Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Domy, aspekty, figury planetarne

Palec Boży
gringe 2015-07-22, 13:29:32

Lupka zwróciła ostatnio moją uwagę na Palec Boży w horoskopie mojego męża. Zaczęłam więc szukać informacji w tym kierunku. Całkiem przypadkiem, patrząc dziś na swój kosmogram doszłam do wniosku, że i u siebie widzę tą konstelację planet. Myślałam, że wiem o sobie już wszystko a tu na nowo zaczynam odkrywać mapę życia...

Jeszcze nie bardzo wiem jak ugryźć to połączenie Słońca, Plutona i Neptuna- z góry dziękuję za wszystkie wskazówki:)

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
Odpowiedzi
Jasmin 2015-07-22, 16:32:09

Witaj,

 

u Ciebie Palec Boży przechodzi w Bumerang i tak trzeba go interpretować. Palcem wskazane jest Słońce, ale przez Bumerang energia wraca do Urana i rozładowanie skumulowanej energii palca bożego nastąpi przez Urana właśnie.

Ale widzę, że masz eklipsę Księżyca z 28.09.b.r. na ASC. Dość istotnie będzie na Ciebie wpływać, więc warto jej się przyjrzeć. Jakby co, to pytaj.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
gringe 2015-07-22, 17:20:39

Bardzo dziękuję Ci Jasmin za ekspresową odpowiedź. Udało mi się dziś zdobyć Dynamikę aspektów- spróbuję najpierw coś wymyślić sama. 

Na pewno będę mieć pytania-jak to ja- z góry dziękuję wszystkim za pomoc:)

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
gringe 2015-07-22, 19:40:01

Jasmin- mam pytanie odnośnie eklipsy Księżyca- chodzi o zaćmienie Księżyca na moim ascendencie?Trochę poszperałam po necie i chciałam się spytać czy dobrze zrozumiałam. To zaćmienie wywoła w mojej postawie bunt, zacznę być samowolna, nie zgodzę się na kompromisy? Czy to zaćmienie może skłonić mnie do popadania w konflikty z otoczeniem z racji non konfornistycznej postawy? Do tego nakłada się tranzyt Saturn- Uran i uściśla się na początku października. Już poprzednim razem na pierwszym przejściu Saturna przez Urana popadłam w konflikt z teściem...czy czeka mnie powtórka o większym nasileniu?

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
gringe 2015-07-22, 20:48:29

Słońce w VIII domu - moją uwagę w pierwszej chwili przykuwają sprawy związane z seksem,dewiacjami śmiercią. Na dokładkę jak byłam młodsza to chciałam zostać seksuologiem :) Potem nastał okres zainteresowania markizem de Sade. Nie żebym wcielała w życie jego pomysły -  ciekawiła mnie jego epoka i poniekąd twórczość. A teraz moje zdziwienie, że jednak "ociupinę" mam z nim wspólnego;0 U mnie Neptun i fatamorgana,a u niego Uran i umysłowy geniusz.

Zastanawiam się nad figurą planetarną jaką jest bumerang. Niestety niewiele o tym znalazłam i w Dynamice aspektów wzmianki o tym brak(a przynajmniej w spisie treści):(

Nie wiem czy mogę to brać do siebie, Bil Tierney w swojej książce pisze, że kwinkunksy do Słońca powodują deflację ego jednak gdy Palec Boży zostanie rozbudzony osoba może doświadczyć dramatycznej zmiany charakteru. Jeśli to mnie też dotyczy jako poniekąd właścicielki tegoż układu to kiedy mogę spodziewać się takowej metamorfozy? Wiem, że każda przemiana wiąże się z bólem ale prowadzi ku Nowemu i Lepszemu.

Ja od zawsze walczę ze swoim skrępowaniem, niezręcznością, zaniżonym poczuciem własnej wartości (do tego dokłada się chyba też Mars w XII domu) i jeśli jest jescze szansa....To poproszę.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
lupka 2015-07-22, 21:51:57

Gringe to co działo się na domknięciu cyklu Saturna było np. związane z tym Palcem bożym.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
lupka 2015-07-22, 21:57:27

Saturn w Wadze w 1 domu-powiedziałabym - masz bardzo duże wymagania wobec siebie. Teoretycznie poczucie wartości to jest co? No są ludzie, którzy Cię ocenią pod kątem wartości dla nich- czy musisz to dodatkowo jeszcze sama robić ze sobą?- Nie! Masz Jowisza –transformatora w Skorpionie w 2 domu, więc zamień „poczucie wartości“ na świadomość swoich umiejętności, świadomość swojego bogactwa wewnętrznego itd. Usiądź sobie kiedyś i wylicz sobie wszystko co potrafisz (zamiast wyliczać czego nie potrafisz i zacznij doceniać te plusy, dlaczego dobrze jest, że w ogóle jesteś:) itd.

