Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Domy, aspekty, figury planetarne

Mars w VII domu – wyzwanie czy przekleństwo
lisek 2011-07-22, 15:50:22

Witam. Po raz pierwszy na tym forum. Bardzo mi miło przebywać w tym gronie. Astrologię zgłębiam od kilku lat. Prawdziwe tornado nastąpiło w momencie przejścia progresywnego księżyca do znaku Wodnika – od października 2009 rokuJ. Prawdziwa astro- mania. Teraz zgłębiam mojego Marsa. Prawdziwą udrękę stanowi taki VII – domowy Mars, ale też wielkie wyzwanie. Kiedyś, o ile dobrze pamiętam Jaśmin wspominała, że posiada takowego w Raku i lepiej nie zadzierać z partnerem ( w takim sensie, że wszelkie dziłania przeciwko partnewrowi obracają się przeciwko WłH-tłumacze , gdyż czasami urażam ludzi wypowiedziami zbyt wprost , co być może też jest związane z tą konfiguracją, a nie jest to moim zamiarem - wręcz przeciwnie - jako posiadaczka Słoneczka na szczycie domu Strzelca - według Krusinskiego - mam zupełnie inne cele) . Jeśli coś przekręciłam popraw mnie Jaśmin. Sama posiadam Marsa  w Byku w VII domu, a także wiele innych atrakcji.

 Jeśli będziesz tak miła Jaśmin wklej mój radix bez konkretnej daty:)

 

 

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
Jasmin 2011-07-22, 16:22:30

Witam serdecznieUsmieszek.

 

Wkleję radix , ale ja stosuję domy wg Placidusa.

Mars w Raku nie jest taki zły - to wielki romantyk.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-07-22, 16:24:48

Lisku, musze przenieść Twój post do działu nt. Domów, bo tutaj nie pasuje.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lisek 2011-07-22, 16:32:52

ok:)

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-07-22, 16:40:42

Wklejam radix Liska.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lisek 2011-07-22, 16:40:57

Jaśmin , wiem, ze Mars w Raku nie jest zły ( ja mam go jednakże w Byku). Marsa w Raczku posiada mój ukochany ojciec - ten który obchodził 40-ta rocznicę w tym miesiącu:). Dodam, że tato jest solarnym Barankiem i lunarnym Strzelcem ( a więc żadna tam ciepła klucha;)).

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
lisek 2011-07-24, 09:31:14

Energia Marsa jak wiadomo skieorwana jest w pozytywnym znaczeniu na działanie, natomiast w negatywnym aspekcie na walkę. W partnerstwie możliwa jest próba sił i walka o dominację. W moim radix sprawa się komplikuje, gdyż Mars jest w koniunkcji z "przymilną" Wenus ,która jest w swoim domu i (według klasyków) w swoim znaku.  Koniunkcja Wenus (dekant i dwada Koziorożca) - Mars (dekant Panny, dwada Skorpiona) w znaku Byka, z jednej strony to współdziałanie  planet, a z drugiej strony często określana jest niepochlebnie (ciekawa jestem jak się zapatrujecie na tę koniunkcję). 

 Wracając do aspektów Marsa, tworzy on  ścisłą opozycję z Księżycem , a także kwadraturę z Saturnem ( nie wspominając o licznych aspektach 150 st., czyli kwinkunksach) Jakby nie patrzeć, są to wszystko bardzo napięciowe aspekty. W związku z tym moje pytanie brzmi, czy tak zmodyfikowana energia Marsa może być konstruktywna w partnerstwie ? Będę wdzięczna za wszelkie spostrzeżenia ( z cudzego ogródka zawsze lepiej widać:))).

 

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
genny19 2011-07-24, 11:23:17

 

Mars i wenusowy  znak Byka to żywioły przeciwstawne,nie pasujące do siebie.Przy ważnej roli jaka spelnie w horoskopie ,jest władcą ASC sprawia,że ktoś taki reaguje wolniemiewa w życiu więcej wahań i obiekcji.Mars w Byku jest słaby, lecz właśnie tam posiada ciekawą zdolność rywalizowania, tam rywalizacja jest ukryta. Na zewnątrz niby nie jest konfliktowy, ale wewnętrznie jest bardzo uparty. Bardzo powoli podejmuje decyzje, waha się, boi się brać na siebie odpowiedzialność, jednak gdy sytuacja zmusi go, by nareszcie coś postanowił, podejmuje decyzję i działa bardzo spokojnie w sposób nie rzucający się w oczy, ale z uporem. Po prostu wola ludzi z Marsem w Byku  przejawia się inaczej. Jeśli Wenus w słabym znaku jest wyparta na zewnątrz, to Mars w swym słabym znaku, przeciwnie, staje się bardziej wewnętrzny, bardziej skryty. Naturą Marsa jest otwartość na zewnątrz, natomiast naturą Wenus jest uczucie wewnętrzne. Stąd w znakach słabych Mars często powoduje ukrytą konkurencję, rywalizację. Mars zawsze symbolizuje ducha rywalizacji, konflikt. Jeśli Wenus dąży do zgody, to Mars dąży do walki. Mars w Byku, daje duże zdolności manualne.Mars na descendencie -człowiek ma wdrukowany negatywny odruch wobec innych ludzi , otoczenia. .np.krytkowanie ,ocenianie,  poprawianie, pouczanie .Wenus będąca w koniunkcji z Marsem na descendencie oznacza ,że lubisz być z ludżmi,jesteś otwarta na innych i w towarzystwie rozkwitasz.Ludzie z Wenus na DSC  wchodząc między ludźmi  czy nawiązując dodatkowe kontakty działaja tak jakby obowiązywała ich w tych dziedzinach taryfa ulgowa.. Wenus  na daje dar negocjowania i zawierania kompromisów. Dziedziną w której Mars i Wenus jest sztuka,taniec.

