Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Domy, aspekty, figury planetarne

Aspekty Saturna
Marsjanka 2011-05-20, 21:19:49

utowrzyłam ten wątek, bo chciałabym bardziej poznać  Saturna Pokazuje jezyk i jego aspekty. Zacznę od kwadratury z Merkurym, podobno daje defekty wymowy, jąkanie się, nieumiejętnośc wysławiania się, ociężałość myśli, tendencja do pesymistycznych myśli , narzekanie i krytykę. Sama mam ten aspekt i muszę przyznać ze nie mogę się z tym zgodzićGłosny smiech

u mnie to nie działa, oprócz pesymistycznych myśli i narzekania od czasu do czasu:) mam niezwykłą płynność wymowy, nigdy się nie jąkałam, wręcz moj głos był często wykorzystywany, chętnie bralam udziały w konkursach recytatorskich, miałam świetną dykcję i chyba mam dalej Pokazuje jezyk

co o tym myslicie, macie jakies inne doswiadczenia w tym temacie?? bede wdzieczna tez za przedstawienie innych aspektow, za chwile napisze o kwadraturze z uranem, ale córka wzywa :)

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Odpowiedzi
maszowa 2011-05-20, 22:50:38

Sam "goły" aspekt nie mówi wszystkiego, ale jeśli spojrzeć na znaki i domy, w których są planety tworzące kwadraturę, to już można powiedzieć więcej. Nie ma takiego obowiązku, żeby Saturn w kwadraturze z Merkurym dawał trudności w wysławianiu się.

Myślę, że w Twoim horoskopie, w którym Merkury jest w Byku i X domu, ta kwadratura głównie powstrzymuje przed tym, żeby nie "chlapnąć" czegoś, co potem trudno będzie wymazać. Oczko

Saturn mówi: "poczekaj, namyśl się, żebym się potem nie musiał wstydzić, jesteś przecież na wyeksponowanym miejscu, więc ktoś może zechcieć brać przykład".

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
genny19 2011-05-20, 23:12:55

"Przy aspektach Saturn-Merkury trudno jest odróżnic ,które są ''pozytwne'' a które 'negatywne"

Obserwuje się negatywne działanie trygonów i pozytywne kwadatur. Ważne jest jak układ Saturn-Mekury współdziała z resztą horoskopu"

Saturn i Merkury to planety lubiące się .

Wojciech Jóźwiak " Astrologia Samopoznania"

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-05-21, 07:23:32

Aspekty negatywne Saturna wiążą się zawsze z ograniczeniem, przymusem, sprzeciwem lub strachem przed czymś, co druga planeta sobą reprezentuje. Saturn zmusza do dyscypliny i odpowiedzialności. W aspektach niekorzystnych z Merkurym zawsze skutkuje jakimś ograniczeniem i niedoborem dotyczącym cech Merkurego. Nie musi sie to przejawiać w mówieniu. Merkury to również np. pieniądze, a szczególnie w Byku a w kwadraturze z Saturnem może oznaczać np. przymus zarabiania pieniędzy, przymus mówienia o pieniądzach, brak ich i narzekania na ten temat. Kwadratura Saturn-Merkury w Byku zmusza do ciężkiej (Saturn) w sensie gorszej pracy zarobkowej. Saturn to ciężka praca przecież.

 

Saturn i Merkury lubią się w pozytywnych aspektach i przy silnej pozycji planet, szczególnie Saturna. Ja mam sekstyl zerowy Saturna w Koziorożcu do Merkurego w Rybach w II domu. Piszę logicznie i ścisle ale obrazowo.Niewinny,Aniołek Pieniądze -nie narzekam na brak ale nie przywiązuję do nich dużej wagi (z uwagi na Ryby prawdopodobnie).

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-05-21, 08:40:22

W tym przykładzie o sobie trochę skrótem poszłam. I to też jest przykład na mój niedoskonały sekstyl tych planet.

Merkury w Rybach nie jest w dobrym położeniu. Saturn w Koziorożcu tak a sekstyl działa beneficznie. Merkurego trochę ratuje posadowienie w II domu (dla pieniędzy) ale tak w ogóle powoduje skupianie sie na rzeczach z chmur wziętych , na marzycielstwie. Ratuje mojego Merkurego dość dobre aspektarium (m.in. z władcą horoskopu) oraz silny dom III oraz Pluton w Pannie.

I tutaj nasuwa sie wniosek powtórzony za cytowanym WJ oraz za Maszową, że o intelekcie decyduje nie tylko jeden aspekt Merkurego, ale wszystkie i to, co dzieje się w domach Merkurego, znakach Bliźniąt i Panny.

