Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Domy, aspekty, figury planetarne

Koniunkcje Słońce/Merkury/Mars
misscapricorn 2016-01-04, 14:10:22

Witam :) Moje pytanie dotyczy trudnych (bo chyba tak mogę o nich mówić) ścisłych aspektów koniunkcji Słońce/Merkury/Mars w Wadze w domu VIII u pewnego mężczyzny, z którym prowadzę znajomość. Jest to człowiek "ciężki" w rozmowie, zawsze jego musi byc na wierzchu, sam z siebie stwierdził, że "ma być tak jak on powie" i to niestety wcale nie było powiedziane w żartach ;) Podejrzewam, że w dużej mierze przyczyna jego trudnego charakteru leży właśnie w tych aspektach. Ma dodatkowo ścisłą kwadraturę Słońca i Urana, co pewnie też nie pomaga.

Jak odbieracie takie aspekty? Może ktoś znajacy się lepiej na astrologii pokusiłby się o szerszy ich opis? Jak postępować z osobą o takich aspektach? Czy udany związek z nią jest możliwy?

Tematów: 6
Odpowiedzi: 6
Dołączył/a: 2015-11-19
Odpowiedzi
acrux_79 2016-01-04, 16:44:26

Sam posiadam ten aspekt, również ten aspekt posiadała pewna dyrektorka liceum (znałem jej datę ur., bez godz.) i ... także Światosław Nowicki dysponuje tą koniunkcją. Osobiście nie czuję się ciężki w rozmowie, zdarza mi się, że często przyznaję się do błędu, albo nawet daję przestrzeń osobom, by mnie np pokrytykowały, czy coś tam wspólnie odkrywały. Dyrektorka z definicji zachowywała się władczo, jak to dyrektorka, ale miała mnóstwo bardzo oryginalnych i zupełnie niekonwencjonalnych zagrań. Natomiast Światosław... jest jednym z najbardziej wyluzowanych i najmniej apodyktycznych rozmówców, jakich znam. Nie sądzę zatem, że twierdzenie "moja racja jest mojsza niż twojsza" jest chatakterystyczna dla tej oto trójcy. Za ciężkość przekonań odpowiedzialne są prędzej Saturn, czasami Mars (ale na tle emocjonalnym, trochę na zasadzie protestu, lub lęku przed zranieniem). Uran owszem, ale on jak już się uprze, to nie z powodu chęci odniesienia zwycięstwa w dyskusji, tylko z racji uporu polegającemu na obronie odrębnego stanowiska, wyróżniającego się wobec większości najczęściej (stąd tyle tych rewolucjonistów - musieli być silni i stawać okoniem wobec wiekszości). 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2016-01-04, 16:48:47

W ogóle formułowanie osoby upartej w dyskusji jest ciężkie, ponieważ ktoś uparty dla jednej osoby, z perspektywy kogoś innego może się zdawać osobą zdroworozsądkową.

 

Ale w tym akurat horoskopie, zwróćmy uwagę (nomen omen) na Wagę. Waga to miejsce wygnania Marsa i upadku Słońca. Mars to walka / agresja w skrócie, Słońce to wola / ego. Dom ósmy to manifestacje często na poziomach emocjonalnych. Jeśli więc chodzi o odpowiedź na pytanie "czy udany związek z nią jest możliwy", to należałoby udzielić takiej odpowiedzi: tak, jeśli ustali się z nią przed powstaniem związku, że chce się mieć dużo przestrzeni dla siebie. Sama powinna się tego dystansu zresztą nauczyć, skoro już ta kwadratura Urana taka silna.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
genny19 2016-01-04, 18:22:13

Witam, acrux_79 . Podałeś  dwa przykłady horoskopów do których jest dostęp. U Floriana Nowickiego Mars znajduje się w ostatnim stopniu Koziorożca oraz w domu IX a Słońce z Merkurym w domu X.

W twoim horoskopie koniunkcja Mars i Słońce znajduje się w domu III a Merkury w IV.

Krystyna Konaszewska pisze o aspekcie koniunkcji Merkury-Mars- agresywność słowna.niustępliwość,zwalczanie poglądów.  Taką koniunkcję ma J.Kaczyński.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
ewa007 2016-01-04, 19:15:31

Wielu "polityków" z Unii Europejskiej powinno mieć zatem taką koniunkcję:) - a dokładniej wszyscy ci, którzy agresywnie wypowiadaja się o naszym kraju i zwalczają poglądy (polskiego rządu).

Ale ta koniunkcja chyba w rzeczywistości nie jest taka jednoznaczna, moja młodsza córka ma Marsa w koniunkcji do Słońca i do Merkurego, w 11 domu, a zdecydowanie z agresją nie ma ona nic wspólnego. Ma swoje zdanie, ale szanuje też poglądy innych.

