planet. Może to raczej jest kwestia siły planet połączonych koniunkcją, tzn. że silniejsza daje większą zauważalną emanację od tej słabszej . Jeżeli tak , to do rozważenia pozostaje, jaka to koniunkcja , jakich planet i w jakim domu- tak na wstępie. Jeżeli mamy koniunkcję np. Księżyc - Saturn w Wadze to wiadomo, że powietrzna "miękkość" Księżyca jest ograniczona np. tym, że kobieta będąc matką instytucjonalizuje swoje macierzyństwo, karierę opiera na tym albo uwalnia się od tej roli na rzecz "tacierzyństwa" ( w tym ostatnim wypadku Słońce musiałoby być np. w opozycji do Księżyca). Miękka lunarność jest twardo wykorzystywana politycznie i dziecko podrzuca się np. matce albo babce do wychowania, dorabiając jakąś ideologię do tego (przy jednocześnie słabym Merkurym). 

 

Z samej koniunkcji Księżyca z Wenus Twoje przewrażliwienie na temat kobiet w ciąży nie wynika. Sądzę, że jeszcze jakieś inne sygnifikacje dają taki efekt. Może Pluton? A w jakim znaku ta koniunkcja?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
starybosman 2015-04-13, 15:48:55

Przedmiotem rozważań jest koniunkcja Księżyca i Wenus.  Wydaje się, iż na początek wskazane jest porównanie " charakteru" obu planet. Księżyc informuje o uczuciach, emocjach, nastroju, nawykach, instynktach. Wenus cechuje bliskość, namiętności, luksus, samouwielbienie, harmonia, współpraca. Księżyc jest żeński, negatywny,  wilgotny, nocny, zimny, wodny. Wenus jest żeńska, pozytywna, ciepła, wilgotna, powietrzna, nocna. Księżyc włada Rakiem i jest wywyższony w Byku, wygnany w Koziorożcu, a upadły w Skorpionie. Wenus włada Bykiem i Wagą,  egzaltowana w Rybach, wygnana z Barana i Skorpiona, upadła w Pannie.

 

Tradycyjnie przyjmuje się, że Neptun to wyższa oktawa Wenus. Są jednak poglądy, iż nie Wenus, ale Księżyc jest niższą oktawą Neptuna, bowiem cechy tego ostatniego bardziej nawiązują do Księżyca. Pogląd ten opiera się za założeniu, iż Wenus pochodzi od Neptuna, jednak przez swoje cechy Neptun jest bliższy Księżycowi.

 

 Księżyc, który raduje się w domu 3, w znakach wodnych wskazuje na silną wrażliwość połączoną z emocjonalnością. W znakach ziemskich daje znamiona stabilności i kontroli emocji. W ognistych podkreśla impulsywność i nerwowość, zaś w powietrznych symbolizuje pewien intelektualny dystans do świata.

 

 Wodna Wenus ujawnia romantyzm, wrażliwość i czułość. Ziemska ma wpływ na praktyczne podejście do miłości i znamiona lojalności. Powietrzna sprawia, że w związkach uczuciowych istotną rolę odgrywa porozumienie intelektualne. Ognista Wenus to namiętności nastawione na przyjemności. Wskazać też wypada, że Wenus raduje się w domu 5.

 

 W tych układach duże znaczenie może mieć miejsce posadowienia natalnego ascendentu, a więc jego władcy, jak też ustalenie, która z planet jest władcą natalnego horoskopu.  Sygnalizowana przez Lupkę koniunkcja Księżyca i Wenus, co do zasady winna być oceniana pozytywnie, gdyż są nastawione wobec siebie przyjaźnie. 

 

Natura zdecydowała, że  w moim natalnym obie planety tworzą kwadraturę, żeby było ciekawiej, to jeszcze aplikacyjną, więc doświadczenie nie dostarczyło żadnych informacji w zakresie problematyki, która pojawiła się na Forum.  Ale z teoretycznego punktu widzenia, temat jawi się jako interesujący.

 

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
lupka 2015-04-13, 16:08:21

Jasmin zdaję sobie z tego sprawę, że to nie jeden element horoskopu. A że w tym temacie akurat się teraz zatrzymałam- to wiążę to m.in. z tranzytem Plutona do Księżyca ( Księżyc w Wadze). Ogólnie temat dyskryminacji ludzi z różnych powodów a więc ze względu na wiek (zarówno dzieci jak i osoby starsze), pochodzenie, wyznanie, narodowość, choroby, upośledzenia,  orientację seksualną itd. interesuje mnie i porusza.

 Staram się spojrzeć trochę inaczej na koniunkcję żeby sprawdzić wyczytaną gdzieś w sieci teorię - rezygnacji z jednego na rzecz drugiego. Osobiście rozumiem koniunkcję tak jak opisałaś. W przypadku koniunkcji Saturna z Księżycem temat Księżyca nie zanika tylko zostaje zinstytucjonalizowany np. w postaci pracy z dziećmi- więc jest dosyć mocno obecny.

 

Szukam przykładów, w których następowalby zanik jednego na rzecz drugiego. Jestem ciekawa czy osoby posiadające ową koniunkcję zauważyły takie działanie. Osobiście tematu zakładania rodziny jeszcze nie zamknęłam, moje podejście do dzieci nie jest negatywne, ale nie ma też szału, żebym się rwała do obcych dzieci i mogła je zeżreć bo są takie słodkie. No aż takiej pasji nie mam w tym kierunku.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
lupka 2015-04-13, 16:13:24

Teoretycznie z tego co Jasmin i Starybosman opisali wynikałoby, że np. koniunkcja Księżyca i Wenus w Raku mogłaby podporządkować całkowicie Wenus Księżycowi. Jest tu na forum może osoba z taką koniunkcją?