 

pozdrawiam przy sobocieUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Marsjanka 2011-05-21, 22:42:40

mówienie o pieniadzach, przymus ich zarabiania - zgodze sie z tym, ale kto o nich nie mowi, albo nie musi pracowac, zeby je miec???

proszę nie skupiajcie sie na moim radiksiePokazuje jezyk, tylko piszcie tez o swoich aspektach Saturna. Dziekuje.

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
maszowa 2011-05-22, 09:57:36

Silny Saturn w I domu w kwadraturze do Księżyca w Baranie i III domu.

 

Księzyc stale by gdzieś gnał, stale mu się chce czegoś nowego, czegoś by popróbował albo przynajmniej dotknął (choćby mentalnie) .. a Saturn zarzuca haczyki odpowiedzialności, obowiązku, konieczności zachowania twarzy wobec innych. Oszukać się go nie da. Zresztą na działanie w ukryciu nie pozwalają inne aspekty w horoskopie, wszystko powinno być jawne, zatwierdzone, zgodne z wewnętrznym przekonaniem.

 

W dzieciństwie ta kwadratura była odczuwana jako wielka "krzywda", bywało, że obowiązki wypełniałam becząc i tupaniem oznajmiając swój bunt (jak prawdziwy baran). Upływający czas pozwolił mi na lepsze rozumienie przesłania Saturna. Teraz już często tylko uśmiecham się pobłażliwie, widząc własne baranie-księżycowe odruchy - czas i doświadczenie robią swoje.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
genny19 2011-05-22, 10:49:53

Wczoraj zauważyłam u siebie aspekt półnanagon lub nowil (20 stopni nowil ) pomiędzy Saturn a Merkury . to: Nowil to „umiejętnośc dostrzegania sensu we wszystkim...", jest aspektem działającym na poziomie nieswiadomym i często dotyczy spraw z przeszłości (karmicznych), ze może pomóc w scaleniu własnej energii, a tym samym poczuć w sobie jednosc.

nowil,  wg Jaroslawa Gronerta nonagon (nonyl):przypisuje mu sie uruchamianie procesow wzrostu wewnetrznego, dziejacych sie jednak w nieuchwytny, zakulisowy sposob. takze duchowe odrodzenie, wyzwolenie, inicjacje, ale i kulminacje wewnetrznych doznan i przeobrazen.

Saturn to 11 dom(przyjaciele,grupy wsparcia ale i sprawy z przeszłości a Merkury 12 dom tajemnice)

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2011-05-22, 11:27:32

Saturn w Xd w Lwie, Merkury w VIId w Byku, Uran na ASC w skorpionie - dokładnie taki sam półkrzyż jak u mnie, jednak osie inaczej posadowione - podobnie jak u mnie zdolnosci humanistyczne tylko... praca satysfakcjonująca (w miare, nie ma ochoty jej zmieniac), kasy nie brakuje (z pracy jej nie ma, ale rodzina daje)

 

Jasmin, chcialabym sie odniesc do tego co napisalas o braku kasy, przymusie zarabiania itd. Zgadzam sie z tym, powiem wiecej, musze pracowac i nie bylo by w tym nic dziwnego, bo kazdy pracuje, ale sęk w tym, zeby ta praca byla pracą satysfakcjonującą a nie niewolniczą. U mnie ten Saturn ciągle każe mi pracować jak niewolnikowi - a wiadomo, z niewolonika nie ma pracownika i pomimo, ze jestem obowiazkowa i wykonuje swoja prace bardzo dobrze, ona mnie meczy, czuje sie sfrustrowana i ubezwlasnowolniona (mowie o poprzedniej pracy, umysłowej). Szybko sie nudzę, nie lubię monotonii, co musialoby sie stać, jaki tranzyt musiałby przejść, żebym znalazła prace w ktorej zagrzeje miejscie i ktora nie bedzie mnie nudziła??? Stad bierze sie tez narzekanie,na prace, na kase, na jej brak (tam gdzie pracowalam zarabialam bardzo dobrze, jednak okazalo sie ze skladki na zus nie byly placone i z premii tez nie byly skladki odporowadzane, wiec jak bylam w ciazy, bralam "zapomoge" a nie 100% gwarantowanego zasilku wyplaconego przez zus w ciazy i na macierzynskim)

Wiem tyle, ze naleze do tych osob, ktore nie znalazly swojego miejsca jesli chodzi o prace. A to co lubie, nie daje pieniedzy, wiec u mnie ta kwadratura to niewolnicza praca, ktora muszę wykonywać żeby móc funkcjonować.

Swiadomosc tego ze musze pracowac jest i jestem pokorna pod tym wzgledem, buntuje mi sie dusza,dlatego tez czasem potrafie szybko wybuchnac bez powodu...

