Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Domy, aspekty, figury planetarne

Który dom odpowiada za ...?
INEZ 2016-02-11, 13:22:58

Tak się zastanawiam, który dom odpowiada za relacje z teściowa i rodziną męża? Bo moje z tesiową są tragiczne, w zasadzie w ogóle nie istnieją. A zaczęło się od tego, że nie przyszła na nasz ślub. Szukam wszędzie informacji, ale nigdzie nie mogę nic znaleźć. Pozdrawiam ;)

Tematów: 7
Odpowiedzi: 43
Dołączył/a: 2011-11-07
Odpowiedzi
sammy 2016-02-11, 13:55:51

Wg mnie, ale mogę się mylić: mąż to dom VII, matka to dom X, to teściowa to jest X dom od VII czyli IV

 

pozdrawiam

S.

Tematów: 13
Odpowiedzi: 144
Dołączył/a: 2012-02-19
gringe 2016-02-11, 15:19:22

O teściowej mówi dom XII - za moment podam dokładnie autora, jak sprawdzę w bibliotece. Sama mam Marsa w XII domu i przed moim wyjazdem do UK relacje były "na ostrzu noża".

A jak wygląda Twój dom XII Inez?

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
INEZ 2016-02-11, 16:24:37

Mój dom XII - jest całkowice pusty. Więc dlatego szukam jakiejś przyczyny ... i nic. W dodatku z większością rodziny męża  mam pod górkę. Teściowa bardzo toksyczna, a jej córki to samo. 3 dni temu taka awantura, że koszmar. 

Tematów: 7
Odpowiedzi: 43
Dołączył/a: 2011-11-07
lupka 2016-02-11, 18:38:02

1)Przyjrzyj się swojemu Księżycowi:).2) Każdy ma 12 dom i nawet jak jest pusty to nie znaczy, że nie działa. Np. jego władca działa poprzez swoje aspekty i ma wpływ na planetę, w której władztwie się znajduje i którą włada. U Ciebie aspekty ma z Uranem (dochodzi wpływ na 3 i 5 dom- Uran w Strzelcu- więc prowadzi do Jowisza w 4 domu, który jest w Wodniku (władztwo Saturna i Urana-recepcja) Uran włada 5, Saturn w 2, Jowisz włada jeszcze Rybami a więc 6…itd. Niby dom 12 pusty ale jednak dosyć aktywnie wpleciony i się wszędzie przewija. Ponadto Wenus, która odpowiada ogólnie za relacje i która włada Asc znajduje się we władztwie Merkurego, w 8 domu. (Pozycję w 8 domu można porównać do stania w drzwiach- ciągle ktoś przechodzi, wnosi coś swojego, coś wynosi, szturcha, popycha a jak ktoś jednocześnie otworzy okna po przeciwnych stronach budynku to zrobi się straszny przeciąg i trzasną drzwi. Gdzie wyląduje Wenus? W pokoju, w korytarzu czy utknie po części tu i tam? Kto wie? :)

 

Słońce dla którego „pracuje“ Merkury we władztwie Księżyca i w koniunkcji z silnym jednak emocjonalnym Marsem (Mars w Raku to szybko i pod wpływem emocji i przekonań- w negatywnym sensie nawet pod wpływem uprzedzeń, w pozytywnym ochrona rodziny, dzieci, potrzebujących opieki) w kon. ze Słońcem to jeszcze chodzi o status, dumę, autorytet itd. Księżyc ziemisty, konkretny w opozycji z Plutonem. Księżyc opozycja Pluton to dosyć podobnie jak przy kwadraturze – szczególnie w znakach stałych- trudno nie dać się w coś uwikłać. To podatność na bycie manipulowanym i na manipulowanie, podejrzliwośc nie sprzyja dobrym relacjom.

 

Co może pomóc: Wzmocnić kręgosłup moralny, wypracować intuicje do granic, odróżniać swoje emocje od czyichś (moje emocje-moja odpowiedzialność; czyjeś emocje czyjaś odpowiedzialność)i nie reagować. Mars w Raku musi mieć zajęcie odpowiadające jego naturze-inaczej może się zrobić toksycznie. Może to takiemu Marsowi pomoże: Wyobraź sobie (szczególnie kiedy będzie się już otwierać scyzoryk), że każdy człowiek, nawet straszna wiedźma teściowa to bezbronne dziecko:). Każdy kiedyś takim dzieckiem był i  każdy takim jest (bo każdy Księżyc ma). I właśnie to dziecko (wzorce i doświadczenia z przeszłości) sprawiają, że ludzie zachowują się tak a nie inaczej. Szybka reakcja (burza, agresja, konflikt) daje szybkie efekty ale nie rozwiązuje problemu, przestraszy, sterroryzuje to “dziecko“. Ale edukacja, rozmowy, dyplomacja- to ciężka i długotrwała praca jednak daje długotrwałe rezultaty.

