Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Domy, aspekty, figury planetarne

prośba o pomoc - w V domu
prywatne 2010-08-06, 17:24:21

 

 

od 3 lat staramy się o dziecko, jestem po 6 in vitro, już nie mamy sił; ostatnia szansa we wrześniu - zostaną podane dwa zamrożone zarodki; co dalej?

 

Słońce w XII domu w wodniku w trygonie z marsem i  plutonem, sekstylu z Jowiszem i neptunem i kwadraturze  z węzłem północnym;

 

Księżyc w I domu  w Byku, w trygonie z Wenus, kwadraturze z Saturnem;

 

Merkury w XI domu w koziorożcu, w koniunkcji z Wanus, w opozycji do Saturna, kwadraturze z jowiszem i Chironem;

 

Wenus w XI domu w Koziorożcu, kwinkus do Marsa, kwadratura z Jowiszem,Plutonem i Chironem, w sekstylu z węzłem północnym i AC;

 

Mars w III w bliźniętach, w sekstylu z Jowiszem, opozycji do Neptuna, trygonie do Plutona, kwadraturze do AC i opozycji do MC, kwinkusie do węzła północnego;

 

Jowisz w I w baranie, w kwadraturze do saturna, trygonie do Neptuna i MC, opozycji do plutona, koniunkcji do Chiron;

 

Saturn w V w raku, w kwadraturze do Uranu i Chiron, półkwadratura do Neptuna,

 

Uran wna pograniczu VII i VIII domu w skorpionie, w trygonie z AC i półkwadraturze z MC;

 

Neptun w IX w strzelcu; sekstyl z Plutonem, w kwadraturze z AC;

 

Pluton w VII w wadze;

 

Węzeł północny w trygonie z AC;

Chiron w trygonie z MC.

 

Nie wiem czy dobrze podałam; jeżeli będzie taka potrzeba mogę przesłać diagram;

 

Może ktoś mi pomoże; bardzo proszę;

 

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2010-08-06
Odpowiedzi
Jasmin 2010-08-06, 18:57:47

Witaj,

 

czy mogę zamieścić Twój kosmogram posługując się danymi podanymi przy rejestracji? W ten sposób będzie łatwiej przyjrzeć się jego rysunkowi.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
prywatne 2010-08-06, 19:13:13

tak

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2010-08-06
Jasmin 2010-08-06, 19:37:40

Pytasz, czy ktoś pomoże, ale bardzo proszę zadaj pytanie.

Z tego, co napisałaś wynika, że masz problem z poczęciem dziecka. To bardzo trudna sytuacja, współczuję Ci, rozumiem Twoją determinację, ale co mamy ewentualnie ustalić za pomocą astrologii?

 

Zamieszczam radix tymczasem.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
prywatne 2010-08-06, 20:37:19

siedziałam nad swoim radixem, niewiele z niego rozumiem, tyle, że w V domu mam saturna co ma wpływ na płodność; chciałabym wiedzieć czy z mojego radixu można wyciągnąć wiecj informacji, czy mam szanse na urodzenie dziecka , i czy jest jakaś szansa że jeszcze w tym roku mi się uda zajść w ciążę.?

Tematów: 1
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2010-08-06
Jasmin 2010-08-07, 09:14:42

Powinnam zadać to pytanie: Czy występują przeszkody z poczęciem dziecka czy też problem z utrzymaniem ciąży? Czy byłaś już kiedyś w ciąży?

Trzeba to wiedzieć, aby badać odpowiednie domy horoskopowe.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
prywatne 2010-08-08, 16:48:36

Przeszkodą jest poczecię dziecka; ponieważ podchodziłam do in vitro, pomimo tego że zarodki były bardzo ładne, nie zagnieździły się w macicy; c

Tematów: 1
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2010-08-06
Jasmin 2010-08-09, 08:49:50

 

Słusznie wskazałaś, iż przeszkodą może być Saturn w V domu horoskopu natalnego. Ale jak pisaliśmy o tym w wątku o domu V , nie wyklucza to posiadania dzieci.