Marsa masz blisko asc, więc wcale nie jest taki słaby, ma on też półsekstyl z Jowiszem w Skorpionie, i sekstyl z Uranem, no i w ogóle Merkury w Bliźniętach to fajna sprawa:)

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
gringe 2015-07-23, 00:09:57

Dzięki Lupka za słowa otuchy:) Kiedyś skupiałam się na moim wyglądzie a raczej jaki on wg mnie jest niedoskonały. Po bardzo długim czasie zaakceptowałam swój wygląd a teraz kiedy syn niedługo skończy rok- wisi mi to. No ale zmieniły się priorytety. Wciąż jestem niezadowolona ze swoich umiejętności, zwłaszcza językowych. Siostra twierdzi, że angielski mam lepszy niż mi się wydaje. To teraz dla mnie ważne, zwłaszcza, że najbliższy czas wiążę z UK.

Ja w swoim horoskopie szału nie widzę. Merkury może w Bliźniętach ale w IX domu- a tu już niezbyt korzystne posadowienie. Dobrze, że chociaż powiązany aspektami z Księżycem i Saturnem- to nie mam problemów z myśleniem;)

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
starybosman 2015-07-23, 13:39:31

Z horoskopu wynika, że Słońce ( 8 dom ,Byk)  Pluton  (1 dom, Waga) i Neptun ( 3 dom, Strzelec) tworzą figurę zwaną palcem losu, gdzie Słońce jest planetą szczytową, a midpunkt Plutona z Neptunem wypada w 25,34 stopniu Skorpiona.  Werdykt o tej konstrukcji wyda sama zainteresowana przez empiryczne badania wydarzeń , jakie miały miejsce w chwili, gdy ów midpunkt aspektował bieżący  Jowisz ( grudzień 2004,), Mars ( grudzień 2006, listopada 2008, październik 2010, wrzesień 2012, wrzesień 2014) oraz Saturn ( listopad 2014). W przyszłości uwagę zwróci Mars  przechodzący przez ów midpunkt w lutym 2016 oraz Jowisz w październiku 2018.

 

W maju 2012 natalne Słońce aspektował tranzyt Jowisza uruchamiając figurę yod. Tutaj na uwagę zasługuje  bieżący Saturn w koniunkcji z natalnym Plutonem, a przypomnienie sobie wydarzeń z tego okresu pozwoli, w oparciu o fakty, ocenić energię figury palca losu. W maju 2024 tranzytowy Jowisz , w koniunkcji z bieżącą Wenus spotka się z natalnym Słońcem. Dwa miesiące później  tranzytowy Uran, wspomagany energią Marsa uruchomi znów Słońce na szczycie palca bożego, a ekspresja tego tranzytu będzie mogła się pokazać  w polu rażenia położonego w 25,34 znaku Skorpiona ( 2 dom). Tranzyt Saturna przez natalne Słońce ( maj 2030), zasilany energią Marsa pokaże kolejny przejaw działania konstrukcji palca losu.  Na aspekt Neptuna ( znów  wspieranego przez Marsa)  ze Słońcem trzeba będzie poczekać do lipca 2051.

 

Konstrukcji palca losu nie można oceniać w oderwaniu od przesłania jakie niesie sam horoskop natalny, jak i ustalenia znaczenia jakie ma  figura yod  usytuowana w tych a nie innych znakach oraz domach , oraz przy uwzględnieniu aspektów jakie odbierają poszczególne planety tworzące  palec losu.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
gringe 2015-07-23, 15:19:23

Bardzo dziękuję Ci Starybosmanie, że zaangażowałeś się w moje zapytanie:) W pierwszym odruchu kiedy znalazłam u siebie Palec Boży/Palec Losu pomyślałam, że cały swój natalny horoskop będę musiała przeanalizować na nowo. Teraz jednak wiem, że dodał on tylko dodatkowego rysu, śladu i najbardziej zaznacza się w momencie zachodzących tranzytów.