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
genny19 2011-05-22, 11:31:44

Marsjanko opiszę fazę Merkurego w Byku z książki R.R.Zacharian. 

''Merkury w Byku jest to 9 faza (1 faza to Panna).Władca fazy Jowisz ,władca znaku Jowisz.ta faza pkazuje stabilność i stałość Byków i daje niezłego filozofa,ktory przekształci pojęcie filozoficzne w erminy zrozumiałe dla wszystkich. Ta pozycja Merkurego sprzyja rozwojowi artyzmu i sztuce. Licząc od Bliźniąt jest to 12 faza. Władca azy Neptun ,znaku-Wenus. Dominuje chęć bycia niedostrzeganym ,niezauważalnym.12 faza która wlada Neptun,prowadzi do rozpłynięcia,utraty dążen osobistych. Jest to faza oczekiwania-człowiek czeka  na to,jaki w jego pzrypadku zapadnie wyrok.Wnioski zostały wyciągnięte,nibu pojawia się informacja,że rozpocznie się nowy cykl,ale pozostaje oczekiwanie i przyswajanie zebranych doświadczeń.''

''Saturn w Lwie jest w 8 fazie.Wladca fazy Pluton,władca znaku Słońce.Wktórym miejscu konczy się ta stuktura?.Tam gdzie czlowiek mówi "Państwo to ja","Ma być tak jak powiedziałem". saturn uwielbia zdeterminowaną przestrzeń,w której wszystko jest z gory określone. W sytuacjach ,kiedy pojawia się zbyt wyrazista przestrzeń,nadchodzi kres porządku i zaczynaja działać czynniki samoprzejawienia się.Dla Saturna jest 8 faza,chociaż właśnie podczas tej fazy następuje przyśpieszenie rozwoju człowieka i jeśli nam wystarcza nam spokojne życie w sferze materialnej to powinniśmy unikać 8 domu ,omijać szerokim  łukiem,zaś jesli chcemy się rozwijać ,to powinniśmy się w niego wręcz rzucać jak w odmęty ,z nadzieją że uda nam się wyplynąć"

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2011-05-22, 11:49:42

przepraszam jeszcze dopiszę coś od siebie (długo myślę zanim coś napiszę, pewnie to też jakiś przejaw kwadratury) chociaż właśnie - w tym aspekcie o którym piszę od początku, czyli kwadratura Sat-Mer w komunikacji daje dyscyplinę (Saturn), więc nośnik info Merkury ma tzw ustalone normy, zasady i granice, to o czym pisała Maszowa:) żeby nie "chlapnąć" czegoś, nie obiecywać i  dotrzymać danego słowa. Bo przy negatywnym aspekcie ktory u siebie zaobserwowalam to oprocz tego narzekania, dochodzi tendencja do pesymizmu, surowa krytyka, ale tez stawianie wysoko poprzeczki sobie i innym. Trudno mnie zadowolic, dlatego tez bardzo usilnie pracuje nad swoim charakterem, bo wiem ze to da sie jakos utemperować.

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Marsjanka 2011-05-22, 11:56:14

Saturn w kwadraturze do Urana to dla mnie tak jak podcinanie skrzydeł. Przesadna pilność we wszystkim co robię - to też jest takie bardzo męczące, nie mogę sobie pozwolić na spntaniczność, tylko ład, porządek, dyscyplina - bez sensu, zaczynam przypisywać taką sztywność właśnie Saturnowi, dlatego go nie lubię ot co.

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Marsjanka 2011-05-22, 12:09:42

a co zrobić z Saturnem, który ma aspekty tylko do osi? posadowiony w VIII domu w Byku (16*23) w kwinkusie do Urana( na ASC)  i ASC, trygon do IC i sekstyl do MC?

Saturn w byku- zabezpiecznie zycia poprzez stan posiadania, praca zdyscplinowanie, łatwe dostosowanie sie do tradycji i norm społecznych, uprzejmość, dobrze funkcjonujący w  momentach napięć emocjonalnych. Jako ze 8d rzadzi Pluton, wszystkie mozliwe plany zwiazane z zarabianiem pieniedzy trzyma w tajemnicy.

Saturn w kwinkusie do Urana manifestuje sie oscylowaniem miedzy tradycja a wspolczesnymi trendami, robienie dobrej miny do zlej gry. Zamiast pesymizmu wykazuje duzy optymizm w tym co robi, mowi, pomimo ze widzi zle strony medalu, zawsze skupia sie na tych dobrych.

w sekstylu do MC- praktyczność, wytrwałość i ambicja zawodowa, powolne piecie sie po szczeblach kariery, przekonanie ze sukces osiaga sie ciezka praca, respekt dla autorytetow, duzy szacunek dla ludzi.

jedyne co mnie zastanawia to polaryzacja z domem drugim gdzie Jowisz jest w koniunkcji z Neptunem w Strzelcu. Jowisz we władztwie, jest bardzo silny w koniunkcji z Neptunem daje duze mozliwosci materialne, bogactwa. Czy Saturn moze miec negatywny wplyw na ten duet?Dodam ze nie ma zadnych aspektow miedzy tymi planetami, tylko tyle ze sa polozone w domach.

