Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Domy, aspekty, figury planetarne

Koniunkcja Wenus z Plutonem w Koziorożcu
Jasmin 2016-02-05, 13:51:28

 

Aspekty Wenus z Plutonem są bardzo wdzięczne do opisania a ich interpretacja przynosi wiele korzyści:). Można się wiele nauczyć. Ja mam jakąś wypracowaną metodę i zestaw analogii dotyczących koniunkcji Wenus z Plutonem ale chętnie zapoznam się z innymi, najlepiej ze strony osób, które "posiadają" taki zestaw energetyczny w swoim radix.

 

Emanacją tej koniunkcji w horoskopach kobiet jest np. uroda wywierająca wpływ na otoczenie, budząca silne emocje. I to obowiązkowo, z racji posadowienia w Koziorożcu. Kobiety z taką koniunkcją często z racji sprawowanej funkcji, posady lub z urzędu muszą dbać o swój ładny, korzystny wizerunek. Muszą go też cyklicznie zmieniać albo odwrotnie : na siłę trwać przy jedynie słusznym przedstawianiu się w konkretnym kontekście, niejako "po linii partyjnej". Według określonych norm i zwyczajów kreują obraz siebie w społeczeństwie, na jego użytek i w jakimś określonym celu. Postawa taka nie jest wygodna i uwiera, stąd też pojawia się niedogodność surowego traktowania swojej atrakcyjności. No i konieczność odreagowania przez plutoniczną przemianę z porannej szarej myszki w uwodzicielską piękność po godzinach. Ze służbistą przyjemnością.

 

Zapraszam do rozmowyUsmieszek

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
genny19 2016-02-05, 18:48:03

Jaśmin,zastanawiam się czy się nie pomyliłaś opisując koniunkcję Wenus Pluton w Koziorozcu(cyt "Emanacja tej koniunkcji w horoskopach kobiet jest uroda wywierająca duży wpływ na otoczenie,budząca silne emocje. I to obowiązkowo z racji posadowienia w Koziorożcu"

Pluton jest w Koziorożcu od 2007 roku, Dziewczynki z taką koniunkcją mają po 9 lat . Czy już wzbudzją takie emocje?

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
gringe 2016-02-06, 00:33:38

Mam tylko jedno małe, pewnie trywialne pytanie - czy osoby z każdym aspektem Wenus-Pluton(w tym kwadratura) mają magnetyczny czar? Czy to działa jak bardziej "zaawansowana" wersja połączeń między Wenus a Marsem?

Z góry przepraszam za niski poziom wiedzy - ale kto pyta nie błądzi:)

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
Jasmin 2016-02-06, 10:02:40

Witam.

 

Genny, nie pomyliłam się ale może zostałam źle zrozumiana.  W tranzytach też taki aspekt ma miejsce, więc to naturalnie obróciło się w pomysł wątku.

 

Pisałam o koniunkcji w radix a nie w tranzytach. Ponadto Wenus, jak i inne planety zapisane w h. urodzeniowym, działają od urodzenia, a więc w wieku 9 lat także, z tą różnicą, że inaczej  tytułowy aspekt przejawia się, np. w wieku 9 lat a inaczej w wieku, np. 50 lat. W wieku 9 lat na temat urody więcej powie pozycja Księżyca, jako silniejsza dla dziecka. Dziewięciolatka z tyt. koniunkcją w radix może być po prostu niegrzeczna i z uporem epatować otoczenie swoim zachowaniem. Władczo będzie wpływać na swoje otoczenie i tak będzie osiągać swoje koziorożcowe cele. Jak trzeba, będzie miła i grzeczna na pokaz. Będzie wydawać się rodzicom bardziej dojrzała. W wieku 9 lat uroda Wenus nie jest dojrzała, więc nie będzie tak widoczna. 

 

Gringe, sprecyzuj pytanie, bo jest wielowątkowe i nie wiem, o co dokładnie pytasz. Tytułową koniunkcją włada Saturn.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
gringe 2016-02-06, 12:23:42

Temat Twojego wątku Jasmin przpomniał mi horoskop mojej pierwszej miłości. Mój obiekt westchnień posiada w horoskopie natalnym kwadraturę Wenus-Pluton, zastanawiam się czy to może mieć wpływ na to, że wywiera magnetyczny wpływ na kobiety  - choć urodą zbytnio nie grzeszy...

Czytałam, że za powodzenie u płci przeciwnej odpowiada połaczenie Wenus-Mars, u obu płci. Czy Pluton w złączeniu z Wenus działa na podobnej zasadzie, tylko, że głebiej?

Mam nadzieję, że udało mi się poprawnie wyartykułować myśli:)

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
starybosman 2016-02-06, 21:02:35

Z wyjaśnień wynika, że zakres tematu obejmuje sytuację, w której Pluton i Wenus natalnie znajdują się w znaku Koziorożca. Takie wydarzenie miało miejsce 26.01.2008, o godz. 3,37,10,czyli w chwili ingresu Plutona do tego ziemskiego znaku. Wenus zajmowała wtedy 2,10 stopień, a Jowisz ( 8,38) też wchodził  w skład stellum.  Dodać wypada, że w dacie zdarzenia Słońce zajmowało 5,30 stopień Wodnika, znaku wielce niezależnego.  Wszystkie zatem planety są pod władzą tej samej planety, mianowicie Saturna. Pluton, uznawany za władcę Skorpiona, w znaku Koziorożca nie jest słaby, a to z powodu koneksji z Marsem, który w Koziorożcu jest egzaltowany. Pluton, o czym było na Forum ( Analogie Plutona 25-29/10/2008 ) to z jednej strony manipulacja, by zrobić karierę ( cena najczęściej nie ma znaczenia), a drugiej odrodzenie, celem odzyskania utraconego autorytetu. Pluton to nadludzkie moce, ale i bogactwa, w szerokim tego słowa znaczeniu, a na dodatek - wyższa oktawa Marsa. Trzeba tylko okoliczności, by stały się odkryte, najczęściej w sytuacjach skrajnych. Wenus także reprezentuje godność i to nie byle jaką, wszak jest władcą troistości,a dodatkowo będzie  za lojalnością i wiernością oraz praktycznym podejściem do sfery uczuć. Ponadto, o czym wspominała Jasmin, z czasem nabierze fizycznej atrakcyjności, okraszonej wdziękiem  i urodą osobistą. Z tytułu nadzoru Saturna wylewności nie uświadczysz, bo wszystko będzie pod kontrolą. Wspomnieć też wypada o Jowiszu. Ten co prawda upadły, ale też ma swoją godność, wszak jest władcą termy obejmującej Plutona i Wenus, sam jest we własnej termie, a na dodatek rządzi 1 dekanatem. Znajdując się w dwadzie ognistego Barana będzie można zauważyć elementy zarozumialstwa, ale i pewnej arogancji. Tak więc ekspansywna  natura Jowisza będzie hamowana ( Saturn )  przez nadmierne ambicje ( dwada Marsa) ,, ale od czasu do czasu pokaże swoje rogi, co nie będzie stanowiło przeszkody w konsekwentnym, upartym, metodycznym dążeniu do celu. Czar, powab , dystyngowane  zachowanie będą wielce pomocne w realizacji celu. Pluton także dołoży swoje energie charyzmy, wpływania na innych, z umiejętnością  dyskretnego manipulowania.

Powyższe jest tylko i wyłącznie teoretyzowaniem, gdyż  osobiście nie znam nikogo, kto miałby taki układ planet w znaku Koziorożca.
Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.