Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Domy, aspekty, figury planetarne

Mocno obsadzony planetami dom IV - jak to wpływa na moją osobowość i życie?
misscapricorn 2016-03-20, 16:02:16

Witam! Uzyskałam już tutaj sporo odpowiedzi na swoje pytania, mam więc nadzieję, że uzyskam i w tym temacie, który ostatnio mnie zainteresował :)

rn

Mianowicie chodzi o mój horoskopowy IV dom - mam w nim aż 6 planet plus Węzeł Księżycowy. W IV domu są u mnie: Słońce (koziorożec), Księżyc (strzelec), Merkury (strzelec), Saturn (koziorożec), Uran (koziorożec), Neptun (koziorożec), czyli jednocześnie planety beneficzne i maleficzne. W jaki sposób tak silnie obsadzony dom IV wpływa na moją osobowość? I obecność w nim specyficznych planet, np. Saturna i Księżyca - planet o zupełnie odmiennej naturze, jak to się moze przejawiać w życiu?

rn

Mam też jeszcze jedno pytanie: czy to, że jakaś planeta jest w IV dom sprawia, że jest zabarwiona znakiem raka? Np. moje Słońce w Koziorożcu w IV domu jest tak jakby jednocześnie w znaku Koziorożca i Raka? Gdzieś kiedyś wyczytałam, że obsadzenie planety można w ten sposób interpetować, chciałabym się dowiedzieć, co o tym myćlicie :)

Tematów: 6
Odpowiedzi: 6
Dołączył/a: 2015-11-19
Odpowiedzi
maszowa 2016-03-20, 16:54:42

Jeśli tak dużo planet znajduje się w domu IV to znaczy, że w życiu bardzo istotne jest to wszystko, co w jakikolwiek sposób można powiązać z pojęciami: rodzina, ojczyzna, ojcowizna, bezpieczne miejsce itp.

 Nie sądzę, że planeta przebywająca w IV domu jest zabarwiona znakiem Raka - to zbytnie uproszczenie.

 

Z opisu można wywnioskować, że wierzchołek domu zaczyna się w znaku Koziorożca, więc Saturn w domicylu będzie tu władcą. A Saturn to symbol mijającego czasu, obowiązku, reguł, zasad, symbol ojca, starszych osób itp. Wszystkie planety znajdujące się w tym domu, w jakiś sposób podlegają tym zasadom, jakie Saturn określi.

Inna sprawa, czy oprócz określenia zasad, Saturn jeszcze cokolwiek może \\\"zdziałać\\\" - jak nie ma aspektu, to nie ma okazji do działania.

Nie wiem, jak daleko zdążył odejść Księżyc od Saturna czy Słońca, ale jest w kolejnym znaku, więc nie podlega wpływom Saturna tak bardzo, jak by to się działo w Koziorożcu.

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
starybosman 2016-03-20, 17:43:13

Ascendent podpowiada, że chcesz się doskonalić we wszystkim, co robisz, ale bywa, że na detale poświęcasz za dużo czasu, może z powodu wrodzonego krytycyzmu i zmysłu analitycznego? Z jednej strony zadatki na celowe działania, dynamikę i kształtowanie środowiska wedle własnej wizji, ale z drugiej skłonności do tego, by się dostosować za wszelką cenę do zastanej sytuacji. Widać powolność w podejmowaniu decyzji, mały potencjał agresji, trudności w przeforsowaniu swojego zdania. Do tego trzeba dodać dysharmonię i niezgodę w ocenie sytuacji, co objawia się brakiem takiego wewnętrznego zadowolenia oraz uroku osobistego, rozumianego jako beztroska energia. Nie ma też jedności między ciałem a umysłem, za to są sztywne kolana i sztywny kark. Dom ( korzenie, przeszłość ) są silnie zakorzenione tworząc jednocześnie schron i pałac. Merkury i władca ASC tworzą kwadraturę, więc jest blokada w tym, gdzie znaleźć oparcie, a dodatkowo Merkury wygnany w Strzelcu. Zważ, że pod horyzontem masz 8 planet, w tym aż 6 w domu czwartym, co zdaje się potwierdzać potrzebę zapewnienia sobie bezpieczeństwa, stąd pewne szablonowe działania, wydobywane ze swojego wnętrza.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.