Analizując Saturna w twoim radix zwróciłabym uwagę na jego pozycję w Raku. To druga przeszkoda. Takie posadowienie Saturna tłumaczy się w astrologii jako sprzeciw wobec dzieci, strach przed zostaniem matką, trudności z macierzyństwem, odpowiedzialność za rodzinę, zamartwianie się w tej dziedzinie ale  też trudne własne dzieciństwo, surowe warunki lub niepełna rodzina, strata matki. Saturn jest posadowiony w dekanacie Ryb i dwadzie Bliźniąt. Tu trzeba szukać przeszkód głównych. Zanalizować  w związku z tym:

       -Znak Ryb i pozycję Neptuna, XII dom

  -Znak Bliźniąt i pozycję Merkurego, dom III i VI, znak Panny-tam też władcą jest Merkury

 

Neptun wraz z Jowiszem jest władcą horoskopu i Neptun ma ścisłą półtorakwadraturę z Saturnem. Neptun jest w opozycji z Marsem w III domu Bliźniąt. To następna przeszkoda. Moim zdaniem to ma związek z dzieciństwem, z sytuacją w domu rodzinnym (znak Raka również wypada w IV domu), z jakąś tajemnicą, z czymś czego nie wiesz (Słońce w XII domu Ryb) albo o sobie albo o kimś, kogo symbolizuje Mars w III domu, w dekanacie Wagi, w dwadzie Strzelca. Powinnaś to zbadać, a może wiesz, to napisz.

 

Ta niejasność może być brakiem wiedzy o sobie, co ma związek z pozycją ASC. Opozycja Mars-Neptun tworzy półkrzyż z ASC właśnie. Jesteś osobą ulegającą złudzeniom lub nieświadomą siebie, albo sama sprawiasz takie wrażenie, możesz też wprowadzać innych w błąd. Pozycja ASC w Rybach w dekanacie Raka i dwadzie Panny wskazuje, że to (owa niejasność) ma związek z tymi znakami. Musisz zbadać zatem te znaki, w jakich domach są położone i co z tego wynika.

 

Byłoby mi łatwiej, jeżeli odniesiesz się do moich uwag na tym etapie i napisz koniecznie, czy to zgadza się z Twoim ustaleniami w badaniu Twojego radix.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
prywatne 2010-08-09, 09:08:44

Bardzo dziękuję za informacje;

jest w tym wiele prawdy: bardzo pragnę dziecka, mam w sobie lęk czy podołam rodzicielstwu, zawsze nosiłam w sobie takie obawy; Jeżeli chodzi o moje dzieciństwo: do 8 r.ż wychowałam się u dziadków z dala od rodziców; ale jakoś tego braku zbytnio nie odczuwałam;

moje dziciństwo było bardzo surowe, często byłam bita - o drobiazgi: bo brata nie dopilnowałam, albo że się spóźniłam do domu...

 

Byłam parę razy u energoterapeuty: Pani stwierdziła, że ojciec mojego dziadka rzucił klątwę na nasz ród, na 6 pokoleń; powiedziano mi, że dotyczyła ona tego, że ja mam nie mieć dzieci; pozostałych informacji nie będę opisywać, gdyż nie zgadzały się z faktami; nie wiem ile w tym prawdy, może trafiłam akurat na osobę, która chciała zarobić; ale nie chcę tutaj nikogo osądzać; po prostu ciężko mi w to uwierzyć;

 

Zdiagnozowano u mnie 10 lat temu endometriozę, na którą miałam już 2 operacje; wiem że ona się przyczyniła do zrostów w moich jajowodach, moje jajniki są wygasające, to też jest przyczyna problemów z zajściem w ciążę;

 

Tyle wiem, nie wiem co jeszcze mogłoby pomóc.

 

serdecznie dziękuję

Tematów: 1
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2010-08-06
prywatne 2010-08-09, 09:11:17

zastanawiam się jeszcze nad jednym: do 7 r.ż mieszkałam z dziadkami za granicą, potem się przeprowadziałam do rodziców na południe Polski, a teraz mieszkam na północy Polski - przeprowadziłam się do obecnie - mężą.