Księżyc w Skorpionie  to dwie sprzeczności.. Księżyc skłania do komunikowania się do szukania oparcia w drugim człowieku i w grupie a Skorpion skłania do postawy samotnego wojownika.Księżyc w Skorpionie to upór i postawa typu „ja tak chcę i już ".W  krytycznej  sytuacji potrafi  ujawnić wielką tłumiona energię.Uran na ASC to nadaktywność i masz w swoim wyglądzie coś takiego co ciebiesię wyróżnia od innych ludzi.

Dominujące znaki Byka i Skorpiona to duże potrzeby uczuciowe i przeżywanie poruszających emocji  natomiast Rak i Skorpion  powstaje typ marsowo wodny czyli lubiący silne emocje ,uparty i nieufny,realizujący swoje cele,wytrwały w sytuacji zagrożenia i o swoje walczy do końca.

 

1. Wojciech Jóźwiak "Astrologia Samopoznania"

2. Włodzimierz Lewin " Wykłady"

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
lisek 2011-07-24, 12:15:23

Genny, bardzo dziękuję za obszerne rozwinięcie tamatu Marsa. Faktycznie takie  położenie jest problematyczne i bardzo ogranicza podstawową funkcję Marsa czyli swobodne działanie. Myślę, że dodatkowym czynnikiem zakłócającym jest tutaj Saturn, który tworzy kwadraturę z Marsem. Niechęć do podjęcia odpowiedzilności, o czym wspomniałaś w swoim poście, jest w tym wypadku spotęgowana, w związku z paraliżującym działaniem  Saturna (wyobrażanie sobie wszystkich możliwych i najgorszych scenariuszy będących wynikiem określonych działań). Paradoksalnie niechęć do podjęcia odpowiedzialności związana jest tutaj z nadmiernym poczuciem odpowiedzialności (Saturn) za wszelkie działania (Mars). To aspekt maksymalnie ograniczajacy (Saturn) swobodę działania (Mars).

  Nawiązujac do koniunkcji Mars- Wenus, to zastanawiam się czy mogą one działać zgodnie? Jakby nie było to planety te reprezentują przeciwstawne energie.

Nie zapominam też o treści przewodniej wątku, który ma na celu ustalnie jakie są możliwości konstruktywnego wykorzystania tak skomplikowanie położonego Marsa w VII domu (i czy jest to możliwe przy takim "wyśmienitym aspektarium":)). Nawiązuję jednak do różnych aspektów z tego względu, że zdaję sobie sprawę, że trzeba to jednak rozpatrywać jako całość.

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
genny19 2011-07-24, 12:48:43

Kwadratura Saturn Mars  lubi niebezpieczeństwa i podbramkowe sytuacje,do życia  potrzebni mu są przeciwnicy.Opozycja Mars -Uran jest przeciwieństwem cech dawanych przez Księżyc i Wenus,łagodności ,zgody i umiejętności dostosowania się do innych. Mars i Uran to żródlo niepokoju i spięć . Opozycja Mars -Uran przypomina znak Skorpiona ,który jest silny w twoim horoskopie.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-07-24, 17:06:55

Koniunkcja Wenus z Marsem to inaczej dążenie (Mars) do harmonii (Wenus). Ja taką koniunkcję samą w sobie (niezależnie od radix Liska) traktuję raczej jako pozytywny układ. W Byku i w VII domu tym bardziej, bo przeważa energiia Wenus, która jest w swoim domu i w swoim znaku. Koniunkcja to najsilniejszy aspekt a planety Wenus i Mars działające razem zawsze mogą dojść do czegoś wspólnego i wypracowac kompromis. Są przeciwstawne ale każdy związek potrzebuje obu. Za sprawą Marsa i Wenus łączymy się w pary. W Byku Mars jest złagodzony mocno. Tym niemniej jego pozycja na wygnaniu oznacza trudności w relacjach i komplikacje.

 

Komplikacje wynikają ze znaku Byka, a więc mogą dotyczyć np. roszczeniowego stosunku względem partnera. Zdobywa się partnera, aby zabezpieczał i chronił, karmił, przynosił śniadanie do łóżka itp.