Drugi dom - piekna obietnica natalna, jaki tranzyt musi przejsc, żeby człowiek mógł sie wzbogacic?????? Jasmin, Maszowa, Genny proszę o pomoc:)

 

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
maszowa 2011-05-22, 12:50:09

Był kiedyś taki film: "Piniendze to nie wszystko". Pomijając przesłanie główne, o którym mówi sam tytuł, myślę że ważny jest nie tyle tranzyt, co skorzystanie z okazji, jakie on daje.

Dowcip o facecie, który się modlił o bogactwo a usłyszał "Ty się nie módl, tylko kup los i zagraj" jest też bardzo trafny.

Natalne obietnice bogactwa bywają przewrotnie realizowane przez los - przebywanie w złotej klatce jest tego przykładem, przecież klatka jest złota.

Tak sobie po Szczelcowemu pofilozofowałam, ale podpowiedzieć w kwestii tranzytów nie umiem. 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2011-05-22, 13:12:28

ech... jak sie ma taka obietnice natalna to trzeba jakos pomoc losowi.

o tym przewrotnym losie to wiem, ale w tym przypadku to nie działa:)

jaki tranzyt moze uruchomic ten duet??? tranzyt jowisza, neptuna, urana, saturna, czy moze wenus przez drugi dom? a moze opozycja jakas??

skorzystac to owszem wypada nawet, ale dobrze byloby wiedziec kiedy najlepiej:)

Maszowa, nie poddawaj sie, pomoż:)

 

a jak Twoim zdaniem ma sie polaryzacja tych dwóch domów? czy manifestuje sie w jakis sposob?

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
genny19 2011-05-22, 13:33:08

Piszę z książki Aleksander von Pronay ,, Saturn w 8 d wg tradycji  bogactwo w późniejszym wieku,dzięki spadkowi lub posagowi''

Tranzyty Jowisza i Wenus . Polecam arykuł w Pro Astro o Jowiszu i Wenus

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
maszowa 2011-05-22, 13:34:46

Nie bardzo umiem tak bez patrzenia na radix, ale na intuicję nie podoba mi się koniunkcja Jowisza z Neptunem w II domu. To nie musi być koniecznie obietnica pieniędzy. Bardziej bym to widziała jako pieniądze, które przepływają między palcami, albo marzenia o wielkich pieniądzach. II dom to własne wartości, ale niekoniecznie konkretne i materialne, także własne poglądy na wartość pieniędzy w życiu. Skąd mają się nagle pojawić te pieniądze w II domu, skoro one tam powinny być od zawsze? Nagle to one mogą spaść z VIII domu, czyli poprzez odziedziczenie albo na przykład hazard.

Reasumując - myślę, że tranzyt Jowisza przez II dom nie zmieni stanu majątkowego tak, jakby to mógł zrobić tranzyt przez MC i dom X.

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-05-22, 16:01:17

Marsjanko, ja też jestem wzrokowcem.Podaj dane urodzeniowe albo sama wklej kosmogram z wymazanymi. To trzeba więcej okoliczności zbadać, aby ocenić obietnicę natalną w sprawie wzbogacenia się.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Marsjanka 2011-05-22, 20:29:01

"dochody i spadki ukazują kolejno domy II i VIII. Pozytywne aspekty Urana, neptuna lub plutona do Wenus i lub/Jowisza moga oznaczac dobrobyt. W przypadku Urana moze to byc nagly, niespodziewany przypływ pieniędzy. Kombinacje takich apsektów wystepuja u ludzi, ktorzy wygrywali spore pieniadze na loteriach.... ()mozna powiedziec, ze pieniadze trzymaja sie osob u ktorych wystepuja dobre powiazania neptuna z jowiszem - ludzie ci wiedza ze beda bogaci, i tak tez sie dzieje. Wiara i przekonania materializuja bogactwo. Pluton jako naturalny wladca 8go domu moze przyniesc spadek, moze tez oznaczac wielka fortune.

.... jestem przekonana, ze trygona jowisza z saturnem, a nawet kwadratury tych planet wroza zamoznosc...."

Astrologia sztuka przepowiadania przyszlosci C.Rushman.