Może takie przeprowadzki też mają jakiś wpływ///

Tematów: 1
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2010-08-06
Jasmin 2010-08-09, 09:38:37

Bardzo mi pomogłaś, trochę cierpliwości, muszę to przeanalizować.

 

W międzyczasie napisz, w jakiej miejscowości teraz mieszkasz.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2010-08-09, 11:31:25

Muszę mieć więcej czasu, ale bardzo wiele wyjasnia sie w Twoim horoskopie. Pod koniec dnia napiszę wiecej.

 

Teraz mogę potwierdzić , iż główną przeszkodą w zagnieżdżeniu się zarodka i szczęśliwemu poczęciu jest problem tkwiący w przeszłości rodziny. Brak gniazda-tak bym to określiła. Niemożność jego uwicia przez ciebie dla dziecka. To jest analogia macicy i jej endometrium. Jest w Tobie blokada, która wynika nie tylko z tego, co zrobili przodkowie (klątwa ma potwierdzenie w rysunku horoskopu) ale również ze sposobu traktowania Ciebie przez rodziców i dziadków. Nie masz poczucia psychicznego oparcia w rodzinie, odbierasz ją jako ciężar i przeszkodę. Nie masz więzi z korzeniami swojego rodu. Nie jesteś osadzona w gruncie- taka przenośnia i dlatego sama nie czujesz się bezpieczna i nie stanowisz gniazda dla dziecka.

 

Ja to widzę w rysunku horoskopu, nie oceniam Ciebie na podstawie faktów.

 

Musisz poznać historię swojej rodziny, swojego rodu albo z pomocą rodziców i rodzeństwa (tak byłoby najlepiej) albo sama. Zbadaj ją  na wszelkie możliwe sposoby; czy to genealogicznie czy za pomocą astrologii, badając horoskopy swoich przodków. Musisz ustalić, co cię z nimi wiąże. W ten sposób ugruntujesz się w rodzinie, nabierzesz pewności i staniesz się jednym z korzeni drzewa, którym jest Twoja rodzina. Wszelkie tajemnice możesz wyjaśnić. Obiecuje to Twoje Słońce w Wodniku w XII domu horoskopu w sekstylu z Jowiszem w Baranie - współwładcą Twojego horoskopu i w trygonie z Marsem. Mąż lub brat albo obaj pomogą w wyjaśnieniu historii rodu.

 

Podróże też mają związek z brakiem dziecka. Niedrożność jajników to podróże- ta sama energia. Podróże to ruch, zmiany, niepewność, brak korzeni. Kojarzą Ci się nieświadomie z dzieciństwem, kiedy cierpienie miało związek z podróżą rodziców i karami cielesnymi. Musisz postępować w celu ograniczenia podróży, które destabilizują Twoje poczucie bezpieczeństwa albo "odbyć" taką podróż w czasie cofając się w przeszłość rodziny.

 

Nowe miejsce zamieszkania musi odpowiadać pozycji Twojego Księżyca (cechy Byka) a także cechom IV domu w horoskopie. Twój dom z mężem musi mieć cechy znaków, które wypadają na IC i w IV domu, abyś czuła się w nim bezpieczna.

 

Przemyśl sobie to, co napisałam i napisz , co myślisz o tym a ja spróbuję wieczorem coś więcej dopisać.

pozdrawiam

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
prywatne 2010-08-09, 12:29:29

bardzo dużo w tym wszystkim prawdy; tyle jest tych wszystkich niejasności, że mnie to przeraża;

 

Już parę razy szkicowałam drzewo genealogiczne; ze strony taty jest wszystko jasne; natomiast ze strony mamy mam dużo niejasności; mama nigdy nie chciała bądź unikała rozmów na temat swojego ojca, a mojego dziadka.