 

Sytuacja komplikuje się u Liska, jeżeli popatrzeć na aspekty Marsa. Opozycje Marsa dają szansę na kompromis, chociaż kłopotów nie zabraknie. Gorzej z kwadraturą Mars-Saturn (energia sekująca, duże wymagania i tendencja do zrywania związków), tym bardziej, że Mars jest współwładcą horoskopu.

 

Ale bardzo silna Wenus jest wsparciem. Wenus jest głównym dyspozytorem planet w Zodiaku, także w domach. Współwłada z Merkurym układem domów wg ich wierzchołków.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2011-07-27, 00:09:31

Witaj Lisek ! Rozgrzeję Cię tą grafiką na początek: www.astrotheme.com/portraits/77F8T58PnLaJ.htm . Ten jegomość posiada również koniunkcję Mars/Wenus w domu siódmym. Ale nie martw się tym specjalnie, mój horoskop również przypomina bardzo mocno Andersa Breivika, a nie mam marzeń o karabinie maszynowym używanym do niecnych celów. W ramach ciekawostki warto jednak tą postać historyczną pamiętać.

 

Co do Twojego "zmartwienia" - Marsa w domu siódmym, ja bym się skupił na ostrej opozycji z Księżycem w znaku Skorpiona. Obydwa sygnifikatory są potężne, spychając jakby trochę w bok Wenus (sic!). Spychają ją w ten sposób, że ona spełnia rolę incognito, tzn zarządza Marsem poprzez znak (Byka) oraz dom, jednocześnie przymilając się do Skorpiona (który czysto marsowym znakiem nie jest, jak np Baran). Wenus jest tutaj dalej od siódmego wierzchołka, a jak wiemy, oś może co nieco wzmocnić planetę. Zatem akcydentalnie jest to bardzo silny Księżyc (dom pierwszy), wzmocniony Mars (bliżej siódmego wierzchołka + zerowa koniunkcja z Księżycem, nie zaś pięciostopniowa, jaką ma Wenus). Wenus sprawia wrażenie trochę zaobsorbowanej zerową półkwadraturą ze Słońcem, która... jakieś znaczenie w kontekście wielości aspektowań może mieć.

 

Do "kolekcji" włączyłbym oczywiście potężnego Urana i dopiero później skonstruował bym jakiś opis. Nie zagłębiając się w szczegóły można szybko orzec, że:

a) Uran ASC - odwaga mówienia o sobie

b) to samo + Księżyc w Skorpionie - tematy tabu, przekraczanie siebie, transformacja umysłu, oraz pewien magnetyzm

c) Księżyc z mocnym odcieniem Marsa - silne zaangażowanie w relacje. Ale z racji tego, że Uran silniej oddziałuje na DESC niż cała reszta (tak, tak! przecież będąc na ASC aspektuje ścisłą opozycją DESC), relacje nie będą tylko emocjonalne (Mars ognisty-Księżyc wodny), ale ... intelektualne. Niezauważenie Urana uważam za pewien rodzaj... uśpienia astrologów :-) . Halo, halo, pobudka ! ;-)

d) bez wątpienia Mars nie jest groźny i skumulowany, ponieważ siedzi w znaku nieco stabilizującym (Byk), ale jednocześnie energia Urana go rozprasza (niekoniecznie chodzi o opozycję, bo jest słabiutka, prędzej o dominację w domach). Prawdopodobnie skupienie na sobie, albo niekonwencjonalność (myślenie, albo działanie nieschematyczne) powoduje, że trochę brakuje czasu, albo energii na ... "walczenie". Ale jeśli ktoś Cię zdenerwuje... to potrafisz się obronić, oj potrafisz (Księżyc/Mars/Uran w tych aspektowaniach to wybuchowa mieszanka)

 

To na razie przykrótka, mała, wstępna diagnoza...

 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2011-07-27, 00:29:28

Ale pytanie zadałeś mocno konkretne: czy energia Marsa, zmodyfikowana przez Księżyc, oraz Saturna może być konstruktywna...

 

W wypadku tej kwadratury (jeszcze przeze mnie) trochę bym się (!) ... cieszył. Zauważ, że Mars niezbyt "cieszy" się na widok Wenus z jednej strony, oraz Saturna z drugiej. Zwróć uwagę na to, że Mars to jednak potrzeba postawienia na swoim, dominacji, albo ... ściągania osób, które lubią "krzywdzić" Twoją osobę poprzez podświadome pragnienie konfrontacji, w najgorszym razie "naprawiania" (znam dużo "naprawiaczy", albo "samowolnych" zbawicieli innych ludzi - robią to, bo mają wkodowaną energię Marsa, lub czasem ognia, a ta wyzwala chęć dominacji lub "zwyciężania" nad drugim człowiekiem). Tutaj Saturn stopuje Ci te zamiary, jednocześnie zaś Wenus znakiem jeszcze dodatkowo ogarnia Marsa. Mars zresztą jest "zajęty" Ksieżycem w Skorpionie.