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Jasmin 2015-04-14, 10:13:12

Witam,

 

nawet jeżeli ktoś się odezwie , to i tak analiza takiej wyodrębnionej koniunkcji z reszty horoskopu będzie teoretyzowaniemUśmiech. No bo jakże inaczej?

Ja rozumiem, że masz potrzebę rozkminiania swojej koniunkcji, z uwagi na tr. Plutona. Jesteś przygotowana na to, aby przewalczyć tę koniunkcję ze wszystkich możliwych punktów widzenia. Ona ma bardzo słodkie i harmonijne konotacje a Ciebie to wyprowadza z równowagi, pytanie czy tylko z uwagi na tranzyty czy zawsze tak było. Nie znam Twojego horoskopu , to nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że w radix jest zapisane to wyparcie, podporządkowanie, jeżeli je odczuwasz bądź odczuwałaś. Może w znaku Wagi a może w innym znaku kardynalnym albo w domach wenusowych bądź księżycowych. Może, może, może...

Jeżeli nie ma niczego, co psuje atrakcyjność tej koniunkcji dla Ciebie samej, to męczący Pluton w Koziorożcu jest dla energii Wagi jeszcze jedną możliwością uzyskania harmonii. Może za dużo było tej poprawności, aż do mdłości i teraz musisz oczyścić się ze starych wzorców postępowania i/lub uczuć. 

Ja mogę Ci podać skalpel, bo akurat mam fazę na bycie instrumentariuszką. Pytanie czy chcesz ze znieczuleniem czy bez. 

 

Jak zbyt konkretnie, to przepraszam:) 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
starybosman 2015-04-14, 11:16:43

Księżyc w horoskopie wyraża się przez dawanie, ale i też odbieranie, zawsze żywo i aktywnie. Jednak to Światło nie kieruje emocjami, bo te są zależne od Wenus. Sam Księżyc jest uzależniony od otoczenia, prezentując swoje wrodzone impulsy. Im jest mocniejszy w horoskopie natalnym, tym staje się mniej samodzielny. W znakach przedstawia emocjonalne reakcje na bodźce. W Koziorożcu jest bardzo stabilny ( w znaczeniu - niezmienny), poprzez dopasowanie się do wpływów Saturna. W Skorpionie kojarzy się z kimś, kto sam nie zaatakuje, ale pozostaje w pełnej gotowości, by taki atak odeprzeć, wszak jest w domenie Marsa.  Przez położenie w domach pokazuje dziedziny, w których manifestuje swoje emocje. Niezależnie od powyższego, inaczej przejawi się w domach kątowych, następujących czy upadających. Wskazane jest też sprawdzenie, czy znajduje się w swoim świetle, w swojej ćwiartce, pod czyją jest termą i w jakiej troistości, gdyż będzie to miało istotny wpływ na sam Księżyc. Warto też spojrzeć, czy nasz Księżyc nie opisuje czasem matki, bo bywa i tak, że znak, w którym znajduje się Księżyc, jest znakiem Słońca rodzicielki, co podkreśla Donna Cuningham w  Przewodniku ku samoświadomości.

 

Wenus jest także wyposażona w "dar" odbioru wrażeń, czyni to jednak odmiennie. U niej charakterystyczny jest podział wg " granicy dychotomicznej" : moje - obce, lubię - nie lubię, co ma związek z poczuciem  " własnego piękna". Wenus nie dokonuje wartościowania, gdyż jest to domena zastrzeżona dla Jowisza.  Zewnętrznie Wenus jest bardzo plastyczna, podatna na wpływy, co pozostaje w związku z wpojonym dążeniem do harmonii. Stąd będzie szła na kompromis dotąd, dokąd nie zostanie naruszone to, co sama Wenus uznaje za najistotniejsze dla niej. Gdy taki moment nastąpi, wewnętrznie Wenus będzie przypominała litą skałę. Wszędzie tam, gdzie Wenus jest słaba ( Baran, Panna, Skorpion), jej natura zostaje " zniekształcona". Staje się mniej emocjonalna, a bardziej demonstracyjna. Przez położenie w domach przekaże swoje systemy wartości.  Uwagi w zakresie troistości, term i pozostałych elementów astrologii tradycyjnej, wskazanych przy Księżycu, odnoszą się także do Wenus.  Pamiętać też należy, że bez względu na znak i dom, Księżyc oraz Wenus mają swoje pozytywne i negatywne ekspresje ( D.Cunningham), ale ich ocena będzie inna dla właściciela, a diametralnie inna przez otoczenie.

 

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
lupka 2015-04-14, 19:17:30

Jasmin konkretnie to ujęłaś:). Mi jednak właśnie chodzi o teoretyzowanie. Jestem na etapie teorii, jakoś mi jej mało. Wypierania u siebie  nie umiem się dopatrzyć, jedynie to co wyżej napisałam. Więc poprosiłam użytkowników z  koniunkcją Księżyc-Wenus lub ewentualnie z inną o swoje własne doświadczenia- a nie zgłębianie mojego horoskopu, w którym to celu wkleiłabym swój radiks, ponieważ wiem, że trudno jest rzetelnie i konkretnie analizować coś z wyobraźni. Już to było dużo razy przerabiane na forum. Chodzi mi o to czy ktoś zna taki radykalny przykład osobiście, gdzie jedno zastępuje drugie, bo ja osobiście nie znam.

 

Dziękuję Starybosmanie za informacje. Autor tamtego wpisu na blogu pisał ogólnie o koniunkcji, niestety nie napisał nic o położeniu tych planet. Spróbuję się czegoś więcej dowiedzieć, bo w sumie od autora bloga powinnam zacząć.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.