Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Domy, aspekty, figury planetarne

Immum Coeli w Koziorożcu
gringe 2015-08-02, 19:53:47

Witam, zastanawiam się od dawna jak mogę interpretować znak koziorożca na moim i siostry Immum Coeli? Kiedyś na innym forum ktoś napisał, że to w jakim znaku mamy Immum Coeli określa kondycję przeznaczonego nam lokum. Mój mąż ma IC w Bliźnięta sprawdza się to w 100% - jest zameldowany u rodziców, mieszka na moim adresie, zarządza moim mieszkaniem które jest wynajmowane a od pewnego czasu mieszka za granicą. W ciągu 6 miesięcy zmienił mieszkanie trzy razy....Po prostu obywatel świata;)

Jeśli chodzi o moje IC to wydaje mi się, że pisane mi są stare mieszkania, domy, zawsze do remontu. Czy może ktoś ma inny pomysł?

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
Odpowiedzi
Jasmin 2015-08-03, 07:50:11

HejUsmieszek,

 

może zerknij tutaj na stronie Sollunari: zakładka DOMY/IC - wierzchołek domu IV

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
gringe 2015-08-03, 10:45:50

Cześć Jasmin- tak zaglądałam i zaglądam we wskazane miejsce bardzo często:) Szukam jednak informacji i wskazówek jak będzie wyglądać lokum które jest przeznaczone, jego charakter, wygląd. Np. znalazłam gdzieś, że IC w Skorpionie lubi ciemne, skryte, zasłonięte miejsca a Lew wiadomo- przepych i splendor. 

Chodzi mi o samą kondycję i wygląd mieszkania a nie nasze korzenie czy schyłek życia w rozumieniu życia rodzinnego.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
lupka 2015-08-03, 12:48:18

Koziorożec na IC- a więc ważna jest kondycja  Saturna i jego aspekty. Np. opozycja do Wenus i trygon do Merkurego, SaturnR na krótko przed stacją, Saturn wywyższony (+ aspekty do IC). Z opozycji do Wenus- (wartość (Byk), piękno (Waga)- można sobie wywnioskować, że trudno będzie pogodzić walory estetyczne domu, jego wartość, ale też np. wielkość działki z wymaganiami co do solidności, jakości. Mocny Saturn lubi mocne fundamenty, to są kosztowne sprawy. A Wenus w Baranie,ani nie jest cierpliwa, trudno jej czekać kiedy Saturn tego wymaga, chciałaby szybkie rozwiązania. Wenus w 7 domu związana z partnerem. Opozycja do Wenus może wskazywać, że dom był/będzie budowany z rozmachem (Saturn wywyższony) przy niedoborze finansów (Wenus).  Tutaj byłoby też interesującym rozpracować inne znaczenia Wenus niż wartości w zakresie budownictwa, podobnie z Merkurym(??- masz jakieś pomysły?).

 

Poza tym dom może np. pozostawać niewykończony ,podczas budowy może oszczędzano na tym i na owym, co osłabia jakość.Poza tym to może być budynek należący do rodziców- bo władca 4 domu w 1. Ten budynek nie jest w perfekcyjnym stanie, ale na pewno ma duży potencjał. Powinien być przestrzenny, może nie do końca tak wykonany jak na planie, trygon do Merkurego da mu pewnie jakiś sprytny podział pomieszczeń i inteligentne rozwiązania pomagające uzupełnić  braki Wenus;).  Poza tym Merkury w 9- jakieś powiązania z zagranicą. Bliźnięta wskazują też na dużą ilość zmian w związku z  domem, przeróbki może jakieś itd. Saturn wR to mogą być jakieś niedociągnięcia, opóźnienia.