 

To sprzężenie aktywnego władcy ASC (ego) i VI wierzchołka (higiena, choroby) do władcy IX domu (rozwój) predysponuje Cię do dużej transformacji. W ogóle zmiana i uleczanie (umysł psychologiczny!!) jest Ci wybitnie dany. Oprócz wspomnianej pary Księżyc siedzi przecież w Skorpionie (umiejętność wnikania i pasja, czasem obsesyjność, więzi), Uran też ładnie leży (rozbijanie fasady), Słońce w Raku w domu VIII (bardzo specyficzna pozycja, skorelowana ze Skorpionem). Myślę, że z psychologii i ezoteryki za parę lat będziesz kuty na cztery łapy !

 

Ale wróćmy do Marsa. Skoro Mars zajmuje się raczej "rozwojem" (i emocjonalnym angażowaniem drugiej strony w swoje przeżycia i odkrycia, także pośrednio uraniczne - początek wątku), zatem za partnerstwo bierze się Saturn, oraz pośrednio "skreślona" przeze mnie Wenus. Saturn rządzi III i IV wierzchołkiem, natomiast Wenus między innymi DESC (!).

Parę Wenus/Saturn sam posiadam. Są to naturalnie opóźnienia, wychłodzenia, oraz ogromne widoki nad-odpowiedzialności związane ze związkiem. Skorelowane z Uranem (poprzez ASC) dają typ... intelektualisty, myśliciela, podchodzącego trochę zadaniowo (laboratoryjnie) do związków. Oczywiście Uran może też dać inne obrazy (np dziwne, niezaangażowane, albo wirtualne związki), albo pluralizm (eksperymentowanie w związkach, relacjach).

 

Ja ze swej strony będę trzymał kciuki za to, byś "postanowił" być szczęśliwym w związku i podjął pewne odważne decyzje (o ile musisz). Zwraca uwagę również kwadrat Saturn - Księżyc. Kwestie rozwoju (Mars-Księżyc) tworzą w Tobie bardzo mocny obraz tożsamości. Musisz uwierzyć, że bez względu na ocenę i stosunek do niej trzeba działać i wyprzedzać swój czas. Sam jestem mocno saturniczny i przyglądam się z politowaniem na moje motywy działań sprzed 7 - 10 lat...

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
lisek 2011-07-27, 13:45:47

Ojej...aż mnie głowa boli od nadmiaru informacji:)) Serdecznie dziękuję  Genny, Jaśmin,,Acrux'owi (wymieniem w kolejności odpowiedzi- każda była dla mnie cenna) za tak fantastyczne interpretacje, aż się boje podejść do tego - tyle tu prawdy i dotknięcia sedna  sprawy, a tym samym  natury ludzkiej. Czytam, analizuję  i staram się jak najlepiej przygotować do odpowiedzi (nie zamierzam odpowiadać na zasadzie tak-nie i potem zmyć się z forum ) na wasze wnikliwe analizy mojego radix.

 Dziękuję i odpowiem na każdy post - tylko muszę przemysleć:)

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-07-27, 19:34:04

To dobrze, bo myślałam, że już zniknęłaś na dobre...Niewinny,Aniołek Apropos, jesteś płci żeńskiej czy męskiej?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lisek 2011-07-28, 14:00:44

Jestem osobą płci żeńskiej i nigdzie dalej się nie wybieram;)

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
lisek 2011-07-28, 15:40:00

Jaśmin , niezakłóconą innymi wpływami, energię Marsa w koniunkcji  z Wenus odczuwam również jako sprzymierzenie sił i drogę w tym samym kierunku. Nie byłam jednak pewna  czy mam racje , gdyż spotkałam się już z "demonicznymi" opisami tej koniunkcji, co wydawało mi się absurdalne i teraz  w świetle Twojego wpisu myślę, że możemy tę koniunkcję "odczarować". Moja niepewność wiązała sie chyba z tym, że u mnie ten aspekt nie działa w sposób "czysty". Saturn , Księżyc i Uran mocno modyfikują to działanie. Masz rację , że posadownie tej koniunkcji  w Byku powoduje pewną roszczeniowość , wynikającą z faktu, że Byk lepiej funkcjonuje w świecie materii. Jednakże Księżyc w Skorpionie niweluje zapędy Byka. Skorpion jako energia przeciwstawna ( a w moim radix silnie związana z ego) gardzi światem czysto materialnym, w tym sensie, że  zdaje sobie doskonale sprawe, że dobytek można stracić w krótkim czasie i dobro tego świata przemija ( a zdobyte podstępem , nigdy nie jest trwałe).

