Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Domy, aspekty, figury planetarne

Księżyc w VIII domu
patientia 2011-08-28, 23:13:33

Witam serdecznie,

 

 

tutaj można "wklepać" swoje obserwacje na temat księżyca w domu niejasnym;

 

u mnie w Lwie w VIII domu,

 

czyli emocje, nieświadomość  w domu Skorpiona

 

muszę sie dobrze zastanowić jak się przejawiają u mnie emocje, żeby tego nie ograniczyć do oczywistego  teatralnego ich przedstawiania w powiększonym formacie; księzyc w lwie

 

nie wiem czym różnią się emocje od wrażeń, jaka droga jest od nich do złudzeń.

 

lęk przede wszystkim, obawiam się swoich reakcji, powodowanych przez myśli, emocje? lęk przed mającymi pojawić się emocjami. strach przed niezrozumieniem.

 

Znak skorpiona dusi w sobie emocje. Księżyc nie wydaje się sobie piękny i wyjątkowy w tym domu. Emocje podlegają ciągłym zmianom, "przeinaczaniu" ich z gorszych na lepsze, poszukiwanie tej prawdziwej, autentycznej emocji w danej chwili,

 

 

emocje jak hamulec,

 

pomyślę głębiej

 

z pozdrowieniami

Tematów: 2
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2011-08-07
Odpowiedzi
margaux 2011-08-29, 17:01:15

Ojej, proszę nie mylić Księżyca w VIII domu z Księżycem w Skorpionie.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Marsjanka 2011-08-29, 20:39:22

ja sie tez nie zgodze, ze ksiezyc w skorpionie to prawie to samo co ksiezyc w 8d. Ksiezyc we lwie jest teatralny, dramatyczny, najmniejszy problem urasta do rangi niewyobrazalnie duzego. Poza tym czesto ambicja Ksiezycowego Lwa tez nie jest bez znaczenia, przyjmuje sporo na swoje barki, czesto gesto za duzo. Znam kilka osób z tak posadowioną Luną, które uwielbiają luksus, niebagatelną biżuterię, czasem kiczowatą, ale za to dla nich ma wielką wartość. Generalnie ludzie prostolinijni, serdeczni o szlachetnym sercu, jednak emocje porównywalne do ryku lwa...... a tym sie takie emocje róznia od Ksiezycowego Skorpiona, ze ten ma je nijako zmrożone, głebokie i nie obnosi sie z nimi, jest duzo wrazliwszy od ksiezycowego lwa, ten za to jest dumy i dramatyczny...a zwiazek z 8d to chyba tylko taki, ze w przyszlosci moga byc straty dziedziczenia w linii zenskiej, bo przeciez 8d to spadki darowizny... oo i jeszcze cos, pozytywne nastawienie do seksu:), ja raczej staram sie nie zabarwiac domu znakiem i odwrotnie, znak to znak, dom to dom, jesli ksiezyc przebywa w 8d to zajmuje sie sprawami tegoz oto domu:) i Skorpiona nie nalezy tu mieszac:)

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
patientia 2011-08-29, 23:46:29

Witam:)

 

podaję jak ja widzę swoje emocje, trochę poczytałam o zakresie VIII domu,

 

 

lew lwem, ale księżyć będąc w tym domu o jego energia musi ulec transformacjom, i tutaj od ...finansowych po śmierć, przemiana emocji zachodzi, księżyc raczej nie czuje się dobrze, jakby nie wiedział do końca co czuje,

moja mama- Księżyc w VIII d. (w Pannie)-  miały miejsce potężne straty finansowe, utrata własnej działalności, utrata nieruchomości, sprawy sądowe, zatem niczego nie odziedziczy mama ani córki.  u mamy też nigdy emocje nie były jasne, tak jakby w trakcie ich wyrażania chciała przekształcić je na inne lepsze lub gorsze. zachodzi w trakcie "wgłębianie się" w siebie. tak to widzę. może osoba "topi się" .  odbierane to może być jako nieumiętność ich wyrażania, no... chyba, że ma cechy znaku przyjaznego.

 

księzyc w lwie, mam go w około 26 stopniu, nabiera cech panny? kiedyś nosiłam świecidełka, rzeczywiście  lubowałam się w plastikowych jak i srebrze, teraz jedynie pomyslę- nie widzę w tym sensu, wolę  naturalność:) luksus- może i lubię (chcę duży basen w ogrodzie np.), ten luksus by się zgadzał ;)

 

tak to widzę,

 

to pozdrawiam

 

 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2011-08-07
acrux_79 2011-08-30, 01:08:33

Z tego co ja zauważyłem, Księżyc w domu ósmym przejawia największe zagrożenie w... grupie, zatem uczy się być spostrzegawczym, wyrachowanym, sprytnym. W negatywnym wydaniu nie lubi wchodzić w swoją podświadomość, bo ujrzałby swoje lęki. W pozytywnym wydaniu dobrze scala się z ludźmi, czyta błyskawicznie czyjeść emocje.

Ale to tylko moja intuicja. Kompletnie bym tego nie łączył z Księżycem w Skorpionie, choć ma wspólną wykładnię - emocje, pasję, niebezpieczeństwo w którym trzeba stawić czoła. Inna sprawa znak. Najlepszy byłby chyba w ogniu...

