Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Domy, aspekty, figury planetarne

Pieniądze w horoskopie
gringe 2015-04-30, 10:50:04

Witam, aktualnie analizuję horoskop mojej mamy pod kątem pieniędzy. Większość jej życia była pod górkę w sferze finansowej, a co za tym idzie odbijało się to na pozostałych płaszczyznach. Udało mi się ustalić godzinę urodzenia mamy i jakie było moje zdziwienie - mama ma urana w 2 domu (umiejętność przystosowywania się do zmiennych kolei finansowych, pomysłowość w dziedzinie finansów). Władca 2 domu - Słońce w 11 domu w trygonie z Jowiszem(niestety Jowisz w Koziorożcu a nie w Strzelcu)...czy to nie powinno zsyłać pomyślości finansowej? Oprócz tego słońce w opozycji z Neptunem - obawiam się, że to nieealne spojrzenie na finanse, możliwość pakowania się po prostu w długi.

Drugi dom w lwie -ognisty znak stały męski, sugeruje, że dana osoba nie pozostawia spraw własnemu biegowi tylko wykazuje sama inicjatywe. Gorzej, że z tego mamy działania zazwyczaj nic nie wychodzi, mimo największego zaangażowania.

Data urodzenia 20.04.1960 godz.9.55 Lublin

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
Odpowiedzi
lupka 2015-04-30, 12:36:10

Patrz też na aspekty do wierzchołków domów. W tym horoskopie widzimy np. trygon Merkurego, kwadraturę Słońca (władcy) do wierzchołka 2 domu, dodatkowo Neptun.

 

W praktyce wygląda to tak, że w momencie kiedy np. Jowisz tranzytuje koniunkcją szczyt 2 domu, kiedy mógłby potencjalnie zwiększyć posiadanie Twojej mamy albo otworzyć jakieś szersze perspektywy, tranzytujący Jowisz robi jednocześnie trygon z Merkurym ale i kwadraturę do Słońca i Neptuna i kwinkunks do Jowisza w horoskopie urodzeniowym. Podczas gdy trygon z Merkurym może mieć korzysty wpływ na sprawy merkurialno-zawodowe- tranzytowa kwadratura Jowisza do Słońca  może oznaczać  zbyt dużą wiarę we własne możliwości, lub zbyt duże nadzieje, a do Neptuna podatność na jakieś iluzje; natomiast kwinkunks tr. Jowisza do Jowisza zwiastuje potrzebę skorygowania otwierających się perspektyw itd.

 

Wracając jeszcze do Merkurego to tu też mam zastrzeżenie co do jego korzystnego działania dlatego, że jest władcą 12 domu. A to znaczy, że może być przyczyną kłopotów w życiu, np. jakieś niedopatrzenia finansowe, zaniedbania, niedotrzymywanie terminów, spóźnienia, gubienie rachunków, niedoczytanie tego co napisane małym druczkiem, albo plotki, które szkodzą osobie …tego typu sprawy.

 

Poza tym: Słońce w 11 domu jest trochę rozproszone, bo w tym domu jest na wygnaniu, Uran w znaku Lwa i w drugim domu też jest osłabiony (położenie, aspekty- jedyny harmonijny aspekt od Wenus, która w Baranie jest na wygnaniu i w kwadraturze do Saturna.)

Jowisz retro i w 6 domu, gdzie też jest osłabiony. Plusem jest niewątpliwie, to, że jest trygon do Słońca.

 

Znak Lwa na wierzchołku drugiego domu może też oznaczać, że mężczyźni mają duży wpływ na wartości tej kobiety i mogą się przyczyniać  do problemów jeśli aspekty na to wskazują. (np. podejście do spraw wartości odziedziczone po ojcu). W tym horoskopie w ogóle ważny jest bardzo Saturn, ma duży wpływ w horoskopie, też na finanse. Jest we władztwie ale Saturn to zawsze Saturn;), to w tym horoskopie partnerzy i współpracownicy. Z pozycji Księżyca widać, że Pani skłania się ku Saturnowi ale też Uranowi- a Uran  niesie chaos, wewnętrzna potrzeba wolności odsuwa ją od Saturna.

O Księżycu w pustym biegu mawia się, że osoby takie więcej od siebie troski muszą dawać niż otrzymają jej od innych. Ta zasadność potwierdza mi się na kilku horoskopach, ale bliżej nie znam wielu osób z takim Księżycem więc nie jestem tego za bardzo pewna. Wenus (władca Słońca) i Merkury są konfrontacyjnie nastawione (Baran), co też nie ułatwia dialogu z tym silnym Saturnem, a jednak Saturn ma dużo do powiedzenia.  Słońce w Byku skłania do dążenia do stabilności, ale Wenus tego nie ułatwia. Jowisz natomiast stabilizuje ale ten jowiszowy rozwój musi być wypracowany i przez kontakty z ludźmi doszlifowany.

Pozdrawiam

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
starybosman 2015-04-30, 14:11:28

Horoskop  pokazuje bogactwo na wiele sposobów. Trzeba spojrzeć na to, czy i jakie planety pokazują stosunek do pieniędzy, zdolności ich zarabiania i pomnażania. O zaradności powiedzą znaki ziemskie. Im więcej w nim planet, zwłaszcza indywidualnych ( Słońce, Księżyc, Merkury, Wenus, Mars ) , tym większa szansa na dorobienie się. To, że ktoś ma dużo planet w 2 domu nie oznacza wcale, że będzie milionerem, bo  natywnik może pokazywać tyle, że osoba ma koncentrację na pieniądzach, ze wskazaniem życia na kredyt, i ponad stan. Warto spojrzeć na ascendent i jego władcę oraz dom, w jakim został posadowiony. Merkury będzie wskazywał na zmysł do interesów. Jowisz może zwiastować obfitość, a Saturn  strach przed biedą. Dom 2 i jego władca symbolizują stan posiadania. No, i warto ocenić dom 8, bo tak jest majątek partnera.

 

W horoskopie Twojej matki zwróciłbym uwagę na położenie Słońca, które ma tyle godności, że jest w termie Wenus. W domu 2 nie ma planet ( Uran, Neptun i Pluton nie wchodzą w grę). Jowisz w Koziorożcu jest wygnany, w retro, w 6 domu i jedyną siłę ma z troistości Merkurego. Rozważ położenie Punktu Fortuny, znak, dom, aspekty oraz godności . I na zakończenie spójrz  także na Saturna, który, obok Słońca i Jowisza jest także władcą troistości. Nie od rzeczy będzie obliczyć Punkt Majątku i jego władcę. Wzór jest jeden: Asc + szczyt 2 domu - władca 2 domu, jednak nie można zapomnieć, że szczyt 2 domu ustala się w oparciu o system domów Alcabatiusa. Zważ, że Pkt Fortuny i Majątku zawiaduje ta sama planeta, wygnana, wszak jest w Baranie.   Stanowisko zaprezentowane przez Lupkę  uznaj za  cenne źródło  informacji.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
gringe 2015-04-30, 14:42:40

Dziękuję za ukierunkowanie mojego myślenia - jakby nie było jestem na poczatku drogi i na 1/3 rzeczy bym nie zwróciła uwagi. Mam teraz obszerny materiał do przeanalizowania.

Jeśli chodzi o pusty bieg księżyca to potwierdzam - mama nie miała łatwego życia z macochą i ojcem który był zapatrzony w drugą żonę. Sama zawsze musiała sobie radzić. Potem musiała zatroszczyć się o mnie i siostrę.

 

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.