 Co do kwadratury Mars- Saturn, faktycznie jest to energia sekująca - bardzo trudny aspekt, ale jednocześnie zgodzę się z Acrux'em ( o ile dobrze zrozumiałam), że Saturn jest troche takim strażnikiem zarówno Księżyca w Skorpionie w pierwszym domu ( nie pozwala na nadmierną autodestrukcję , jak i hamuje nadmierną pierwszo-domową emocjonalność), jak i Marsa w siódmym domu (Mars chce walczyć ,  a Saturn stawia opór - także "chroni" przed bezwzględnością innych - stawiając bezpośrednią tamę przed agresorem). Tak mi się wydaje, ale mogę się mylić.

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
acrux_79 2011-07-29, 20:37:51

Sama zmyłkowość nt płci jest często uraniczna (często też merkurialna - vide hermafrodyta). Sam jestem mocno uraniczny i używałem przemieszania płci (zwracanie się do ludzi, zwierząt - np samca kanarka nazwałem "Kuleczka"). Nie zwróciłem uwagi, że jesteś niewiastą. Pozdrawiam !

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
lisek 2011-08-03, 13:29:38

Acrux, z nieba mi spadłeś:) Z tą uraniczną nięchecią do określania płci, masz rację. Jestem określonej płci, nie przejawiam chęci do jej zmiany, a jednak nie lubię  przyporządkowania do płci i roli z nią związanej ( drażnią mnie określenia: kobieta, żona, ciocia, babcia, matka  itd. - w kontekście kulturowym - tym samym niech żadana mama nie podejrzewa , że ją stygmatyzuję). Zauważyłam, że już samo określenie kobieta, niesie masę skojarzeń, a co dopiero matka i babka. Od dziecka miałam awersję do tego typu przyporządkowania - nawet dzieci określa się kolorem - różowa dziewuszka ( skojarzenia: idiotka, pogarda chłopców dla tego koloru, infantylna, słodka jak kremik, głupiutka), niebieski chłopiec (skojarzenia: konstruktor, lotnik, wynalzca, niezależny - prosty przykład  sprzed kilku dni - siostrzeniec oddał mi z niesmakiem różowy balon  - twierdząc, że jest babski - w domyśle głupi, po czym stwierdził , że nienawidzi tego koloru).

 Być może trochę zbyt obszernie wyraziłam na czym polega uraniczność ale to chyba tego typu szczegóły pozwalają  uchwycić zakres  tego zjawiska.

PS. 1. W dzieciństwie byłam określana jako śliczny chłopczyk. Miałam przezwisko rodowe - scurek, myska, kot ( i wiele innych  - zawsze w formie męskiej lub nieokreślonej)

      2. Przez lata miałam psa , którego mimo jego żeńskiej płci nazywałam "Kuluś".

      To powinno pomóc Acrux'owi w analizie, jak równiez  innym zrozumieć innym czym jest "typowy uranik".

      3. Sporo piszę o sobie, gdyż uważam, ze na tym poziomie rozwoju astrologicznego musze sama okreslić kim   jestem ,a potem brać się za analize innych. Moim zdaniem takie podejście jest istotne.

      4. Pzepraszam za odejście od tematu  - Mars w VII domu, ale ciężko nie nawiązywac do całości radix.

      5. Nie użyłam w tym poscie języka astrologicznego, gdyż celem moim było przybliżenie tematu Urana w praktyce.

 

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
lisek 2011-08-03, 14:26:44

Jasmin , w kontekscie mojego radix poproszę  też o wklejenie synastrii - Niedźwiedź: 17 listopada 1978 , godzina 8:50 ( Szczecin). Czy damy radę z takimi radixami? Dodam, że jesteśmy ze sobą od kilku lat..

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-08-03, 19:34:18

Proszę.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lisek 2011-08-04, 13:01:38

Dziękuję:)

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-08-05, 09:00:32

Interesująca jest w tym związku relacja wynikajaca z obsadzenia znaku Skorpiona w obu radix-ach. Wenus partnera w zerowej koniunkcji z ASC Liska. On kocha ją, to jak wygląda, jej uzdolnienia, metodę realizowania siebie. Kocha wszystko to , co wiąże się z Uranem Liska w I domu w Skorpionie, np. uzdolnienia do astrologii. Jego Uran w koniunkcji z Księżycem Liska to potwierdza. Para jest sobą zafascynowana, choć uczucia są burzliwe i często występują spięcia, wywalanie emocji na zewnątrz. Z uwagi na to, że Uran i Wenus partnera znajdują się w radix w XI domu , to świadczą o nadziejach partnera jakie on wiąże z osobą Liska. Wenus w Skorpionie u niego w retrogradacji i w XI domu to upodobanie do partnerek typu femme fatale (sorry za szczerośćUsmieszek) a do tego inteligentnych uwodzicielek (półtorakwadratura Wenus z Księżycem w Bliźniętach w dekanacie Wodnika i dwadzie Ryb w jego radix).

