Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Domy, aspekty, figury planetarne

Księżyc w IV domu
Jasmin 2011-01-23, 09:55:30

Proponuję  rozmowę na ten temat i wymianę doświadczeń. Niegłupio byłoby zastanowić się, jak taka pozycja w domu możliwa jest do pogodzenia z silnym Saturnem lub z innymi silnymi malefikami. Jakie to może rodzić przeszkody lub ułatwienia w życiu? Przy okazji proponuję wymienić się informacjami na temat IV domu ogólnie. Jeżeli ktoś posługuje się autorską interpretacją tego domu, odrębną od literatury astrologicznej na ten temat, prosimy Buziaczek o prezentację.

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
Jasmin 2011-01-24, 18:42:55

Nikt?

Nic?

A taki ciekawy temat wydawałoby się. Z mojej dotychczasowej praktyki astrologicznej wynika, że zapisy tego domu horoskopowego, jego obsadzenie i pozycja zodiakalna są bardzo istotne dla wyjaśnienia głównych problemów życiowych właściciela  horoskopu. Pochodzenie, dom, przodkowie mogą wiele wyjaśnić i zazwyczaj są przyczyną problemów emocjonalnych, powodów takiego a nie innego działania w relacjach z bliskimi. Tutaj także zapisane są tajemnice najgłębiej chowane, przez wiele lat i przez ludzi, którzy już odeszli, a których (tajemnic) wyjaśnienie może pomóc w realnym życiu współcześnie żyjących.

 

Dom IV mówi, od czego zależy nasze poczucie bezpieczeństwa.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2011-01-24, 20:44:30

Temat istotnie ciekawy i "za niedługo" będzie okazja go rozwinąć, bo forumowy duet ma akurat na uwadze kolejnego znanego ciekawego człowieka, który ma właśnie Księżyc w IV domu. Proszę jednak o jeszcze trochę cierpliwości, bo wątek ostatnio utknął w miejscu z przyczyn od nas niezależnych. 

Nie chcę zdradzać więcej szczegółów, bo na to za wcześnie, zdradzę tylko, że ten Księżyc jest w koniunkcji z Saturnem w Rybach. 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-01-25, 12:07:43

Cieszę się, że wszyscy mrówczą pracą zajęci. Czekamy zatem.

 

 Saturn dziś w stacjonarnym biegu, ale trzeba by do tej energii dołączyć Wenus i Neptuna , a zwłaszcza Jowisza, bo dusza i radość tworzenia wyschnie przy tej saturnowości.

Ciekawe, co robi Acrux, zapowiadał się z pisaniem monografii o psychicznych aspektach osobowości i już czas, żeby poczytać o jego wnioskach.

No dobra, to tak dla wywołania wilka z lasu:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2011-01-27, 19:39:38

Wilk się wypowie zatem ( ja się od czasu udzielam na "Gazetowym" forum )

 

Księżyc w IV jest dość problematyczny. Silny przez dom ( bo "u siebie" ), ale przez to być może zbyt mocno wyakcentowane są jego cechy "chronienia się", ochrony swoich danych, bezpieczenstwa, itp.

 

Mam pełną wersję Uranii i opcję "planeta w domu", więc wyświetliłem sobie kilkanaście osób. O każdej parę słów.

 

a) kobieta, ok 30, Księżyc Wodnik, nadwrażliwa na swoim punkcie, brak ojca, zajmowała się psychologią dziecięcą

b) nastolatka, koło 16 lat, Księżyc w Rybach, kocha swoje rodzeństwo, dzieci

c) facet koło 40... , mało mówi o sobie, żyje... z rodzicami, Księżyc Panna

d) kobieta, ok 25, nów w Byku, bardzo przywiązana do domu, domatorka, problemy psychiczne, ciężkie niestety

e) kobieta, ok 50, nów w Bliźniętach, też problemy psychiczne, też zamknięcie, też typ domatora

 

Zapomniałem (a) , (c) , (d) , (e) mają wielkie problemy w partnerstwie. Zasada bezpieczeństwa ( domu ) domu IV krzyżuje się z zasadą wymiany ( odwaga pokazania siebie I - odwaga wymiany poglądów VII ). Tak jakby Księżyc, jakby Rak zdominował energię marsowo - wenusjańską, tak jak to bywa w związkach.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2011-01-27, 19:45:25

Ciąg dalszy

 

f) małe dziecko z ( prawdopodobnie ) nadopiekuńczą matką ( con Pluton - Księżyc ), co ciekawe, sama matka też Księżyc w IV w Baranie. Udało się jej stworzyć dobry związek po 30 r.ż. mimo że nie było jakichś tam potęznych bloków Saturna w VII, czy coś w tym stylu. Też bardzo silnie skrywana prywatność. Włącznie z obsesyjnością ( np zaprzeczanie obiektywnym faktom o sobie i podejrzewanie, że ktoś je "odkrył" ze szkodą dla właścicielki )