 

wydaje mi sie ze chyba nie ma lepszego powiazania jak koniunkcja jowisza z neptunem i to w II domu :)

powyzej przedstawiam kosmogram wg mnie wielkiego szczesciarza:)

zgadza sie, zeby jego kosmogram byl na forum:)

 

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Jasmin 2011-05-22, 21:16:29

na prośbe Marsjanki wklejam radix z ukrytymi danymi

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Marsjanka 2011-05-22, 21:29:11

dziękuję bardzo:* i jak to widzicie dziewczyny? o kurcze ja tu widze na tym radiksie koniunkcje plutona z ksiezycem? wydawalo mi sie ze koniunkcja jest tylko w tym samym znaku :D

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
genny19 2011-05-22, 21:39:23

Szczęście na loterii . Tu należy uwzględnić następujące sygnifikatory:

1. Wierzchołek domu 5 i aspekty do niego(od jakich planet i z których domów wychodzą 

2.Jakie planety są w domu 5( czy są w godności i harmonijnych aspektach.

3.W jakich stosunkach pozostają renegenci domu 2 i 5

Głównymi sygnifikatorami są Jowisz ,Uran ,Wenus i Słońce.

Ocenę wydaj po zbadaniu sygnifikatorów. Tylko wtedy ,gdy więcej niz połowa  sygnifikatorów jest w najlepszym położeniu,można oczekiwać zysku godnego tej nazwy.

Wenus w Koziorożcu i Słonce w Wodniku jest na wygnaniu.

Jeśli sygnifikatorzy pieniędzy stoją w domach kątowych i w godności bogactwo jes pewne.

Dyrekcje Punktu Szczęścia do władcy domu II pokazują kiedy można spodziewać się pieniędzy

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-05-23, 08:36:39

Najpierw sprawdzamy, czy jest obietnica natalna na dobre finanse.

Koniunkcja (nie musi ten aspekt zachodzić miedzy planetami w tym samym znaku, gdyz chodzi o odległość między planetami)  Jowisza z Neptunem , sama w sobie w II domu, wskazuje na wizję pieniędzy i to po 40 tym roku życia najsilniej, bo Jowisz działa do 50-tki najsilniej.Od razu widać, że Jowisz jest silny bo zachodzi władztwo w zodiaku a nadto wzmacnia go Wenus jako władczyni horoskopu. Jowisz ma też słabą koniunkcję (9 st.) z Marsem w Strzelcu czyli pęd do robienia pieniędzy jest duży a wsparcie wynika z domu III (najbliższe otoczenie, rodzeństwo, kuzynostwo, sąsiedzi) . W tym domu jest posadowiona Wenus o cechach Koziorożca i Marsa czyli dla pieniędzy jest wola ciężkiej pracy i dużego zaangażowania. Ale to też wskazanie na trudności, bo taka pozycja Wenus jest słaba czyli będzie ciężko. Wenus jest narwana (kwadratura Wenus-Uran w Wadze) i ciśnie właściciela horoskopu o szybkie efekty. Wsparciem dla pieniędzy jest Merkury o bardzo dobrym aspectarium a pozycja w dwadzie Byka jeszcze bardziej go wzmacnia. Jednak z uwagi na peregrinus pozycji Merkurego efekty i tak nigdy nie zadowolą zainteresowanego, co nie znaczy że bedzie źle.

 

Jest duża szansa na wygraną, liczenie na jakiś fuks, bo Słońce w V domu-domu gry i zabawy i wzmocnione Głową smoka.

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-05-23, 10:03:42

Z samej pozycji Jowisza w II domu w Strzelcu wynika-moim zdaniem- obietnica natalna.

 

Obietnica natalna Jowisza spełni się pod warunkiem pozytywnego aspektu pomiędzy Jowiszem a Słońcem lub między Jowiszem a Księżycem. A taki jest w postaci sekstylu Księżyc-Jowisz.

 

Dodatkowo za spełnieniem przemawia pozycja Księżyca w domu Ryb czyli XII a jego władca jest w koniunkcji z Jowiszem w II domu. Neptun ma zerowy sekstyl z Księżycem i Merkurym. Jowisza i Neptuna łączy septyl z Uranem dominantą na ASC i władcą Słońca w Wodniku.

 

Trudnosci sprawi Saturn jako dyscyplina i ograniczenie finansów z małżeństwa lub jakiś kredyt po byku.

Najgorzej będzie gdy Saturn przejdzie przez ASC - akurat teraz to zachodzi. Ścisły aspekt Saturna do ASC zajdzie 5 sierpnia tego roku. Będzie wątpił w siebie i ograniczał, bał się plajty; możliwa nawet jakaś choroba (np. zatrucie pokarmowe, zaburzenia moczowo-płciowe). Tylko uprzedzam i nie ma co panikować, tylko raczej pilnować się i dążyć do harmonii emocjonalnej.