 

To bardzo silny mężczyzna, który mimozy w kobiecie nie potrzebuje. DSC w jego radix w  Bliźniętach, dwada Panny mówi o tym, że partnerka powinna być przede wszystkim inteligentna. Wiele mówi o jego oczekiwaniach Księżyc w VII domu w opozycji do jego dominanty zodiakalnej i horoskopowej w I domu w Strzelcu. Znowu potwierdza się oczekiwanie wykształcenia, szerokich horyzontów myślowych. Strzelec tak obsadzony Marsem, (najsilniejszym w tym satellitium) Merkurym i Neptunem wskazuje na człowieka, który jest nie tylko szybki w działaniu ale do tego przyświeca mu jakiś ideał i wizja rozwoju. Myślenie (Merkury) wyobraźniowe (Neptun) nie jest złe, ale w pod wodzą silnego Marsa w I domu może dawać złudzenia na temat słusznosci swojego działania. To typ człowieka bardzo wpływającego na ludzi, jakiegoś przywódcy, zdolnego porwać ich za sobą. Ludzie często ulegają jego entuzjazmowi i gotowi iść za nim w ogień.

 

Władca horoskopu partnera czyli Jowisz jest w kwadraturze do Wenus a sam w Lwie w VIII domu i jeszcze włada Słońcem w domu XII - to wielka siła w okazywaniu uczuć, przesadny romantyzm, w miłości tendencja do afektacji i dramatyzowania. O uczucia innych i z powodu ich intensywności będzie walczył z innymi. 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-08-05, 09:49:03

Słońce partnera w Skorpionie ale w dekanacie Raka (tu zgodność ze Słońcem Liska) w dwadzie Lwa. Z synastrii widać, że Słonce jest w kwadraturze do MC Liska w Lwie. To wskazuje, że partner zwany Niedźwiedziem, może być zbyt bezpośredni względem tego, co Lisek robi, ale chce dobrze tzn. jego uwagi i rady mogą zmierzać do tego, aby Liskowi pomóc. Zważywszy, że Mars Liska jest w Byku czyli w znaku opozycyjnym do Skorpiona, to ona czuje się zagrożona takim postępowaniem, bo ma własne zdanie.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lisek 2011-08-05, 14:21:41

Jaśmin , zacznę od  baraniastej szczerości , a ja nauczyłam się cenić takową.

 Zamiast zaprzeczać (Słońce w Raku, księżyc w Skorpionie, osie w znakach stałych) skonfrontowałam moje wyobrażenie femme fatale z wiedzą z wikipedii.

Pozwolę sobie zacytować za wikipedią:

 Femme fatale, kobieta fatalnaz wiązek frazeologiczny oznaczający kobietę przynoszącą mężczyźnie porażkę i zgubę. Zwrot femme fatale jest zwyczajowo używany do opisania kobiet, za których przyczyną rozpadają się małżeństwa, a także kobiet wykorzystujących swoją pozycję społeczną lub cechy osobiste do wykorzystywania mężczyzn na różne sposoby ze szkodą dla nich. Kobieta świadomie zdobywająca, wykorzystująca i porzucająca mężczyznę.

 No i tutaj przyznam troszkę się zafrapowałam, gdyż jakby spojrzeć na mój Księżyc i ASC w Skorpionie, dodać do tego kwadraturę Mars- Saturn, koniunkcje Wenus -Mars i Urana wyłaniającego się z XII domu to faktycznie wygląda to złowieszczo. Zdaję sobię doskonale sprawę z faktu, że ludzie odbierają mnie dwojako i w skondensowany sposób, ale nigdy nie wykorzystywałam tego w sposób świadomy i nigdy nie miało miejsca wydarzenie przytoczone w wikipedii . Świadomie staram się dążyć do " strzelistych katedr". Jednak jakieś poczucie zagrożenia i pewien fatalizm towarzyszą mojemu życiu - jednak, nie zgodnie  z wyżej przytoczoną definicją. Czym więc jest owy fatalizm?

 Jednak faktycznie coś jest na rzeczy , pomimo mojego idealizmu. Mogłabyś  rozszerzyć swoją myśl (odnośnie szkodzenia partnerowi)  Jaśmin - ja od czasów  ścisłej opozycji  Słońce - Pluton ( która właśnie ma miejsce w tranzytach) nieczęsto się obrażam - raczej mam oczy szeroko otwarte.

 Reszta interpretacji jest bardzo ciekawa i celna ( serdecznie dziękuję za poświecony czas - doceniam i zapamiętam:)) -stopniowo się będę do niej odnosić.

 

 

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-08-05, 15:13:22

Pisząc o femme fatale pisałam o Wenus Niedźwiedzia a nie o Tobie.

 

Twój Księżyc w Skorpionie to nie to samo co Wenus w tym znaku. Jak już dokładnie badać Wenus to trzeba by jeszcze aspectarium zbadać, itd. a Tobie chodziło o synastrię wobec swojego Marsa w VII domu.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lisek 2011-08-05, 15:20:24

Teraz rozumiem. Z Wenus Niedźwiedzia ta femme fatale się zgrywa i to jest chyba problem . Sugerujesz Jaśmin , że  pewnego dnia taka Pani może zagrozić związkowi? Przepraszam , za tak fatalne pytanie, ale na tym tranzycie nic mnie nie zdziwi.