 

g) facet koło 45 r.ż, dziwny, ale kontaktowy ( Merkury IC ), uduchowiony, pracę lubi wykonywać w domu. Związki - pomimo "fajnego" charakteru, jakieś tabu

 

h) facet koło 35, przez kilka lat "ti ti ti ti", wrażliwy, opiekuńczy, kochający, wyjechał na parę miesięcy zagranicę i .... zapoznał nową osobę, koniec związku ( sic ! ! ! )

 

I jeszcze kilka przykładów.

Reasumując na gorąco - nadmierna ochrona siebie, Księżyc przeksiężycowany. Ale z drugiej strony - dbałość o dom ( tak ! ), o miłe, przyjazne otoczenie ( tak ! ). Niechęć, poza wyjątkami, albo skrzywienie dominantami Jowiszowo - Neptunicznymi, do wyjazdów, do opuszczania swojej skorupy, przytułka.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2011-01-27, 19:47:28

Zacytuję "wypreparowanego" przeze mnie Hajo Banzhafa, bo ogólnikowo się z nim zgadzam:

Instynktowne poszukiwanie bezpieczeństwa emocjonalnego i zażyłości. Potrzeba poczucia przynależności i prawdziwego domu. Łatwość przystosowania do nowego otoczenia. Zdolność wczuwania się w potrzeby i uczucia innych. Twórcze i artystyczne zdolności. Brak wewnętrznej przynależności. Niespokojność, emocjonalna infantylność, autodestrukcja.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2011-01-27, 19:48:23

Tu jeszcze Huber: przywiązanie do jakiegoś wiernego grona ludzi. Więzy emocjonalne z bliskim otoczeniem, którym stawia się wielkie wymagania. Zdobycie pewności, że jest się z kimś bezpiecznym. Kto ma obsadzony dom 4 w naturalny sposób będzie się trzymał zaprzyjaźnionego otoczenia.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2011-01-27, 20:18:05

Witamy Wilka a teraz słów kilka (rymnęło się:)).

 

Wygląda na to, że Księżyc w IV domu to siedzenie w domu. Wydaje mi się, że jest to również najlepszy sposób na poprawę samopoczucia. Jak człowiek czuje się zdołowany, do wraca na łono rodziny. To też dołowanie emocji, przewrażliwienie, zmienność emocjonalna. Zgadzam się, że głęboką potrzebą jest wspóistnienie z grupą, ale nie tylko z rodziną ale i z grupą w znaczeniu paczki, grupy przyjaciół znających się od dziecka.

Miałam ciekawy przykład horoskopu z  Księżycem w IV. Osoba wychowywała się w domu wychowawczym, mieszkała tam z rodzicami, którzy byli nauczycielami.

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-01-27, 21:00:37

Często też taka pozycja Księżyca zapowiada smutne, łzawe dzieciństwo.

Powody mogą być różne, najczęściej z powodów rodzinnych: rodzice wczesnie zmarli lub byli nieobecni z jakichś powodów w życiu dziecka.

Albo dzieciństwo osierocone częściowo, tj. bez ojca, bo IV dom to dom m.in. ojca w horoskopie, czyli Księżyc w IV d. występuje wówczas jako sygnifikator matki, babki lub starszej siostry spełniającej z konieczności rolę ojca lub matki. Może też dotyczyć sytuacji, kiedy ojciec był obecny ale np. chory i dlatego matka musiała spełniać rolę ojcowską.

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka 2011-02-25, 22:42:52

Mam Ksiezyc w 4 domu i rzeczywiscie wychowywalam sie bez ojca praktycznie, bo go ciagle nie bylo w domu. a potem zmarł .Bardzo lubie odpoczywac w domu. Nie lubie tez nocowac u kogos w domu bo najlepiej regeneruje sily w swoim domku.

Dziecinnstwo moje bylo troche samotne rzeczywiscie, uwielbialam czytac ksiazki i zaszywac sie w swoim swiecie bajki:)

Bardzo wazne jest dla mnie poczucie bezpieczenstwa i pelnej spiżarni hehe co sie kloci z moim solarnym blizniakiem niestety-kwadrat.

Pozd.