 

Koziorożec odpowiada niskim terenom (wg. Konaszewskiej), Vehlow  przypisuje duże połacie łąk, tereny  w pobliżu rzek,  ale nie w sensie źródła (bo to byłby raczej Wodnik) tylko takie rozległe rzeki i teren nizinny/równinny. Saturn w Wadze, więc albo ten dom jest/będzie wysoki, albo na jakimś wzniesieniu może. (Ps to nie jest kompletna analiza, a nawet nie ćwiartka).

Pozdrawiam

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
gringe 2015-08-03, 20:51:14

Lupka, powiem tyle - to przerażające jak dokładny może być horoskop. Dom w którym do niedawna mieszkaliśmy jest prawnie zapisany na moją mamę (władca domu IV w I), faktycznie nieustannie poddawany jest różnym przeróbkom i poprawkom. Jest stary bo z 1926 roku i jest to współwłasność - pół domu z oddzielnym wejściem należy do niespokrewnionej sąsiadki. Remont jaki zafundowaliśmy mu w 2013 roku trochę przerósł nas finansowo - doszliśmy z mężem do wniosku, że jak coś robić to porządnie (mocny wywyższony Saturn). Przede wszystkim wymieniliśmy ogrzewanie oraz piwnicę. Wenus w VII domu to pieniądze moich teściów - remont robiliśmy z pieniędzy z konta męża.

Duża poważna inwestycja podjęta wspólnie z mężem(opozycja Wenus - Saturn).

Powiązany sekstylem Merkury z Wenus to remont przy współpracy ze zjednanymi sobie ludźmi. Część remontu robiła ta sama ekipa, co w mieszkaniu które wynajmujemy. Połowę remontu robił mąż mojej bliskiej koleżanki. W sumie pracowaliśmy z samymi serdecznymi ludźmi, a do tej pory mam namiar na super hydraulika:):):)

Oczywiście kilka miesięcy po remoncie dach nam przeciekł i trzeba znów go malować(Saturn w retro jako powracające remonty i poprawki?).

Zastanawialiśmy się kiedyś nad połączeniem poddasza z parterem schodami które by prowadziły z naszego mieszkania bo na razie można tam się dostać tylko od strony sąsiadki. Zastanawiam się czy ten Merkury powiązany z Wenus to nie moja sąsiadka która stale "upiększa" nas wspólny ogród.

Z zagranicą na razie żadnych związków nie ma - chyba, że dorobimy się i wrócimy by dokończyć remonty;)

 

Położenie domu zgadza się idealnie - jest na niewielkim wzniesieniu, a poniżej tereny zalewowe rzeki, otoczony łąkami.

 

Czy ostatecznie jest mi pisane tylko to miejsce? To chyba już długo nie pożyję....:(

 

Dziękuję raz jeszcze Lupka- dałaś mi super wskazówkę do dalszych interpretacji- popatrzę w ten sam sposób na horoskop męża i siostry.

Napisałaś, że to tylko niewielka część analizy - na co jeszcze mogłabym spojrzeć?

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
lupka 2015-08-04, 12:44:31

Mam na myśli ogólnie rzecz biorąc wyciągnięcie większej ilości bardziej szczegółowych informacji z sygnifikatorów, które trochę opisałamGłosny smiech. Poza tym dochodzą np. jeszcze dwady, ewentualne aspekty do IC, a i jeszcze możliwie aspekty np. Saturna do innych domów. Poza tym położenie naturalnego władcy 4 domu Księżyca i znaku Raka, no i można też na Marsa rzucić okiem jako, że ma wywyższenie w znaku Koziorożca.

Pozdrawiam

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
gringe 2015-08-10, 17:40:48

Dzięki Lupka za wszystkie wskazówki. Nie wiedziałam, że można patrzeć na planetę która jest w wywyższeniu w rozpatrywanym znaku (w tym przypadku znak Kosiorożca na IC).

Brakuje mi pewnego schematu jakim mogłabym się kierować podczas analizy horoskopu(uwarunkowane jest to chyba trygonem między Merkurym a Saturnem).

 

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.