 Jaśmin proszę też o szczerość, ja wiem , że wiele osób się oburza na forach czytając interpretacje ,ale to chyba nie o to chodzi.

 Masz rację, ze zawęziłam swoje pytanie do kwestii Marsa, a teraz zaciekawilam się posrednio innymi aspektami.

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-08-05, 15:32:05

Znam małżeństwo długoletnie tzw. "stare i żonate" , z takim posadowieniem Słońca i Wenus w Skorpionie w horoskopie mężczyzny i nie widać jak na razie zagrożeń. Wenus ma przecież krótki cykl i gdyby to zagrażało związkowi to nieraz. Popatrz na sekstyl natalnej Wenus Niedźwiedzia z jego Saturnem w radix.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
margaux 2011-08-05, 15:41:25

Witaj Lisku miło :)

 

Odpowiadając na Twoje pytanie, nie przypuszczam, by Twój Niedźwiedź szukał innej partnerki typu "femme fatale" siedząc swoja Wenus na Twoim ascendencie.

 

Jak pisała Jasmin, on kocha wszystko, co z Tobą jest związane. Wenus mojego męża równiez "siedzi" na moim ascendencie, ale nie w zerowej koniunkcji jak u Ciebie, a mimo to, czuję się przez niego uwielbiana.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
lisek 2011-08-05, 15:43:13

Ten sekstyl faktycznie wygląda ładnie. Jednak w tym temacie zawsze brak mi umiarkowania i spokoju, cóż to za przewdziwne uczucia się formują - temat na atrykuł wręcz. Być może kiedys znajdę odpowiedź co w towarzystwie Niedźwiedzia się ze mną dzieje dziwnego.

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
lisek 2011-08-05, 15:45:32

Witaj Margaux:))))))

 strasznie cieszę się , że napisałś w moim wątku:) Nawet nie potrzeba Ciebie reklamować - to, że jesteś świetnym astrologiem to tajemnica poliszynela;)

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
margaux 2011-08-05, 15:46:47

Moim zdaniem , w relacjach takich jak Liska, koniunkcja Wenus partnera-jej ascendent jest silnie wiążąca.

 

W dotychczas przebadanych przeze mnie synastriach, w związkach ważnych, w większości spotykałam obsadzenie planetami osobistymi ascendenty partnerów.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
margaux 2011-08-05, 15:49:36

Lisku,

 cieszę się, ze tu trafiłaś i miło mi widzieć postępy, jakie w ostatnim czasie poczyniłas w astrologii. Moje uznanie!

 

Nie reklamuj mnie, bo wszyscy tu piszący sa utalentowani astrologicznie!

 

Pozdrawiam Cię serdecznie:)

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
lisek 2011-08-05, 15:57:24

Margaux , Jaśmin to wszystko jest racją, ale jednocześnie kompletnie nie potrafimy ułożyć sobie życia według schematów "zwyczajnych ludzi". To zaczyna być trochę frustrujące, a z drugiej strony czy sformalizowany związek nie doprowadziłby do szybkiego końca? Sama już nie wiem.

 Księżyc Niedźwiedzia w progresjach, zaraz wejdzie do znaku Panny (mój dla odmiany do neptunicznego znaku Ryb), a  jego Słońce za dwa lata wejdzie do znaku Koziorożca i już w tym momencie widać  u niego fazę pracoholika, który działa jak laser. Kiedyś podróże, praca za granicą , teraz powolne budowanie pozycji. Jednocześnie za chwilę Uran na IC ( znam ten tranzyt z autopsji ostatnich kilku lat).

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
lisek 2011-08-05, 16:05:37

Margaux wiem, że tutaj ,aż kipi od talentów astrologicznych, ale chciałam przypomnieć moje początki - a pamięć mam dobrą i wiem kto pomagał:)

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
margaux 2011-08-05, 16:18:33

Lisku,

pewne komponenty w natywnikach mamy zbieżne, choćby jak ta sama oś asc-dsc na linii Skorpion-Byk, czy Księżyc w Skorpionie w I domu.

Ty masz Marsa w VII domu z Wenus, a ja Wenus w Baranie, czyli zmarsowiałą, podobnie jak u Ciebie.

Ja wiem, o czym piszesz i co Ciebie męczy, bo nie rzadko podobne dylematy i mnie dopadają. Męczy mnie monotonia w związku, rutyna, codzienność, przewidywalność, bo wtedy mam wrażenie, że już nic nowego mnie nie spotka, a ja po skorpionicznemu potrzebuję silnych emocji jak powietrza do życia. Jestem buńczuczna na szufladkowanie, a jeszcze bardziej zadziorna na ograniczanie i faktem jest, że poniekąd tak postrzegam związki jako zniewolenie duszy i ciała, gdy mnie rwie do świata i ludzi (Księżyc w I domu). Jednak przychodzi czas, gdy trza na tyłku osiąść i zarzucić kotwicę.