Mojej babci ze strony mamy, nigdy nie poznałam, zdjęcia też nie widziałam, gdyż zmarła jak moja mama była małym dzieckiem;

natomiast dziadek /tata mojej mamy/ - nigdy go nie poznałam, zmarł jak ja miałam 12 lat.

Kiedyś dziadek /ze strony taty/ bardzo byłam z nim związana/ - powiedział mi, że mama zawsze wstydziła się swojego taty, bo miał korzenie cygańskie. Nigdy mamie nie mówiłam, że się tego dowiedziałam; ale potwierdzenia też nie mam, co do tych informacji. /Postaram się dowiedzieć kiedy się urodzili/.

 

czasem mam wrażenie, że moje życie jest jedną wielką tajemnicą, bardzo mnie to boli, że nie ma w naszym rodzie tak silnych więzów rodzinnych jak u niektórych;

Zawsze byłam bardzo zżyta z dziadkami /rodzicami taty/, bo mnie wychowali, tylko ich jako dziadków miałam.

 

Jeżeli hodzi o zbadanie horoskopów przodków, chyba jestem zbyt dużym laikiem w tych kwestiach; jedynie horoskop zodiakalny zawsze "studiowałam", ale w tym przypadku podejrzewam, że to jest za mało. Wiem, że mama jest zodiakalnym lwem, a tata panną; natomiast dziadek -był spod koziorożca, a babcia była rybą. Musiałabym chyba wykreślić radix moich rodziców, żeby sie czegoś więcej dowiedzieć.

 

Mieszkam teraz od ok. 5 lat w Rumi, koło Gdyni. pomimo tego, że bardzo sie z mężęm kochamy, nie potrafimy wypełnić naszą radością pustki, która nas przygniata; gdy w koło u sąsiadów słychać śmiech dziecka...

Tematów: 1
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2010-08-06
Jasmin 2010-08-09, 19:40:35

Merkury jest sygnifikatorem Twojej rodziny jako całości, gdyż IC wypada w Bliźniętach, a o rodzinie w ogólności mówi dom IV. W pozycji Merkurego tkwią wskazówki dla Ciebie przy poznawaniu historii rodziny.

Wpływy Wagi i znaku Panny w pozycji Merkurego (dwada i dekanat) potwierdzają, że domem dzieciństwa był dom dziadków od strony ojca (patrz na VII dom horoskopowy Twojego radix jako na czwarty od twojego IV), gdzie wypada znak Wagi i Panny. W VII domu, w Wadze masz posadowionego Plutona co potwierdza, że byłaś źle traktowana. Merkury w Koziorożcu to trudne dzieciństwo a w dodatku w opozycji do Saturna w Raku czyli bez matki. To dla dziecka ogromna trauma. Nie jest prawdą, że małe dzieci niczego nie rozumieją i nie pamiętają. Twoja psychika mogła ratować się przed cierpieniem poprzez amnezję i być może z tego powodu złe wspomnienia nie są pamiętane. Na to zresztą wskazuje ta sama opozycja Merkury-Saturn, jak również na zaburzenia w pamięci z dzieciństwa albo na jakąś blokadę mentalną. Są odpowiednie techniki, aby dokonać kontrolowanego regresu do tego czasu i namawiam Ciebie do tego. Trzeba zwrócić się do specjalisty w tej sprawie.

 

Opozycja Merkury-Saturn wskazuje, że to, co jest dla ciebie niewiadome jest przeszkodą w poczęciu. To brzmi nieprawdopodobnie dla zdroworozsądkowców, ale tak uczy doświadczenie astrologiczne. To powinno być wyjaśnione, inaczej będzie oddziaływało na dalsze pokolenia. Z naszymi przodkami wiążą nas nie tylko więzy krwi i genetyka, ale również wspólna historia, albo karma (ja niewiele wiem na ten temat). To co zrobili nasi przodkowie w pewnym sensie i na głębszym poziomie jest przekazywane następnym pokoleniom. Jest przekazywane również na poziomie komórkowym, modyfikując się w genach przekazywanych potomkom.