Cofnełam się do czasów z podanych wyżej dat. I tak grudzień 2004 to drugi rok studiów na nowo podjętej pedagogice. W sumie od grudnia 2004 a dokładnie 26.12.04 zaczęłam się naprawdę bawić i imprezować. Wspominam ten czas naprawdę miło. Chodziliśmy całą paczką do ulubionego klubu i skakalismy do rana:)

Nie wiem jak to powiązać z aspektem ówczesnego Jowisza. Czy moje horyzonty się poszerzyły?Wyznawane wartości uległy przewartościwaniu? Materialnie na pewno nic się nie zmieniło - pracowałam wtedy przy ankietach marketingowych i krążyłam po całym mieście. Grosz jakiś był.

Aspekty Marsa z  grudnia 2006 roku - chyba nic nowego nie wnoszą. W czerwcu 2006 roku dokonała się diametralna zmiana w moim życiu. Dziadek sprzedał mieszkanie w którym wszyscy mieszkaliśmy i zamieniliśmy je na dwa mniejsze. Grudzień 2006 nie kojarzy mi się z niczym szcególnym - no może w owym czasie "szwędaliśmy się" z moim przyszłym mężem między domem mojej mamy a domem jego rodziców. Mama była niezbyt zadowolona z tego faktu...

W październiku 2008 dostałam swoją pierwszą pełno etatową pracę przy biurku. W listopadzie chyba nic się nie działo - może trochę przepychanek w pracy w związku z podjęciem w firmie nowych działań(windykacja-VIII dom). Zostałam w to zaangażowana i od stycznia 2009 przeniesiona ze sprzedaży do windykacji.

Październik 2010 zupełnie nic mi nie mówi, ale widzę, że tranzyty do midipunktu, uruchamiały bardzo subtelnie pewne zdarzenia i mogę ich nie wiązać z końcowym efektem.

Rok 2014, 04 wrzesień i 23 listopad to miesiące narodzin mojego synka i wyjazdu mojego męża do UK.

Na pewno mogę powiedzieć, że rok 2012 był przełomowy dla mnie i od tamtej pory odczuwam brak spokoju. Czuję się wciągnięta w wir zdarzeń na które nie mam wpływu, a które stawiają mnie przed kolejnymi wyzwaniami, wymuszając na mnie totalną mobilizację.

Zaczęło się od fatalnego maja 2012. Dnia 8 maja wraz z siostrą znalazłyśmy naszą przybraną babkę martwą. Nie był to przyjemny obraz. Nie będę wdawać się w szczególy, dodam tylko, że dziadek dzień wcześniej wylądował w szpitalu i panował totalny galimatias. Miałyśmy zagwostkę z organizacją pogrzebu bo wszystkie potrzebne dokumenty poginęły. Na sam pogrzeb zdążyła dotrzeć nasza mama i już we trzy organizowałyśmy opiekę dla dziadka który wymagał nadzoru 24h. Cały rok 2012 począwszy od maja był do d...uszy. W lipcu 2012 odeszła moja sunia(bokserka) po 12 latach. Nic nie wskazywało żeby w jakiś sposób niedomagała. Jednego popołudnia w lecznicy przepisali jej tabletki na serce a na następny dzień psa już nie było... Odeszła na moich rękach.

Podobnie było z moją przybraną babką. W sobotę byłam z nią jeszcze w banku a w poniedziałek znalazłam jej ciało. Miała 64 lata.

Czytając Twoją ściągawkę Starybosmanie obawiam się, że mója figura Yod związana jest z odchodzeniem bliskich. Wiąże się to poniekąd ze spadkami i pozyskiwaniem wartości materialnych(po śmierci babki mieszkanie które defacto jest na mnie, zostało odremontowane i jest do chwili obecnej wynajmowane).