Ja tak zrobiłam, ale jak długo wytrzymam? Nie wiem:)

 

Już mnie korci, by znowu wsiąść w samolot i gdzieś daleko wyjechać, a mąż poczeka .... hahha :)

 

Nie mam teraz czasu, bo obowiązki, własnie, mnie wzywają do kuchni, ale podejrzę, co u Ciebie i Niedźwiedzia w progresjach piszczy.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
margaux 2011-08-05, 16:33:00

Księżyc w I domu lubi sie przemieszczać, a Ty z nim dodatkowo identyfikujesz się poprzez jego umiejscowienie w I domu. Istnieje nijako konflikt interesów, bo z jednej strony chciałabys po byczemu miec fajny, stabilny związek, a z drugiej strony Księżyc plus Uran silnie na Ciebie oddziaływujacy, każe żyć po kociemu.

Zobacz, co sie dzieje w Twoim I i VII domu.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
lisek 2011-08-05, 16:58:10

Margaux, sporo w tym prawdy. Ja się tak boję rutyny jak diabeł wody święconej, pomimo mojego przywiązania do ludzi i rzeczy znanych. Jakaś przekora tkwi w ludziach silnie uranicznych, a być może ma związek z Księżycem I-domowym. Z drugiej strony, z tak uranicznym mężczyzną , z przekory deklaruję niekiedy silny konserwatyzm w poglądach i przywiązanie do miejsca. Dziwne się rzeczy dzieją z ludźmi pod wpływem związku.

Moja rada dla wszystkich Pań  i Panów ( pół żartem , pół serio) jeśli wasz wybranek ma silne wpływy Urana lub Księżyc związny z I lub IX domoem, lub jesli ma tranzyt Urana przez IV dom , nie pytajcie go czy na zawsze , nie bierzecie kredytu na 30 lat i generalnie nie planujcie przyszłości waszych wnuków i prawnuków:)

 Tak sobie teraz zażartowałm , w kontekście mojego radix - czasami trzeba:)

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
lisek 2011-08-05, 17:01:52

Margaux jeśli zerkniesz w progresje będe wdzięczna, jestem teraz tak totalnie zdziwiona tym co się we mnie formuje , że każda rada będzie dla mnie cenna.

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
lisek 2011-08-05, 17:05:53

Jaśmin dziękuję za obszerną analizę - teraz będę o tym intensywnie myślała - jest o czym.

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
margaux 2011-08-05, 17:41:17

Podkreslony I dom, to stawianie na siebie. Takie Zosie-Samosie:)

Ty masz tam Lisku Księżyc, jak ja nazywam "koszulę bliską ciału", a Niedźwiedź satelicjum Mars-Merkury-Neptun.

Po drugiej stronie, w domu VII usadowiły się planety osobiste, u Liska Wenus z Marsem, a u N. Księżyc.

Opozycje są konfliktowe, bo jesli poswięcam się drugiej stronie, to  cierpi na tym moja dusza, a jesli stawiam na siebie, to wyrzucam sobie egoizm. Znam to z autopsji, bo identyczny aspekt opozycyjny na linii I-VII dom przerabiam.

Myślę, ze paradoksalnie Wam ten układ odpowiada, bo rozumiecie siebie nawzajem, ten konflikt interesów, a z drugiej strony, takim ludziom jest trudno wejść w trwały związek.

U Liska konflikty w związku, napięcia - Mars VII-domowy, odciskają swe piętno w emocjach, Księżyc. To w nią uderza bardzo mocno, z czym się identyfikuje. Kłótnie w związku burzą spokój jej ducha i wtedy przychodzi myśl, czy warto to wszystko kontynuować?

Tak bynajmniej pojmuje opozycję.

 

W synastrii Liska niepokój wzbudza jej Saturn w kwadraturze do Wenus N. Po pewnym czasie grozi to wychłodzeniem uczuć i choć chciałaby zalegalizować swój związek, za czym przemawia jej Jowisz w koniunkcji z Księżycem N., to jednak Jowisz N. na Saturnie Liska tworzy jakiś sprzeciw.

Moim zdaniem zawsze coś bedzie stało na przeszkodzie, by związek ten zalegalizować, ale czy tak bedzie faktycznie? Tego nie powiem z całą stanowczością:)

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
lisek 2011-08-06, 00:05:39

Taka huśtawka - wynikająca z opozycji (o czym napisała Margaux) jest faktycznie męcząca . Przyznam, że sądzić ( i podejmować właściwe decyzje) we własnej sprawie to rzecz najtrudniejsza na świecie. W tej kwestii astrologia staje się dla mnie łamigłówką nie do przejścia. Być może Pluton w tranzytach daje mi tak w kość.

 Stopniowo oddaliłam się od tematu Marsa  w VII domu i w sumie nie wiem, czy formułować nowe pytania w innym wątku, czy kontynuować pewne kwestie w  tym wątku. Nie chcę robić bałaganu na forum.

 

 

 

 

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.