Dom XII w horoskopie kobiety wskazuje na wujów i ciotki. Masz tam Słońce w Wodniku, spróbuj poprosić tych członków rodziny o pomoc w ustalaniu historii rodzinnej, bo pozycja Twojego Słońca wskazuje, że możesz dużo na tym zyskać. Słońce to również analogia własnego ojca i męża. Na nich też możesz liczyć. Poproś ojca, aby opowiedział o okolicznościach ślubu z mamą.

Saturn w horoskopie to m.in. analogia dziadka, ponieważ u Ciebie znajduje się on w Raku to chodzi o ojca matki i z tego, co piszesz tajemnica dotycząca jego osoby może w jakiś sposób mieć związek z Twoimi problemami. Saturn w retrogradacji w V domu w Raku potwierdza, że babka zmarła w dzieciństwie mamy i to też może być wskazówka, że problemy Twojej matki zostały „przeniesione na Ciebie” lub że wróciły (retrogradacja) do Ciebie.

Trochę gadam jak wiedźma, ale tak to wynika z rysunku horoskopu i po analizie zgodnie z regułami astrologii klasycznej.

 

Twój Księżyc potwierdza to „przeniesienie”. Nie ma on zbyt wielu aspektów, jest jakby pozbawiony więzi z rodziną, wyobcowany, osierocony. Wiąże go tylko opozycja z Uranem w Skorpionie czyli np. choroba sieroca. Podobnie jak Ty, mama była również w dzieciństwie pozbawiona opieki matczynej. To was w jakiś szczególny sposób wiąże, prawda?

Księżyc w Byku i na wierzchołku II domu –domu Wenus wskazuje na predyspozycje do posiadania dzieci. Przeszkodą jest Uran w opozycji do Księżyca ale może to też wskazywać na uzdolnienia do astrologii, genealogii, badania tajemnic, itp.  (Uran w Skorpionie w VIII domu). Wskazuje także na rewolucyjne metody wspomagania poczęcia dziecka i to nie tylko in vitro, ale przy pomocy ezoterii, bioenergoterapeutyki  i wszelkich innowacyjnych, nietypowych metod leczenia bezpłodności.

 

Namawiam i zachęcam do nauki astrologii, do ustalenia dat urodzenia dziadków i pradziadków i badania ich horoskopów. W urzędzie stanu cywilnego właściwym dla miejsca urodzenia, właściwym dla miejsca ślubu, miejsca zgonu znajdują się akty urodzenia, małżeństw i zgonów za okres ostatnich 100 lat. Są jawne. Można uzyskać potrzebne informacje nawet telefonicznie.

 

Mam jeszcze pytanie o brata: czym się zajmuje i czy jest między Wami jakiś konflikt i jakiej natury? Jeżeli nie chcesz, nie odpowiadaj.

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
prywatne 2010-08-09, 21:08:34

Z bratem mam teraz bardzo dobre kontakty, jak byliśmy młodsi, były między nami kłótnie, jak to w rodzeństwie; jest ode mnie młodszy 6 lat, zawsze mu się wszystko udawało; ma żonę i wspaniałego synka; skończył studia; obecnie stracił pracę ze względu na redukcję etatów i oszczędności.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2010-08-06
prywatne 2010-08-10, 09:02:53

nawiązjując jeszcze do poprzednich postów: z pradzaidkami będzie ciężko - chodzi mi o ustalenie dat urodzin, dziadkowie nie żyją, a ich protomstwo nic nie wie;

Przypomniałam sobie jeszcze jeden szczegół, być może ważny w tej sprawie:

moja babcia ze strony taty,  miała "szósty" zmysł; widziała, co przyniesie los w fusach od kawy, z informacji które uzyskałam, wiem że wszystko się sprawdzało; wiem też że babcia ukrywała to w tajemnicy, tzn. nie wychylała się z tym, a "wróżyła" tylko najbliższym w rodzinie i okolicznym sąsiadom.

 

Jak coś sie dowiem odnośnie dziadków ze strony mamy, to napiszę.