Zastanawia mnie tylko stwierdzenie Jasmin, że układ ten dodatkowo tworzy Bumerang i energia zostaje rozładowana przez Urana.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
gringe 2015-07-23, 15:37:58

Powinnam dodać, odnośnie śmierci mojej przybranej babki, że jej odejście było lepszym rozwiązaniem niż miałby zrobić to mój dziadek. Może głupio tak pisać ale taka prawda. Złapałyśmy w końcu kontrolę nad dziadkiem który od dłuższego czasu sam skazywał się na samozniszczenie. Sprawy po śmierci babki zaczęły same się jakby układać, odpowiedni ludzie znajdywać.  Z początku to tak nie wyglądało ale z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że weszłam w nowy etap życia. Lepszy etap.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
starybosman 2015-07-24, 12:15:34

Klasyczny bumerang to figura zbudowana na bazie palca losu, przy czym występuje jeszcze czwarta planeta, położona w opozycji do tej, która jest na szczycie . Na przykładzie Twojego palca bożego  układ bumeranga  winien wyglądać następująco : Słońce ( szczyt), Pluton i Neptun ( podstawa) w sekstylu do siebie, a jednocześnie między  Plutonem a Neptunem winien znajdować się Uran w aspekcie półsekstylu do Plutona z Neptunem.  Przyjmuje się, iż orby między wszystkimi planetami powinny być ścisłe. Słońce w znaku Byka nie tworzy opozycji z Uranem  w Strzelcu, gdyż sam Uran powinien być w znaku Skorpiona w 25 -27 stopniu.  

 

Opozycja powstaje wtedy, gdy znaki są po przeciwnych stronach, zatem opozycję utworzy  kardynalny Baran w żywiole ognia z kardynalną Wagą w żywiole powietrza oraz kardynalny Rak ( woda) z kardynalnym  Koziorożcem ( ziemia). Stały Byk ( ziemia) daje opozycję ze Skorpionem ( woda), jak i Lew ( ogień) z Wodnikiem ( powietrze). Zmienne Bliźnięta ( powietrze) są w opozycji do Strzelca ( ogień), natomiast Panna ( ziemia) jest w opozycji do Ryb ( woda). Z zestawienia wynika, że Byk ( jakość stała ) , gdzie masz położone Słońce ( 25,18)  nie tworzy opozycji ze Strzelcem ( jakość zmienna) , w którym znajduje się Uran ( 2,53). Na dodatek między wspomnianym Uranem a  Neptunem w Strzelcu ( 26,26) nie ma aspektu półsekstyla.

 

Zechciej porównać bumerang  małżonka , gdzie widać, iż między Uranem ( 25,31 Skorpion) a Saturnem ( 25,22 Panna)  zachodzi sekstyl bardzo ścisły, a zarazem między nimi znajduje się Pluton w Wadze ( 21,34) tworząc półsekstyl z orbą 4 stopni do  Urana i Saturnem, przy czym sam  Pluton jest w opozycji do Księżyca ( 24,25 Baran).

 

Twojemu uznaniu należy pozostawić ocenę, czy w horoskopie urodzeniowym masz figurę zwaną bumerangiem. Przecież nikt nie zabroni argumentować, że  Byk i Strzelec są położone po przeciwnych stronach, a sama opozycja może mieć charakter opozycji rozłącznej, a więc poza znakami.

 

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
gringe 2015-07-24, 13:39:41

Dziękuję Ci Starybosmanie za to szczegółowe wyjaśnienie:) Tak czy siak -Bumerang gdzieś jest. Jak nie u mnie to u męża. Poczytam, poszperam, przeanalizuje zdarzenia w jego życiu...coś się musi zadziać, skoro Uran będzię za kilka miesięcy aspektować jego urodzeniowy Księżyc będący jednocześnie wierzchołkiem Palca Bożego/Palca Losu.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
gringe 2015-07-24, 14:02:41

Zaczęłam się zastanawiać nad interpretacją tranzytu Jowisza z maja 2011 roku u mojego męża. To był już czas kiedy byliśmy razem więc wiem o wszystkich większych sprawach. Nie wiem czy nie jest to moja nadinterpretacja tego tranzytu Jowisza ale  pozwolę sobie podzielić się nią na forum - akurat okres przedślubny, zwłaszca wiosna (pobraliśmy się 06.08.2011) to był czas kiedy mojemu przyszłemu mężowi spadły mocno dochody (stanowisko w pracy to samo, "góra" zadycedowała by inaczej rozliczać premie....) i gdyby nie moje dodatkowe dochody (z zagranicy!Uran w IX domu męża) to byłoby z nami kiepsko, zwłaszcza z kartą kredytową przyszłego małżonka. Więc dochodzę do wniosku, że kiedy jakaś społeczna lub pokoleniowa planeta zaczyna tranzytować Księżyc mojego męża to będę w to jakoś zamieszana ja, zagranica i spłaty kredytów/spadki/wydatki z pogrzebami.

Czy może się mylę?I jest to tylko nadinterpretacja z mojej strony?

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.