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
patientia 2011-08-31, 08:42:44

ha! podświadomość kluczem do zmian niższych zachowań, czyż tak?  szukanie podświadomych intencji (istnieje coś takiego?) jest decydujące czy emocje będą nabierać pozytywnego brzmienia, czy człowiek będzie "czystego serca", czy w tą drugą stronę. czy to będzie związane z sercem czy tylko racjonalnym umysłem. przebywanie sam na nam ze sobą, choć trudne, daje pozytywne rezultaty.

 

(marzenie o basenie nie musi się materializować;))

 

mam stały kontakt z dziewczyną z Księżycem w kon. z Plutonem w Skorpionie. ma świetny kontakt z facetami.

 

no cóż Acrux_79, bardzo trafne wyczucie klimatu VIII domu. dobry jesteś. w dobrą stronę rozumuję- w znaku ognia lepszy bo to nam daje odwagę m.in.? a ziemia wchłonie i wyschnie?

:)

 

hej!

Tematów: 2
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2011-08-07
acrux_79 2011-08-31, 11:14:20

Witaj !

 

Dokładnie, ale w tym sensie, że introwertyzm wrodzony ósmego domu powinien być równoważony jakimś fajnym ogniem, lub powietrzem. Dobrze w tym miejscu czasem widzieć Jowisza - ludziom bardziej się powodzi, pracują nad swoimi demonami i nieźle współpracują w różnych biznesach.

Słońce też byłoby fajne, ale... często są problemy z ojcem, z byciem "na wierzchu". Merkury w ósmym - nieźle, OK.

Ale posiadacze Księżyca, Wenus, czy Marsa muszą już mieć niezłe przewałki. Dalszych planet nie uwzględniam, choć moja opinia o Saturnie jest raczej negatywna. Trzeba się trochę pomęczyć. Oczywiście wiele zależy od dobroczynnego trygonu, a czasem kwadratu, to zmienia postać rzeczy jeśli chodzi o ósmodomową planetę, tak jak zresztą ze wszystkim...

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Magnolka 2011-08-31, 21:03:19

Witam:)

Znam osobnika(Rak) urodzonego na nowiu umiejscowionym właśnie w VIII domu.Z tego co wiem chłopak, no facet w zasdzie już bo 30 na karku, ma problemy natury rodzinnej w sensie nadmiernej kontroli rodzicielskiej-rodzice wtrącaja sie dosłownie do wszystkiego i pomimo że juz żonaty nadal chcieliby za rączke prowadzić i wszystkim kierować, nie to że pomagać ale właśnie kierować-takie chore to trochę jest moim zdaniem.Non stop krytyka z ich strony i pouczanie-jeszcze nigdy żadnej pochwały z ich ust na jego temat nie słyszałam.Myślicie że to może być skutek takiego położenia tego nowiu?Tym bardziej że jest on aspektowany kwadraturą przez koniunkcję Saturn-Jowisz z X domu.

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
Blanka 2011-08-31, 21:23:45

Wiem, że Nów w horoskopie natalnym określa bardzo mocny i uparty charakter czlowieka. Taki czlowiek ma z reguly okreslony cel do ktorego dąży, bez wahan i zastanawiania sie, czy to dobry kierunek.

Silna, magnetyczna osobowosc, ktorą emanuje na otoczenie. Ciekawe czy Twoj znajomy tez taki jest.

A to co napisalas jest bardzo prawdopodobne z uwagi ,ze to Rak i światla w domu Skorpiona. Byc moze matka jest bardzo plutoniczna albo ma duzo Skorpiona w horoskopie. Osoby plutoniczne są bardzo kontrolujące swoje otoczenie. Natomiast za ten negatywizm ,to juz bym obwiniała Panne :)

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
acrux_79 2011-08-31, 23:03:10

Witaj Magnolka ! Tak, Rak w VIII to jest mocny efekt prześladowania czyjejś emocjonalności, albo uzależnienia (patologicznego niestety). Ten kwadrat Saturn/Jowisz nie pomaga. Gdyby to sam Jowisz szedł kwadraturą, byłoby nieco lepiej.

Oczywiście to nie jest Złota Reguła. Np Jowisz DESC w sekstylu, albo Jowisz ASC w trygonie, czy jakieś mocne aspekty Urana mogłyby powodować ważne odstępstwa. Jowisz/Saturn w kwadracie z Wagi pewnie i z domu dziesiątego światła nieźle te wymagania (albo autokrytykę przejawiającą się jako X domowe dostosowanie do obowiązków, lub zachowań) podbija. 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2011-08-31, 23:08:39

Niestety, moje obserwacje dotyczące nowiów nie potwierdzają uporu. To jednak chyba zależy od znaku. W moich przypadkach nie ma sensacji: Byki i Ryby są "mięciutkie", a charyzmatyczne (i niestety, "wredne") cechy prezentują akurat Skorpion, Strzelec, oraz wyjątkowo Waga (ale to pewnie efekt Plutona ASC). To są akurat ścisłe nowie, max 5 orbs.

Zgodzę się na pewno, że może to ułatwiać zmierzanie do celu, oraz eksponuje cechy jednego znaku, w którym światła przebywają.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.