 

Dodam, że wcale nie trzeba się zmuszać do relacji z kimkolwiek. Jeśli Cię to przerasta to przecież nikt  nie może Cię zmusić do ratowania tej relacji. Są ludzie, którzy po prostu nie chcą tej czy innej relacji w swoim życiu i na to nic nie poradzisz. Patrząc na Twój horoskop widzę osobę, która lubi rządzić, mieć autorytet. Teściowe, szczególnie te z mocno posadowionym Plutonem w znaku Lwa też to lubią:). Ale dla ascendentalnej Wagi relacje są ważne. Myślę, że możesz mieć ogólnie trudności w kontaktach z ludźmi, którzy chcą mieć wyłączność patentową na autorytet.

Pozdrawiam

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
starybosman 2016-02-11, 19:52:40

Dawni astrologowie ( antyczni, Firmicius, Al-Biruni,Ibn Ezra, Lilly) zgodnie uznawali, że dom 4 to ojciec, dom 10 to matka. W astrologii hinduskiej przyjęto, że matka to 4 dom, ojciec to dom 10. Współczesne też zdaje się optować za tym wzorcem. Wroński wywodził, że dom 4 to dom rodziców, ale może określać tylko jednego z nich ( albo ojca albo matkę), przy czym dla urodzenia nocnego ojca sygnifikuje Słońce, matkę natomiast  Wenus. Przy nocnym urodzeniu ojciec to Saturn, zaś księżyc to matka. Odnośnie domów przedstawiał kilka opcji. Według pierwszej matka to dom 10 przy urodzeniu dziennym, a 4 dom przy nocnym. Ojciec był w 4 domu przy narodzinach w dzień, natomiast w 10 domu, gdy urodzenie było nocne. Inny system głosił, że 10 dom jest przypisany temu z rodziców, którego płeć ma urodzony ( męski potomek urodzony nocą ma ojca w 10 domu). Tym samym 4 dom, jako przeciwny " płciowo" przypadał matce. W jeszcze innym systemie dom 10 to ojciec kobiety, ale matka mężczyzny, stąd dom 4 przypisano matce kobiety ale ojcu mężczyzny. Kolejny wariant wskazywał, że ten z rodziców, który miał większy autorytet, zajmował 10 dom, co powodowało, że ten z mniejszym autorytetem "dostawał" dom 4. Wroński podnosił, że jego zdaniem teść to pierwsze część domu 10.

Rozważania w tym zakresie ( gdzie ojciec, gdzie matka) były przedstawiane na Forum w dziale - domy,aspekty,figury planetarne - w postach związanych z tematem - domy IV i X a wizerunek ojca i matki. Mając na uwadze, że małżonek w horoskopie natalnym to dom 7, stąd jego matka ( Twoja teściowa) będzie w Twoim domu 10 ( jako 4 dom od 7 domu), natomiast teść ( jego ojciec) będzie w Twoim domu 4 ( jako 10 dom od 7 domu), co i tak, w kontekście wcześniejszych wskazań problemu nie rozwiąże. Stąd zasadne wydaje się zbadanie horoskopu natalnego małżonka, by ustalić, w którym domu jego natywnika znajduje się jego matka, a w którym ojciec. Mając tę wiedzę łatwiej będzie sprecyzować,czy teściowa to Twój dom 10, czy też dom 4. Ale nie od rzeczy będzie krytycznie spojrzeć na własny horoskop natalny, wszak Lupka zasugerowała ( moim zdaniem wielce zasadnie), że źródło problemów rodzinnych może tkwić w Tobie.
Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
INEZ 2016-02-11, 22:21:37

Bardzo Wam dziękuję za wszelkie sugestie ;) Co do moich relacji z ludźmi , to nie uważam , że mam z tym jakiś problem. Jedynie w domu rodzinnym nie było zrozumienia pomiędzy nami, wynika to pewnie z opozycji mojego Słońca do IC. Ale wszystko ogólnie jest w porządku, i z wiekiem te relacje bardzo się poprawiły. Natomiast pierwszy raz w życiu spotkało mnie coś takiego ze strony rodziny męża.  Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam! ;) 

Tematów: 7
Odpowiedzi: 43
Dołączył/a: 2011-11-07
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.