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
genny19 2016-01-04, 20:00:11

Obecnie ,  ale i w ostatnich dniach grudnia mieliśmy kwadraturę Marsa do Merkurego. Widać to było także w Sejmie.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
acrux_79 2016-01-04, 20:26:18

Być może z tego tytułu powstaje ciekawy wniosek końcowy, że Słońce wstawione w aspekt z tymi planetami powoduje ich pewne rozpuszczenie, lub osłabienie. Tutaj spełniłby się częściowo postulat wspomnianego spalenia przez Słońce. W istocie, z moich obserwacji wynikałoby, że "sama koniunkcja" (a często po prostu aspekt) Merkury - Mars, pozbawiona silnej obecności Słońca, daje większą moc rażenia. Słońce jakby trochę utrącało tej energii. Kaczyński jest przykładem jaskrawym, ale mamy też np http://www.astrolog.org.pl/baza-horoskopow/Lis_Tomasz">Tomasza Lisa. Przez znaki ta koniunkcja, przyznaję, ale Merkury wzmacnia marsowość Marsa, bo jest na początkach znaku Barana.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
lupka 2016-01-05, 00:25:12

 

 

Hej,

dodam jeszcze, że w ocenie drugiej osoby bardzo duże znaczenie ma synastria jaką tworzy się z drugim człowiekiem. Myślę też, że położenie tego układu w 8 domu ma bardzo duże znaczenie. Ja np. odbieram  ludzi z obsadą 8 domu często jako ciężkich w kontakcie. Np. Mars w tym domu, Słońce albo Księżyc- no powiem Ci, że to się czuje. Moja bardzo dobra koleżanka ma Księżyc w Pannie w 8 domu- jej 8 dom wypada na mój 11- a więc dom przyjaciół- i w kontakcie z nią mam częściej uczucie, że muszę przypominać o granicach, bo czasami brakuje jej przyzwoitego dystansu, takiego respektu jaki pielęgnuje się zwykle wobec drugiego człowieka by nie posuwac się za daleko w doborze tematów rozmowy czy działaniach. Koleżanka jest np. mistrzynią od zarządzania moimi potrzebami- jeśli czegoś ode mnie chce. A więc jak się ociągam to zaraz słyszę dogłębną analizę jakie korzyści odniosę bo przecież to i to mi się przyda a tamto lubię- jak to dobrze mieć takiego doradcę co Ci powie, co lubisz jakbyś był ostatnim człowiekiem na świecie, który mógłby wiedzieć najlepiej;)- bo czasami tak to brzmi. Czyli to jest zarządzanie moimi wartościami, ona mi sugeruje co mi ma służyć;). Jak jej powiem o co chodzi to się wycofuje i rozumie swoje zachowanie ale za jakiś czas znowu się to powtarza. Ale jak się to rozumie, jest świadomym to  to nie niszczy relacji. Inny osobnik, Lew, ze stellium w Lwie, które wypada w moim 10 domu, a u niego w 8- jest relacja zabawowa, przyjemna ale od czasu do czasu zajeżdża czymś co trudno wytłumaczyć, jest w powietrzu jakieś napięcie i czasami jego  żarty zostawiają u mnie dziwny posmak, tak, że je długo pamiętam, mimo, że były bardzo zabawne.

 

Ludzie z zawalonym 8 domem mają problem z otwarciem się na świat, z wolnością duchową, to są ludzie, którzy widzą/ tworzą jakieś zależności, o których by się w życiu nie pomyślało, że takie mogą istnieć. Dlatego komunikacja z takim człowiekiem może być bardzo ciężka. Np. typowy dla tych osób jest brak umiejętności lub trudność w zadawaniu otwartych pytań- zauważ, że w kontakcie z taką osobą masz często w pytaniu zawartą gotową odpowiedź- a więc tzw. sugestie. Nie będę się już rozpisywać jakie toksyny w kontakcie z dziećmi może to zrodzić bo mi się zwyczajnie nie chce; ale to jest jedna z przyczyn dziedziczenia, również karmy po przeszłych pokoleniach.

Więc jak w synastrii jego 8 dom wraz z jego obsadą napięciowo (albo nawet i harmonijnie!) zahaczają o znaczące punkty Twojego horoskopu to wtedy czujesz jego 8 dom. 8 dom jest domem maleficznym, to dom marsowy, plutoniczny- więc tutaj pytanie jak ustosunkowałaś się do tych energii? Fascynują czy nie za bardzo?  Niektórzy te klimaty uwielbiają.

 

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Jasmin 2016-01-05, 08:50:54

Hej, no to ja mam zawalony VIII dom Usmieszek

 

Opisana przez autorkę wątku, relacja planet w VIII domu z kwadraturą Słońca do Urana wskazuje , że całość działa w bardzo skrajny i mocny sposób. Jak odniesiemy ten aspekt kwadratury do aktualnych pozycji Urana i Plutona, to już jest grubo i przesadnie co do środków rażenia w kontaktach. Potęguje tę energię jeszcze fakt, że kwadratura występuje w znakach kardynalnych czyli po trzykroć mamy wzmocnienie energii marsowej, plutonicznej.