To przejście Saturna przez ASC może doprowadzić do zmiany zajęcia zawodowego, gdyz ur. Uran jest w kwadraturze z MC. Za wpływem Saturna na MC przemawia ur. sekstyl Saturna do MC.

 

W pytaniu jaki tranzyt może wpłynąć na uruchomienie obietnicy natalnej odpowiadam: w tym konkretnym horoskopie może to być tranzyt Saturna przez ASC.

W natalnym radix powołaniem jest znak Raka, wiec to może mieć zwiazek z rodziną, matką, żoną, dzieckiem - szczególnie z pierworodnym.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-05-23, 10:10:08

Czym zawodowo zajmuje się właściciel horoskopu?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Marsjanka 2011-05-24, 18:17:07

właściciel horoskopu pracuje jako ochroniarz osób i mienia, konkretnie konwojent.

 

kolejny aspekt Saturna ktory przebywa nomen omen znowu w 8d w Bliźniętach w opozycji do Plutona w Strzelcu. Pluton w II domu kasa ze spadku, polaryzacja z domem 8d juz bylo wczesniej to o czym pisala Genny - ze pieniadze ze spadku lub (tfu tfu) przez oszustwa, rozboje, napady, wymuszanie i szantaz. Paskudny opis plutona w 2d, ale czy to moze tak sie manifestowac jesli jest Pluton w opozycji do Saturna?? Czy Saturn nie przystopuje w tym wypadku Plutona? Dodam ze slonce jest w skorpionie, wiec ten Pluton jest mocny, ASC w Wadze, wiec wladca horoskopu Wenus. Zmysl artystyczny jest, piekne wyslawianie sie, malowanie, dobry gust i smak - wiec mysle ze ukierunkowanie typowo artystyczne jak na wage przystalo, ale ten pluton w opozycji do Saturna ktory jest w koniunkcji z Ksiezycem jeszcze w 8d w Bliznietach. (dodatkowo Saturn w trygonie do IC i sekstylu do MC) Czy wystarczajaco dobrze opisalam ten aspekt, zebyscie cos wiecej o nim napisaly??

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
genny19 2011-05-24, 19:34:19

Marsjanko , ty mówisz o polożeniu Plutona w solariuszu. Bez wklejenia solariusza nie ma co mówić . W opisie Plutona w 2 d jest mowa o zmianach . Trygony przynoszą korzystne zmiany,zaś kwadatury je obniżają. Należy bezwzględnie kontrolować wydatki.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2011-05-24, 20:45:44

nie Genny, to jest radix a nie solariusz! radix bliskiej mi osoby, konkretnie pluton w 2d w opozycji do saturna w 8d. Taki aspekt urodzeniowy

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
genny19 2011-05-24, 21:35:29

Marsjanko ,Pluton w Strzelcu jest od 1995 roku! Bliska Ci osoba pracuje jako niepełnoletnia w konwoju.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2011-05-24, 22:29:32

Genny skup sie! watek ochroniarza skonczylam, zaczelam nowy... o nowym aspekcie Saturna:):)

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Jasmin 2011-05-25, 14:34:42

Spokojnie, jesteśmy w fali zaćmienia...

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
krynolinak 2011-05-26, 08:17:02

Kwadrat Jowisz Saturn- wskaźnik życia ostatniej szansy. Czytałam, że może on wskazywac na wrodzony fatalizm, zaciemnia wolę działania. Osoba jest rozdarta między tym co przeczuwa poprzez intuicję a tym co wynika z logicznego myślenia. Ale nie można popadać w paranoję, w końcu cytuję: " w pewien sposób Saturn odgrywa wobec każdej planety rolę adwokata diabła" Twarde aspekty zaraz po aspektach( też twardych) Wenus do Saturna najczęściej skłaniają do samobójstw. Wypływa to prawdopodobnie ze skrajności jaką w tym przypadku jest głęboka  nadzieja w świat i ludzi  a na drugim końcu rozpacz lub Saturnowe czarnowidztwo.

Radzę też się przyjrzeć fizycznej stronie tych dwóch planet ich masie, wielkości itd.