 

Teraz będę próbowała rozszyfrować sugestie i rady, które od Pani otrzymałam i za które bardzo dziękuję, pomomo tego, że jest jeszcze dużo do wyjaśnienia, to  też wiele cennych informacji pozyskałam; mam nadzieję, że będzie milo pozytywny wpływ na moje życie.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2010-08-06
Jasmin 2010-08-10, 10:28:26

Pytałam o brata w związku z pozycją Marsa w Twoim horoskopie, który jest w opozycji do Neptuna a obie planety tworzą kwadratury z Twoim ASC-stąd moje pytanie  o Wasze relacje. Taki układ mógłby działać niekorzystnie ale jak widać nic takiego nie ma miejsca. Ten układ może też dawać specjalne uzdolnienia dla Ciebie -takie jakie miała Twoja babcia. Oczywiście najwięcej o tych uzdolnieniach mówi Twoje Słońce w XII domu neptunim w Wodniku, ASC w Rybach  i Księżyc z Uranem. Ale głównie o "szóstym" zmyśle w horoskopie decyduje silny Neptun. Twoja babcia z pewnością miała wyróżnionego w jakiś sposób Neptuna.

 

Silny Neptun w Twojej rodzinie chyba jest dziedziczny, nawet opowieść o przodku Cyganie ma uzasadnienie energii Neptuna. Cyganie to typowi Neptunicy, czyli ludzie w drodze, bez stałej siedziby, ciągle w ruchu, bez korzeni a przez to mający specjalne, szczególne uzdolnienia do jasnowidzenia, odczytywania snów, czytania z kart. Znak Ryb jest władany przez Neptuna i jego podkreślenie w horoskopie również daje zdolności tego rodzaju. Ludzie tacy są w szczególny sposób naznaczeni, wyróżnieni ale jednocześnie nie są przez zwykłych ludzi rozumiani, przez co cierpią na co dzień z powodu wąskich horyzontów zwykłych ludzi. Dlatego babcia ukrywała swoje zdolności, aby nie być źle osądzoną i "uziemioną" przez nich. Takie przymusowe sprowadzanie na ziemię było od zawsze stosowane w stosunku do Neptuników, w skrajnych wypadkach poprzez palenie na stosie.

 

Co do problemów z ustaleniem danych dziadków i pradziadków. Najłatwiej będzie  postarać się o akty zgonu dziadków. Do tego trzeba znać imona i nazwiska, miejsce zgonu (miejscowość) oraz rok zgonu. Te dane dziadków znają Twoi rodzice. Zwróć się do urzędu stanu cywilnego w miejscowości, w której zmarła babcia i dziadek, podając ich dane i rok zgonu. W akcie zgonu będą wymienieni rodzice dziadka i babci. Prawdopodobnie w tej samej miejscowości babcia z dziadkiem brali ślub. Jeżeli w innej, to po ustaleniu nazwy miejscowości i siedziby urzędu stanu cywilnego, będziesz mogła uzyskać akt małżeństwa, itd.

 

Spis Urzędów Stanu Cywilnego (wyszukiwarka)  z adresami i telefonami tutaj: http://www.usc.pl">www.usc.pl

 

pozdrawiam

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
prywatne 2010-08-10, 18:24:32

bardzo dziękuję za cenne informacje;

już zabrałam się do poszukiwań; z pewnoscią uda mi się pozyskać informacje dot. dziadków;pomoże mi w tym mój kuzyn i starsza siostra mamy.

...moje korzenie można powiedzieć są wymieszane, tata jest obcokrajowcem; zresztą jak wczoraj na spokojnie usiadłam i zaczęłam notować, to tak naprawdę moja cała rodzina jest jedną wielką "podróżą"; jedni dziadkowie za granicą - to Ci którzy mnie jakiś wychowali.

Z powyższych informacji też wynika, że są przesiedlenia rodzinne.

 

bardzo dziękuję, pozdrawiam

Tematów: 1
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2010-08-06
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.