 

VIII dom jako drugi derywacyjnie to też korzyść z VII domu. Nie wiemy, co jest posadowione w VII domu, tylko należy się domyślać, iż wypada tam znak Strzelca. Gdyby posadowiona tam była Wenus, sytuacja byłaby odmienna od opisywanej, gdyż taka silna Wenus z pewnością stanowi dla relacji i kontaktu ułatwienie. Nawet najbardziej niefortunna kwadratura do stelli może być w ten sposób złagodzona. Jeżeli owa "ciężkość w rozmowie" jest tak dojmująca, Wenus musi być skaleczona albo władca VII domu. 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2016-01-05, 11:00:55

Jasmin,  tu Wenus jest skaleczona, bo w Skorpionie i koniunkcji z Plutonem i bardzo "widoczna", bo w X domu.

 

Ten horoskop można zobaczyć w wątku z 19 listopada 2015

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2016-01-05, 11:06:52

Czyli VII dom nie w Strzelcu tylko w Pannie? No nie, teraz widzę, że DSC w Bliźniętach. 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
starybosman 2016-01-05, 12:15:29

Jak się wydaje przyjęto a priori, iż pytanie ma związek z położeniem trzech planet w znaku Wagi i w domu 8. Kwestia posadowienia ascendentu nie wzbudziła zainteresowania .  Uznano, że wszystkie elementy składowe ( dzień, miesiąc, miejscowość, godzina ) radixu są ze wszech miar prawidłowe. Mam poważne wątpliwości w tym zakresie. Skoro Słońce ma być w 1,25 znaku Wagi, to  ascendent powinien zajmować pozycje między 26 - 27 stopniem Strzelca.  A to powoduje, że Słońce, Mars i Merkury znajdują się w 9 domu, a nie w 8 , jak przekonuje załączony radix. Ponadto Merkury w tej dacie i o tej godzinie był w retrogradacji, co umknęło uwadze. To, że Mars i Wenus są w recepcji, także nie stało się przedmiotem analizy. Nie mając dostępu do faktycznych danych osoby, nie zabiorę głosu w dyskusji, Natomiast osobiście uważam, że do celu najszybciej dochodzi się prostą drogą, szczególnie gdy aktualnie na niebie widać kwadratury Merkurego z Marsem, Wenus z Neptunem, Urana z Plutonem oraz Słońca z Uranem.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
misscapricorn 2016-04-07, 18:21:16

Odświezam temat, ale teraz moje pytanie dotyczy tylko jednej koniunkcji: Merkury-Mars :) Jak myślicie, jak ona się przejawia w czyims charakterze? Czy osoba posiadające tę koniunkcję ma tendencję do bycia bezczelną, nietaktowną, gruboskórną?

Moje obserwacje są następujące: pan, którego dotyczył ten temat, wykazywał zero wrazliwości i empatii w rozmowie, uwielbiał walić tekstami na oślep, bez zastanowienia, czy wypada i czy kogoś nie urazi. Mniejsza juz o niego - ostatnio w pracy poznałam faceta, który ma niesamowicie podobny styl wypowiedzi do tego poprzedniego znajomego: uwielbia ostro innym dogadywac, raczej nieprzyjemny w rozmowie, taki zaczepny i "ciężki" typ, niemiły, potrafi wytknąć i wysmiać każdą głupotę. Przypominał mi tamtego, którego kiedyś znałam, więc sprawdziłam jego horoskop (godziny nie znam, ale w przypadku aspektów wystarczył mi dzień) i okazuje się, że tutaj ta sama koniunkcja Merkury-Mars :) Co ciekawe, u nich obu w Wadze ta koniunkcja!

Jakie są Wasze spostrzeżenia na temat tego aspektu? C o nim myslicie?

Tematów: 6
Odpowiedzi: 6
Dołączył/a: 2015-11-19
ewa007 2016-04-08, 12:42:40

Jesli obie planety są silne to wyobrażam sobie, że koniunkcja nie musi być aż tak niekorzystna - człowiek może być po prostu szczery i bezposredni, wali prosto z mostu, co mysli, nie przejmując się reakcją otoczenia. Ciety jezyk, ostrość w wydawaniu sądów, nawet krytykanctwo czasem są lepsze, niż zakłamanie i owijanie w bawełne. Oczywiscie zależy, co kto lubi:)

Przy słabo posadowionym Marsie i Merkurym na pewno możemy miec do czynienia z zakłamaniem, cynizmem, ciagłym ironizowaniem, kłótliwością, wybuchowoscia i wtedy może być już mało fajnie.

Pozdrawiam:)

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.