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
akinoreew 2011-08-10, 23:12:44

Witam,

To mój pierwszy post tutaj więc małe "dobry wieczór" do wszystkich :) Jak się okazuje, ja mam również Księżyc w IV domu i dlatego z zaciekawieniem przeczytalam wszystkie posty w tym temacie i okazuje się, że wszystko się sprawdza. U mnie obsesyjne dbanie o bezpieczeństwo, domatorstwo totalne, acz częste zmiany miejsca zamieszkania. Poza tym bardzo duże znaczenie matki w moim życiu.  No i poza tym mam tendencje do zamykania się w obszarze wlasnych myśli i to jest dla mnie zastanawiające... czy taki Księżyc w IV domu rzeczywiście niejako "predysponuje" do problemów psychicznych ? Czy trochę nie tak zrozumiałam ? Pozdrawiam

Tematów: 0
Odpowiedzi: 5
Dołączył/a: 2011-08-02
acrux_79 2011-08-11, 00:58:10

"Zamykanie się w obszarze własnych myśli" - bardzo ładnie sformułowane słowa. Tak, coś w tym jest. Dobrze to czujesz. Masz wielką szansę do pozytywnej przemiany tej energii. Można to tak ładnie nazwać - te Twoje myśli (emocje) są ślimakiem, a IV dom "domkiem ślimaka". Nie pozwalasz zaglądać większości pod domek, bo obawiasz się, że zrobią Ci coś złego.

 

Ale widzę w tym olbrzymią szansę do zostania ważnym autorytetem w dziedzinie kobiecej psychiki. Dobra praca z planetami w IV domu to świetna znajomość rzeczy. Ja tam na IC (IV) dokładnie Merkurego w Wodniku, to jest praca ze słowem, myślą. Oraz świadomość, że informacja/sposób wyrażania się nie wzięła się z sufitu, tylko od matki (con Księżyc-Uran) oraz ojca (Mars, Wenus w Wodniku). Ciekawe, co dziedziczysz po rodzicach i dlaczego Księżyc jest w takim znaku. Nawet bez godziny coś możesz orzec.

 

Pozdrawiam !

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2011-08-12, 09:08:10

Akinoreew nie ma kon. Księżyc-Uran ani tak posadowionych Marsa i WenusZaskoczony Chyba, że o kim innym mowa. Jej dane są w Bazie danych osobowych.

 

Jej Księżyc jest w Byku w IV domu, bardzo silny zatem. Ponadto wzmocniony aspektami beneficznymi do Wenus i Merkurego w Raku. Widać duże wsparcie ze strony domu rodzinnego, co przekłada się na ogół na potrzebę dobrych relacji z innymi ludźmi - VII dom. Wątpliwości budzi natomiast kwinkunks Wenus w dwadzie Koziorożca (włada Księżycem) do Saturna (władca horoskopu), czyli tu tkwi przyczyna ewentualnych trudności w wyrażaniu uczuć.

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
akinoreew 2012-03-14, 00:26:11

Rzeczywiście od początku mam wielkie wsparcie w rodzinie, zawsze mogę na nich liczyć - to trochę sprawia, że od przyjaciół wymagam podobnej postawy. Zauważyłam poza tym, że księżyc w IV domu w Byku sprawia, że jestem baaardzo zaborcza. Wręcz obsesyjnie - partnerów chce mieć na własność i potrzebuję stu procentowej atencji.

Staram się nad tym pracować, ale jak na razie z marnymi skutkami... podobno słońce w raku i księżyc w byku to cięzka sprawa... ;)

 

pozdrawiam

Tematów: 0
Odpowiedzi: 5
Dołączył/a: 2011-08-02
Mooonia 2014-01-06, 12:49:10

Moj chlopak ma ksiezyc w IV domu w znaku wodnika. I to co tu napisane poniekad zgadzaloby sie. Wychowywal sie bez ojca. Duze znaczenie ma matka. Jednak ten wodnik mi tu bruzdzi.wiadomo jake sa cechy wodnika. Brak przyziemnosci(chyba ze w horoskopie jest silny zywiol ziemi), chodzenie z glowa w chmurach, brak wyrazania uczuc slownie(kojarzy mie sie to z enegria wodnika), takie jakby oderwanie od rzeczywistosci troche. Jednak mimo wszystko dogadujemy sie. Wydaje mi sie, ze dlatego ze ja mam X dom w znaku wodnika i jego ksiezyc chyba wypada na moim X domie. Ale nie jestem pewna, bo nie bardzo umiem robic horoskopy porownawcze. Analogicznie poprostu, 1 dom odpowiada 7, 2-8  to 4-10.Ja co prawda mam ksiezyc niestety w koziorozuc w IX domu i tu mam pytanko. Co myslicie o polozeniu ksiezyca walsnie w IX domu, jeszcze nadodatek w koziorozcu? dodam, ze jestem domatorka, niechetna zadnym wyjadom na stale za granice. Tak zeby pozwiedzac to owszem.

Pozdrawiam.

Tematów: 5
Odpowiedzi: 124
Dołączył/a: 2013-05-14
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.