Uszkodzenie Jowisza przez Saturna łączone jest z oddźwiękiem w sferze materialnej na  minus. Sekstyl czy trygon to żyłka do zarabiania pieniędzy. Sfera materialna nie jest jednak tutaj najważniejsza, moze ona zostać "zakłócona" na plus albo na minus. Wazniejsza jest wewnetrzna filozofia, która może powstać na skutek działania połączenia Saturn- Jowisz. Osoby takie za mało oczekują od życia, tzn. podświadomie się na to godzą, a ich inteligencja i dobroć zasługuje na o wiele więcej. Lęk przed porażką skłania ich nawet do prowadzenia życia na niskim, ale bezpeicznym poziomie. Nieumiejętność wejścia w intuicyjny kontakt z własna jaźnią. Osoba taka wierzy, ale nie umie przenieść tego na praktykę. Powinno zatem stać się jej celem życiowym, żeby idee przenosić na realne życie. I tutaj następują znów dwa przeciwstawne biguny: może wyrzec się wartości, zaprzedać dusze diabłu za to by mieć pieniądze  a później popaść w depresję, że radość życia już w ogóle jej nie dotyczy, albo na zasadzie przetrwać pierwsze burze bo później wyjdzie Słońce. Nie może uciekać ani przed Saturnową ciężką pracą  bo może stać się typowym ciułaczem, co zbiera grosz do grosza, żeby było na obiad i czeka ciągle na wygraną w Lotka.

Aspekty Jowisz - Saturn są łączone z moralnością. Jeśli osoba jest do tego zdolna musi "jako swoją ostatnia szansę w życiu" odróżnic dobro od zła. Dla osoby takiej rozważnia nad dobrem i złem są oczywistością, tylko oby z dobrym skutkiem. Ma on w ogóle wewnętrzna potrzebę zrozumienia czy jego działania są słuszne.

Przyciąga nawet sytucje zupełnie konfliktowe i on sam musi je rozwiązać, mimo że wewnętrznie się one kłóca ze sobą. Ale pozwala mu to na zintegrowania ich ze sobą , zrozumienia jako całości a co naważniejsze pozwala mu żyć z tym co w nim dobre i z tym co w nim złe. A to jest bezcenne:):):)

 

Za: Greene Liz

Tematów: 5
Odpowiedzi: 45
Dołączył/a: 2011-05-18
Jasmin 2011-05-26, 11:32:51

Kwadratura między tymi planetami rodzi głównie problem odnalezienia się w społeczeństwie. Te dwie planety dotyczą pozycji społecznej, autorytetu i poważania uzależnionego od różnych zewnętrznych wymogów. Jowisz chcąc dokonać postępu i rozwoju musi wziąć na siebie odpowiedzialność saturniczą; bo to jest niezbędne dla sukcesu, kariery i windy społecznego uznania. Bez Saturna Jowisz będzie gnał przed siebie, co i rusz zmieniając kierunek. Przy kwadraturze Jowisz-Saturn człowiek albo ogląda się stale na to, co powiedzą inni albo nie zważa na ich zdanie. Bez przepracowania tej kwadratury wszelkie działania skutkują zahamowaniem (Saturn) wzrostu (Jowisz) i niską (Saturn) pozycją społeczną (Jowisz) lub samooceną.

 

Ale to tylko jedna z wielu analogii tej kwadratury.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2011-05-26, 16:38:52

W moich badaniach w których uwzględniłem trzy tysiące osób, a również przeglądałem ponad 400-stu samobójców, wyszło, że najmocniej wyróżniają się twarde aspekty Słońce/Mars, oraz Księżyc - Uran. Wyniki przesłałem do pięciu zaufanych osób z miesiąc temu, mam nadzieję, że kiedyś w przyszłości dopnę celu i coś w tej materii zrobię... ... Co do Jowisz/Saturn - zabójcy i samobójcy, których rozpatrywałem, mają stosunek 30:21 jeśli chodzi o proporcję trygon/kwadratura, niczym szczególnym się nie wyróżniając. Co do badań naukowych dotyczących statystyk w internecie, takowe są przeprowadzone m.in na stronie C.U.R.A., oraz przez Gauquelina np. Badań Liz Greene w tym temacie nie znalazłem... (a nazwisko francuskojęzycznych, angielskich i fińskich było sporo...). Więc pocieszam ewentualnych czytelników - Jowisz/Saturn żadnym samobójstwem nie grozi... Tak samo Wenus/Saturn (29trygonów:31 kwadratur, przy współczynniku 27:32 dla homoseksualistów i 29:36 dla inteligentnych i szanowanych członków społeczeństwa). To są mity i legendy "miejskie". Pozdrawiam !

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
margaux 2011-05-26, 21:45:37

Acruxie,

czy wyniki Twoich badań ujrzą kiedyś światło dzienne i podzielisz się nimi z innymi? A jeśli tak, to kiedy i gdzie możemy ich szukać?

Swoja drogą, czy te twarde aspekty miedzy Marsem o Słońcem występują do spółki z Księżycem i Uranem, czy też osobno?

Jako posiadaczka Marsa w opozycji do Słońca śmiem twierdzić, że jedna jaskółka wiosny nie czyni i muszą istnieć dodatkowe sygnifikacje w natywniku określające samobójców.

Zmierzam do tego, że tak odważne teorie, mogą przyczynic się do kolejnych mitów funkcjonujących w astrologii, co nie zawsze jest zgodne z prawdą.

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
acrux_79 2011-05-27, 02:27:59

Dzięki ! Tak, ja myślę, że w ogóle warto czasem odbrązawiać, albo odmitologizowywać pewne sprawy. Niektórzy strasznie boją się jednego albo dwóch aspektów, podczas gdy nie jest to aż tak mocno odpowiedzialne za wszystko. Radix jest zbyt wielką strukturą, że jedna Gwiazda Stała jest w stanie przechylić szalę korzyści na korzyść kwerenta. Co do moich badań - tak, robiłem je dwa miesiące, miałem taki "stan", składają się z wielkich statystyk i trzech rozdziałów, około 35 stron. W sumie to mógłbym opublikować je... jutro nawet, ale zastanawiam się, czy nie użyć ich w jakiś lepszy np sposób. Myślę o tym, a byłem pozajmowany wieloma sprawami niestety, to trzeba "wstrzelić się" w pozytywny moment.

Co do "wszystkich" aspektów, oczywiście, że ja policzyłem "pojedynczo" te aspekty, stosowałem pewną metodologię, sensowną i racjonalną. Im więcej aspektów (np jednocześnie występują dwa, trzy), tym "gorzej" z jakiegoś punktu widzenia. Aczkolwiek zauważyłem nieśmiały ślad, mianowicie, że mocna planeta (egzaltowana, w swoim znaku) pojawia się w kontekście niekorzystnych aspektowań rzadziej. Próbki z tych kilkudziesięciu przeważnie wyników nie są generalnie jakieś bardzo wiarygodne, ale są pewne wskaźniki, które zaświadczają, że kwadrat Słońca z Lwa do Marsa w Skorpionie np jest "lepszy", niż kwadrat, założmy, Słońca w Raku do Marsa w Wadze. Teraz "z głowy" tak wypisuję, ale chcę tylko przekazać to, że są "kwadratury" i "kwadratury", oraz "opozycje" i "opozycje". One są sobie nierówne. Oczywiście w całym badaniu musiałem mocno generalizować, ale nie miałem wyjścia, inaczej badałbym temat pół życia. I zapewniam, że gdybym miał jakiegoś mecenasa ds. badań astrologicznych, to na takich rzeczach mógłbym spędzić pół życia... ...

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
krynolinak 2011-05-27, 10:17:10

No to mnie acrux_79 skosiłaś. Ale masz prawdopodobnie rację, w końcu poparcie w praktyce jest bardziej istotne, a na dodatek nie brakuje Ci wiedzy i duzego doświadczenia. Opisana przeze mnie kwadtratura Jowisz-Saturn jest tylko jedną z form przedstawienia tego aspektu, kilka bliskich mi osób ma ten aspekt, bez uszkodzonego Słońca czy Marsa i mają oni problemy z adaptacją i ułożeniem sobie życia, albo jak to nazwę inaczej sa słabi psychicznie.  Do tego dochodzi apekt Wenus-Saturn. Nie wiem czy mysleli o samobójstwie, ale na to ma wpływ przecież nie tylko Saturn. Zresztą nawet te "złe aspekty planet" mają dobre oblicze:) Zreszta moje opisy są prawdopodobnie mało profesjonalne, w końcu zaczełam się tym interesować kilka miesięcy temu. Jestem bardzo ciekawa jednak jak z tą kwadraturą Słońce- Mars, sama jestem posiadaczką tego aspektu. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam:)

Tematów: 5
Odpowiedzi: 45
Dołączył/a: 2011-05-18
acrux_79 2011-05-27, 15:47:17

Nie przejmuj się kwadraturą Słońce/Mars ! :-) . Przy okazji, w jakich znakach się znajdują ? Aha - kobiety są bez wątpienia szlachetniejsze i głębsze (piszę bez kokieterii), ale ja jestem... facetem ;-) Pozdrawiam !

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2011-05-27, 15:53:04

Proszę załóż Krynolino osobny post na temat kwadratury Słońce- Mars. Wszystko nam się pomiesza:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
margaux 2011-05-27, 16:00:30

Acruxie,

nie chcę mieszać tutaj wątków, więc króciutko, może postawisz wątek o swoich badaniach i uchylisz nam rąbka tajemnicy?

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
krynolinak 2011-05-27, 19:34:03

Ok Acruxie przepraszam że Cię skobieciłam Założę taki wątek, ale to po niedzieli bo mam zajęty weekend. Słońce jest w Wodniku a Mars w leniwym Byku.

Pozdrawiam, miłego weekendu:)

Tematów: 5
Odpowiedzi: 45
Dołączył/a: 2011-05-18
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.